Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

391. Laika Zīmes - Dieva veidota laulība
135. Gaismas ceļš - Brāļu draudžu process Anglijas parlamentā 2.d.
381. Ja Mani ļaudis - Viss no Dieva žēlastības
Atbildes uz klausītāju jautājumiem: „Ko par to saka Bībele” (199.daļa)
373. Kas ir cilvēks? - Maranata


Izdrukai

Arhīvs

Vērtību Rīga

Raidījumu vada:
Sendija Burka

Pirmdienās 12:15

Pirmdienās 22:00 atkārtojums

 

e-pasts: vertiburiga@lkr.lv


Pieteikties uz podcast podcast
Pievienot iTunes

30.okt.2017

Muzejā „Rīgas jūgendstila centrs” šobrīd skatāms Herendas skaistais porcelāns – skaisti ziedu motīviem greznoti trauki, kas tapuši slavenajā Ungārijas Herendas manufaktūrā.
Lāčplēša diena un 18. novembra svētku svinībām Rīgas pilsētā.
Klajā laista profesora Roberta Feldmaņa grāmata  „Par sevi un sev”. Roberts Feldmanis Latvijas kristietības vēsturē ir unikāla personība, kurš neskatoties uz izsūtījuma gadiem un padomju varas spiedienu, palicis uzticīgs Dieva aicinājumam un izaudzinājis vairākas ticības dēlu un meitu paaudzes.
Paldies klausītājiem par uzticību, katru pirmdienu esot kopā ar „Vērtību Rīgu”!


23.okt.2017

Nacionālais teātris, 1. slimnīca, Zooloģiskais dārzs, Vidzemes tirgus, Miera dārzs, elektriskais tramvajs, gāzes stacija, ūdenstorņi, skolas un bibliotēkas – tas ir tikai neliels uzskaitījums no tiem darbiem, ko, esot Rīgas mēra amatā. paveica Džordžs Armitsteds. Šogad viņam tiek atzīmēta 170 gadu jubileja. Muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” no 25. līdz  27. oktobrim aicina  apmeklēt pasākumus Rīgas domē, Lielajos kapos, pie Džordža Armitsteda pieminekļa - skvērā pie Latvijas Nacionālās operas un muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”.
Līdz 6. novembrim ikviens rīdzinieks vecumā no 25 gadiem var pieteikties projektā, lai iegūtu jaunu profesiju vai iegūtu papildus profesionālās prasmes un varētu veiksmīgāk konkurēt darba tirgū.  
Pirms 150 gadiem dibināta Rīgas sākumdraudze, kas šodien zināma ar nosaukumu Mateja baptistu baznīca. Šogad Matejs svin 150 gadu jubileju. Kāda ir Mateja draudzes vēsture? Cik lielam bija jābūt ticības spēkam un vīzijai nākotnē, lai 1902. gadā uzceltu tiem laikiem – tiešām lielu dievnamu? Kā Mateja draudze pie sava vārda tikusi? Kāda ir Mateja šodiena un rītdiena? 16.okt.2017

Pirms pāris nedēļām Rīgā, Lāčplēša ielā 117, līdzās Pestīšanas templim tika iesvētīts  jaunais Latvijas Bībeles centra nams. Šai četru stāvu ēkai ir iespaidīga vēsture, kas saistās ar ievērojamā 20. gadsimta garīgās atmodas mācītāja, dzejnieka, rakstnieka, tulkotāja un 13 bērnu tēva Viljama Fetlera vārdu.
Arī nama atjaunošanas stāsts ir iespaidīgs. Latvijas Bībeles centra direktors Vitālijs Petrenko kopā ar komandu, sekojot Dieva aicinājumam un apsolījumam,  to no pilnīga grausta pārbūvējuši par modernu un funkcionālu ēku.

9.okt.2017


2.okt.2017

Vīlandes baptistu draudze rīko labdarības koncertu, lai piesaistītu ziedojumus vides
pieejamības projekta īstenošanai.
Kongresu nama skatāma izstāde „Slepenais dubultnieks”. Šajā projektā apvienojušies
mākslinieki, mūziķi un veselības aprūpes speciālisti, lai pievērst uzmanību depresijas
problēmai Latvijā.
Oktobrī Mateja draudzē sākas garīgās atveseļošanās un dziedināšanas programma
„Īsta brīvība”.
No 9. līdz 15. oktobrim Rīgā notiek restorānu nedēļa, kad mums tiek piedāvātas trīs
ēdienu maltītes par demokrātiskām cenām, izmantojot Latvijā audzētus produktus.


25.sep.2017


18.sep.2017

Rīgā atklāts Centra sporta kvartāls Barona ielā. Tā kopējā teritorija ir četri hektāri, kurā izveidots viens no lielākajiem rotaļu laukumiem bērniem, futbola laukums un basketbola laukums -Porziņģa vārdā nosaukts, divi multifunkcionālie laukumi, laukumi pludmales volejbolam, tāllēkšanas sektors, skeitparks un veloparks, laukums ielu vingrošanai, tribīnes un inventāra nomas punkti.
Latvijas nacionālais teātris tikko sācis jauno sezonu ar rakstnieces Ingas Ābeles romāna „Klūgu mūks” skatuves versiju – par katoļu priesteri un valstsvīru Franci Trasunu.
Atbrīvoties no atkarībām, izravēt no savas dienas kārtības tādas rakstura īpašības kā dusmas, nepiedošana, augstprātība – ir iespējams programmā „Īsta brīvība”. Tā jau sesto gadu notiks Mateja baptistu baznīcā un pieredze rāda, ka šīs programmas dalībniekiem dzīve mainās, varbūt ne uzreiz kā iecerēts, bet ļoti fundametāli. 


11.sep.2017

Rīgā ir iespēja bez maksas piedalīties nūjošanas un vingrošanas nodarbībās brīvā dabā. kas Rīgā pieejamas bez maksas.
16.septembrī Lucavsalā notiks  Veselīga dzīves veida diena.
Bērnu un jauniešu centrs  „Matejs „svin 20 gadu jubileju.


4.sep.2017

Būs iespēja paviesoties vienā no pilsētas lielākajām vidusskolām - atjaunotajā Rīgas 64. vidusskolā, kur tagad ir skaistas un funkcionālas telpas un sporta laukums, un mācības vairs nenotiks divās maiņās. Vēl par to, kāds būs jaunais mācību gads pārējās mācību iestādēs un kādas vizuālās pārmaiņas īstenojuši Mākslas akadēmijas studenti, padarot bērnu dārzus par skaistiem un krāsainiem pilsētvides objektiem.
10. septembrī svinēsim Tēvu dienu. Šī diena par oficiālu svētku dienu atzīta 2009. gadā. Tomēr Tēvu dienas pirmsākumi meklējami vēl dažus gadus iepriekš, kad toreizējais Bērnu un ģimenes lietu ministrs un Mateja draudzes mācītājs Ainars Baštiks aicināja Tēvu dienu atzīmēt kristīgajās draudzēs.28.aug.2017

Kā Rīgas izglītības iestādes gatavojas jaunajam mācību gadam?  1.septembrī Spīķeru kvartālā – Zinību dienas svētki ar ar interesantām radošajām darbnīcām un daudzveidīgu mūziku. Bet 2. septembrī Vērmanes dārzā - svētki bērniem un jauniešiem „Nāc un piedalies”,  kur varēs iepazīt interešu izglītības iespējas Rīgā. Vēl sestdien būs arī  iespēja pavadīt dienu pludmalē, jo Vecāķos jau 30 gadu pēc kārtas notiks pludmales skrējiens. Ticības stāstos iepazīsim Santu un Oskaru Skaras, kuri šajā vasarā abi kopā kristījās un oficiāli pievienojās Āgenskalna baptistu draudzei. 


21.aug.2017

Ar vērienīgu pasākumu klāstu no 18. līdz 20. augustam  tika svinēti Rīgas svētki. Šogad mūsu galvaspilsētai 816. gada dzimšanas diena, kas trīs dienu garumā, sākot no piektdienas līdz pat svētdienai bija piepildīta ar krāšņu, daudzveidīgu un atraktīvu programmu.  Ziedoņdārzā sestdien savu dāvanu Rīgai veidoja un īstenoja draudze „Prieka vēsts” – ar stafetēm, atrakcijām, muzikāliem priekšnesumiem, sporta paraugdemonstrējumiem un citām aktivitātēm pulcējot mazus un lielus rīdziniekus.
Kādas īpašās garšas mums saistās ar Latviju? Jau trešo gadu notika konkurss „Rīgas kūkas  garša 2017”, kurā tika meklēta īpašā, mūsu galvaspilsētu raksturojošā kūka. Vēl šajā raidījumā palūkosim, kāda ir tūristu plūsma, kas dodas apmeklēt Rīgu un Latviju?
Ticības stāstos iepazīsim Liepkaulu ģimeni – Ivetu un Kārli, kuri audzina divus dēlus un par savām garīgajām mājām izvēlējušies ev. luterisko Jēzus draudzi.


14.aug.2017

Mežaparkā un Ķengaragā jaunatklātās kultūrtelpas „Stropi” dažos mēnešos guvušas rīdzinieku atsaucību, savos kamerpasākumos pulcējot ne tikai domubiedru grupas, bet arī tuvākās apkārtnes iedzīvotājus. Arī vēl augustā un septembrī „Stropos” būs daudzveidīga programma.
Pagājušā gada nogalē kristiešu draudzē „Prieka vēsts” pirmizrādi piedzīvoja muzikālā izrāde „Laimes rekviēms”, kura guva plašu skatītāju atzinību. Šobrīd klajā laists šīs izrādes ieraksts DVD formātā un īstenota iespēja noskatīties izrādi arī internetā.
Kā baznīcas piedalās Rīgas pilsētas svētku veidošanā? Rīgas Doms un draudze „Prieka vēsts”.


