Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Kas ir cilvēks? - Grēks un Dieva pestīšanas rīts
Laika zīmes - Nešķīsts gars iemājo cilvēkā
Ja Mani ļaudis - Kas Dievam nepatīk?


Izdrukai

Arhīvs

Vērtību Rīga

Raidījumu vada:
Sendija Burka

Pirmdienās 12:15

Pirmdienās 22:00 atkārtojums

 

e-pasts: vertiburiga@lkr.lv


Pieteikties uz podcast podcast
Pievienot iTunes

14.aug.2017


7.aug.2017

Rīgas pilsētas svētki no 18. līdz 20. augustam. Pasākumu klāsts ir ļoti iespaidīgs un daudzkrāsains. Šajā reizē stāstīsim par to, kas notiks Vērmanes dārzā, kas ir šī gada pilsētas svētku iedvesmotājs. Tur būs milzum daudz ziedu visdažādākajās variācijās. Vēl par to, kādas ugunsinstalācijas uz Arkādijas parku būs atveduši franču mākslinieki. Līdzās tam  aicināsim piedalīties un arī līdzi just pludmales volejbolam, kas trīs dienu garumā norisināsies Ķīpsalas pludmalē, un tajā varēs piedalīties kā profesionāļi, tā amatieri.  
Kā draudzes iesaistās pilsētas  svētkos? Ģimenes ar bērniem varēs kļūt par galvenajiem Rīgas lielākās katedrāles – Doma viesiem, lai caur radošām aktivitātēm mācītos, atpūstos un apgūtu praktiskas iemaņas mūzikas un tērpu radīšanā, lūgšanu praktizēšanā un sadraudzībā. Ziedoņdārzā savu pienesumu rīdziniekiem un pilsētas viesiem īsteno kristiešu draudze „Prieka vēsts”, rīkojot īstus dārza svētkus – ar neskaitāmām aktivitātēm, muzikāliem priekšnesumiem, sportiskām stafetēm, radošām darbnīcām un našķošanos.


31.jūl.2017

Bastejkalns – tāpat kā citi Rīgas dārzi un parki – augustā - Rīgas svētku laikā kļūs par svinību vietu, tā akcentējot Vērmanes dārza 200 gadu jubileju un pie sevis aicinot uz Dārza svētkiem.
Tāpēc šodien stāsts par Rīgas svētkiem, kas notiks no 18. līdz 20 augustam, kuros šogad ir ārkārtīgi plaša programma. Jau pieminētajos Rīgas parkos un arī citviet - būs tirdziņi, radošās darbnīcas, dārzu tehnikas izstāde, ielu mūzika, uguņošana un koncerti. Svētku veidošanā jau tradicionāli piedalīsies arī Rīgas Doms, Pētera baznīca  un draudze Prieka vēsts.
Vēl raidījumā - par iespējām saņemt sociālo pabalstu  izglītības ieguvei, jauno mācību gadu uzsākot, ko var saņemt ģimenes, kurām ir maznodrošināto statuss.


24.jūl.2017

No 16. jūl. līdz 23. jūl.  Rīgā norisinājās 3. Eiropas koru olimpiāde ar moto – „Kopā dziedāšana vieno tautas”.  Šis uzstādījums aizvadītajā nedēļa apstiprinājās ar uzviju.
Kas ir ielu mūzikas diena Rīgas pilsētas svētkos? Vai tajā savu vietu var rast arī kristīgi mūziķi?
Radiopastaiga pa vienu no mūsu galvaspilsētas skaistākajiem dārziem un parkiem, kura raksturojumā vairakkārt jāmin vārds pirmais – pirmais sabiedrībai atvērtais dārzs, pirmā strūklaka un pirmā minerālūdeņu iestāde – tas ir Vērmanes dārzs, kuram Rīgas svētku laikā būs īpaša loma, jo Vērmanītim šogad – 200 gadu jubileja.


17.jūl.2017

Lucavsalā  ir labiekārtota pludmale, bērnu laukums un bibliotēkas vasaras lasītava, kā arī tiek veikti darbi, lai šo pludmali varētu pielāgot cilvēkiem ar invaliditāti. Tur būs speciālas nobrauktuves, pārģērbšanās kabīnes, pielāgoti ratiņkrēsli iebraukšanai ūdenī un zviļņi, kur sauļoties.
Baptistus cauri gadiem raksturo divas stabilas lietas – koru dziedāšana un svētdienas skolu darbs. Ārī tajos laikos, kad svētdienas skolu darbība bija aizliegta, notika pulcēšanās mājās, svinot dzimšanas un vārda dienas, bet vienlaikus lasot Bībeles stāstus. Šodien darbs ir gājis plašumā un līdzās ierastajam svētdienas skolas darba ritmam attīstās dažādas nometnes un Bībeles skolas bērniem. Šoreiz -  par Āgenskalna baptistu draudzes nometni bērniem no 24. līdz 28. Jūlijam un Mateja baptistu draudzes tradicionālo vasaras Bībeles skolu, kurai šoreiz dots nosaukums „Everests”, kas norisināsies no 31. jūlija līdz  4.augustam.


10.jūl.2017


3.jūl.2017

Kr. Barona ielā uzbūvēts Rīgā lielākais bērnu rotaļu laukums. Jaunais bērnu laukums ir daļa no topošā Centra sporta kvartāla, kurā būs basketbola, volejbola laukumi, skeitparks un daudzas citas ar sportu saistītas lietas.
Rīga kļuvusi bagātāka ar divām jaunām kultūrtelpām Ķengaragā un Mežaparkā, kam dots simbolisks nosaukums „Stropi”.
Rīga no 16. līdz 23. jūlijam atkal kļūs par koru mūzikas galvaspilsētu, pulcējot vienkopus vairāk nekā 150 korus no visas pasaules - Eiropas koru olimpiādē.


26.jūn.2017

Kādas iespējas bērniem un jauniešiem pavadīt brīvo laiku Rīgā – plašs dienas un izbraukuma nometņu klāsts, ko rīko dažādas izglītības iestādes un nevalstiskās organizācijas. Tiem, kas nokavējuši pieteikšanos nometnēm, var piedalīties  dažādās nodarbības  gan svaigā gaisā, gan brīvā laika centros.
No raidījuma nesenā arhīva būs iespēja noklausīties stāstu par brīvprātīgo kustību, kas top, lai sniegtu atbalstu onkoloģijas pacientiem.
Vēstures sadaļā – par to, ko padomju cilvēks puslīdz legāli varēja nopirkt melnajā tirgū? Kāpēc padomju laikos vienmēr trūka preču?  


19.jūn.2017


12.jūn.2017

Lai atvieglotu atveseļošanās periodu un sniegtu psiholoģisku atbalstu onkoloģijas pacientiem, „Svētās Ģimenes mājas” paspārnē tiek veidota brīvprātīgo kustība.
Vai biznesā iespējams būt godīgam? Kāds ir kristietis biznesā? Par šiem jautājumiem rīt savā lekcijā stāstīs CBMC prezidents Vouters Droppers.
Vēstures sadaļā par to, ko padomju cilvēks puslīdz legāli varēja nopirkt melnajā tirgū, kur Rīgā bija čeku un bonu veikals, un kāpēc padomju laikos vienmēr trūka preču, bet Lietuvā un Igaunijā deficīts bija mazāks.5.jūn.2017

Pirms četriem gadiem „Baznīcu nakts” tradīcija Latvijā tika aizsākta Rīgā ar mazliet vairāk kā 40 baznīcu dalību tajā, šogad pasākumā piedalījās 190 draudzes visā Latvijā. Ieskats ekumeniskajā „Baznīcu nakts 2017” atklāšanas dievkalpojumā Āgenskalna baptistu baznīcā Pārdaugavā un šaipus Daugavas – „Svētās Ģimenes mājā” Vecrīgā.
Raidījuma vēstures sadaļā – par rūpniecību padomju laiku Rīgā, kas bija ļoti attīstīta un ražoja dažāda veida produkciju visai Padomju savienībai. Tomēr savus ražojums mēs paši nopirkt nevarējām, jo tas bija deficīts.   


29.mai.2017

Kultūras pasākumā „Baznīcu nakts”  šogad jau piedalās  190 baznīcas visā Latvijā. Tas ir vakars, kad iet ciemos vienas konfesijas ļaudīm pie otras, pārliecināties, ka Dievs, Jēzus un Svētais Gars – visiem viens un tas pats, kā arī lauzt stereotipus par baznīcu -  kā plašai publikai nepieejamu vietu.
Šogad ar plašu pasākumu klāstu tiek svinēta Reformācijas 500 gadadiena, kad teologs Mārtiņs Luters mainīja cilvēku skatu uz grēku piedošanu, taisnošanu un brīvo izvēli ticības dzīvē. Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā notika konference: „Luteriskais mantojums, šodienas izaicinājumi”.
Turpinot vēstures stāstu sēriju, par padomju laikiem Rīgā un Latvijā.


22.mai.2017

Par iespējām sportiski un veselīgi pavadīt brīvo laiku Rīgā un Bērnu aizsardzības dienai veltītiem pasākumiem.  
Rīgas Svētā Pāvila draudzes „Misijas dienās” rīkojo evaņģelizāciju un dievkalpojumus ārpus baznīcas sienām. Visu nedēļu, septiņos vakarā, pie Pāvila baznīcas -  būs liecības, mūzika un lūgšanas.
Vēstures sadaļā par to, kā masu saziņas līdzekļi – radio, prese un visvairāk kino – Otrā pasaules kara laikā ietekmēja cilvēku prātus.


15.mai.2017


8.mai.2017

Programmas „Veselīgs rīdzinieks veselā Rīgā” ietvaros ikviens tiek aicināts uz ēdiena gatavošanas meistarklasēm Rīgas Centrāltirgū. Tur kopā ar uztura speciālistu varēs iegādāties produktus un tur pat arī pagatavot. Šajā sestdienā varēs mācīties pagatavot veselīgas brokastis.
Vēstures stāstos – turpināsim iepazīt Ulmaņlaiku Rīgu. Šoreiz vairāk par autoritārā režīma attiecībām ar Baznīcu un tās dažādajām konfesijām, par mēģinājumiem izveidot nacionālu baznīcu un ekumenisma pirmsākumiem.  


1.mai.2017

Šonedēļ ir ne tikai 1. maija svētki, bet arī Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas 27. gadadiena. 1990.gada 4. maijā Augstākā padome ar Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanu atjaunoja Latviju kā neatkarīgu, demokrātisku valsti. Rīgā un visā Latvijā šajā ceturtdienā svinēsim šos svētkus, esot kopā dažādos pasākumos.
Raidījuma ticības stāstos iepazīsimies ar Agnesi Nazarecu, divu dēlu mammu, uzņēmuma „Sēklu muss” vadītāju, kas radījusi veselīgus kārumus, piedzīvojusi kritumus un kāpumus savā dzīvē, bet joprojām saglabā spridzīgu optimismu un par savām garīgajām mājām sauc draudzi „Prieka vēsts”.


25.apr.2017

Kas ir sociālais  pakalpojums „aprūpe mājās”? Tas ir veids, kā senioram nodrošināt drošu vidi, lai tuvinieki var doties savos darbos, neuztraucoties par to, vai  omīte vai opītis būs paēdis, spēs tikt galā ar ikdienas sadzīves lietām un arī tajos gadījumos, ja ar veselību gadās kāda lielāka ķibele, spēs nospiest drošības pogu, lai izsauktu palīdzību.
Turpinot vēsturisko stāstu sēriju, - par Rīgu Ulmaņlaikos, kad jārunā arī par autoritārisma režīmu, ko radīja Kārlis Ulmanis.
Mateja baptistu draudzē noslēdzies trīs mēnešu posms, kurā reizi nedēļā „Alfas” kursā kopā nāca ļaudis, lai tuvāk iepazītu kristietību, - Jēzu, grēku, lūgšanu un citus ar ticību saistītos jēdzienus.


17.apr.2017

Kristus ir augšāmcēlies! Patiesi augšāmcēlies!
Šis daži sveiciena vārdi sevī ietver milzu dimensiju – sākot no pasaules radīšanas, līdz Kristus dzimšanai, nāvei un uzvarai pār to. Iekļaujot savā plānā katru no mums, Dievs caur Lieldienām dāvā ticību mūžīgai dzīvei un garīgi piepildītu ikdienu jau tagad. Mums nav jāgaida līdz nāvei, lai to piedzīvotu, jo kā Jēzus apsolījis – Debesu valstība ir mūsu vidū.    
Tomēr, cik no tās mēs esam gatavi piedzīvot pa īstam nevis savos iedomātajos rāmjos un mums vēlamajā un ērtajā realitātē? Tas ir jautājums uz kuru godīgi jāatbild ne tikai Lieldienās, bet katru mīļu brīdi.
Šodien, otrajās Lieldienās raidījumā „Vērtību Rīga” dzirdēsim Latvijas baznīcu vadītāju pārdomas un sveicienus Kristus augšāmcelšanās svētkos!
Vēsturisko stāstu sērijā - par Rīgu Ulmaņlaikos, kurus mēdz saukt arī par zelta laikiem un savā ziņā tas ir pamatoti, jo attīstās lauksamniecība, rūpniecība, tiek celtas skolas un uzplaukst kultūras dzīve. Tiesa gan - politiskajā pārvaldē no demokrātijas tur vairs nav ne vēsts.


10.apr.2017

Šodien raidījumā - par jauniešu iniciatīvas projektu „Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana", kas veltīts Latvijas valsts simtgadei. Galvaspilsētas skolas var piedalīties konkursā, lai pretendētu uz finansējuma saņemšanu iestādes teritorijas apzaļumošanai un iestādītu puķes, krūmus un kokus, tā dāvājot estētisku baudījumu sev un citiem.
Domājot par Kluso nedēļu, aicināsim uz ekumēnisko Krusta ceļu Rīgā, kas piektdien sāksies pie Svēta Jēkaba katedrāles.
Bet vēsturisko stāstu sērijā – par to, kā Rīga un tās iedzīvotāji pārdzīvo 1. pasaules karu? Būs stāsts arī par Brīvības cīņām. Kāds ir pilsētnieku atbalsts un jauno diplomātu darbs ar sabiedrotajiem, kas izšķir Latvijas nākotni.  


3.apr.2017


27.mar.2017

Kas jāzina un kā jārīkojas tiem vecākiem, kuru atvases šoruden sāks skolas gaitas 1. klasē? Mainījušies noteikumi, kā bērnus piesaka mācībām vecāku izvēlētajā skolā.
19.gs Rīgā pilsētas vadība, līdzās rūpniecības un izglītības attīstībai īsteno arī medicīnas iestāžu celšanu un medicīnas pakalpojumu ieviešanu.
Bet ticības stāstos – saruna ar Andri un Ingu Jansoniem. Kopā viņi audzina četrus bērnus - trīs dēlus un vienu meitu. Viņu ģimenes stāsts veidojies draudzē „Prieka vēsts”.


20.mar.2017

Rīdzinieka karte, kā jau par to liecina nosaukums, ir galvaspilsētas iedzīvotāju privilēģija. To var izmantot ne tikai kā e- talonu sabiedriskajā transportā, bet arī Rīgas satiksmes autostāvietās, dažādās pilsētas medicīnas iestādēs, aptiekās un izklaides objektos, saņemot atlaidi.  
Vēsturisko stāstu sērijā – par izglītības sistēmu 19. gs. Rīgā. Augstākajās mācību iestādēs mācību procesā dominējošā ir krievu valoda un inženiertehnisko zināšanu apguvē Rīga spēj piesaistīt studentus gan no Igaunijas un Lietuvas, gan Polijas un vēl citām valstīm.
Ticības stāstos šoreiz iepazīsimies ar Barkovsku ģimeni – Kristīni un Mārtiņu. Viņi savas garīgās mājas atraduši Āgenskalna baptistu draudzē.


13.mar.2017

18. martā Rīgā tikai vienu dienu būs skatāma ceļojošā izstāde Reformācijai – 500. Tā ir unikāla ekspozīcija ar dažādu kultūru un valstu pieredzes stāstiem par to, kā Reformācija mainījusi vēstures ritumu.  
Rīgas domes Labklājības departaments aicina apmeklēt Atvērto durvju dienas Rīgas Sociālajā dienestā, lai informētu rīdziniekus par sociālo palīdzību un pakalpojumiem un to pieejamību Rīgas pilsētā. Šogad lielākais akcents likts tieši uz dienas centru darbu un  to piedāvājumu ikvienam rīdziniekam.  
 Vēsturisko stāstu sērijā turpināsim izzināt Industrializācijas laikmetu, kura  viens no raksturojošiem lielumiem ir visdažādāko rūpniecības jomu attīstība. Rīga ir viens no šīs industrijas lielākajiem  centriem – pie mums ir gan manufaktūra – audumu, korķa, tabakas ražošana, gan mašīnbūves giganti – lokomatīvju, vagonu un mašīnu ražošana.


6.mar.2017

Ir sācies gavēņa laiks, ko dažādās formās praktizē visās konfesijās. Vai un kā atšķiras gavēņa laika prakses dažādās baznīcās? Kādu piemēru par gavēšanu rāda Jēzus un kāda tam saistība šodienas kristieti?
Vēsturisko stāstu sērijā – turpināsim ielūkoties 19.gadsimta beigu Rīgā, kad top pirmās medicīnas iestādes,  attīstās kultūras dzīve un dažādu nacionālo biedrību darbība. Kāds 19. gadsimtā bija rīdzinieku nacionālais portrets, kad pilsētā sadzīvo latvieši, vācieši, poļi, krievi un citas tautības.27.feb.2017


20.feb.2017 (atkārtojums)

Rīgas domes Labklājības departaments nodrošina nakts patversmes pakalpojumus, dienas centra apmeklējumu, kur var nomazgāties un nomainīt drēbes. Vienlaikus vairākās vietās pilsētā darbojas zupas virtuves.
Turpinot vēsturiskos stāstus par Reformāciju un tās norisi Rīgā – uzzināsim, ka Baznīcai 16. gs otrajā pusē un 17. gs. ir tāda kā apvienoto ministriju loma mūsdienu izpratnē. Kāpēc Reformācijai Rīgā ir vairāk praktisks nekā teoloģisks raksturs?
Ticības stāstos iepazīsim Baumaņu ģimeni – Arvilu un Agnesi, kas ir kopā jau 10 gadus, audzina trīs bērnus un savu ģimenes dzīvi sakņo ticībā Dievam.


13.feb.2017


6.feb.2017

Rīgas domes Labklājības departaments nodrošina nakts patversmes pakalpojumus, dienas centra apmeklējumu, kur var nomazgāties un nomainīt drēbes. Vienlaikus vairākās vietās pilsētā darbojas zupas virtuves.
Turpinot vēsturiskos stāstus par Reformāciju un tās norisi Rīgā – uzzināsim, ka Baznīcai 16. gs otrajā pusē un 17. gs. ir tāda kā apvienoto ministriju loma mūsdienu izpratnē. Kāpēc Reformācijai Rīgā ir vairāk praktisks nekā teoloģisks raksturs?
Ticības stāstos iepazīsim Baumaņu ģimeni – Arvilu un Agnesi, kas ir kopā jau 10 gadus, audzina trīs bērnus un savu ģimenes dzīvi sakņo ticībā Dievam.


30.jan.2017

Kopš Jēzus laikiem, kad viņš pavēlēja saviem mācekļiem – „ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas”, mainījušās valstu robežas, informācijas nodošanas veidi, ļaužu ikdienas paradumi un vēl daudz kas cits. Kāda ir šodienas izpratne par misijas darbu? Nodibinājums „Partneri” no 9. līdz 11. februārim Rīgā organizē „Misijas dienas 2017”, ar izaicinošu jautājumu - vai tas ko maksā būt kristietim šodien?
Latvijā jūnija pirmajā piektdienā norisinās par skaistu tradīciju kļuvusī „Baznīcu nakts”, kad dažādu konfesiju dievnami ver savas durvis apmeklētājiem, piedāvājot vēsturiskus stāstus, koncertus, lekcijas, lūgšanas un radošās nodarbības. Latvijas „Baznīcu nakts” sākās tieši Rīgā, bet tagad šajā pasākumā piedalās draudzes no dažādiem novadiem un pilsētām. Saglabājoties interesei par dalību „Baznīcu naktī", izsludināta pieteikšanās otrā kārta, kas ilgs līdz 21. martam.
Šogad pasaulē tiek atzīmēta reformācijas 500 gadu jubileja. Reformācijai tiešām ir ļoti būtiska ietekme, jo īpaši uz rīdzinieku dzīvi, - tā palīdz uzlabot dzīves apstākļus un virzīties uz izaugsmi izglītībā, kultūrā, mākslā, sociālajā darbā, faktiski ikvienā dzīves jomā. Rīga citu pilsētu vidū ir līdere reformācijas ideju ieviešanā. Tomēr neskatoties uz reliģisko formu, šai kustībai bija spilgti izteikts sociāls un politisks raksturs, kurā darbojās trīs spēlētāji - Rīgas virsbīskaps, ordenis un tirgotāji.


23.jan.2017

Kā cēlusies Rīga? Kāpēc bīskapa Meinarda iedibinātais centrs Ikšķilē, vēlākajos gados tomēr neapmierināja bīskapu Albertu? Kādi plusi un mīnusi bija tai vietai, ko tagad saucam par mūsu galvaspilsētu? Kādi aprēķini un motīvi garīdzniecībai, tirgotājiem un lībiešu vadoņiem?
Šogad aprit 500 gadu kopš Mārtiņa Lutera uzsāktās reformācijas. Simboliski par šo svinamo dienu tiek uzskatīts 1517. gada 31. oktobris, kad Luters pie Vitenbergas baznīcas durvīm pienagloja savas vēsturiskās un leģendārās 95 tēzes, jo vēlējās skaļi paust savu attieksmi un mainīt tā laika baznīcas nostāju, sniedzot grēku piedošanu par naudu. Mākslas muzejs „Rīgas Birža” ir pirmais, kas uzsāk daudzveidīgo pasākumu klāstu, no 21. janvāra līdz 12. martam Rīgas Biržā piedāvājot apskatīt izstādi „Reformācijai 500. Rietumeiropas grafika” – ar dažādu mākslinieku darbiem – sākot no 15. līdz 20. gadsimtam.  
Nodarbību cikls „Alfas kurss”, kas savulaik radies Anglijā, lielu popularitāti ieguvis visā pasaulē, dažādās konfesijās. Nodarbību pamatā ir jautājumi par Jēzu, kristietību, baznīcu, lūgšanu un citi. Šogad „Alfas” kursi notiks daudzās Rīgas draudzēs, arī Mateja baptistu baznīcā.
 


16.jan.2017

Kā cēlusies Rīga? Pirmo reizi rakstītos avotos Rīgas vārds pieminēts 1198. gadā. Kāpēc bīskapa Meinarda  iedibinātais centrs Ikšķilē, vēlākajos gados tomēr neapmierināja bīskapu Albertu, kurš tomēr izvēlējās veidot savu  rezidenci tajā vietā, ko šodien saucam par Rīgu?
Janvāris Latvijā ir Barikāžu mēnesis. Pirms 26 gadiem, apzinoties Padomju Savienības militārā spēka iespējas un reālos draudus apspiest Latvijas kā neatkarīgas valsts pastāvēšanu, Latvijas iedzīvotāji nostājās uz Barikādēm. Tolaik tūkstošiem Latvijas cilvēku, nešķirojot tautības un pārliecības, vairākas nedēļas pavadīja pie ugunskuriem, sargājot valsts stratēģiski svarīgās ēkas. To atceroties, Rīgā šajā nedēļa notiks dažādi piemiņas pasākumi un koncerti. Doma laukumā atkal degs ugunskuri, bet Rīgas Domā būs speciāli šim notikumam veltīts koncerts.
Turpinot sarunu sēriju ar Latvijas lielāko konfesiju vadītājiem, šoreiz tiksimies ar LBDS bīskapu Pēteri Sproģi, lai izvērtētu aizgājušo gadu un palūkotos uz darāmo darbu sarakstu nākotnē. „Latvijā ir tā unikālā pieredze, ka mēs esam spēruši soli virzienā, lai nevērtētu konfesijas pēc principa – mēs esam pareizāki nekā citi „ – tā bīskaps Pēteris Sproģis.9.jan.2017

Kādas ir slēpošanas un slidošanas iespējas, kuras ziemas sezonā piedāvā Rīgas pašvaldība. Ja nav sava inventāra, to var brīvi iznomāt no rīta līdz vakaram, bet ar savām slidām un slēpēm ar sportiskām aktivitātēm var nodarboties arī vēlās stundās, jo trases ir apgaismotas.
Kāds aizvadītais gads Romas katoļiem pasaulē un Latvijā? Aizvadīts Dieva žēlsirdības gads, daudz runāts par nedzimušu bērnu tiesībām uz dzīvību, par to, ka sievietes ir tikpat vienlīdzīgas Dieva priekšā kā vīrieši, Pāvests piedalījies daudzās tikšanās, dažas no tām tiešām apbrīnas vērtas – sākot no pareizticīgo baznīcas patriarhu Kirilu līdz pat Romas bezpajumtniekiem, ar kuriem pāvests kopā svinēja savu dzimšanas dienu.
Jaunā ģimene - Sanita un Aresēnijs Haitini. Viņu garīgās mājas ir Svētās Marijas Magdalēnas draudze, kur viņi abi kalpo. Viņiem ticība ir dzīves pamats un jēga. Starpcitu, viņi tagad zina, kā dziedāt Klusu nakti un TAIZE dziesmas arī žestu valodā. To viņi mācījās no vājdzirdīgām un nedzirdīgām meitenēm no Polijas, kuras uzņēma savā namā Eiropas TEZE tikšanās laikā.


2.jan.2017

Gada nogalē Rīgā notika kopienas TAIZE Eiropas jauniešu tikšanās, kurā piedalījās 15 tūkstoši svētceļnieku. Par spīti sākotnējām bažām, ka neizdosies atrast naktsmājas visiem svētceļniekiem, tomēr tas izdevās ar uzviju un pasākuma apmeklētāji slavēja Latviju par viesmīlību.
Kas ir TAIZE kustības fenomena pamatā, ka tā spēj uzrunāt dažādu tautu, konfesiju un vecumu cilvēkus? Un, kā šāda starptautiska pasākuma norise ietekmē arī vietējās draudzes?
Saruna ar Latvijas ev. luteriskās baznīcas arhibīskapu Jāni Vanagu – par kristietību Eiropā, bēgļu krīzi un to, kāpēc mums neļauj uzņemt kristiešu bēgļus? Kāpēc bēgļu jautājums Latvijai nav tik sāpīgs - kā realitāte, kurā joprojām turpinās Latvijas iedzīvotāju ekonomiskā emigrācija? Kādēļ mēs savos izteikumos esam tik negatīvi, vērtējot savu zemi?26.dec.2016


19.dec.2016

Noslēgusies labdarības akcija „Zvaigzne austrumos” norisi. Akcijas mērķis šajā reizē bija sagatavot un nogādāt 6000 dāvaniņas karadarbībā cietušajiem bērniem pasaules karstajos punktos. Cik daudz dāvanu jau dodas ceļā? Kā šajā akcijā iesaistījušies mūsu tuvākās kaimiņvalstis?
Rīgā jau 7 gadu, par godu leģendai, ka Ziemassvētku egle pirmo reizi rotāta Rīgā, tiek rīkots vides gaismas objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”. Tajā mākslinieki, Mākslas akadēmijas studenti un profesionālas kompānijas, kas strādā šajā jomā,  piedāvā savu redzējumu par svētkiem.
Gada nogalē Rīgā notiks vērienīgā Eiropas Taize jauniešu tikšanās. Pirmo reizi tā norisināsies tik tālu uz Ziemeļiem,  un katram, kurš nolemj braukt uz šejieni, jāzina, ka te ir aukstāks nekā Parīzē vai Valensijjā, bet to var kompensēt mūsu viesmīlīgas sirdis.  Vēl raidījumā arī par to, kas šajā gadā paveikts Rīgas pilsētā.12.dec.2016

Praksē sen pierādīts, ka katram lietai un procesam vajadzīgi harizmātiski un iedvesmojoši vadītāji. Ar šo domu pirms vairāk kā 10 gadiem tika dibināts Baltijas Pastorālais institūts, kas sagatavo gan mācītājus, gan dažāda līmeņa draudžu darba vadītājus, gan jaunu draudžu veidotājus.
Aizvadītajā nedēļā Kultūras pilī Ziemeļblāzma notika jau par tradīciju kļuvušās „Pateicības vakariņas”, ko BPI rīko šī darba atbalstītājiem un ziedotājiem. BPI darbs nesis augļus – vairāk kā 40 vadītāji šo gadu laikā sākuši darbu baptistu draudzēs.