7.aug.2017

Rīgas pilsētas svētki no 18. līdz 20. augustam. Pasākumu klāsts ir ļoti iespaidīgs un daudzkrāsains. Šajā reizē stāstīsim par to, kas notiks Vērmanes dārzā, kas ir šī gada pilsētas svētku iedvesmotājs. Tur būs milzum daudz ziedu visdažādākajās variācijās. Vēl par to, kādas ugunsinstalācijas uz Arkādijas parku būs atveduši franču mākslinieki. Līdzās tam  aicināsim piedalīties un arī līdzi just pludmales volejbolam, kas trīs dienu garumā norisināsies Ķīpsalas pludmalē, un tajā varēs piedalīties kā profesionāļi, tā amatieri.  
Kā draudzes iesaistās pilsētas  svētkos? Ģimenes ar bērniem varēs kļūt par galvenajiem Rīgas lielākās katedrāles – Doma viesiem, lai caur radošām aktivitātēm mācītos, atpūstos un apgūtu praktiskas iemaņas mūzikas un tērpu radīšanā, lūgšanu praktizēšanā un sadraudzībā. Ziedoņdārzā savu pienesumu rīdziniekiem un pilsētas viesiem īsteno kristiešu draudze „Prieka vēsts”, rīkojot īstus dārza svētkus – ar neskaitāmām aktivitātēm, muzikāliem priekšnesumiem, sportiskām stafetēm, radošām darbnīcām un našķošanos.


31.jūl.2017

Bastejkalns – tāpat kā citi Rīgas dārzi un parki – augustā - Rīgas svētku laikā kļūs par svinību vietu, tā akcentējot Vērmanes dārza 200 gadu jubileju un pie sevis aicinot uz Dārza svētkiem.
Tāpēc šodien stāsts par Rīgas svētkiem, kas notiks no 18. līdz 20 augustam, kuros šogad ir ārkārtīgi plaša programma. Jau pieminētajos Rīgas parkos un arī citviet - būs tirdziņi, radošās darbnīcas, dārzu tehnikas izstāde, ielu mūzika, uguņošana un koncerti. Svētku veidošanā jau tradicionāli piedalīsies arī Rīgas Doms, Pētera baznīca  un draudze Prieka vēsts.
Vēl raidījumā - par iespējām saņemt sociālo pabalstu  izglītības ieguvei, jauno mācību gadu uzsākot, ko var saņemt ģimenes, kurām ir maznodrošināto statuss.


24.jūl.2017

No 16. jūl. līdz 23. jūl.  Rīgā norisinājās 3. Eiropas koru olimpiāde ar moto – „Kopā dziedāšana vieno tautas”.  Šis uzstādījums aizvadītajā nedēļa apstiprinājās ar uzviju.
Kas ir ielu mūzikas diena Rīgas pilsētas svētkos? Vai tajā savu vietu var rast arī kristīgi mūziķi?
Radiopastaiga pa vienu no mūsu galvaspilsētas skaistākajiem dārziem un parkiem, kura raksturojumā vairakkārt jāmin vārds pirmais – pirmais sabiedrībai atvērtais dārzs, pirmā strūklaka un pirmā minerālūdeņu iestāde – tas ir Vērmanes dārzs, kuram Rīgas svētku laikā būs īpaša loma, jo Vērmanītim šogad – 200 gadu jubileja.


17.jūl.2017

Lucavsalā  ir labiekārtota pludmale, bērnu laukums un bibliotēkas vasaras lasītava, kā arī tiek veikti darbi, lai šo pludmali varētu pielāgot cilvēkiem ar invaliditāti. Tur būs speciālas nobrauktuves, pārģērbšanās kabīnes, pielāgoti ratiņkrēsli iebraukšanai ūdenī un zviļņi, kur sauļoties.
Baptistus cauri gadiem raksturo divas stabilas lietas – koru dziedāšana un svētdienas skolu darbs. Ārī tajos laikos, kad svētdienas skolu darbība bija aizliegta, notika pulcēšanās mājās, svinot dzimšanas un vārda dienas, bet vienlaikus lasot Bībeles stāstus. Šodien darbs ir gājis plašumā un līdzās ierastajam svētdienas skolas darba ritmam attīstās dažādas nometnes un Bībeles skolas bērniem. Šoreiz -  par Āgenskalna baptistu draudzes nometni bērniem no 24. līdz 28. Jūlijam un Mateja baptistu draudzes tradicionālo vasaras Bībeles skolu, kurai šoreiz dots nosaukums „Everests”, kas norisināsies no 31. jūlija līdz  4.augustam.


10.jūl.2017


3.jūl.2017

Kr. Barona ielā uzbūvēts Rīgā lielākais bērnu rotaļu laukums. Jaunais bērnu laukums ir daļa no topošā Centra sporta kvartāla, kurā būs basketbola, volejbola laukumi, skeitparks un daudzas citas ar sportu saistītas lietas.
Rīga kļuvusi bagātāka ar divām jaunām kultūrtelpām Ķengaragā un Mežaparkā, kam dots simbolisks nosaukums „Stropi”.
Rīga no 16. līdz 23. jūlijam atkal kļūs par koru mūzikas galvaspilsētu, pulcējot vienkopus vairāk nekā 150 korus no visas pasaules - Eiropas koru olimpiādē.


26.jūn.2017

Kādas iespējas bērniem un jauniešiem pavadīt brīvo laiku Rīgā – plašs dienas un izbraukuma nometņu klāsts, ko rīko dažādas izglītības iestādes un nevalstiskās organizācijas. Tiem, kas nokavējuši pieteikšanos nometnēm, var piedalīties  dažādās nodarbības  gan svaigā gaisā, gan brīvā laika centros.
No raidījuma nesenā arhīva būs iespēja noklausīties stāstu par brīvprātīgo kustību, kas top, lai sniegtu atbalstu onkoloģijas pacientiem.
Vēstures sadaļā – par to, ko padomju cilvēks puslīdz legāli varēja nopirkt melnajā tirgū? Kāpēc padomju laikos vienmēr trūka preču?  


19.jūn.2017


12.jūn.2017

Lai atvieglotu atveseļošanās periodu un sniegtu psiholoģisku atbalstu onkoloģijas pacientiem, „Svētās Ģimenes mājas” paspārnē tiek veidota brīvprātīgo kustība.
Vai biznesā iespējams būt godīgam? Kāds ir kristietis biznesā? Par šiem jautājumiem rīt savā lekcijā stāstīs CBMC prezidents Vouters Droppers.
Vēstures sadaļā par to, ko padomju cilvēks puslīdz legāli varēja nopirkt melnajā tirgū, kur Rīgā bija čeku un bonu veikals, un kāpēc padomju laikos vienmēr trūka preču, bet Lietuvā un Igaunijā deficīts bija mazāks.5.jūn.2017

Pirms četriem gadiem „Baznīcu nakts” tradīcija Latvijā tika aizsākta Rīgā ar mazliet vairāk kā 40 baznīcu dalību tajā, šogad pasākumā piedalījās 190 draudzes visā Latvijā. Ieskats ekumeniskajā „Baznīcu nakts 2017” atklāšanas dievkalpojumā Āgenskalna baptistu baznīcā Pārdaugavā un šaipus Daugavas – „Svētās Ģimenes mājā” Vecrīgā.
Raidījuma vēstures sadaļā – par rūpniecību padomju laiku Rīgā, kas bija ļoti attīstīta un ražoja dažāda veida produkciju visai Padomju savienībai. Tomēr savus ražojums mēs paši nopirkt nevarējām, jo tas bija deficīts.   


29.mai.2017

Kultūras pasākumā „Baznīcu nakts”  šogad jau piedalās  190 baznīcas visā Latvijā. Tas ir vakars, kad iet ciemos vienas konfesijas ļaudīm pie otras, pārliecināties, ka Dievs, Jēzus un Svētais Gars – visiem viens un tas pats, kā arī lauzt stereotipus par baznīcu -  kā plašai publikai nepieejamu vietu.
Šogad ar plašu pasākumu klāstu tiek svinēta Reformācijas 500 gadadiena, kad teologs Mārtiņs Luters mainīja cilvēku skatu uz grēku piedošanu, taisnošanu un brīvo izvēli ticības dzīvē. Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā notika konference: „Luteriskais mantojums, šodienas izaicinājumi”.
Turpinot vēstures stāstu sēriju, par padomju laikiem Rīgā un Latvijā.


22.mai.2017

Par iespējām sportiski un veselīgi pavadīt brīvo laiku Rīgā un Bērnu aizsardzības dienai veltītiem pasākumiem.  
Rīgas Svētā Pāvila draudzes „Misijas dienās” rīkojo evaņģelizāciju un dievkalpojumus ārpus baznīcas sienām. Visu nedēļu, septiņos vakarā, pie Pāvila baznīcas -  būs liecības, mūzika un lūgšanas.
Vēstures sadaļā par to, kā masu saziņas līdzekļi – radio, prese un visvairāk kino – Otrā pasaules kara laikā ietekmēja cilvēku prātus.


15.mai.2017


8.mai.2017

Programmas „Veselīgs rīdzinieks veselā Rīgā” ietvaros ikviens tiek aicināts uz ēdiena gatavošanas meistarklasēm Rīgas Centrāltirgū. Tur kopā ar uztura speciālistu varēs iegādāties produktus un tur pat arī pagatavot. Šajā sestdienā varēs mācīties pagatavot veselīgas brokastis.
Vēstures stāstos – turpināsim iepazīt Ulmaņlaiku Rīgu. Šoreiz vairāk par autoritārā režīma attiecībām ar Baznīcu un tās dažādajām konfesijām, par mēģinājumiem izveidot nacionālu baznīcu un ekumenisma pirmsākumiem.  