5.dec.2016

Lai izbaudītu sportiskas aktivitātes arī ziemas sezonā, nav jādodas ārpus pilsētas, slidot un slēpot var arī Rīgas centrā un arī apkaimēs.
Mūziķis Valters Gleške, kurš par sevi saka – esmu piedzimis, uzaudzis un laikam arī nomiršu draudzē 3. Adventē aicina uz jubilejas koncertu, kurā kopā ar draugiem draudzē „Prieka vēsts” izpildīs Keneta Koplenda kompozīcijas un arī Ziemassvētku dziesmas.
Bet vēsturiskajos stāstos – par to, kā tapa informatīvās plāksnes pie Brīvības pieminekļa, kas četrās valodās korekti ataino gan pieminekļa28.nov.2016

Klajā laists Jaunās Derības jaunā tulkojuma audio ieraksts, kas tagad pieejams gan internetā, gan ierakstā mp3 formātā – kompaktdiskā. Šis ir Latvijā unikāls projekts, kurā piedalījās dažādu konfesiju bīskapi, mācītāji, priesteri, laji un aktieri, iedzīvinot Jauno Derību vēl nedzirdētā formātā – lasot Svētos Rakstus lomās. 26. novembrī Mateja baptistu baznīcā notika ekumēnisks dievkalpojums, kurā piedalījās gan Jēzus, gan Mateja, gan Pilāta un citu lomu atveidotāji, kuri, atceroties Glika ozolus, stādīja arī savu 2016. gada Bībeles ozolu.


21.nov.2016

Raidījuma vēsturisko stātu klāstā - par Brāļu kapiem – kas ir izcilākais un nozīmīgākais Latvijas  memoriālais ansamblis. Lai gan tas veltīts I Pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās  kritušajiem karavīriem, šajos kapos apbedīti arī II Pasaules karā kritušie. Kādus simbolus slēpj Brāļu kapi un kāda ir to sākotnējā nozīme?  
Rīgas seniori izveidojuši „Senioru zvanu centru”. Tas ir pašpalīdzības tālrunis, pa kuru piezvanot – var aprunāties gan par dzīvi un mazbērniem, gan arī par veselību, sociālo palīdzību un kultūras pasākumiem.
Šī gada nogalē Rīgā notiks Taize Eiropas tikšanās, kas pulcēs vairāk  kā 15 tūkstošus jauniešu no dažādām pasaules valstīm. Katrs no mums ir aicināts atvērt sava nama durvis un sniegt naktsmājas jauniešiem. Šodien pastāstīsim, kā to izdarīt un arī vairāk par to, kā gatavošanās Taize  Eiropas  pasākumam notiek Marijas Magdalēnas draudzē, kas ir viena no galvenajām lūgšanu vietām jau tagad.


14.nov.2016

Kā Rīga svinēs Latvijas valsts 98. gadskārtu – ar ekumēnisku dievkalpojumu Rīgas domā, militāro parādi, svētku koncertiem kultūras centros un dievnamos, un ar gaismas festivālu „Staro Rīga”.
Raidījuma vēsturisko stāstu sadaļā – izzināsim Brīvības pieminekļa vēsturi. Mūsu Brīvības piemineklis ir unikāls – gan tāpēc, ka celts par tautas saziedotiem līdzekļiem , gan tāpēc, ka pārdzīvojis padomju laikus un nav ticis nojaukts. Daudzi no mums nemaz nezina, ka Brīvības piemineklis varēja būt uzcelts Daugavmalā, Uzvaras parkā vai Bastejkalnā. Vēl vairāk – tagadējā pieminekļa vietā – kā alternatīva varēja tapt elevators, tilts pār Daugavu, spēkstacija, dievnams, muzejs, slimnīca vai dzelzceļa stacija.


7.nov.2016

Ar ekumēnisku dievkalpojumu Rīgas Domā, militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, koncertiem kultūras centros un dievnamos šogad 11. novembrī tiks atzumēta  Lāčplēša diena. Bet būs arī vēl nebijuši pasākumi – piemēram, uz Rīgas pils fasādes Daugavas pusē būs skatāma slīdrāde par 1918. - 1919. gada notikumiem.
Katru gadu  pirmajā novembra svētdienā  - Bāreņu svētdiena. Mūsu raidījumā ieskats Rīgas pilī, kur prezidents Raimods Vējonis ar kundzi rīkoja Bāreņu dienai veltītu pasākumu, lai teiktu paldies audžuģimenēm, kas dara nenovērtējamu darbu, sniedzot bērniem tieši to, kas viņiem visvairāk vajadzīgs – ģimenes mīlestību.11.nov.2016

Ar ekumēnisku dievkalpojumu Rīgas Domā, militāro parādi pie Brīvības pieminekļa, koncertiem kultūras centros un dievnamos šogad 11. novembrī tiks atzumēta  Lāčplēša diena. Bet būs arī vēl nebijuši pasākumi – piemēram, uz Rīgas pils fasādes Daugavas pusē būs skatāma slīdrāde par 1918. - 1919. gada notikumiem.
Katru gadu  pirmajā novembra svētdienā  - Bāreņu svētdiena. Mūsu raidījumā ieskats Rīgas pilī, kur prezidents Raimods Vējonis ar kundzi rīkoja Bāreņu dienai veltītu pasākumu, lai teiktu paldies audžuģimenēm, kas dara nenovērtējamu darbu, sniedzot bērniem tieši to, kas viņiem visvairāk vajadzīgs – ģimenes mīlestību.
31.okt.2016

Sākusies labdarības akcija „Zvaigzne austrumos”, kas jau trešo gadu aicina sagatavot dāvaniņas bēgļu bērniem austrumu zemēs – sīriešiem, irākiešiem un sudāniešiem, - tā kaut nedaudz iepriecinot bērnus, kas kopā ar vecākiem, bēgot no kara šausmām, pametuši savas mājas un devušies bēgļu gaitās.
6. novembrī Latvijā atzīmēsim „Bāreņu svētdienu", tā sabiedrībā aktualizējot problēmu, ka joprojām Latvijā institūcijās dzīvo pusotrs tūkstotis bērnu, - katrs no viņiem sapņo par savu ģimeni.


24.okt.2016

 22. oktobrī notika konference „Cilvēka pamattiesības uz dzīvību un sirdsapziņas brīvību, kas aktualizēja cilvēka dzīvības vērtību no tās rašanās brīža līdz pat aiziešanai mūžībā. Par abortiem, eitanāziju un sabiedrības attieksmi pret dzīvību.
Latvijas bērnu namos joprojām ir pusotrs tūkstotis bērnu, - katrs ar savu dzīvesstāstu un vēlēšanos atkal būt ģimenē. Raidījumā saruna ar Inesi, kas bijusi audžu mamma 9 bērniem, audzinājusi gan pusaudžus, gan zīdaiņus.


17.okt.2016

Pavasarī  Vērtību Rīgā   bija stāsts par Latvijas Bībeles biedrības ieceri divu mēnešu laikā audioversijā ierakstīt visu Jauno derību.
Šobrīd ieraksts ir gatavs un nākamajā mēnesī paredzēti ieraksta atvēršanas svētki. Jaunā Derība būs pieejama gan interneta versijā, gan datu formātā. Raidījumā – ieskats ieraksta tapšanā.


10.okt.2016

Ar spēli "Pilsētas medības" 10. oktobrī sāksies Karjeras nedēļas pasākumi Rīgā, kuros piedalīsies 115 Rīgas skolas, 15 bērnudārzi un 13 bērnu un jauniešu interešu izglītības centri. Karjeras nedēļas pasākumi ar konkursiem, spēlēm, semināriem, meistarklasēm, radošajām darbnīcām, ekskursijām, konferenci un tikšanos ar dažādu profesiju pārstāvjiem galvaspilsētā risināsies līdz 21. oktobrim.
Ikviens Rīgas pilsētas uzņēmējs ir aicināts piedalīties vides objektu festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš”, lai ar savu īpašo egli varētu iekļauties tradicionālajā „Egļu ceļa” maršrutā.
Mateja baptistu draudzes mācītāja Ainara Purmaļa stāsts par atbalsta programmu „Īsta brīvība,. Viņš to sauc  par vietu, kur var saņemt dvēseles dziedināšanu.


3.okt.2016

20. gadsimta sākumā Rīgas pilsētā būvētie – Torņkalna un mazās Altanovas tilts - ir jūgendstila arhitektūras laika liecība, kas savulaik izrietēja no dzelzceļu straujās attīstības un pavisam praktiskas vajadzības - tikt pāri sliedēm, gan kājām, gan braukšus.
Rudenī draudzēs atsākas ierastais ritms – „Svētdienas skolas” , Bībeles studijas, „Alfas kursi” vakari laulātajiem un arī atbalsta programma „Īsta brīvība”, katru otrdienu notiek Mateja baptistu baznīcā.
Garīga izaugsme,  iespēja iegūt patiesus draugus, tur nemāca dzīvot, bet mazliet apstāties un izvērtēt savu dzīvi, tur var atbrīvoties no sāpēm, pāri nodarījumiem un atkarībām. Tā  par „Īsto brīvību” saka tās dalībnieki.  


26.sep.2016

Turpinot vēsturiskos vērtību stāstus – šodien par  pilsētas tiltiem  jeb viaduktiem, kas Rīgā ir viena no svarīgākajām infrastruktūras un satiksmes sastāvdaļām. Šoreiz par Gaisa tiltu,  kas izturējis laika un politisko varu pārbaudi, tā arī  nav zaudējis savu  vēsturisko nosaukumu. Savukārt Zemitānu tilts agrāk saukts par Oškalnu tiltu.


19.sep.2016

Kāda ir Rīgas tiltu vēsture? Pirmais tilts pār Daugavu būvēts Ziemeļu kara laikā 1701. gadā, bet pagaidām pēdējais – Dienvidu tilts – nodots braucēju rīcībā 2008. gadā. Šodien „Vērtību Rīgas” vēsturiskajos stāstos viss par Rīgas tiltiem, kas savieno Daugavas abus krastus. Kā pontonu tilts ceļoja pa Daugavas dažādām vietām? Kā Oktobra tilts kļuva par Akmens tiltu? Un kāpēc padomju laikos nedrīkstēja fotografēt tiltus visā garumā?
Šī gada nogalē  no 28. decembra līdz 1. janvārim  Rīga kļūs par kopienas „Taize”  galvaspilsētu, uzņemot pie sevis daudzus tūkstošus jauniešu no Eiropas, Krievijas un arī vēl tālākām zemēm. Lai šis notikums būtu veiksmīgs, nepieciešams brīvprātīgo atbalsts.
 


12.sep.2016

Turpinot vēsturisko stāstu sēriju par Rīgas tirgiem, šoreiz par Āgenskalnu, kur Nometņu un Mārupes ielas krustojumā jau vairāk kā 90 gadu darbojas Āgenskalna tirgus. Ar savu šiko sarkano jūgendstila ķieģeļu krāsas paviljonu, kurā tirdzniecība, neraksturīgi citiem tirgiem, notiek divos stāvos. Vienlaikus tas ir vecākais un lielākais Pārdaugavas tirgus, kas ir ne tikai vieta, kur pērk un pārdod, bet nu jau arī arhitektūras piemineklis un neatņemams Pārdaugavas vaibsts.
Bet baznīcas aktualitāšu sarakstā –  adventistiem Latvijā 120 gadu jubileja. Kā radusies adventistu konfesija, ar ko adventisti atšķiras no citiem protestantiem un kāpēc viņiem tik svarīgs ir veselīgs dzīvesveids? Arī par to šodien raidījumā sarunā ar Latvijas adventistu draudžu bīskapu Vilni Latgali.


5.sep.2016

„Lauku labumi pilsētas viducī” – vārdi, kas raksturo Vidzemes tirgu, kas pēdējā laikā piedzīvojis daudz pozitīvu pārmaiņu, kļūstot par mūsdienīgu un sakārtotu iepirkšanās vietu, kur iegādāties kvalitatīvu un augstvērtīgu Latvijas zemnieku produktus un citas preces.
Septembra otrā svētdiena ir „Tēvu diena”. Kā mainījusies tēva loma sabiedrībā? Kā tikt galā ar traumatiskajām pieredzēm, kad tēva, un citreiz arī mātes, mīlestības ir pietrūcis?


29.aug.2016

Rīgas pilsēta  1. septembri sagaida ar daudzām izremontētām skolām un bērnu dārziem, skolotāju algu reformu un atvieglojumiem sabiedriskā transporta biļešu iegādē izglītības iestāžu darbiniekiem.  
Ar septembri sākas arī publisko lekciju cikls, kas veltīts ģimenes tematikai, savstarpējām attiecībām ģimenes lokā, bērnu audzināšanai, kā arī modernajām atkarībām.
1.septembris Mateja baptistu draudzē iezīmējas ar lielisku koncertu dažādām muzikālajām gaumēm, sākot no skolas bērniem, līdz viņu vecākiem.  Ar to Matejs vienlaikus atjauno ceturtdienas vakara dievkalpojumus, kur vienlaikus būs gan slavēšana, gan Dieva vārds, gan sadraudzība un iespēja aicināt uz šo vakaru arī savus draugus, radus, paziņas, kas ar baznīcu un draudzi ir uz jūs.


22.aug.2016

Kādas iespējas maznodrošinātām rīdzinieku ģimenēm saņemt atbalstu savu bērnu mācību piederumu iegādei?
Rudenim iesākoties daudzās draudzēs sāksies „Alfas kurss”. Tāds būs arī Vecajā Sv. Ģertrūdes un Bolderājas ev. luteriskajā draudzē.  Kur slēpjas Alfas kursa fenomens, kas sevi pierādījis kā rezultatīvu dažādās valstīs un konfesijās?


15.aug.2016

Šajā reizē raidījumā par jauniem rotaļu laukumiem bērniem, kas tapuši Ķīpsalā un Čiekurkalnā, par jaunas pludmales izveidošanu Bolderājā, par Rīgas garšīgāko kūku un Miera zvanu, kas ieskandinājis Eiropas koru olimpiādi, kas nākamgad notiks Rīgā.

Vēsturiskajos stāstos - radiopastaiga pa Kronvalda parku, kas senākos laikos saukts par Strālnieku dārzu un šodien ir daļa no pilsētas kanālmalas zaļās zonas.

Bet ticības stāstos - Ilzes un Armanda Ģertneru ģimenes stāsts. Viņi jau 30 gadus ir kopā un par savu draudzi sauc Mateja baptistu baznīcu.


8.aug.2016

Raidījuma „Vērtību Rīga” vēsturiskajos stāstos šoreiz par Rīgas Centrāltirgu, kurš ir lielākais tirgus Eiropā. irgus paviljonu vēsture sakņojas Vaiņodē, kur lielie angāri kalpojuši kā  Vācijas armijas gaisa kuģu – cepelīnu angāri. Šobrīd Tirgus Sakņu paviljonā  apskatāma fotoizstāde “Centrāltirgus. Iesakņojies”, kas atklāj tirgus vēsturi un šodienu.
Vēl būs stāsts par  Rīgas svētkiem, kas nedēļas nogalē ar daudzveidīgu programmu, kas šoreiz veltīta kino tematikai, norisināsies šīs nedēļas nogalē.
Būs gan koncerti, izstādes un tirdziņi, gan sporta pasākumi un svētku salūts. Pilsētas svētku veidošanā šogad piedalās arī kristīgās baznīcas, piemēram, Rīgas Doms, kas piedāvā plašu programmu ar nosaukumu „Doms bērniem”.

1.aug.2016

Lai veidotu apkaimju iedzīvotāju līdzdarbošanos kā svētku rīkošanā, tā vides sakopšanas darbos un arī citos cilvēkus vienojošos pasākumos, izsludināts konkurss, kas dod iespēju saņemt finansiālu atbalstu dažādu ideju, kas saistītas ar sava rajona sociālās komunikācijas un infrastruktūras attīstīšanu.
Cik sena ir Rīgas pilsētas ūdensapgādes vēsture? Kādas ir pirmās caurules pa kurām tiek padots ūdens rīdziniekiem? Par to šoreiz raidījumā vēsturiskajos stāstos – radioekskursija Rīgas ūdensapgādes muzejā, kas patiesi ir unikāls ar savu autentisko ekspozīciju – akām, ūdens sūkņiem, katliem, eļļas lampiņām un citiem eksponātiem, kas visi saglabāti no to pirmsākumiem.
Bet ticības stāstos – iepazīsimies ar Gertneru ģimeni – Ilzi un Armandu, - viņu otrās mājas, nu jau teju 30 gadus,  ir Rīgas Mateja baptistu draudze. Tur viņi laulājušies, dziedājuši un kalpojuši daudzās draudzes nozarēs un būšanu  draudzē uzskata par savas dzīves neatņemamu daļu.

25.jūl.2016

Lai veidotu apkaimju iedzīvotāju līdzdarbošanos kā svētku rīkošanā, tā vides sakopšanas darbos un arī citos cilvēkus vienojošos pasākumos, izsludināts konkurss, kas dod iespēju saņemt finansiālu atbalstu dažādu ideju un projektu īstenošanai.
Cik sena ir Rīgas pilsētas ūdensapgādes vēsture? Kādas ir pirmās caurules pa kurām tiek padots ūdens rīdziniekiem? Stāsts par Rīgas ūdensapgādes muzeju.
Gertneru ģimenes portrets. Ilze un Armands par savām otrajām mājām jau gandrīz 30 gadus sauc Rīgas Mateja baptistu draudzi.18.jūl.2016

Kāpēc vecajiem auto bija baltas riepas? Kāds sakars pazīstamajam auto zīmolam „Fords” ar Latviju? Kāpēc Latvijai tomēr nav pašu ražoti neatliekamās palīdzības auto? Tie ir tikai daži no vēsturiskajiem stāstiem, ar kuriem var iepazīties Rīgas Motormuzejā.
Tagad Rīgā ir iespēja nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, izmantojot brīvdabas trenažierus, piedaloties nodarbībās sertificicēta trenera vadībā.  
Izsludināts grantu konkurss, kurā var piedalīties gan komersanti, gan biedrības un nodibinājumi, dodot iespēju radīt jaunas darba vietas  rīdziniekiem no sociālā atstumtības riska grupām.
 11.jūl.2016

Radiostāsts par Rīgas Motormuzeju, kas pēc rekonstrukcijas piedāvā daudzveidīgu un interaktīvu ekspozīciju  – ar pirms daudziem tūkstošiem gadu radīto riteni, kas vēlāk  kļuva par automobiļa sastāvdaļu, ar auto modeļiem un eksemplāriem, kas saistīti ar Latviju.
Par ideāliem mūzikā, ticībā un politikā. Saruna ar Jurģi Klotiņu – LNSO mūziķi, Rīgas domes deputātu, „Baznīcu nakts” idejas ieviesēju Latvijā un Rīgas Jēzus draudzes locekli.4.jūl.2016

Luterisma mantojuma fonda galvenais uzdevums un mērķis ir tālāk nodot galvenokārt Lutera tekstus un arī cita veida teoloģisku literatūru. Jūnijā un augustā fonds saviem lasītājiem piedāvā virkni savu izdevumu saņemt par brīvu.
Ticības stāstos saruna ar Mārtiņu Staķi – uzņēmēju, Rīgas Vecās  Sv. Ģertrūdes draudzes mantzini, zemessargu un televīzijas raidījuma vadītāju, kurš ir pārliecināts, ka Kristus nav izdomāts un  ticīgajiem šodien jācenšas būt tikpat dedzīgiem un radikāliem kādi bija pirmkristieši.


27.jūn.2016

Kāda būs vasara Rīgā? Kādas aktivitātes šajā laikā piedāvā dienas centrs „Svētās ģimenes māja”? Kā mammu klubiņš pārtapa par klubiņu ģimenēm, un kā gatavojamies Taize starptautiskajai tikšanās reizei, kas pirmo reizi gada nogalē notiks Rīgā?

20.jūn.2016

Kādas ir iespējas baudīt vasaru pilsētas, izmantojot iespēju savu atpūtu papildināt ar lasīšanu? Lucavsalā atklāta pirmā pludmales lasītava, kur ikviens atpūtnieks var izvēlēties tīkamu lasāmvielu, tā padarot savu atpūtu vēl pilnīgāku.
24. jūnijā pēc Jūliāna kalendāra ir Jāņa Kristītāja dzimšanas diena. Kas bija Jānis Kristītājs? Un kāds ir viņa vēstījums šodienas sabiedrībai?13.jūn.2016

Atskats uz „Baznīcu nakts 2016” notikumiem Rīgā,  kas sākās ar  dievkalpojumu  Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcā. Ekskursija pa divām Pārdaugavas baznīcām, kas arī piedalījās „Baznīcu naktī „– Āgenskalna baptistu baznīcu un Sv. Alberta  katoļu dievnamu.
Vēl raidījumā stāsts par to, kas kopīgs sportam un kristietībai. Šonedēļ notiek volejbola nometne „Veidojot ķermeni, prātu un sirdi”.6.jūn.2016

Šogad Baznīcu naktī piedalīsies 190 baznīcas, - katra ar savu vēsturisko stāstu, arhitektonisko šarmu, muzikālo piedāvājumu un viesmīlību.
Draudze „Dieva māja” piedzīvojusi dažādas pārmaiņas un augusi augumā, no nelielas Rīgas draudzes – veidojot reģionālo draudžu tīklu.


30.mai.2016

Kā īstenot apgalvojumu – veselā miesā vesels gars? Sākot no 1. jūnija Rīgā trīs reizes nedāļā notiks bezmaksas vingrošanas nodarbības, kurās var piedalīties ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma un fiziskās sagatavotības.
5. jūnijā Svētā Pētera baznīcā koncertēs koris „The Singing Church Women of Oklahoma” no ASV, sniedzot labdarības koncertu, kura ienākumi tiks veltīti iniciatīvas „Bāreņu svētdiena atbalstam”.


23.mai.2016

Baznīcu nakts Rīgā un Latvijā jau 10. jūnijā. Kādas programmas Baznīcu nakts ietvaros piedāvās dažādu konfesiju draudzes? Būs daudzveidīgs muzikālais piedāvājums, vēsturiski stāsti, laiks lūgšanai un arī garšas baudījums.
Vēl raidījumā par to, kā Rīgā no 1. jūnija tiks nodrošināts, tā sauktais auklīšu pabalsts. Valsts vairs nemaksās pabalstu tām ģimenēm, kuru bērnam  tūkst vietas pašvaldības bērnu dārzā. Rīgā šo pabalstu 116 eiro apmērā turpmāk nodrošinās pašvaldība.
Kā darbojas SOS ciemati? Kā veidojas Rīgas pašvaldības sadarbība ar SOS ciematu organizāciju, palīdzot tam ģimenēm, kas nonākušas krīzes situācijās?  


16.mai.2016

Vasarsvētkus dēvē par Baznīcas vēsturisko dzimšanas dienu, bet mūsdienās tas ir apliecinājums, ka Svētais Gars ir ticīga cilvēka ikdienas dzīves neatņemama sastāvdaļa, kas mudina, aicina, stiprina vai brīdina, noliedz un bremzē. Vai un kā Svētais Gars darbojas šodien?
Rīgas Lutera draudze Vasarsvētkos rīko „Citādo dievkalpojumu”, pievēršot uzmanību kādam sabiedrībā aktuālam tematam – bērnu paliatīvā aprūpe mājās.
Stāsts par „Senioru zvanu centra”  darbību Rīgā, kas sniedz atbalstu veciem ļaudīm, kuriem vajadzīga gan praktiska informācija, gan emocionāls atbalsts.


9.mai.2016

Pēc trīs gadu rekonstrukcijas darbiem savus apmeklētājus atkal gaida  Latvijas Nacionālo mākslas muzejs – ar papildus ekspozīcijām un jaunām izstāžu zālēm.
Stāsts par dienas centru – „Svētās ģimenes māja” Vecrīgā, kas dažādu vecumu cilvēkiem, tostarp arī ģimenēm, piedāvā sociālu, garīgu un psiholoģisku palīdzību, rīkojot dažādas nodarbības, seminārus un kursus.
2.mai.2016

Stāsts par  Latvijas baptistu draudžu bērnu Dziesmu dienu, kurā Rīgā Pestīšanas templī kopā pulcējas bērni no baptistu draudžu svētdienas skolām.
Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā  Rīgā būs plaša kultūras pasākumu programma: „Ziedu Latvijas” veidošana pie Brīvības pieminekļa, LNMM atklāšana, pasākumi  lieliem un maziem, koncerti kultūras centros un baznīcās, radošās darbnīcas parkos un muzejos.
Fizisko aktivitāšu cienītāji aicināti piedalīties skriešanas seriālā „Izskrien Rīgu”. Tā ir lieliska iespēja vienlaikus nodarboties ar sporu un iepazīt pilsētu.


25.apr.2016

Rīgas pašvaldība sākusi jaunu iniciatīvu – piešķirot līdzfinansējumu kultūras pieminekļu fasāžu restaurācijai un atjaunošanai. Noslēdzies pirmais konkurss, kurā līdzekļus saņems 47 iesniegtie projekti, tostarp arī daudzi dievnami.
Rīgas bērniem un jauniešiem tiek piedāvāts izvēlēties kādu no daudzajām vasaras nometnēm, ko piedāvā pilsētas izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas un arī reliģiskās draudzes.
Katlakalna evaņģēliski luteriskā baznīca savu tradicionāli zaļo kupolu, kas slejas pāri Pārdaugavas priežu galotnēm, uz kādu laiku nomainījusi pret kapara krāsu. Baznīcā notiek vērienīgi restaurācijas darbi un jau maijā dievnams atkal būs atvērts pilnībā atjaunotā veidolā.


18.apr.2016

Nākamgad Rīga kļūs par Eiropas koru olimpiādes mājvietu.
Kā veiksmīgāk pielāgoties sociālajām, emocionālajām un veselības stāvokļa izmaiņām pirmspensijas vecumā, lai spētu saglabāt labu pašsajūtu un dzīves kvalitāti? Rīgas Domes Labklājības departaments  rīko lekciju ciklu „Vitalitāte 55+”.
Vēsturiskajos stāstos par Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kas šobrīd, kamēr Rīgas pilī norit remontdarbi, savu mājvietu radis Brīvības ielā, kādreizējās LU Vēstures un filozofijas fakultātes telpās, mājā, kur kādreiz bija slavenais veikals „Sakta”.


11.apr.2016

Latvijas Bībeles biedrība uzsākusi vērienīgu projektu – Jaunās derības ieskaņošanu audio versijā, kurā piedalās dažādu draudžu mācītāji, laji, aktieri un arī bīskapi. Divu mēnešu laikā iecerēts ierakstīt visu Jaunās derības tekstu jaunajā tulkojumā.
Rīgas vērtību stāstos – Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, kas savā ekspozīcijā rāda gan pirmās lokomotīves, gan padomju laika vagonus, gan ar audiovizuālām ekspozīcijām ikvienam ļauj iejusties  pagātnes dzelzceļa pasažieru lomā.4.apr.2016

Rīgas domes Labklājības departaments piedāvā ikvienam interesentam iespēju bez maksas piedalīties nūjošanas nodarbībās.
Kas ir misija? Vai tas ir kalpošanas lauks izredzētajiem, vai tomēr visiem Dieva bērniem? Šis jautājums ir „Misijas dienas” pamatā, kas notiks 9.04. un aicinās draudzes kalpot savam tuvākajam, uzdodot jautājumu – vai sievietes, kas cietušas no vardarbības, cilvēki ar īpašām vajadzībām, cilvēktirdzniecības upuri,  romi, bēgļi un citi ir mūsu tuvākie?
Tas, ka vientuļu sieviešu Latvijā ir vairāk nekā vientuļu vīriešu, nav nekāds noslēpums. Vīrieši dzīvo straujāk, biežāk iet bojā avārijās, ekstrēmos hobijos un viņus skar arī sirds un asinsvadu slimības, kas beidzas letāli. Sievietes ir sīkstākas, tomēr viņām nav vieglāk. Jo viņas tik ļoti bieži ir vienas – varbūt – neapprecētas, varbūt – pamestas, varbūt kļuvušas par atraitnēm.