1.mai.2017

Šonedēļ ir ne tikai 1. maija svētki, bet arī Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas 27. gadadiena. 1990.gada 4. maijā Augstākā padome ar Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanu atjaunoja Latviju kā neatkarīgu, demokrātisku valsti. Rīgā un visā Latvijā šajā ceturtdienā svinēsim šos svētkus, esot kopā dažādos pasākumos.
Raidījuma ticības stāstos iepazīsimies ar Agnesi Nazarecu, divu dēlu mammu, uzņēmuma „Sēklu muss” vadītāju, kas radījusi veselīgus kārumus, piedzīvojusi kritumus un kāpumus savā dzīvē, bet joprojām saglabā spridzīgu optimismu un par savām garīgajām mājām sauc draudzi „Prieka vēsts”.


25.apr.2017

Kas ir sociālais  pakalpojums „aprūpe mājās”? Tas ir veids, kā senioram nodrošināt drošu vidi, lai tuvinieki var doties savos darbos, neuztraucoties par to, vai  omīte vai opītis būs paēdis, spēs tikt galā ar ikdienas sadzīves lietām un arī tajos gadījumos, ja ar veselību gadās kāda lielāka ķibele, spēs nospiest drošības pogu, lai izsauktu palīdzību.
Turpinot vēsturisko stāstu sēriju, - par Rīgu Ulmaņlaikos, kad jārunā arī par autoritārisma režīmu, ko radīja Kārlis Ulmanis.
Mateja baptistu draudzē noslēdzies trīs mēnešu posms, kurā reizi nedēļā „Alfas” kursā kopā nāca ļaudis, lai tuvāk iepazītu kristietību, - Jēzu, grēku, lūgšanu un citus ar ticību saistītos jēdzienus.


17.apr.2017

Kristus ir augšāmcēlies! Patiesi augšāmcēlies!
Šis daži sveiciena vārdi sevī ietver milzu dimensiju – sākot no pasaules radīšanas, līdz Kristus dzimšanai, nāvei un uzvarai pār to. Iekļaujot savā plānā katru no mums, Dievs caur Lieldienām dāvā ticību mūžīgai dzīvei un garīgi piepildītu ikdienu jau tagad. Mums nav jāgaida līdz nāvei, lai to piedzīvotu, jo kā Jēzus apsolījis – Debesu valstība ir mūsu vidū.    
Tomēr, cik no tās mēs esam gatavi piedzīvot pa īstam nevis savos iedomātajos rāmjos un mums vēlamajā un ērtajā realitātē? Tas ir jautājums uz kuru godīgi jāatbild ne tikai Lieldienās, bet katru mīļu brīdi.
Šodien, otrajās Lieldienās raidījumā „Vērtību Rīga” dzirdēsim Latvijas baznīcu vadītāju pārdomas un sveicienus Kristus augšāmcelšanās svētkos!
Vēsturisko stāstu sērijā - par Rīgu Ulmaņlaikos, kurus mēdz saukt arī par zelta laikiem un savā ziņā tas ir pamatoti, jo attīstās lauksamniecība, rūpniecība, tiek celtas skolas un uzplaukst kultūras dzīve. Tiesa gan - politiskajā pārvaldē no demokrātijas tur vairs nav ne vēsts.


10.apr.2017

Šodien raidījumā - par jauniešu iniciatīvas projektu „Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana", kas veltīts Latvijas valsts simtgadei. Galvaspilsētas skolas var piedalīties konkursā, lai pretendētu uz finansējuma saņemšanu iestādes teritorijas apzaļumošanai un iestādītu puķes, krūmus un kokus, tā dāvājot estētisku baudījumu sev un citiem.
Domājot par Kluso nedēļu, aicināsim uz ekumēnisko Krusta ceļu Rīgā, kas piektdien sāksies pie Svēta Jēkaba katedrāles.
Bet vēsturisko stāstu sērijā – par to, kā Rīga un tās iedzīvotāji pārdzīvo 1. pasaules karu? Būs stāsts arī par Brīvības cīņām. Kāds ir pilsētnieku atbalsts un jauno diplomātu darbs ar sabiedrotajiem, kas izšķir Latvijas nākotni.  


3.apr.2017


27.mar.2017

Kas jāzina un kā jārīkojas tiem vecākiem, kuru atvases šoruden sāks skolas gaitas 1. klasē? Mainījušies noteikumi, kā bērnus piesaka mācībām vecāku izvēlētajā skolā.
19.gs Rīgā pilsētas vadība, līdzās rūpniecības un izglītības attīstībai īsteno arī medicīnas iestāžu celšanu un medicīnas pakalpojumu ieviešanu.
Bet ticības stāstos – saruna ar Andri un Ingu Jansoniem. Kopā viņi audzina četrus bērnus - trīs dēlus un vienu meitu. Viņu ģimenes stāsts veidojies draudzē „Prieka vēsts”.


20.mar.2017

Rīdzinieka karte, kā jau par to liecina nosaukums, ir galvaspilsētas iedzīvotāju privilēģija. To var izmantot ne tikai kā e- talonu sabiedriskajā transportā, bet arī Rīgas satiksmes autostāvietās, dažādās pilsētas medicīnas iestādēs, aptiekās un izklaides objektos, saņemot atlaidi.  
Vēsturisko stāstu sērijā – par izglītības sistēmu 19. gs. Rīgā. Augstākajās mācību iestādēs mācību procesā dominējošā ir krievu valoda un inženiertehnisko zināšanu apguvē Rīga spēj piesaistīt studentus gan no Igaunijas un Lietuvas, gan Polijas un vēl citām valstīm.
Ticības stāstos šoreiz iepazīsimies ar Barkovsku ģimeni – Kristīni un Mārtiņu. Viņi savas garīgās mājas atraduši Āgenskalna baptistu draudzē.


13.mar.2017

18. martā Rīgā tikai vienu dienu būs skatāma ceļojošā izstāde Reformācijai – 500. Tā ir unikāla ekspozīcija ar dažādu kultūru un valstu pieredzes stāstiem par to, kā Reformācija mainījusi vēstures ritumu.  
Rīgas domes Labklājības departaments aicina apmeklēt Atvērto durvju dienas Rīgas Sociālajā dienestā, lai informētu rīdziniekus par sociālo palīdzību un pakalpojumiem un to pieejamību Rīgas pilsētā. Šogad lielākais akcents likts tieši uz dienas centru darbu un  to piedāvājumu ikvienam rīdziniekam.  
 Vēsturisko stāstu sērijā turpināsim izzināt Industrializācijas laikmetu, kura  viens no raksturojošiem lielumiem ir visdažādāko rūpniecības jomu attīstība. Rīga ir viens no šīs industrijas lielākajiem  centriem – pie mums ir gan manufaktūra – audumu, korķa, tabakas ražošana, gan mašīnbūves giganti – lokomatīvju, vagonu un mašīnu ražošana.


6.mar.2017

Ir sācies gavēņa laiks, ko dažādās formās praktizē visās konfesijās. Vai un kā atšķiras gavēņa laika prakses dažādās baznīcās? Kādu piemēru par gavēšanu rāda Jēzus un kāda tam saistība šodienas kristieti?
Vēsturisko stāstu sērijā – turpināsim ielūkoties 19.gadsimta beigu Rīgā, kad top pirmās medicīnas iestādes,  attīstās kultūras dzīve un dažādu nacionālo biedrību darbība. Kāds 19. gadsimtā bija rīdzinieku nacionālais portrets, kad pilsētā sadzīvo latvieši, vācieši, poļi, krievi un citas tautības.27.feb.2017


20.feb.2017 (atkārtojums)

Rīgas domes Labklājības departaments nodrošina nakts patversmes pakalpojumus, dienas centra apmeklējumu, kur var nomazgāties un nomainīt drēbes. Vienlaikus vairākās vietās pilsētā darbojas zupas virtuves.
Turpinot vēsturiskos stāstus par Reformāciju un tās norisi Rīgā – uzzināsim, ka Baznīcai 16. gs otrajā pusē un 17. gs. ir tāda kā apvienoto ministriju loma mūsdienu izpratnē. Kāpēc Reformācijai Rīgā ir vairāk praktisks nekā teoloģisks raksturs?
Ticības stāstos iepazīsim Baumaņu ģimeni – Arvilu un Agnesi, kas ir kopā jau 10 gadus, audzina trīs bērnus un savu ģimenes dzīvi sakņo ticībā Dievam.


13.feb.2017


6.feb.2017

Rīgas domes Labklājības departaments nodrošina nakts patversmes pakalpojumus, dienas centra apmeklējumu, kur var nomazgāties un nomainīt drēbes. Vienlaikus vairākās vietās pilsētā darbojas zupas virtuves.
Turpinot vēsturiskos stāstus par Reformāciju un tās norisi Rīgā – uzzināsim, ka Baznīcai 16. gs otrajā pusē un 17. gs. ir tāda kā apvienoto ministriju loma mūsdienu izpratnē. Kāpēc Reformācijai Rīgā ir vairāk praktisks nekā teoloģisks raksturs?
Ticības stāstos iepazīsim Baumaņu ģimeni – Arvilu un Agnesi, kas ir kopā jau 10 gadus, audzina trīs bērnus un savu ģimenes dzīvi sakņo ticībā Dievam.