28.mar.2016


21.mar.2016

Svētās Ģimenes māja - ģimeņu pastorālais un sociālā atbalsta centrs, kas gada laikā, kopš tā iesvētīšanas, piepildījies ar dažāda vecuma cilvēkiem, aktivitātēm un kalpošanas darbiem.
Vēsturiskajos stāstos, turpinot meklēt Rīgas vērtības, dosimies uz Porcelāna muzeju, kas glabā unikālu Rīgas Porcelāna rūpnīcas kolekciju, kas atklāj laikmeta liecības cauri gadu desmitiem.

14.mar.2016

Jauniešu Krustaceļš Dzegužkalnā 19. martā.
17. un 18. martā Kara muzejā un pie Brīvības pieminekļa, kā arī Saeimā - pasākumi, kas veltīti  Latvijas centrālās Padomes Memoranda parakstīšanas gadadienai. Šo dokumentu 1944. gada 17. martā parakstīja 189 politiskie un sabiedriskie darbinieki, apliecinot, ka Latvijas varmācīgā pievienošana Padomju Savienībai ir pretlikumīga.
Vēsturisko stāstu sadaļā – radioekskursija uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, kur līdzās pastāvīgajām ekspozīcijām vēl tikai līdz aprīļa sākumam atvērta izstāde „Mazie rīdzinieki”.


7.mar.2016

Rīgas domes Labklājības departaments no 15. līdz 18. martam rīko Atvērto durvju dienas, lai informētu rīdziniekus par  sociālajiem pabalstiem un cita veida sociālajiem pakalpojumiem galvaspilsētā.
„Vērtību Rīgas” vēsturiskajos stāstos par to, kāpēc Rīgas jūgendstila muzejs ierīkots tieši arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī? Šobrīd muzejā apskatāma arī pirmo telefonu izstāde, viens no pirmajiem aparātiem piederējis arī Pēkšēnu ģimenei. 


29.feb.2016

Pirmie telefona aparāti šobrīd apskatāmi muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”. Muzejs, kurš pirms septiņiem gadiem atklāts arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī, ar oriģināliem eksponātiem līdz detaļām atklāj tā laika sadzīvi.
Kā Dieva pasauli un Bībeles stāstus parādīt ar rotaļu palīdzību? Dievs ienāk rotaļā - jeb Godly Play -  ir kristīgās apmācības metode, kas palīdz  saprast bērnu kā garīgu būtni  jau no mazām dienām.22.feb.2016

Stāsts par Latvijas Kara muzeju, kuram šogad apritēs tieši 100gadu. Tur glabājas plaša ekspozīcija, kas cauri gadiem un ar dažādiem eksponātiem parāda latviešu tautas cīņas sparu un mūsu valsts vēsturi.
Muzejā var apskatīt gan militāros apbalvojumus un ieročus, gan piederības un sadzīves priekšmetus, kas gatavoti konkrētai rotai vai bataljonam. Muzejs glabā arī karavīru Bībeles, un krājumā ir pat pulkveža Jukuma Vācieša ģimenes Bībele.
Rīgas 1. metodistu draudze, kuras nams Akas ielā kļuvis par mājvietu vēl trim dažādām kristiešu draudzēm. Kāds būs Lieldienu gaidīšanas laiks Rīgas 1. metodistu draudzē?


15.feb.2016

Kā mūsdienu tehnoloģijas var palīdzēt īstenot gavēni? Latvijas Romas katoļu baznīca šajā gadā nākusi klajā ar jaunu gavēņa laika iespēju - Žēlsirdības kalendāru. Katrai no 40 gavēņa dienām  sagatavota „Garīgā maize”, iedvesmojošas laikabiedru pārdomas par to, kāpēc būt žēlsirdīgam, kā arī informācija par konkrētu iespēju praktizēt šo tikumu. Gavēņa kalendārs pieejams arī kā mobilā aplikācija.
Vērtību stāstos – radioekskursija uz mākslas muzeju Rīgas birža, kas glabā daudzas pasaules valstu mākslas vērtības, vienlaikus dodot iespēju satikties vēsturiskajai un mūsdienu mākslai.


8.feb.2016

Turpinot meklēt Rīgas vērtības, ielūkosimies Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā. Tur var apskatīt gan to, kā tika veiktas pirmās operācijas pilnīgi bez anestēzijas, gan iejusties viduslaiku aptiekas atmosfērā, gan uzzināt, kā no klosteriem savulaik radās pirmās slimnīcas.
Aktualitāšu sadaļā par to, ka draudzes jau sāk gatavoties Tezē Eiropas Jauniešu dienām, kas pirmo reizi notiks Rīgā. Tas solās būt unikāls pasākums, kurā gada nogalē piedalīsies daudzi desmiti tūkstoši jauniešu no dažādām Eiropas valstīm.


1.feb.2016

Meklējot Rīgas vērtības, uzsākam stāstu sēriju par Rīgas muzejiem, kas glabā neskaitāmas vēsturiskas un zinātniskas vērtības. Kā pirmo apciemosim Dabas muzeju, kas dibināts pirms 170 gadiem un šobrīd apmeklētājiem piedāvā daudzveidīgu skeletu izstādi, bet nedēļas nogalēs ģimenes ar bērniem aicina uz  nodarbībām par Zemi, Sauli un mums.
Tiekoties ar Rīgas Sv. Gara ev. draudzes mācītāju Robertu Otomeru, uzzināsim, ka  Imantas luterāņu draudze no nākamās svētdienas dievkalpojumos pulcēsies jaunā vietā.


25.jan.2016

Aizvadītā nedēļa Rīgā pagāja barikāžu 25. gadadienas zīmē, kad dažādos atceres pasākumos tika godināti Barikāžu dalībnieki, stāstīti atmiņu stāsti un pieminēti bojāgājušie. Raidījumā savās atmiņās par Barikāžu laiku dalīsies mācītājs Ainars Baštiks, kurš dievkalpojumā pēc asiņainajiem notikumiem Lietuvā, aicināja draudzi dziedāt valsts himnu "Dievs svētī Latviju" un uzsāka lūgšanu ķēdi katru rītu un vakaru vienoties kopīgā lūgšanā par Latvijas brīvību.
Vēl raidījumā par to, ka līdzās valsts nodrošinātajām brīvpusdienām no 1. - 4. klases skolēniem, trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērni Rīgā brīvpusdienas varēs saņemt arī 5. - 12. klašu bērni.


18.jan.2016

Ziemas sezonā sportisko aktivitāšu  cienītāji aicināti izmantot slidošanas uz slēpšanas iespējas Rīgā.
Jauniešu organizācija „History makers” (vēstures veidotāji) kristīgajā centrā „Labā vēsts”  rīko konferenci, ar mērķi uzrunāt un iedrošināt kalpošanas darbā dažādu konfesiju un draudžu  jauniešus.
Kardināla Jāņa Pujāta atmiņas par Barikāžu laiku un šodienas izvērtējums. Kardināls norāda, ka mūsu sabiedrības lielākā problēma ir Dieva baušļu neievērošana.

Aizvadītā nedēļa pagāja Barikāžu 25 gadadienas zīmē, atceroties tautas vienotību un apbrīnojamo gara spēku, aizstāvot savas valsts tiesības uz neatkarīgu valsti. Tajā laikā, kā nekad, ticībai bija ļoti liela nozīme. Ir grūti izvērtēt, kā un kāpēc mēs varējām izsprukt no PSRS nagiem. Vai tā bija Gorbačova labvēlība vai Dieva brīnums, bet varbūt abi kopā.
Šodienas raidījumā kopā ar kardinālu Jāni Pujātu atcerēsimies vēsturiskos Barikāžu laikus un  ielūkosimies viņa tā laika sprediķu pierakstos.
Būs arī stāsts, kas savā ziņā sasaucas ar vārdu vēsture. Jo šodiena, jau rīt kļūs par vēsturi un no tā, kā to nodzīvosim, ir atkarīgs, ko atstāsim vēsturei.
Jauniešu organizācija „History makers” – vēstures veidotāji šonedēļ kristīgajā centrā „Labā vēsts”  rīko konferenci, ar mērķi uzrunāt un iedrošināt kalpošanas darbā dažādu konfesiju un draudžu  jauniešus. Kā veicas šodienas vēstures veidotājiem, par to šodienas raidījumā.
Tie rīdzinieki, kuriem patīk ziemas sporta veidi tagad var būt ļoti apmierināti, jo slēpošanas un slidošanas iespējas ir ļoti pieejamas. Par to aizvadītajā nedēļā pārliecinājās kardiologi, grāmatu izdevēji, domnieki un citi sporta entuziasti, kāpjot uz slēpēm Uzvaras parkā un ar noslēpotiem veselības apļiem, prezentējot profesora Andreja Ērgļa redakcijā sagatavoto „Sirds grāmatu”.  11.jan.2016

Signāls

Kur un kā rīdzinieki šajā ziemā var izmantot iespējas slēpot un slidot?  
Vēl būs stāsts par divām iniciatīvām, kas dzimušas Rīgā, bet nu jau izgājušas ārpus tās robežām. Zvaigznes dienā Rīgas Sv. Vecās Ģertrūdes baznīcas pagrabiņā kopā nāca labdarības akcijas „Zvaigzne austrumos” rīkotāji, draugi un atbalstītāji, lai izvērtētu šajā akcijā paveikto. Otra iniciatīva, kas pirms trim gadiem radās Rīgā ir „Baznīcu nakts”. Kāda būs „Baznīcu nakts 2016” un kāpēc draudzēm laikus jāpiesakās, arī par to – raidījumā „Vērtību Rīga”.
4.jan.2016

Šo gadu raidījumā „Vērtību Rīga” sāksim ar sveicieniem un laba vēlējumiem, kā arī nelielu atskatu uz pagātni. Būs fragmenti no interesantākajiem raidījumiem  un zīmīgākajiem notikumiem, kā arī satiksim cilvēkus, kuri dzīvo, strādā vai mācās Rīgā, uzzināsim kāds viņiem bijis aizvadītais gads un saņemsim vēlējumus jaunajam 2016. gadam. Mūsu kontā šogad ir 53 pirmdienas!


28.dec.2015

Dziesma

Tuvojoties gada nogalei, starp vieniem un otriem svētkiem, ir īstais laiks pastaigām pa pilsētu. Rīga šogad ir skaisti izgaismota un dekorēta, vakara stundās laistās visdažādākajās krāsās. Ja nav izdevies apskatīt vides objektu parādi „Ziemassvētku egļu ceļš”, tad tagad to var darīt nesteidzoties, tāpat var plānot arī Jaunā gada sagaidīšanu ar koncertiem, tirdziņiem un salūtu.
Bet Jauno gadu var sagaidīt arī pavisam citādi – dievnamā. Rīgas Sv. Vecās Ģertrūdes draudze un Āgenskalna baptistu draudze jau tradicionāli piedāvā Jauno gadu sagaidīt bez šampanieša un uguņošanas, - pie altāra, ar Svēto vakarēdienu.


21.dec.2015

Cik daudz Ziemassvētku stāstā sentimenta un cik daudz realitātes? Par to šodien raidījumā sarunās par pirmās Ziemassvētku eglītes tradīciju aizsācēju. Vai šis gods pieder Latvijai vai tomēr mūsu brāļiem igauņiem? Un kad eglītes rotāšana ienāca arī baznīcā?
Kāds šis gads bijis Rīgas pilsētas dzīvē? Esam tikuši pie atjaunotiem un renovētiem parkiem, gada nogalē savas durvis apskatei vēra arī Valsts Mākslas muzejs, bet nākamgad visi maznodrošināto ģimeņu bērni skolā saņems brīvpusdienas.
Saruna ar Krusta evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāju Juri Moricu, kurš, būdams veiksmīgs biznesmenis, 10 gadus pretojies Dieva aicinājumam kļūt par mācītāju, vēlāk ilgus gadus kalpojis lauku draudzēs, bet tagad katru rītu mēro ceļu no Baldones uz Rīgu.


14.dec.2015

Raidījums „Vērtību Rīga” Adventa laikā tiekas ar dažādu konfesiju un draudžu garīdzniekiem, kas pēdējā laikā sākuši savu kalpošanu kādā no Rīgas draudzēm Saruna ar Bolderājas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāju Oskaru Smoļaku, puisi no Balviem, kurš jau bērnu dārzā zināja, ka grib būt mācītājs.
Mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis klajā laidis savu kārtējo grāmatu „Esejas par Latvijas sakrālo kultūru”. Tie ir stāsti par Latvijas sakrālās kultūras gaitu pasaules arhitektūras un mākslas attīstības kontekstos. Raidījumā par to, kā veidojušās mūsu baznīcas, kādas tās ir šodien un kāpēc Ojārs Spārītis nekļuva par mācītāju.


7.dec.2015

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs kopš decembra sākuma atklājies visā savā cēlumā un pēc triju gadu ilgušajiem remontdarbiem kļuvis skaistāks un plašāks. Atvērto durvju dienas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā no 12. – 16. decembrim.
Baltijas Pastorālajā institūtā kārtējas izlaidums. Septiņi jaunie garīgie vadītāji saņem diplomus un ceļa maizi, lai uzsāktu kalpošanas darbu draudzēs.
Tuvojoties Kristus dzimšanas svētkiem – raidījumā Adventa laika pārdomas kopā ar priesteri Ronaldu Melkeru, kurš pavisam nesen uzsācis kalpošanu Rīgas  Svētās Terēzes no Bērna Jēzus  Romas katoļu draudzē. Sarunā ar Vērtību Rīgu – par to, kas ir baznīca, kādus uzdevumus tai devis Jēzus un kāpēc, mēs it kā sludinot evaņģēliju visiem – to pasludinām tikai kristiešiem? Kāpēc baznīcas ir tik pašpietiekamas un koncentrētas uz neskaitāmām kalpošanas aktivitātēm, aiz kurām pazūd cilvēks, kuram tiešām vajadzīga Dieva piedošana?


30.nov.2015

Adventa laikā Vērtību Rīgā tiksimies ar tiem garīdzniekiem, kas uzsākuši kalpošanu jaunā vietā. Rudenī par Mateja baptistu draudzes galveno mācītāju tika ievēlēts Ainars Purmalis, 50 gadus vecs liepājnieks, kas līdz šim kalpojis Paplakas un Vaiņodes draudzē. Raidījumā  par Dieva aicinājumu, dzīves izaicinājumu un to, kā top viņa sprediķi.
Ar kādiem pasākumiem Adventa laikā mūs pārsteigs Rīga? Stāsta Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks.