30.jan.2017

Kopš Jēzus laikiem, kad viņš pavēlēja saviem mācekļiem – „ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas”, mainījušās valstu robežas, informācijas nodošanas veidi, ļaužu ikdienas paradumi un vēl daudz kas cits. Kāda ir šodienas izpratne par misijas darbu? Nodibinājums „Partneri” no 9. līdz 11. februārim Rīgā organizē „Misijas dienas 2017”, ar izaicinošu jautājumu - vai tas ko maksā būt kristietim šodien?
Latvijā jūnija pirmajā piektdienā norisinās par skaistu tradīciju kļuvusī „Baznīcu nakts”, kad dažādu konfesiju dievnami ver savas durvis apmeklētājiem, piedāvājot vēsturiskus stāstus, koncertus, lekcijas, lūgšanas un radošās nodarbības. Latvijas „Baznīcu nakts” sākās tieši Rīgā, bet tagad šajā pasākumā piedalās draudzes no dažādiem novadiem un pilsētām. Saglabājoties interesei par dalību „Baznīcu naktī", izsludināta pieteikšanās otrā kārta, kas ilgs līdz 21. martam.
Šogad pasaulē tiek atzīmēta reformācijas 500 gadu jubileja. Reformācijai tiešām ir ļoti būtiska ietekme, jo īpaši uz rīdzinieku dzīvi, - tā palīdz uzlabot dzīves apstākļus un virzīties uz izaugsmi izglītībā, kultūrā, mākslā, sociālajā darbā, faktiski ikvienā dzīves jomā. Rīga citu pilsētu vidū ir līdere reformācijas ideju ieviešanā. Tomēr neskatoties uz reliģisko formu, šai kustībai bija spilgti izteikts sociāls un politisks raksturs, kurā darbojās trīs spēlētāji - Rīgas virsbīskaps, ordenis un tirgotāji.


23.jan.2017

Kā cēlusies Rīga? Kāpēc bīskapa Meinarda iedibinātais centrs Ikšķilē, vēlākajos gados tomēr neapmierināja bīskapu Albertu? Kādi plusi un mīnusi bija tai vietai, ko tagad saucam par mūsu galvaspilsētu? Kādi aprēķini un motīvi garīdzniecībai, tirgotājiem un lībiešu vadoņiem?
Šogad aprit 500 gadu kopš Mārtiņa Lutera uzsāktās reformācijas. Simboliski par šo svinamo dienu tiek uzskatīts 1517. gada 31. oktobris, kad Luters pie Vitenbergas baznīcas durvīm pienagloja savas vēsturiskās un leģendārās 95 tēzes, jo vēlējās skaļi paust savu attieksmi un mainīt tā laika baznīcas nostāju, sniedzot grēku piedošanu par naudu. Mākslas muzejs „Rīgas Birža” ir pirmais, kas uzsāk daudzveidīgo pasākumu klāstu, no 21. janvāra līdz 12. martam Rīgas Biržā piedāvājot apskatīt izstādi „Reformācijai 500. Rietumeiropas grafika” – ar dažādu mākslinieku darbiem – sākot no 15. līdz 20. gadsimtam.  
Nodarbību cikls „Alfas kurss”, kas savulaik radies Anglijā, lielu popularitāti ieguvis visā pasaulē, dažādās konfesijās. Nodarbību pamatā ir jautājumi par Jēzu, kristietību, baznīcu, lūgšanu un citi. Šogad „Alfas” kursi notiks daudzās Rīgas draudzēs, arī Mateja baptistu baznīcā.
 


16.jan.2017

Kā cēlusies Rīga? Pirmo reizi rakstītos avotos Rīgas vārds pieminēts 1198. gadā. Kāpēc bīskapa Meinarda  iedibinātais centrs Ikšķilē, vēlākajos gados tomēr neapmierināja bīskapu Albertu, kurš tomēr izvēlējās veidot savu  rezidenci tajā vietā, ko šodien saucam par Rīgu?
Janvāris Latvijā ir Barikāžu mēnesis. Pirms 26 gadiem, apzinoties Padomju Savienības militārā spēka iespējas un reālos draudus apspiest Latvijas kā neatkarīgas valsts pastāvēšanu, Latvijas iedzīvotāji nostājās uz Barikādēm. Tolaik tūkstošiem Latvijas cilvēku, nešķirojot tautības un pārliecības, vairākas nedēļas pavadīja pie ugunskuriem, sargājot valsts stratēģiski svarīgās ēkas. To atceroties, Rīgā šajā nedēļa notiks dažādi piemiņas pasākumi un koncerti. Doma laukumā atkal degs ugunskuri, bet Rīgas Domā būs speciāli šim notikumam veltīts koncerts.
Turpinot sarunu sēriju ar Latvijas lielāko konfesiju vadītājiem, šoreiz tiksimies ar LBDS bīskapu Pēteri Sproģi, lai izvērtētu aizgājušo gadu un palūkotos uz darāmo darbu sarakstu nākotnē. „Latvijā ir tā unikālā pieredze, ka mēs esam spēruši soli virzienā, lai nevērtētu konfesijas pēc principa – mēs esam pareizāki nekā citi „ – tā bīskaps Pēteris Sproģis.9.jan.2017

Kādas ir slēpošanas un slidošanas iespējas, kuras ziemas sezonā piedāvā Rīgas pašvaldība. Ja nav sava inventāra, to var brīvi iznomāt no rīta līdz vakaram, bet ar savām slidām un slēpēm ar sportiskām aktivitātēm var nodarboties arī vēlās stundās, jo trases ir apgaismotas.
Kāds aizvadītais gads Romas katoļiem pasaulē un Latvijā? Aizvadīts Dieva žēlsirdības gads, daudz runāts par nedzimušu bērnu tiesībām uz dzīvību, par to, ka sievietes ir tikpat vienlīdzīgas Dieva priekšā kā vīrieši, Pāvests piedalījies daudzās tikšanās, dažas no tām tiešām apbrīnas vērtas – sākot no pareizticīgo baznīcas patriarhu Kirilu līdz pat Romas bezpajumtniekiem, ar kuriem pāvests kopā svinēja savu dzimšanas dienu.
Jaunā ģimene - Sanita un Aresēnijs Haitini. Viņu garīgās mājas ir Svētās Marijas Magdalēnas draudze, kur viņi abi kalpo. Viņiem ticība ir dzīves pamats un jēga. Starpcitu, viņi tagad zina, kā dziedāt Klusu nakti un TAIZE dziesmas arī žestu valodā. To viņi mācījās no vājdzirdīgām un nedzirdīgām meitenēm no Polijas, kuras uzņēma savā namā Eiropas TEZE tikšanās laikā.


2.jan.2017

Gada nogalē Rīgā notika kopienas TAIZE Eiropas jauniešu tikšanās, kurā piedalījās 15 tūkstoši svētceļnieku. Par spīti sākotnējām bažām, ka neizdosies atrast naktsmājas visiem svētceļniekiem, tomēr tas izdevās ar uzviju un pasākuma apmeklētāji slavēja Latviju par viesmīlību.
Kas ir TAIZE kustības fenomena pamatā, ka tā spēj uzrunāt dažādu tautu, konfesiju un vecumu cilvēkus? Un, kā šāda starptautiska pasākuma norise ietekmē arī vietējās draudzes?
Saruna ar Latvijas ev. luteriskās baznīcas arhibīskapu Jāni Vanagu – par kristietību Eiropā, bēgļu krīzi un to, kāpēc mums neļauj uzņemt kristiešu bēgļus? Kāpēc bēgļu jautājums Latvijai nav tik sāpīgs - kā realitāte, kurā joprojām turpinās Latvijas iedzīvotāju ekonomiskā emigrācija? Kādēļ mēs savos izteikumos esam tik negatīvi, vērtējot savu zemi?26.dec.2016


19.dec.2016

Noslēgusies labdarības akcija „Zvaigzne austrumos” norisi. Akcijas mērķis šajā reizē bija sagatavot un nogādāt 6000 dāvaniņas karadarbībā cietušajiem bērniem pasaules karstajos punktos. Cik daudz dāvanu jau dodas ceļā? Kā šajā akcijā iesaistījušies mūsu tuvākās kaimiņvalstis?
Rīgā jau 7 gadu, par godu leģendai, ka Ziemassvētku egle pirmo reizi rotāta Rīgā, tiek rīkots vides gaismas objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”. Tajā mākslinieki, Mākslas akadēmijas studenti un profesionālas kompānijas, kas strādā šajā jomā,  piedāvā savu redzējumu par svētkiem.
Gada nogalē Rīgā notiks vērienīgā Eiropas Taize jauniešu tikšanās. Pirmo reizi tā norisināsies tik tālu uz Ziemeļiem,  un katram, kurš nolemj braukt uz šejieni, jāzina, ka te ir aukstāks nekā Parīzē vai Valensijjā, bet to var kompensēt mūsu viesmīlīgas sirdis.  Vēl raidījumā arī par to, kas šajā gadā paveikts Rīgas pilsētā.12.dec.2016

Praksē sen pierādīts, ka katram lietai un procesam vajadzīgi harizmātiski un iedvesmojoši vadītāji. Ar šo domu pirms vairāk kā 10 gadiem tika dibināts Baltijas Pastorālais institūts, kas sagatavo gan mācītājus, gan dažāda līmeņa draudžu darba vadītājus, gan jaunu draudžu veidotājus.
Aizvadītajā nedēļā Kultūras pilī Ziemeļblāzma notika jau par tradīciju kļuvušās „Pateicības vakariņas”, ko BPI rīko šī darba atbalstītājiem un ziedotājiem. BPI darbs nesis augļus – vairāk kā 40 vadītāji šo gadu laikā sākuši darbu baptistu draudzēs.


5.dec.2016

Lai izbaudītu sportiskas aktivitātes arī ziemas sezonā, nav jādodas ārpus pilsētas, slidot un slēpot var arī Rīgas centrā un arī apkaimēs.
Mūziķis Valters Gleške, kurš par sevi saka – esmu piedzimis, uzaudzis un laikam arī nomiršu draudzē 3. Adventē aicina uz jubilejas koncertu, kurā kopā ar draugiem draudzē „Prieka vēsts” izpildīs Keneta Koplenda kompozīcijas un arī Ziemassvētku dziesmas.
Bet vēsturiskajos stāstos – par to, kā tapa informatīvās plāksnes pie Brīvības pieminekļa, kas četrās valodās korekti ataino gan pieminekļa28.nov.2016

Klajā laists Jaunās Derības jaunā tulkojuma audio ieraksts, kas tagad pieejams gan internetā, gan ierakstā mp3 formātā – kompaktdiskā. Šis ir Latvijā unikāls projekts, kurā piedalījās dažādu konfesiju bīskapi, mācītāji, priesteri, laji un aktieri, iedzīvinot Jauno Derību vēl nedzirdētā formātā – lasot Svētos Rakstus lomās. 26. novembrī Mateja baptistu baznīcā notika ekumēnisks dievkalpojums, kurā piedalījās gan Jēzus, gan Mateja, gan Pilāta un citu lomu atveidotāji, kuri, atceroties Glika ozolus, stādīja arī savu 2016. gada Bībeles ozolu.


21.nov.2016

Raidījuma vēsturisko stātu klāstā - par Brāļu kapiem – kas ir izcilākais un nozīmīgākais Latvijas  memoriālais ansamblis. Lai gan tas veltīts I Pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās  kritušajiem karavīriem, šajos kapos apbedīti arī II Pasaules karā kritušie. Kādus simbolus slēpj Brāļu kapi un kāda ir to sākotnējā nozīme?  
Rīgas seniori izveidojuši „Senioru zvanu centru”. Tas ir pašpalīdzības tālrunis, pa kuru piezvanot – var aprunāties gan par dzīvi un mazbērniem, gan arī par veselību, sociālo palīdzību un kultūras pasākumiem.
Šī gada nogalē Rīgā notiks Taize Eiropas tikšanās, kas pulcēs vairāk  kā 15 tūkstošus jauniešu no dažādām pasaules valstīm. Katrs no mums ir aicināts atvērt sava nama durvis un sniegt naktsmājas jauniešiem. Šodien pastāstīsim, kā to izdarīt un arī vairāk par to, kā gatavošanās Taize  Eiropas  pasākumam notiek Marijas Magdalēnas draudzē, kas ir viena no galvenajām lūgšanu vietām jau tagad.


14.nov.2016

Kā Rīga svinēs Latvijas valsts 98. gadskārtu – ar ekumēnisku dievkalpojumu Rīgas domā, militāro parādi, svētku koncertiem kultūras centros un dievnamos, un ar gaismas festivālu „Staro Rīga”.
Raidījuma vēsturisko stāstu sadaļā – izzināsim Brīvības pieminekļa vēsturi. Mūsu Brīvības piemineklis ir unikāls – gan tāpēc, ka celts par tautas saziedotiem līdzekļiem , gan tāpēc, ka pārdzīvojis padomju laikus un nav ticis nojaukts. Daudzi no mums nemaz nezina, ka Brīvības piemineklis varēja būt uzcelts Daugavmalā, Uzvaras parkā vai Bastejkalnā. Vēl vairāk – tagadējā pieminekļa vietā – kā alternatīva varēja tapt elevators, tilts pār Daugavu, spēkstacija, dievnams, muzejs, slimnīca vai dzelzceļa stacija.


7.nov.2016

Ar ekumēnisku dievkalpojumu Rīgas Domā, militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, koncertiem kultūras centros un dievnamos šogad 11. novembrī tiks atzumēta  Lāčplēša diena. Bet būs arī vēl nebijuši pasākumi – piemēram, uz Rīgas pils fasādes Daugavas pusē būs skatāma slīdrāde par 1918. - 1919. gada notikumiem.
Katru gadu  pirmajā novembra svētdienā  - Bāreņu svētdiena. Mūsu raidījumā ieskats Rīgas pilī, kur prezidents Raimods Vējonis ar kundzi rīkoja Bāreņu dienai veltītu pasākumu, lai teiktu paldies audžuģimenēm, kas dara nenovērtējamu darbu, sniedzot bērniem tieši to, kas viņiem visvairāk vajadzīgs – ģimenes mīlestību.11.nov.2016

Ar ekumēnisku dievkalpojumu Rīgas Domā, militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, koncertiem kultūras centros un dievnamos šogad 11. novembrī tiks atzumēta  Lāčplēša diena. Bet būs arī vēl nebijuši pasākumi – piemēram, uz Rīgas pils fasādes Daugavas pusē būs skatāma slīdrāde par 1918. - 1919. gada notikumiem.
Katru gadu  pirmajā novembra svētdienā  - Bāreņu svētdiena. Mūsu raidījumā ieskats Rīgas pilī, kur prezidents Raimods Vējonis ar kundzi rīkoja Bāreņu dienai veltītu pasākumu, lai teiktu paldies audžuģimenēm, kas dara nenovērtējamu darbu, sniedzot bērniem tieši to, kas viņiem visvairāk vajadzīgs – ģimenes mīlestību.
31.okt.2016

Sākusies labdarības akcija „Zvaigzne austrumos”, kas jau trešo gadu aicina sagatavot dāvaniņas bēgļu bērniem austrumu zemēs – sīriešiem, irākiešiem un sudāniešiem, - tā kaut nedaudz iepriecinot bērnus, kas kopā ar vecākiem, bēgot no kara šausmām, pametuši savas mājas un devušies bēgļu gaitās.
6. novembrī Latvijā atzīmēsim „Bāreņu svētdienu", tā sabiedrībā aktualizējot problēmu, ka joprojām Latvijā institūcijās dzīvo pusotrs tūkstotis bērnu, - katrs no viņiem sapņo par savu ģimeni.


24.okt.2016

 22. oktobrī notika konference „Cilvēka pamattiesības uz dzīvību un sirdsapziņas brīvību, kas aktualizēja cilvēka dzīvības vērtību no tās rašanās brīža līdz pat aiziešanai mūžībā. Par abortiem, eitanāziju un sabiedrības attieksmi pret dzīvību.
Latvijas bērnu namos joprojām ir pusotrs tūkstotis bērnu, - katrs ar savu dzīvesstāstu un vēlēšanos atkal būt ģimenē. Raidījumā saruna ar Inesi, kas bijusi audžu mamma 9 bērniem, audzinājusi gan pusaudžus, gan zīdaiņus.


17.okt.2016

Pavasarī  Vērtību Rīgā   bija stāsts par Latvijas Bībeles biedrības ieceri divu mēnešu laikā audioversijā ierakstīt visu Jauno derību.
Šobrīd ieraksts ir gatavs un nākamajā mēnesī paredzēti ieraksta atvēršanas svētki. Jaunā Derība būs pieejama gan interneta versijā, gan datu formātā. Raidījumā – ieskats ieraksta tapšanā.


10.okt.2016

Ar spēli "Pilsētas medības" 10. oktobrī sāksies Karjeras nedēļas pasākumi Rīgā, kuros piedalīsies 115 Rīgas skolas, 15 bērnudārzi un 13 bērnu un jauniešu interešu izglītības centri. Karjeras nedēļas pasākumi ar konkursiem, spēlēm, semināriem, meistarklasēm, radošajām darbnīcām, ekskursijām, konferenci un tikšanos ar dažādu profesiju pārstāvjiem galvaspilsētā risināsies līdz 21. oktobrim.
Ikviens Rīgas pilsētas uzņēmējs ir aicināts piedalīties vides objektu festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš”, lai ar savu īpašo egli varētu iekļauties tradicionālajā „Egļu ceļa” maršrutā.
Mateja baptistu draudzes mācītāja Ainara Purmaļa stāsts par atbalsta programmu „Īsta brīvība,. Viņš to sauc  par vietu, kur var saņemt dvēseles dziedināšanu.


3.okt.2016

20. gadsimta sākumā Rīgas pilsētā būvētie – Torņkalna un mazās Altanovas tilts - ir jūgendstila arhitektūras laika liecība, kas savulaik izrietēja no dzelzceļu straujās attīstības un pavisam praktiskas vajadzības - tikt pāri sliedēm, gan kājām, gan braukšus.
Rudenī draudzēs atsākas ierastais ritms – „Svētdienas skolas” , Bībeles studijas, „Alfas kursi” vakari laulātajiem un arī atbalsta programma „Īsta brīvība”, katru otrdienu notiek Mateja baptistu baznīcā.
Garīga izaugsme,  iespēja iegūt patiesus draugus, tur nemāca dzīvot, bet mazliet apstāties un izvērtēt savu dzīvi, tur var atbrīvoties no sāpēm, pāri nodarījumiem un atkarībām. Tā  par „Īsto brīvību” saka tās dalībnieki.  


26.sep.2016

Turpinot vēsturiskos vērtību stāstus – šodien par  pilsētas tiltiem  jeb viaduktiem, kas Rīgā ir viena no svarīgākajām infrastruktūras un satiksmes sastāvdaļām. Šoreiz par Gaisa tiltu,  kas izturējis laika un politisko varu pārbaudi, tā arī  nav zaudējis savu  vēsturisko nosaukumu. Savukārt Zemitānu tilts agrāk saukts par Oškalnu tiltu.