23.nov.2015

Vai nāve var dot cerību par mūžīgo dzīvību un kas mums traucē būt pārliecinātiem, ka ar kapu kopiņu vēl viss nebeidzas? Mācītāja Edgara Maža pārdomas pēc Mūžības svētdienas, kad kapos aizdedzām svecītes, pieminot savus mīļos, kas devušies mūžībā.
Kā Rīgā darbojas patversmes un kur pilsētā var saņemt siltu ēdienu? Aicinājums ziedot drēbes trūkumā esošiem cilvēkiem.
Rīgā un Latvijā tiek īstenots projekts, kas var būt saistošs darba devējiem, kuru darbinieki strādā maiņu darbu. Tagad ir iespēja nodrošināt auklīšu pakalpojumu nestandarta darba laikos, piemēram, slimnīcu vai sabiedriskā transportā strādājošiem darbiniekiem. Uzņēmumi ir aicināti aktīvi pieteikties.
Turpinot tradīciju, gada beigās teikt paldies labākajiem darbiniekiem, balvas tika pasniegtas labākajiem pedagogiem un audzēkņiem interešu izglītībā. Starp balvu saņēmējiem bija arī Mateja draudzes locekle, vācu valodas pasniedzēja Ligita Kandere, kura saņēma godpilno balvu par mūža ieguldījumu.


16.nov.2015

Pēc teroraktiem Parīzē daudz kas vairs nebūs tā kā bija agrāk. Ir skaidrs, ka katrs notikums ir mācība nākotnei, bet kā mums to saprast, kā rīkoties? Vai izmantot Vecās derības principu – zobu pret zobu, vai Jaunās derības pausto – ja tev sit pa vienu vaigu – pagriez otru?
Aizvadītajā nedēļā tika godināti labākie pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki, pasniedzot ikgadējo Martas Rinkas balvu „Mūžs veltīts bērniem”.
Valsts dzimšanas dienas svētku programma šogad būs daudzveidīga un plaša, ar militāro parādi, koncertiem, izstādēm un festivālu Staro Rīga, kurā pirmo reizi piedalīsies arī Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīca.


9.nov.2015


2.nov.2015

Starptautiskajā pedagoģiskajā konferencē „Baznīca, ģimene un skola” pedagogi, garīdznieki, politiķi un sabiedrisko organizāciju pārstāvji runā par sabiedrības kopīgo morālo atbildību, laikā, kad notiek cīņa par vērtību maiņu paradigmu.
Rīgas Lutera draudzē radošajā darbnīcā „Visdārgākā pērle” īstenots projekts „Aktīvi un cienīgi nosirmot”.
Vēsturiskajos stāstos par Ķīpsalu, kur dzīvojuši zvejnieki vairākās paaudzēs un neskatoties uz biežajiem plūdiem, stingri turējušies pie savas salas.


26.okt.2015

Oktobris šogad ir Brāļu kapu 100. jubilejas mēnesis. No  22.oktobra Rīgas Sv. Pētera baznīcā apskatāma fotoizstāde „Rīgas Brāļu kapiem 100 – pagātne un šodiena”, kas ir stāsts par mūsu tautas piemiņas vietu dažādos laikos, sākot no pirmajiem apbedījumiem līdz pat mūsdienām.
Šodienas sabiedrībā labāk klājas tiem, kas ir veiksminieki, tiem, kas nežēlojas, uzlikuši dežūrsmaidu un pa dzīvi iet kā uzvarētāji. Laikam mēs visi tādi gribētu būt, tomēr aiz mūsu maskām un čaulām slēpjas ievainotas dvēseles. Garīgās atveseļošanās programma „Īsta brīvība”, kas otrdienu vakaros notiek Rīgas Mateja baptistu draudzē, palīdz atkarībās, darbaholismā, bailēs un citās problēmās sāpinātas dvēseles.  


19.okt.2015

Klīversala – tik skaists un skanīgs tagad ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas restorāna nosaukums, bet tā vēsturiskās saknes meklējamas 17.gs, kad sala, nonāca tirgotāja Klīvere rentē. Klīversala saitās arī ar skolotāja Manceļa vārdu, kurš tur atvēris skolu un slavenā  Ābrahama Kunces balzāma ražotni.
Jau četrus gadus Brāļu kapos notiek restaurācijas darbi un 100 gadskārtas priekšvakarā pabeigta Noslēdzošās sienas restaurācija un  atjaunoti heraldiskie tēli Zemgale un Kurzeme, kā arī  desmit apriņķu ģerboņi.
1985. gadā sākās Svētdienas skolas darbs Rīgas Jēzus evaņģēliski luteriskajā draudzē – ar 16 bērniem, kas nāca līdzi saviem vecākiem uz kora mēģinājumu. Šodien otrdienu vakaros uz Svētdienas skolu nāk 120 bērnu kopā ar saviem vecākiem vai vecvecākiem, kuriem tajā laikā ir iespēja apmeklēt arī pašiem savas – pieaugušo Svētdienas skolas nodarbības.


12.okt.2015

Vēsturiskajos vērtību stāstos par dažādajām Rīgas salām, šoreiz kārta pienākusi salai, kas senos laikos saukta arī par Miglas salu un vēstures anālēs pieminēta jau 13. gs., piederējusi gan Rīgas Doma  Kapitulam, gan Cisterciešu klosterim, gan rātskungam Feigezakam. Tā ir Vējzaķu sala.
Vējzaķu sala ir redzama arī pagājušā nedēļa nogalē klajā nākušajā  grāmatā- fotoalbumā „Rīga”. Tās autors, ārsts Pēteris Apinis grāmatā apkopojis simtiem dažādu fotogrāfiju, kurās mūsu galvaspilsēta redzama visos gadalaikos un noskaņās. Tam klāt liekot 12 argumentus, kāpēc mīlēt Rīgu.   
Rīgas domes Labklājības departaments pagājušajā nedēļā saņēma Veselības gada balvu nominācijā Par nozīmīgu profilaktisko darbu bērnu un jauniešu veselības veicināšanā.
Kā šobrīd aug un attīstās baptistu draudzes Rīgā un citur Latvijā? Raidījumā saruna ar tikko ievēlēto LBDS Garīdznieku brālības priekšsēdētāju, mācītāju Edgaru Godiņu.


5.okt.2015

Remontdarbi Rīgas domā rit pilnā sparā, bet aizvadītajā nedēļā baznīcas torņa smailē atgriezās svaigi apzeltīts vecais gailis, ka nu izskatās kā gluži jauns.
Svētdien kristīgajās draudzēs tika svinēti Pļaujas svētki, kas tradicionāli nozīmē pateicību Dievam par aizvadīto ražas gadu, bagātīgajām dabas veltēm un labvēlīgiem laika apstākļiem. Bībele saka, ka Pļaujas svētku pamatā ir pateicība gan par ikdienas lietām, gan dāvāto mūžīgo dzīvību.
 „Labo darbu nedēļa” no 12. līdz 18. oktobrim. Šīs iniciatīvas organizētāji mudina ikvienu darīt labus darbus, parādot, cik viegla, patīkama un aizraujoša var būt palīdzības sniegšana, un cik tā ir nozīmīga gan saņēmējam, gan sniedzējam.


28.sep.2015

Pirmais nopietnais graudu elevators, pirmā saldētava un pašiem sava elektrība, - tas raksturo Andrejsalu, caur kuru tranzītā ceļojusi ne tikai labība, bet arī olas, akmeņogles un kokmateriāli, bet siļķu brāķī – katrai mucai tikusi piešķirta kroņa, brāķa vai dubultbrāķa šķira.
Kamēr valsts budžets izrādījies par plānu, lai turpinātu līdzfinansēt privātos bērnu dārzus, šo funkciju uzņemas pašvaldības. No nākamā mācību gada brīvpusdienas saņems arī 5.-9. klašu rīdzinieki, bet visās skolās sāksies veco datoru maiņa.


21.sep.2015

Rīgas vērtība – Zaķusala. Zaķusalā šobrīd atrodas Latvijas Televīzijas ēka un raidtornis, bet sanākos laikos šī sala bijusi apdzīvota, tur vīri strādājuši kā mastu brāķeri un enkurnieki, bet sievietes šuvušas un mazgājušas pilsētnieku drēbes.
No 21. – 25. sept. Rīgā notiks Sirds veselības nedēļa, kuras laikā ikviens rīdzinieks varēs bez maksas pārbaudīt holesterīna un cukura līmeni asinīs, kā arī veikt citus sirds veselībai nozīmīgus mērījumus.
Latvijas luterāņi izdod jauno dziesmu grāmatu, kur līdzās korāļiem ir arī Raimonda Paula komponētā dziesma.14.sep.2015

Vēsturiskajos stāstos par Kundziņsalu, kas ir unikāla ar to, ka savā laikā bijusi Daugavas kreisajā krastā, bet tagad tā ir Daugavas labajā krastā. Vēsturiski salinieki dzīvojuši diezgan noslēgtu dzīvi, jo no pilsētas bijis jāved tikai instrumenti un mēbeles. Pašiem bija savs veikals, skola un kultūras dzīve.

Septembrī daudzās draudzēs sākas Alfas kurss. Kur slēpjas tā fenomens, jo Alfas kursu par labu atzinuši daudzas valstīs un dažādās konfesijās? Alfas kurss arī šajā rudenī aicina dalībniekus dažādās Rīgas draudzēs.


7.sep.2015

Vēsturisko stāstu sērija par Rīgas salām. Senos vēstures avotos minēts, ka tās bijušas 88, bet mūsdienās Rīgas salu skaits sarucis līdz 10. Zināmākās – Mūkusala, Ķīpsala, Zaķusala, Mangaļsala, bet ir arī tādi nosaukumi kā Vējzaķu sala un Kazas sēklis.
Kas notiek jaunatklātajā ģimenes atbalsta centrā „Svētās ģimenes mājā”? Tā ir vieta, kur senais un vēsturiskais savijas ar mūsdienīgo, ļaujot cilvēkam izzināt šīs vietas sakrālo nozīmi un saņemt atbalstu dažādajās šodienas situācijās un vajadzībās.


31.aug.2015

Klajā nākusi ilgi gaidītā un lolotā grāmata „Rīgas Svētā Pētera baznīca cilvēkos un likteņos”. Tas ir radiožurnālistes Lias Guļevskas veikums, kura grāmatā apkopojusi to cilvēku stāstus, kas gadu gaitā bijuši saistīti ar Pētera baznīcu, dievnamu, kura smailē sēdējuši …septiņi gaiļi. Pētera baznīca ir sava veida fenomens, kur vienkopus savijas sakrālais, mākslinieciskais un tūrisma elements.

Stāsts par Lielajiem kapiem, kas ir vēsturiska liecība par tiem laikiem, kad katrai konfesijai tajos bija savs kaktiņš un stūrītis zemes un atgādinājums par to, ka tieši kapos, pavadot mūžības ceļos savus mīļos, visbiežāk domājam par dzīves jēgu un vērtībām, dzimšanu un nāvi, par augšāmcelšanos un dzīvību.


24.aug.2015

Lienes ielas svētki, kas veltīti Pirmā latviešu strēlnieku bataljona dibināšanas simtgadei, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 150 gadu jubilejai.  
Latvijas Nacionālā teātra aktieri aicina uz koncertu Jaunciema evaņģēliski luteriskajā baznīcā 30. augustā.
Stāstu sērijā par Rīgas dārziem un parkiem - Uzvaras parks, kas šobrīd ir vieta, kur 9. maijā notiek pieminekļu kari un risinās politisko ideoloģiju cīņas. Uzvaras parkam ir daudz senāka vēsture un tam nav nekāda sakara ar padomju savienības uzvaru Otrajā pasaules karā.
 17.aug.2015

Rīgas svētku laikā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” pulcējās tās rīdzinieku ģimenes, kas laulībā kopā nodzīvojuši 50 un vairāk gadus. Abpusēja mīlestība, piedošana, kopīgas vērtības un intereses, kā arī laba veselība ir šo pāru kopā dzīvošanas formulas pamatā.
Radiostāsts par Arkādijas parku, kas kādreiz saukts arī par Torņakalna parku un var lepoties ar ūdens kaskādēm, ūdenskritumu un kādreiz tik tautā populāro estrādi – gliemežnīcas formā, kas nopostīta ugunsgrēkā. Padomju gados Arkādijas parks iegājis vēsturē ar tautas demonstrācijām pret metro būvniecību un LNNK sanāksmēm.


10.aug.2015

Rīgas svētki  notiks no 14.08. – 16.08. Šogad liela  uzmanība tajos būs pievērsta Rīgas ostai, kas ir par gadu vecāka kā pilsēta. Rīgai - 814, bet ostai – 815 gadu. Kā svētki atgādina par mūsu vēsturiskajām saknēm un stiprina savstarpējo sadraudzību., vienlaikus, apliecinot rīdzinieku daudzveidīgos talantus?
Radiostāsts par Kronvalda parku jeb vēsturiski - Strēlnieku dārzu, , kam nav nekāda sakara ar latviešu strēlniekiem, bet gan ar fiziskām aktivitātēm – jo Strēlnieku dārzā notikusi šaušana ar loku.
Rožkalnu ģimenes portrets. Inta un Mārcis  audzina trīs meitas, viņi savas garīgās mājas atraduši Āgenskalna baptistu draudzē, kur Mārcis kalpo kā draudzes priekšnieks. Vērtību Rīgā – Rožkalnu ģimenes portrets.


3.aug.2015

Stāsts par Esplanādi, kas saukta arī par Komunāru laukumu un Vienotības laukumu. Vieta, ko tagad saucam par Esplanādi, pieminēta jau Indriķa hronikā un pirmās liecības par to attiecināms uz 13. gs.
Ieskats Mateja baznīcas vasaras Bībeles nometnē bērniem „Roma”, kur dievnama telpas pārtapa par pirmo kristiešu sapulces vietu un apustuļa Pāvila cietumu.
Iepazīsimies ar Jaunciema ev. luterisko baznīcu, kurā pirmais dievkalpojums notika 1913. gadā. Savulaik mecenātam Jānim Mīlmanim saviem papīrfabrikas strādniekiem svarīgāk bija uzbūvēt baznīcu nevis krogu.