19.sep.2016

Kāda ir Rīgas tiltu vēsture? Pirmais tilts pār Daugavu būvēts Ziemeļu kara laikā 1701. gadā, bet pagaidām pēdējais – Dienvidu tilts – nodots braucēju rīcībā 2008. gadā. Šodien „Vērtību Rīgas” vēsturiskajos stāstos viss par Rīgas tiltiem, kas savieno Daugavas abus krastus. Kā pontonu tilts ceļoja pa Daugavas dažādām vietām? Kā Oktobra tilts kļuva par Akmens tiltu? Un kāpēc padomju laikos nedrīkstēja fotografēt tiltus visā garumā?
Šī gada nogalē  no 28. decembra līdz 1. janvārim  Rīga kļūs par kopienas „Taize”  galvaspilsētu, uzņemot pie sevis daudzus tūkstošus jauniešu no Eiropas, Krievijas un arī vēl tālākām zemēm. Lai šis notikums būtu veiksmīgs, nepieciešams brīvprātīgo atbalsts.
 


12.sep.2016

Turpinot vēsturisko stāstu sēriju par Rīgas tirgiem, šoreiz par Āgenskalnu, kur Nometņu un Mārupes ielas krustojumā jau vairāk kā 90 gadu darbojas Āgenskalna tirgus. Ar savu šiko sarkano jūgendstila ķieģeļu krāsas paviljonu, kurā tirdzniecība, neraksturīgi citiem tirgiem, notiek divos stāvos. Vienlaikus tas ir vecākais un lielākais Pārdaugavas tirgus, kas ir ne tikai vieta, kur pērk un pārdod, bet nu jau arī arhitektūras piemineklis un neatņemams Pārdaugavas vaibsts.
Bet baznīcas aktualitāšu sarakstā –  adventistiem Latvijā 120 gadu jubileja. Kā radusies adventistu konfesija, ar ko adventisti atšķiras no citiem protestantiem un kāpēc viņiem tik svarīgs ir veselīgs dzīvesveids? Arī par to šodien raidījumā sarunā ar Latvijas adventistu draudžu bīskapu Vilni Latgali.


5.sep.2016

„Lauku labumi pilsētas viducī” – vārdi, kas raksturo Vidzemes tirgu, kas pēdējā laikā piedzīvojis daudz pozitīvu pārmaiņu, kļūstot par mūsdienīgu un sakārtotu iepirkšanās vietu, kur iegādāties kvalitatīvu un augstvērtīgu Latvijas zemnieku produktus un citas preces.
Septembra otrā svētdiena ir „Tēvu diena”. Kā mainījusies tēva loma sabiedrībā? Kā tikt galā ar traumatiskajām pieredzēm, kad tēva, un citreiz arī mātes, mīlestības ir pietrūcis?


29.aug.2016

Rīgas pilsēta  1. septembri sagaida ar daudzām izremontētām skolām un bērnu dārziem, skolotāju algu reformu un atvieglojumiem sabiedriskā transporta biļešu iegādē izglītības iestāžu darbiniekiem.  
Ar septembri sākas arī publisko lekciju cikls, kas veltīts ģimenes tematikai, savstarpējām attiecībām ģimenes lokā, bērnu audzināšanai, kā arī modernajām atkarībām.
1.septembris Mateja baptistu draudzē iezīmējas ar lielisku koncertu dažādām muzikālajām gaumēm, sākot no skolas bērniem, līdz viņu vecākiem.  Ar to Matejs vienlaikus atjauno ceturtdienas vakara dievkalpojumus, kur vienlaikus būs gan slavēšana, gan Dieva vārds, gan sadraudzība un iespēja aicināt uz šo vakaru arī savus draugus, radus, paziņas, kas ar baznīcu un draudzi ir uz jūs.


22.aug.2016

Kādas iespējas maznodrošinātām rīdzinieku ģimenēm saņemt atbalstu savu bērnu mācību piederumu iegādei?
Rudenim iesākoties daudzās draudzēs sāksies „Alfas kurss”. Tāds būs arī Vecajā Sv. Ģertrūdes un Bolderājas ev. luteriskajā draudzē.  Kur slēpjas Alfas kursa fenomens, kas sevi pierādījis kā rezultatīvu dažādās valstīs un konfesijās?


15.aug.2016

Šajā reizē raidījumā par jauniem rotaļu laukumiem bērniem, kas tapuši Ķīpsalā un Čiekurkalnā, par jaunas pludmales izveidošanu Bolderājā, par Rīgas garšīgāko kūku un Miera zvanu, kas ieskandinājis Eiropas koru olimpiādi, kas nākamgad notiks Rīgā.

Vēsturiskajos stāstos - radiopastaiga pa Kronvalda parku, kas senākos laikos saukts par Strālnieku dārzu un šodien ir daļa no pilsētas kanālmalas zaļās zonas.

Bet ticības stāstos - Ilzes un Armanda Ģertneru ģimenes stāsts. Viņi jau 30 gadus ir kopā un par savu draudzi sauc Mateja baptistu baznīcu.


8.aug.2016

Raidījuma „Vērtību Rīga” vēsturiskajos stāstos šoreiz par Rīgas Centrāltirgu, kurš ir lielākais tirgus Eiropā. irgus paviljonu vēsture sakņojas Vaiņodē, kur lielie angāri kalpojuši kā  Vācijas armijas gaisa kuģu – cepelīnu angāri. Šobrīd Tirgus Sakņu paviljonā  apskatāma fotoizstāde “Centrāltirgus. Iesakņojies”, kas atklāj tirgus vēsturi un šodienu.
Vēl būs stāsts par  Rīgas svētkiem, kas nedēļas nogalē ar daudzveidīgu programmu, kas šoreiz veltīta kino tematikai, norisināsies šīs nedēļas nogalē.
Būs gan koncerti, izstādes un tirdziņi, gan sporta pasākumi un svētku salūts. Pilsētas svētku veidošanā šogad piedalās arī kristīgās baznīcas, piemēram, Rīgas Doms, kas piedāvā plašu programmu ar nosaukumu „Doms bērniem”.

1.aug.2016

Lai veidotu apkaimju iedzīvotāju līdzdarbošanos kā svētku rīkošanā, tā vides sakopšanas darbos un arī citos cilvēkus vienojošos pasākumos, izsludināts konkurss, kas dod iespēju saņemt finansiālu atbalstu dažādu ideju, kas saistītas ar sava rajona sociālās komunikācijas un infrastruktūras attīstīšanu.
Cik sena ir Rīgas pilsētas ūdensapgādes vēsture? Kādas ir pirmās caurules pa kurām tiek padots ūdens rīdziniekiem? Par to šoreiz raidījumā vēsturiskajos stāstos – radioekskursija Rīgas ūdensapgādes muzejā, kas patiesi ir unikāls ar savu autentisko ekspozīciju – akām, ūdens sūkņiem, katliem, eļļas lampiņām un citiem eksponātiem, kas visi saglabāti no to pirmsākumiem.
Bet ticības stāstos – iepazīsimies ar Gertneru ģimeni – Ilzi un Armandu, - viņu otrās mājas, nu jau teju 30 gadus,  ir Rīgas Mateja baptistu draudze. Tur viņi laulājušies, dziedājuši un kalpojuši daudzās draudzes nozarēs un būšanu  draudzē uzskata par savas dzīves neatņemamu daļu.

25.jūl.2016

Lai veidotu apkaimju iedzīvotāju līdzdarbošanos kā svētku rīkošanā, tā vides sakopšanas darbos un arī citos cilvēkus vienojošos pasākumos, izsludināts konkurss, kas dod iespēju saņemt finansiālu atbalstu dažādu ideju un projektu īstenošanai.
Cik sena ir Rīgas pilsētas ūdensapgādes vēsture? Kādas ir pirmās caurules pa kurām tiek padots ūdens rīdziniekiem? Stāsts par Rīgas ūdensapgādes muzeju.
Gertneru ģimenes portrets. Ilze un Armands par savām otrajām mājām jau gandrīz 30 gadus sauc Rīgas Mateja baptistu draudzi.18.jūl.2016

Kāpēc vecajiem auto bija baltas riepas? Kāds sakars pazīstamajam auto zīmolam „Fords” ar Latviju? Kāpēc Latvijai tomēr nav pašu ražoti neatliekamās palīdzības auto? Tie ir tikai daži no vēsturiskajiem stāstiem, ar kuriem var iepazīties Rīgas Motormuzejā.
Tagad Rīgā ir iespēja nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, izmantojot brīvdabas trenažierus, piedaloties nodarbībās sertificicēta trenera vadībā.  
Izsludināts grantu konkurss, kurā var piedalīties gan komersanti, gan biedrības un nodibinājumi, dodot iespēju radīt jaunas darba vietas  rīdziniekiem no sociālā atstumtības riska grupām.
 11.jūl.2016

Radiostāsts par Rīgas Motormuzeju, kas pēc rekonstrukcijas piedāvā daudzveidīgu un interaktīvu ekspozīciju  – ar pirms daudziem tūkstošiem gadu radīto riteni, kas vēlāk  kļuva par automobiļa sastāvdaļu, ar auto modeļiem un eksemplāriem, kas saistīti ar Latviju.
Par ideāliem mūzikā, ticībā un politikā. Saruna ar Jurģi Klotiņu – LNSO mūziķi, Rīgas domes deputātu, „Baznīcu nakts” idejas ieviesēju Latvijā un Rīgas Jēzus draudzes locekli.4.jūl.2016

Luterisma mantojuma fonda galvenais uzdevums un mērķis ir tālāk nodot galvenokārt Lutera tekstus un arī cita veida teoloģisku literatūru. Jūnijā un augustā fonds saviem lasītājiem piedāvā virkni savu izdevumu saņemt par brīvu.
Ticības stāstos saruna ar Mārtiņu Staķi – uzņēmēju, Rīgas Vecās  Sv. Ģertrūdes draudzes mantzini, zemessargu un televīzijas raidījuma vadītāju, kurš ir pārliecināts, ka Kristus nav izdomāts un  ticīgajiem šodien jācenšas būt tikpat dedzīgiem un radikāliem kādi bija pirmkristieši.


27.jūn.2016

Kāda būs vasara Rīgā? Kādas aktivitātes šajā laikā piedāvā dienas centrs „Svētās ģimenes māja”? Kā mammu klubiņš pārtapa par klubiņu ģimenēm, un kā gatavojamies Taize starptautiskajai tikšanās reizei, kas pirmo reizi gada nogalē notiks Rīgā?

20.jūn.2016

Kādas ir iespējas baudīt vasaru pilsētas, izmantojot iespēju savu atpūtu papildināt ar lasīšanu? Lucavsalā atklāta pirmā pludmales lasītava, kur ikviens atpūtnieks var izvēlēties tīkamu lasāmvielu, tā padarot savu atpūtu vēl pilnīgāku.
24. jūnijā pēc Jūliāna kalendāra ir Jāņa Kristītāja dzimšanas diena. Kas bija Jānis Kristītājs? Un kāds ir viņa vēstījums šodienas sabiedrībai?13.jūn.2016

Atskats uz „Baznīcu nakts 2016” notikumiem Rīgā,  kas sākās ar  dievkalpojumu  Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcā. Ekskursija pa divām Pārdaugavas baznīcām, kas arī piedalījās „Baznīcu naktī „– Āgenskalna baptistu baznīcu un Sv. Alberta  katoļu dievnamu.
Vēl raidījumā stāsts par to, kas kopīgs sportam un kristietībai. Šonedēļ notiek volejbola nometne „Veidojot ķermeni, prātu un sirdi”.6.jūn.2016

Šogad Baznīcu naktī piedalīsies 190 baznīcas, - katra ar savu vēsturisko stāstu, arhitektonisko šarmu, muzikālo piedāvājumu un viesmīlību.
Draudze „Dieva māja” piedzīvojusi dažādas pārmaiņas un augusi augumā, no nelielas Rīgas draudzes – veidojot reģionālo draudžu tīklu.


30.mai.2016

Kā īstenot apgalvojumu – veselā miesā vesels gars? Sākot no 1. jūnija Rīgā trīs reizes nedāļā notiks bezmaksas vingrošanas nodarbības, kurās var piedalīties ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma un fiziskās sagatavotības.
5. jūnijā Svētā Pētera baznīcā koncertēs koris „The Singing Church Women of Oklahoma” no ASV, sniedzot labdarības koncertu, kura ienākumi tiks veltīti iniciatīvas „Bāreņu svētdiena atbalstam”.


23.mai.2016

Baznīcu nakts Rīgā un Latvijā jau 10. jūnijā. Kādas programmas Baznīcu nakts ietvaros piedāvās dažādu konfesiju draudzes? Būs daudzveidīgs muzikālais piedāvājums, vēsturiski stāsti, laiks lūgšanai un arī garšas baudījums.
Vēl raidījumā par to, kā Rīgā no 1. jūnija tiks nodrošināts, tā sauktais auklīšu pabalsts. Valsts vairs nemaksās pabalstu tām ģimenēm, kuru bērnam  tūkst vietas pašvaldības bērnu dārzā. Rīgā šo pabalstu 116 eiro apmērā turpmāk nodrošinās pašvaldība.
Kā darbojas SOS ciemati? Kā veidojas Rīgas pašvaldības sadarbība ar SOS ciematu organizāciju, palīdzot tam ģimenēm, kas nonākušas krīzes situācijās?  


16.mai.2016

Vasarsvētkus dēvē par Baznīcas vēsturisko dzimšanas dienu, bet mūsdienās tas ir apliecinājums, ka Svētais Gars ir ticīga cilvēka ikdienas dzīves neatņemama sastāvdaļa, kas mudina, aicina, stiprina vai brīdina, noliedz un bremzē. Vai un kā Svētais Gars darbojas šodien?
Rīgas Lutera draudze Vasarsvētkos rīko „Citādo dievkalpojumu”, pievēršot uzmanību kādam sabiedrībā aktuālam tematam – bērnu paliatīvā aprūpe mājās.
Stāsts par „Senioru zvanu centra”  darbību Rīgā, kas sniedz atbalstu veciem ļaudīm, kuriem vajadzīga gan praktiska informācija, gan emocionāls atbalsts.


9.mai.2016

Pēc trīs gadu rekonstrukcijas darbiem savus apmeklētājus atkal gaida  Latvijas Nacionālo mākslas muzejs – ar papildus ekspozīcijām un jaunām izstāžu zālēm.
Stāsts par dienas centru – „Svētās ģimenes māja” Vecrīgā, kas dažādu vecumu cilvēkiem, tostarp arī ģimenēm, piedāvā sociālu, garīgu un psiholoģisku palīdzību, rīkojot dažādas nodarbības, seminārus un kursus.
2.mai.2016

Stāsts par  Latvijas baptistu draudžu bērnu Dziesmu dienu, kurā Rīgā Pestīšanas templī kopā pulcējas bērni no baptistu draudžu svētdienas skolām.
Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā  Rīgā būs plaša kultūras pasākumu programma: „Ziedu Latvijas” veidošana pie Brīvības pieminekļa, LNMM atklāšana, pasākumi  lieliem un maziem, koncerti kultūras centros un baznīcās, radošās darbnīcas parkos un muzejos.
Fizisko aktivitāšu cienītāji aicināti piedalīties skriešanas seriālā „Izskrien Rīgu”. Tā ir lieliska iespēja vienlaikus nodarboties ar sporu un iepazīt pilsētu.


25.apr.2016

Rīgas pašvaldība sākusi jaunu iniciatīvu – piešķirot līdzfinansējumu kultūras pieminekļu fasāžu restaurācijai un atjaunošanai. Noslēdzies pirmais konkurss, kurā līdzekļus saņems 47 iesniegtie projekti, tostarp arī daudzi dievnami.
Rīgas bērniem un jauniešiem tiek piedāvāts izvēlēties kādu no daudzajām vasaras nometnēm, ko piedāvā pilsētas izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas un arī reliģiskās draudzes.
Katlakalna evaņģēliski luteriskā baznīca savu tradicionāli zaļo kupolu, kas slejas pāri Pārdaugavas priežu galotnēm, uz kādu laiku nomainījusi pret kapara krāsu. Baznīcā notiek vērienīgi restaurācijas darbi un jau maijā dievnams atkal būs atvērts pilnībā atjaunotā veidolā.


18.apr.2016

Nākamgad Rīga kļūs par Eiropas koru olimpiādes mājvietu.
Kā veiksmīgāk pielāgoties sociālajām, emocionālajām un veselības stāvokļa izmaiņām pirmspensijas vecumā, lai spētu saglabāt labu pašsajūtu un dzīves kvalitāti? Rīgas Domes Labklājības departaments  rīko lekciju ciklu „Vitalitāte 55+”.
Vēsturiskajos stāstos par Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kas šobrīd, kamēr Rīgas pilī norit remontdarbi, savu mājvietu radis Brīvības ielā, kādreizējās LU Vēstures un filozofijas fakultātes telpās, mājā, kur kādreiz bija slavenais veikals „Sakta”.


11.apr.2016

Latvijas Bībeles biedrība uzsākusi vērienīgu projektu – Jaunās derības ieskaņošanu audio versijā, kurā piedalās dažādu draudžu mācītāji, laji, aktieri un arī bīskapi. Divu mēnešu laikā iecerēts ierakstīt visu Jaunās derības tekstu jaunajā tulkojumā.
Rīgas vērtību stāstos – Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, kas savā ekspozīcijā rāda gan pirmās lokomotīves, gan padomju laika vagonus, gan ar audiovizuālām ekspozīcijām ikvienam ļauj iejusties  pagātnes dzelzceļa pasažieru lomā.4.apr.2016

Rīgas domes Labklājības departaments piedāvā ikvienam interesentam iespēju bez maksas piedalīties nūjošanas nodarbībās.
Kas ir misija? Vai tas ir kalpošanas lauks izredzētajiem, vai tomēr visiem Dieva bērniem? Šis jautājums ir „Misijas dienas” pamatā, kas notiks 9.04. un aicinās draudzes kalpot savam tuvākajam, uzdodot jautājumu – vai sievietes, kas cietušas no vardarbības, cilvēki ar īpašām vajadzībām, cilvēktirdzniecības upuri,  romi, bēgļi un citi ir mūsu tuvākie?
Tas, ka vientuļu sieviešu Latvijā ir vairāk nekā vientuļu vīriešu, nav nekāds noslēpums. Vīrieši dzīvo straujāk, biežāk iet bojā avārijās, ekstrēmos hobijos un viņus skar arī sirds un asinsvadu slimības, kas beidzas letāli. Sievietes ir sīkstākas, tomēr viņām nav vieglāk. Jo viņas tik ļoti bieži ir vienas – varbūt – neapprecētas, varbūt – pamestas, varbūt kļuvušas par atraitnēm.


28.mar.2016


21.mar.2016

Svētās Ģimenes māja - ģimeņu pastorālais un sociālā atbalsta centrs, kas gada laikā, kopš tā iesvētīšanas, piepildījies ar dažāda vecuma cilvēkiem, aktivitātēm un kalpošanas darbiem.
Vēsturiskajos stāstos, turpinot meklēt Rīgas vērtības, dosimies uz Porcelāna muzeju, kas glabā unikālu Rīgas Porcelāna rūpnīcas kolekciju, kas atklāj laikmeta liecības cauri gadu desmitiem.