27.jūl.2015

Radiopastaiga pa vienu no mūsu galvaspilsētas skaistajiem dārziem un parkiem, kura raksturojumā vairakkārt jāmin vārds pirmais – pirmais sabiedrībai atvērtais dārzs, pirmā strūklaka un pirmā minerālūdeņu iestāde - Vērmanes dārzs.
Krastiņu ģimenes portrets, kas par savām garīgajām mājām izvēlējušies Rīgas Veco Svētās Ģertrūdes draudzi. Anna un Imants Krastiņi ir jauna ģimene, kas tieši šodien svin bildināšanas gadadienu. Viņu stāsta pamatā ir ticība Dievam un atbildētas lūgšanas.


20.jūl.2015

Radioeksursija uz ģeogrāfiski augstāko Rīgas vietu – Dzegužkalnu, kas savulaik saukts arī par Jēru kalnu un saistīts ar Brāļu draudžu kustību.

Rīgas sociālais dienests sniedz palīdzību mazturīgajiem rīdziniekiem, lai iegādātos nepieciešamās lietas skolas gaitu uzsākšanai. Šo pabalstu var saņemt gan tie bērni, kas mācās vispārizglītojošās skolās, gan arī profesionālo skolu audzēkņi.

Rīgas un visas Latvijas dziedošie baptisti satiekas Cēsīs – 8. Latvijas baptistu draudžu Dziesmu svētkos, kur vecie korāļi mijas ar mūsdienu slavēšanas dziesmām.13.jūl.2015

Vēsturisks radiostāsts par Dziesmusvētku parku, kas atrodas starp Eksporta,  Hanzas  un  Rūpniecības ielām un ir vecākais Rīgas parks. Tagad parkā atrodas gan Dziesmu svētku simtgadei veltītais skulpturālais ansamblis un slavenie Aleksandra vārti, kas savulaik bijuši galvenie pilsētas vārti.
Apgāds zvaigzne ABC klajā laidis izzinošu grāmatu „Vai Rīga jau gatava?”.  Tajā apkopoti gan vēsturiski stāsti, gan leģendas par dažādām Vecrīgas vietām - Doma baznīcu, Pulvetorni, Lielo Kristapu, Rolanda statuju u.c.
Iepazīsimies ar Vastlāvju ģimeni, kas pārceļoties uz dzīvi ārpus Rīgas, savas garīgās mājas – Āgenskalna baptistu draudzi, tomēr izvēlējušies nemainīt. Katrīnas un Arta dzīvē vairākkārt piepildītas lūgšanas – gan par laulības dzīvi – būt vai nebūt, gan par gaidāmo bērnu dzimumu.


6.jūl.2015 (atkārtojums)

Rīga kļuvusi par vienu dievnamu bagātāka. 13. jūnijā  Ķengaragā, Maskavas ielā tika iesvētīta jaunā Rīgas Sv. Antona Romas katoļu baznīca. Dievnams, kas tikai divu gadu laikā uzcelts par ticīgo ļaužu ziedojumiem.  
Bet citā Rīgas daļā – Ziedoņdārzā jaunas un patīkamas pārmaiņas. Pēc atjaunošanas darbiem Ziedoņdārza parks ieguvis modernāko veidolu, vienlaikus saglabājot arī vēsturisko elpu.
Ar kādiem pasākumiem bagāta būs Rīgas vasara un kādas īpašās garšas varam piedāvāt ārzemniekiem, arī par to šodienas raidījumā.


29.jūn.2015

Radiostāsts par  Bastejkalnu, kas aizvedīs mūs 19. gs. un atklās, kā kādreizējā militārā teritorija pārtapusi par parku, un kā mainījusies parku un dārzu mode, no romantiskām pastaigu vietām līdz atpūtas vietām ģimenēm ar bērniem.
Raidījuma otrajā daļā iepazīsimies ar  ģimeni, kas pavisam nesen pirmo reizi dievkalpojumā piedalījās kopā ar savu meitu Rebeku. Anete un Mārtiņš Āboli ir Rebekas vecāki un viņu garīgās mājas ir Mateja baptistu baznīca.


22.jūn.2015

Pēc rekonstrukcijas atklāts vēl viens no mūsu galvaspilsētas senajiem parkiem – Miera dārzs, kas tagad var lepoties ar lielāko skeitparku, bērnu rotaļu laukumu un  plašiem pastaigu celiņiem. Bet vēsturiski, 18. gadsimtā,  vietā, kur tagad atrodas Miera dārzs, bija nabadzīgo ļaužu  kapsēta, kur tika apbedīti gan luterticīgie, gan katoļi.


15.jūn.2015

Rīga kļuvusi par vienu dievnamu bagātāka. 13. jūnijā  Ķengaragā, Maskavas ielā tika iesvētīta jaunā Rīgas Sv. Antona Romas katoļu baznīca. Dievnams, kas tikai divu gadu laikā uzcelts par ticīgo ļaužu ziedojumiem.  
Bet citā Rīgas daļā – Ziedoņdārzā jaunas un patīkamas pārmaiņas. Pēc atjaunošanas darbiem Ziedoņdārza parks ieguvis modernāko veidolu, vienlaikus saglabājot arī vēsturisko elpu.
Ar kādiem pasākumiem bagāta būs Rīgas vasara un kādas īpašās garšas varam piedāvāt ārzemniekiem, arī par to šodienas raidījumā.


8.jūn.2015

Rīgā pēc remontdarbiem atklāts Grīziņkalna parks. Parks, kas  savulaik izbūvēts pilsētas nomales smilšu kalnos, ilgus gadus saukts arī par 1905. gada parku, pārdzīvojis dažādus laikus, - tur bijis restorāns, atrakciju laukums, bradājamie baseini, teātris, kur spēlējuši slaveni režisori un aktieri.  Kara laikā  parka kalnā bijusi gūstekņu nometne, bet vēlāk izbūvēti bunkuri militārām vajadzībām.
Rīgā un visā Latvijā ar daudzveidīgu un interesantu programmu norisinājās „Baznīcu nakts”, kurā savas durvis apmeklētājiem vēra 145 dievnami. Rīgas Mārtiņa baznīca, šī pasākuma laikā pēc aptuveni 20 gadu pārtraukuma atkal ieskandināja lielā pulksteņa zvanu.
Rīgas domē notiek diskusiju forums „Laulība, ģimene un bērns mūsdienu krīzes sabiedrībā”, kurā inteliģences pārstāvji aicina meklēt risinājumus, kā apturēt ekonomisko emigrāciju, uzlabot demogrāfiju un nostiprināt ģimenes lomu sabiedrībā.


1.jūn.2015

Pirms 800 gadiem Latvijā, tolaik Livonijas teritorijā aizsākās kristietības pirmsākumi, pasludinot Livoniju par „Terra Mariana”. Atzīmējot šo jubileju, pagājušās nedēļas nogalē notika starptautiska zinātniska konference „Terra Mariana 800: Ticības un sabiedrības dialogs”.
5. jūnija vakarā jau otro gadu norisināsies kultūras notikums „Baznīcu nakts”. Šogad tajā pirmo reizi piedalīsies arī Golgātas baptistu dievnams Hospitāļu ielā. Šī baznīca, kas sākta celt 1898. gadā kā sporta manēža krievu armijas garnizonam, 1912. gadā pārbūvēta par Golgātas baptistu lūgšanu namu. Dievnamā armijas klātbūtne jūtama arī šodien, jo tajā kalpo NBS virskapelāns Elmārs Pļaviņš un baznīcu par savu sauc daudzi mūsu armijas karavīri.
Starptautiskajā  bērnu aizsardzības dienā ar dažādiem pasākumiem tiks atklāti divi pilnībā atjaunoti galvaspilsētas parki - Grīziņkalna parks un Ziedoņdārzs. Kāda būs vasara Rīgā?  


25.mai.2015

Pirmais pareizticīgo dievkalpojums latviešu valodā Rīgā notika pirms 170 gadiem. Atzīmējot šo notikumu, Latvijas universitātes Akadēmiskā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Pareizticīgo Baznīcu, izveidojusi izstādi, kas ļauj iepazīt pareizticīgās baznīcas mācītājus, dažādus iespieddarbus, baznīcas grāmatas, ikonas un fotogrāfijas no 19. gs līdz pat mūsdienām.
Rīgas Lutera  draudze Torņakalnā jau vairākus gadus Vasarsvētkus svin ar diviem dievkalpojumiem – tradicionāli liturģisko un Citādo dievkalpojumu, kura mērķis ir uzrunāt cilvēkus, kas baznīcu apmeklē retāk, kā arī vākt ziedojumus kādam labdarības mērķim.


18.mai.2015

5. jūnijā Rīgā un Latvijā notiks „Baznīcu nakts”. Kāpēc „Baznīcu naktī” šogad piedalās tikai Latvijas tradicionālās konfesijas, aiz svītras atstājot anglikāņus, vasarsvētku draudzes, „Pestīšanas armiju” un arī citas brīvbaznīcas?
Svētā Pāvila draudzes dievnama pakājē parādījušies neskaitāmi koka krusti. Vai draudze atklājusi savus kapus?
Katru gadu, tuvojoties vasarai, aktualizējas bērnu traumatisma problēma. Projekta „Vinnija Pūka” skola īstenotāji aicina uz kārtējo bezmaksas semināru „Bērnu traumatisms”.


11.mai.2015

Katru gadu, otrajā maija svētdienā svinam Mātes dienu. Kāpēc mēs mīlam savas mammas un ko Bībele saka par mātēm, kā mūsdienu sabiedrībā mainījušies priekšstati par mammas būtību, pienākumiem un sūtību uz šīs zemes?
Jau no šīs nedēļas vecāki var sākt vētīt pilsētas izglītības iestāžu un sabiedrisko organizāciju piedāvājumu un izvēlēties savai atvasei piemērotāko un interesantāko brīvā laika pavadīšanu kādā no  vasaras nometnēm.
Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienībā ievēlēts jauns vadītājs. Bīskapa Jāņa Ozolinkēviča vietā šajā amatā nomainīs viņa dēls, draudzes „Dzīvības Avots” mācītājs Modris Ozolinkēvičs.


4.mai.2015

Pirms 25 gadiem 4. maijā Augstākā Padome nobalsoja par Latvijas valsts  neatkarības atjaunošanu. Kā notika vēsturiskais balsojums?  Par balsu skaitīšanu, tautas prieka asarām, inteliģences un garīdzniecības lomu Atmodas procesos.
Stāsts par kristiešiem, kas savu kalpošanu līdzcilvēkiem īsteno sociāli  nelabvēlīgajos rajonos, sniedzot palīdzību alkoholiķiem, narkomāniem, arī veciem un vientuļiem cilvēkiem, tā turpinot kustības aizsācēja V. Būta ideju, ka nabadzībā un grūtībās nonākušam cilvēkam vajag trīs lietas – zupu, ziepes un pestīšanu. Tā ir „Pestīšanas armija”.
Rīgas domes un kristīgo draudžu pārstāvju ikgadējā tikšanās reizē viens no galvenajiem  jautājumiem, kā izturēties pret „Eiropraidu”, kas Rīgā notiks jūnijā. Ignorēt vai protestēt?!


27.apr.2015

Vai Rīgā pietiek veloceliņu, vai gaidītos rezultātus devusi velojoslu ierīkošana? Domes Satiksmes departaments nācis klajā ar ambiciozu projektu velojoslas izveidot arī Kr. Barona ielā.
Kā radīt ģimenisku un draudzīgu vidi bērnu namos dzīvojošajiem bērniem, kļūstot par viesģimeni? Ar ko viesģimenes statuss atšķiras no audžuģimenes un kādus pienākumus uzliek?
Rīgā notiek nopietni un vērienīgi dievnamu remontdarbi. Rīgas Doma tornis šobrīd ietinies sastatņu mētelī, balts polsterējums apņem Svētās Trijādības Pārdaugavas baznīcu, bet Sv. Vecās Ģertrūdes dievnama torņos cita pēc citas atgriežas krusta puķes. Raidījumā stāsts par to, kā, pateicoties ziedojumiem, Eiropas fondu līdzfinansējumam un pamatīgam darbam gadu garumā, baznīca atjauno savus skaistos fasādes rotājumus.


20.apr.2015

Rīgā ir teju 200 dažādos laikos, stilos un tehnikās veidotu tēlniecības pieminekļu. Vēsturiski nozīmīgākie un skaistākie apkopoti fotoizstādē „100 Rīgas pieminekļi”  Sv. Pētera baznīcā. Izstāde kalpo kā aicinājums pilsētas pieminekļus skatīt arī savām acīm.
Rīgas domes Labklājības departaments atklāj nūjošanas sezonu pilsētā un  aicina uz šo nodarbi ikvienu rīdzinieku. Bet tiem, kas vēl nav draugos ar nūjām, ir iespēja uzzināt kaut ko jaunu par sēdoša darba ietekmi uz veselību un uzsākt sporta nodarbības.
Intervija ar pianistu Reini Zariņu, kurš kopā ar ģimeni jau vairākus gadus dzīvo Londonā, bet regulāri koncertē Latvijā. „Vērtību Rīgā saruna”  saruna  Reini – par mūziku, ticību, ģimeni un vēlēšanos kļūt par misionāru. 


13.apr.2015

Aizvadītajā nedēļā Vecrīga kļuva bagātāka ar divām renovētām ēkām, kurās atgriežas rosība. Klostera ielā, pretī Svētās Marijas Magdalēnas baznīcai darbu sācis daudzfunkcionāls ģimenes atbalsta centrs "Svētās ģimenes māja".
Raidījumā ieskats "Ģimenes mājas" atklāšanas pasākumā un stāsts par to, kāda būs šī centra darbība.


6.apr.2015

Kristus upuris Golgātā, brīnumainā augšāmcelšanās un tukšais kaps ir fundamentāla liecība un dzīves pamats tam, ka nāve nav beigas, ka labais svin uzvaru pār ļauno un ticībā iespējama radikāli citādāka dzīve.
Raidījumā "Vērtību Rīga" Latvijas kristīgo konfesiju un Rīgas domes vadības sveicieni Lieldienās un stāsts par Rīgas Svētā gara evaņģēliski luterisko draudzi, kas jau septiņus gadus darbojas vienā no pilsētas guļamrajoniem - Imantā.
Šodien Imantas luterāņu draudze aug augumā un sapņo par savu dievnamu.