14.mar.2016

Jauniešu Krustaceļš Dzegužkalnā 19. martā.
17. un 18. martā Kara muzejā un pie Brīvības pieminekļa, kā arī Saeimā - pasākumi, kas veltīti  Latvijas centrālās Padomes Memoranda parakstīšanas gadadienai. Šo dokumentu 1944. gada 17. martā parakstīja 189 politiskie un sabiedriskie darbinieki, apliecinot, ka Latvijas varmācīgā pievienošana Padomju Savienībai ir pretlikumīga.
Vēsturisko stāstu sadaļā – radioekskursija uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, kur līdzās pastāvīgajām ekspozīcijām vēl tikai līdz aprīļa sākumam atvērta izstāde „Mazie rīdzinieki”.


7.mar.2016

Rīgas domes Labklājības departaments no 15. līdz 18. martam rīko Atvērto durvju dienas, lai informētu rīdziniekus par  sociālajiem pabalstiem un cita veida sociālajiem pakalpojumiem galvaspilsētā.
„Vērtību Rīgas” vēsturiskajos stāstos par to, kāpēc Rīgas jūgendstila muzejs ierīkots tieši arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī? Šobrīd muzejā apskatāma arī pirmo telefonu izstāde, viens no pirmajiem aparātiem piederējis arī Pēkšēnu ģimenei. 


29.feb.2016

Pirmie telefona aparāti šobrīd apskatāmi muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”. Muzejs, kurš pirms septiņiem gadiem atklāts arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī, ar oriģināliem eksponātiem līdz detaļām atklāj tā laika sadzīvi.
Kā Dieva pasauli un Bībeles stāstus parādīt ar rotaļu palīdzību? Dievs ienāk rotaļā - jeb Godly Play -  ir kristīgās apmācības metode, kas palīdz  saprast bērnu kā garīgu būtni  jau no mazām dienām.22.feb.2016

Stāsts par Latvijas Kara muzeju, kuram šogad apritēs tieši 100gadu. Tur glabājas plaša ekspozīcija, kas cauri gadiem un ar dažādiem eksponātiem parāda latviešu tautas cīņas sparu un mūsu valsts vēsturi.
Muzejā var apskatīt gan militāros apbalvojumus un ieročus, gan piederības un sadzīves priekšmetus, kas gatavoti konkrētai rotai vai bataljonam. Muzejs glabā arī karavīru Bībeles, un krājumā ir pat pulkveža Jukuma Vācieša ģimenes Bībele.
Rīgas 1. metodistu draudze, kuras nams Akas ielā kļuvis par mājvietu vēl trim dažādām kristiešu draudzēm. Kāds būs Lieldienu gaidīšanas laiks Rīgas 1. metodistu draudzē?


15.feb.2016

Kā mūsdienu tehnoloģijas var palīdzēt īstenot gavēni? Latvijas Romas katoļu baznīca šajā gadā nākusi klajā ar jaunu gavēņa laika iespēju - Žēlsirdības kalendāru. Katrai no 40 gavēņa dienām  sagatavota „Garīgā maize”, iedvesmojošas laikabiedru pārdomas par to, kāpēc būt žēlsirdīgam, kā arī informācija par konkrētu iespēju praktizēt šo tikumu. Gavēņa kalendārs pieejams arī kā mobilā aplikācija.
Vērtību stāstos – radioekskursija uz mākslas muzeju Rīgas birža, kas glabā daudzas pasaules valstu mākslas vērtības, vienlaikus dodot iespēju satikties vēsturiskajai un mūsdienu mākslai.


8.feb.2016

Turpinot meklēt Rīgas vērtības, ielūkosimies Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā. Tur var apskatīt gan to, kā tika veiktas pirmās operācijas pilnīgi bez anestēzijas, gan iejusties viduslaiku aptiekas atmosfērā, gan uzzināt, kā no klosteriem savulaik radās pirmās slimnīcas.
Aktualitāšu sadaļā par to, ka draudzes jau sāk gatavoties Tezē Eiropas Jauniešu dienām, kas pirmo reizi notiks Rīgā. Tas solās būt unikāls pasākums, kurā gada nogalē piedalīsies daudzi desmiti tūkstoši jauniešu no dažādām Eiropas valstīm.


1.feb.2016

Meklējot Rīgas vērtības, uzsākam stāstu sēriju par Rīgas muzejiem, kas glabā neskaitāmas vēsturiskas un zinātniskas vērtības. Kā pirmo apciemosim Dabas muzeju, kas dibināts pirms 170 gadiem un šobrīd apmeklētājiem piedāvā daudzveidīgu skeletu izstādi, bet nedēļas nogalēs ģimenes ar bērniem aicina uz  nodarbībām par Zemi, Sauli un mums.
Tiekoties ar Rīgas Sv. Gara ev. draudzes mācītāju Robertu Otomeru, uzzināsim, ka  Imantas luterāņu draudze no nākamās svētdienas dievkalpojumos pulcēsies jaunā vietā.


25.jan.2016

Aizvadītā nedēļa Rīgā pagāja barikāžu 25. gadadienas zīmē, kad dažādos atceres pasākumos tika godināti Barikāžu dalībnieki, stāstīti atmiņu stāsti un pieminēti bojāgājušie. Raidījumā savās atmiņās par Barikāžu laiku dalīsies mācītājs Ainars Baštiks, kurš dievkalpojumā pēc asiņainajiem notikumiem Lietuvā, aicināja draudzi dziedāt valsts himnu "Dievs svētī Latviju" un uzsāka lūgšanu ķēdi katru rītu un vakaru vienoties kopīgā lūgšanā par Latvijas brīvību.
Vēl raidījumā par to, ka līdzās valsts nodrošinātajām brīvpusdienām no 1. - 4. klases skolēniem, trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērni Rīgā brīvpusdienas varēs saņemt arī 5. - 12. klašu bērni.


18.jan.2016

Ziemas sezonā sportisko aktivitāšu  cienītāji aicināti izmantot slidošanas uz slēpšanas iespējas Rīgā.
Jauniešu organizācija „History makers” (vēstures veidotāji) kristīgajā centrā „Labā vēsts”  rīko konferenci, ar mērķi uzrunāt un iedrošināt kalpošanas darbā dažādu konfesiju un draudžu  jauniešus.
Kardināla Jāņa Pujāta atmiņas par Barikāžu laiku un šodienas izvērtējums. Kardināls norāda, ka mūsu sabiedrības lielākā problēma ir Dieva baušļu neievērošana.

Aizvadītā nedēļa pagāja Barikāžu 25 gadadienas zīmē, atceroties tautas vienotību un apbrīnojamo gara spēku, aizstāvot savas valsts tiesības uz neatkarīgu valsti. Tajā laikā, kā nekad, ticībai bija ļoti liela nozīme. Ir grūti izvērtēt, kā un kāpēc mēs varējām izsprukt no PSRS nagiem. Vai tā bija Gorbačova labvēlība vai Dieva brīnums, bet varbūt abi kopā.
Šodienas raidījumā kopā ar kardinālu Jāni Pujātu atcerēsimies vēsturiskos Barikāžu laikus un  ielūkosimies viņa tā laika sprediķu pierakstos.
Būs arī stāsts, kas savā ziņā sasaucas ar vārdu vēsture. Jo šodiena, jau rīt kļūs par vēsturi un no tā, kā to nodzīvosim, ir atkarīgs, ko atstāsim vēsturei.
Jauniešu organizācija „History makers” – vēstures veidotāji šonedēļ kristīgajā centrā „Labā vēsts”  rīko konferenci, ar mērķi uzrunāt un iedrošināt kalpošanas darbā dažādu konfesiju un draudžu  jauniešus. Kā veicas šodienas vēstures veidotājiem, par to šodienas raidījumā.
Tie rīdzinieki, kuriem patīk ziemas sporta veidi tagad var būt ļoti apmierināti, jo slēpošanas un slidošanas iespējas ir ļoti pieejamas. Par to aizvadītajā nedēļā pārliecinājās kardiologi, grāmatu izdevēji, domnieki un citi sporta entuziasti, kāpjot uz slēpēm Uzvaras parkā un ar noslēpotiem veselības apļiem, prezentējot profesora Andreja Ērgļa redakcijā sagatavoto „Sirds grāmatu”.  11.jan.2016

Signāls

Kur un kā rīdzinieki šajā ziemā var izmantot iespējas slēpot un slidot?  
Vēl būs stāsts par divām iniciatīvām, kas dzimušas Rīgā, bet nu jau izgājušas ārpus tās robežām. Zvaigznes dienā Rīgas Sv. Vecās Ģertrūdes baznīcas pagrabiņā kopā nāca labdarības akcijas „Zvaigzne austrumos” rīkotāji, draugi un atbalstītāji, lai izvērtētu šajā akcijā paveikto. Otra iniciatīva, kas pirms trim gadiem radās Rīgā ir „Baznīcu nakts”. Kāda būs „Baznīcu nakts 2016” un kāpēc draudzēm laikus jāpiesakās, arī par to – raidījumā „Vērtību Rīga”.
4.jan.2016

Šo gadu raidījumā „Vērtību Rīga” sāksim ar sveicieniem un laba vēlējumiem, kā arī nelielu atskatu uz pagātni. Būs fragmenti no interesantākajiem raidījumiem  un zīmīgākajiem notikumiem, kā arī satiksim cilvēkus, kuri dzīvo, strādā vai mācās Rīgā, uzzināsim kāds viņiem bijis aizvadītais gads un saņemsim vēlējumus jaunajam 2016. gadam. Mūsu kontā šogad ir 53 pirmdienas!