30.mar.2015

Klusajā nedēļā pārdomas par to, kāpēc mums nepieciešams laiks, lai apstātos - paklusētu, padomātu un izdarītu secinājumus. Un, kas notiek, ja šo principu ikdienā neievērojam. Tad Dievs mums piespiedu kārtā liek piedzīvot situācijas, kad apstāšanās ir neizbēgama. Saruna ar mācītāju Edgaru Maži.


23.mar.2015

Noslēgusies labdarības akcija „Zvaigzne austrumos”, kas pagājušā gada nogalē aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju sarūpēt dāvanas sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem. Tagad tās nogādātas Jordānijā un tiek izdalītas bērniem.
Būt vai nebūt jaunām draudzēm? Varbūt censties piepildīt jau esošās baznīcas? Pirms vairākiem gadiem atbildes uz šiem jautājumiem sāka meklēt Latvijas Baptistu draudžu savienība. Daudzviet, tostarp arī Rīgā, attīstās tā saukto mājas draudžu kustība. Vai mazās kopienas ir alternatīva lielām draudzēm?
27. - 28. martā Rīgā, kristiešu centrā „Labā Vēsts” notiks konference jauniešiem „History makers”, kurā piedalīsies jaunieši no dažādām kristīgajām draudzēm.


16.mar.2015

Rīgā sācies  tradicionālais „Spodrības mēnesis”, kas turpināsies līdz aprīļa beigām.
Rīgas Lutera draudzes radošajā darbnīcā „Visdārgākā pērle” pirms svētkiem top Lieldienu apsveikumi. Rokdarbi šajā darbnīcā dažādu vecumu cilvēkiem ļauj justies vajadzīgiem un iepriecināt citus.  
„Stunda Domā” – tāds nosaukums dots aizraujošām ekspedīcijām Rīgas Doma katedrālē. Ekspedīcijas laikā bērni varēs atklāt senās baznīcas noslēpumus, paši savām acīm ieraudzīt slepeno Doma dārzu, iepazīties ar Rīgas dibinātāju bīskapu Albertu, sajust Doma ērģeļu varenību un piedalīties neaizmirstamos piedzīvojumos.


9.mar.2015

Rīgas skolās tiks uzsākti vērienīgi remontdarbi, kas dos iespēju mācību iestādēs nomainīt logus, izremontēt sporta un ēdamzāles, renovēt peldbaseinu un beidzot atteikties no tāda apgrūtinoša procesa – kā mācības otrajā maiņā.
Šodien, kad rakstīšanu ar pildspalvu aizstāj datora taustiņu klabināšana, grūti iedomāties, ka kādreiz rakstīšana un zīmēšana ar spalvu bija gan komunikācijas veids, gan māksla. Latvijas Kristīgās akadēmijas studenti kopā ar kaligrāfijas meistaru Georgu van Durtanosky  aicina uz izstādi Rīgas domes telpās, kas veltīta senu rakstu un  manuskriptu atveidojumam, sākot no vēlā antīkā perioda, agrīnās kristietības līdz mūsdienām.
Āgenskalna baptistu draudzē – jauna kustība jauniešiem „Forts” - ar mērķi radīt kvalitatīvu un garīgi piepildītu kalpošanu tiem, kas mācās vidusskolā, studē  un sirdī sevi pieskaita jauniešu kategorijai.


2.mar.2015

Kāds bijis aizvadītais gads tūrisma nozarē? Kā tūristu skaitu ietekmējis Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss un pašreizējā ģeopolitiskā situācija, ko viedo konflikts starp Krieviju un Ukrainu?
Vēl stāsts par Rīgas kapiem. Rīgā ir kapa vietu trūkums, jo vecākās kapsētas jau ir pārpildītas, tomēr vienlaikus tajās ir kopiņas par kurām neviens tuvinieks neliekas ne zinis. Pavisam drīz spēkā stāsies jauni noteikumi, kas paredz ilgstoši nekoptu kapavietu atsavināšanu, lai atvieglotu kapsētu labiekārtošanu.
Kristīgajā baznīcā sācies gavēņa laiks. Cik sena ir šī garīgā prakse, kā transformējusies mūsdienās? Gavēnis nav tikai atsacīšanās no kādiem pārtikas produktiem, tam līdzās ir lūgšana, domas un darbi, kas palīdz līdzcilvēkiem.


23.feb.2015

Par ko liecina skaitļi, ka bērnu namos bērnu skaits ir samazinājies? Vai tas notiek pateicoties aktīvākam adopcijas procesam vai audžuģimeņu darbam? Kādas ir draudžu aktivitātes, iesaistoties sabiedrības informēšanā, kopīgās domas un attieksmes veidošanā?
Jaunas sievietes no dažādām kristiešu draudzēm uzņēmušās rūpi par meitenēm, kas naudu pelna, pārdodot savu miesu. Kustība „Freedom 61” darbojas, lai Kristus vēsti sludinātu arī tur, kur to ne vienmēr grib dzirdēt, tur, kur nepieļauj iespēju, ka dzīvot var arī citādi, bez narkotikām un seksa par naudu.


16.feb.2015

Kāpēc lietuviešiem nozīmīgs Svētā Jurģa tēls, kas simbolizē cilvēka nebeidzamo cīņu ar ļaunumu. Kopš pagājušās nedēļas Svētā Pētera baznīcā skatāma izstāde „Lietuvas sakrālā koktēlniecība un koka arhitektūra”.
Latvijas Romas katoļu baznīcas vadītājam Zbigņevam Stankevičam 60 gadu jubileja. Dzimšanas dienas priekšvakarā sarunā atzīst, ka mūsdienu sabiedrības lielākā problēma ir individuālisms, kas ļoti lielā mērā skar arī baznīcu.


9.feb.2015

Jau trešo gadu pēc kārtas vērojama pozitīva tendence – jaundzimušo rīdzinieku skaits palielinās. Šo faktu papildina ziņa, ka „Gada slimnīcas” godpilno nosaukumu aizvadītajā gadā saņēma tieši Rīgas pilsētas Dzemdību nams, kur pasauli pirmo reizi ierauga 1/3 Latvijā dzimušo bērnu.
LU Teoloģijas fakultātei – 95 gadi. Teoloģijas fakultātes dekāns, mācītājs Ralfs Kokins stāsta par fakultātes vēsturi, laikmeta izaicinājumiem un šodienu.


2.feb.2015

Rīgas pašvaldība nākusi klajā ar aizliegumu tirgot alkoholiskos dzērienus  patērēšanai uz vietas nakts stundās mazumtirdzniecības vietās.
Pasaules luterāņu federācijas ģenerālsekretārs bīskaps  Munibs  Junans ir ievērojams starpreliģiju dialoga, miera un taisnīguma aizstāvis Palestīnā, Izraēlā un pasaulē.  Raidījumā dzirdēsim, ko bīskaps Junans domā par ekumenismu un dialogu starp reliģijām.
Mateja draudze uzsāk atbalsta grupu „Dziedināšanas laiks”, kas var palīdzēt šķiršanās, laulības iziršanas vai dzīvesdrauga zaudēšanas gadījumā.


26.jan.2015

Kā Rīgā īstenojas starpbaznīcu sadarbība?  Vai un kā  mainās reliģisko draudžu skaits un, cik lielai jābūt draudzei, lai to varētu oficiāli reģistrēt?
Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā turpinās darbs pie krusta puķu atjaunošanas, kas rotā katra dievnama tornīša smaili. Tie vairs neapdraud garāmgājēju dzīvības un baznīca atgūst savu agrāko krāšņumu.


19.jan.2015

1991. gada 13. janvārī sākās Latvijas Barikāžu laiks, kad tūkstošiem cilvēku bruņojušies ar smago lauksaimniecības tehniku, betona paneļiem un apņemšanos nosargāt savas valsts neatkarību, pulcējās Vecrīgā, Zaķusalā, Brīvības ielā, Ulbrokā un citās stratēģiski svarīgās vietās ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Katru gadu janvārī mēs atceramies Barikāžu laiku. Arī šogad tam būs veltīti vairāki atceres pasākumi un koncerti.
Pirmo reizi latviešu valodā izdota Bībele ar komentāriem. Latvijas Bībeles biedrība beidzot pabeigusi darbu, tulkojot Vācijas Bībeles biedrības daudzu gadu garumā veidotos teoloģiskos un vēsturiskos  komentārus, kas paskaidro Bībeles teksta rašanās kontekstu, iesaistītos personāžus un to laiku tradīcijas.


12.jan.2015

Kādus darbus plānots veikt mūsu galvaspilsētā 2015. gadā? Turpināsies skolu un bērnu dārzu remonti, iekšpagalmu atjaunošana, dzīvojamo māju celtniecība, tiks pabeigti Salu tilta remonta darbi un VEF kultūras pils atkal atgūs savu kādreizējo skaistumu.
Vai šodien Rīgā pastāv dzīvokļu rinda un kādas iedzīvotāju grupas var saņemt dzīvojamo platību?
Uzsākot jauno gadu, palūkosim, ko mums piedāvā grāmatizdevēji, lai iedrošinātu Bībeli lasīt katru dienu. 


5.jan.2014

Zvaigznes diena, kas atklāj Bībeles stāstu par trim austrumu gudrajiem, kas sekojot zvaigznei, devās uz Betlēmi, lai paši savām acīm redzētu jaundzimušo pasaules Glābēju. Kāda līdzība zvaigznei ar Jēzu Kristu? Vispirms tā kļūst redzama, tad tiek sastapta ceļā un vēlāk dod apskaidrības gaismu.
Pārdaugavā, Meža, Puķu un Eduarda Smiļģa ielas krustojumā slejas ķieģeļkrāsas dievnams, ar daudziem kupoliem un bagātīgām fasādēm - Svētās Trijādības Pārdaugavas baznīca, kurai ir arī pašai savs baptistērijs. Dievnams šobrīd piedzīvo ārējās fasādes atjaunošanu un lepni pret debesīm ceļ savus daudzos kupolus.


15.dec.2014

„Getliņu Eko” siltumnīcās novākti pirmie kilogrami jaunās tomātu ražas un  uzņēmuma teritorijā atklāts pašiem savs tomātu veikals. Tagad garšīgos Getliņu tomātus varēs nopirkt veikalā līdzās siltumnīcām un, kas nav mazsvarīgi, par zemāku cenu nekā lielveikalu ķēdēs.
Latvijā pēdējos gados arvien pieaug ārzemnieku skaits, kas šeit mācās vai strādā. Arī viņiem nepieciešamas savas draudzes, kurā Dieva vārdu saņemt saprotamā valodā. Rīgā būs par vienu angliski runājošu draudzi vairāk. Communitas International Church of Riga dievkalpojumi notiks metodistu baznīcas telpās, Akas ielā 13.


8.dec.2014


1.dec.2014

Kāds būs Ziemassvētku gaidīšanas Rīgas pilsētā? Par koncertiem baznīcās un koncertzālēs, par iespējām slidot un slēpot, par tradicionālo Ziemassvētku egļu ceļu, kurā šogad būs gan zaļas meža skaistules, gan mākslinieciski pilsētvides objekti.
Saruna ar audžuģimeņu biedrības „Terēze” vadītāju Āriju Martukāni  par audžuģimenes uzdevumiem, pienākumiem un tiesībām.
Aicinājums draudzēm apmeklēt „Baznīcu nakts” tikšanos, kas būs veltīta jau nākamā gada  „Baznīcu nakts 2015”.


24.nov.2014

21. novembrī Rīgā pie namiem bija izkārti karogi ar sēru lentēm, pie „Maxima” veikaliem daudzviet Latvijā rindojās svecītes, Zolitūdes traģēdijas vietā notika piemiņas pasākums, bet  dažādu konfesiju dievnamos – aizlūgumi par traģēdijā bojā gājušajiem. Vai Dievs spēj dziedēt zaudējuma sāpes? Kādas mācības šī traģēdija nesusi un kas notiks tad, ja beidzot tiks atrasti un sodīti vainīgie?
Adventa laika pārdomas kopā ar Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes prāvestu Andri Kravali, kurš atgādina, ka svētki izdodas tad, ja tiem gatavojas, dāvanas ir vērtas, ja tās gaida, tās ilgst saņemt, nevis vienkārši noliek priekšā iesaiņotas skaistā papīrā.


17.nov.2014

Šogad mūsu Latvijai aprit 96 gadi. Kādu vēlamies redzēt Latvijas nākotni un kā esam mainījušies kopš tā laika, kad Baumaņu Kārlis mūsu himnā ierakstīja vārdus „Dievs svētī Latviju”?
Sākusies labdarības akcija „Zvaigzne austrumos”, kuras mērķis ir savākt 3000 dāvanu sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem.
Galvaspilsētā turpinās vērienīgais un krāsainais gaismas festivāls „Staro Rīga”.


10.nov.2014

Šī gada rudens budžeta grozījumos Rīgas dome piešķīrusi finansējumu vietu palielināšanai bērnudārzos, skolu labiekārtošanai un inventāra iegādei, tāpat palielinājusi sociālajā nozarē strādājošo atalgojumu un atvēlējusi līdzekļus sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai par vienādu tarifu.
Mateja baptistu draudze aicina pievienoties garīgās dziedināšanas programmai „Īsta brīvība”.
Didzis Meļķis atklāj Džona Banjana  grāmatas „Svētceļnieka taka” fenomenu - cilvēka dzīvi divās pasaulēs – dievišķajā un sekulārajā.


3.nov.2014

Latvijā bērnu namos dzīvo 2000 bērnu un visi vēlas savu ģimeni, mammu un tēti, brāļus un māsas, visu to emociju gammu, ko var piedzīvot tikai ģimenē. Aizvadītās Bāreņu svētdienas kontekstā šodienas raidījumā par to, ar kādām problēmām jāsaskaras tiem bērniem, kas sasniedzot 18 gadus, atstāj bērnu namu.
Nesen latviešu valodā klajā nākusi Džona Banjana grāmata „Svētceļnieka taka”. Šīs grāmatas fenomens pamatojas tajā, ka teksts tapis pirms 350 gadiem, tomēr joprojām saglabājis aktualitāti, atklājot cilvēka dzīvi divās pasaulēs – dievišķajā un sekulārajā. Saruna ar Džona Banjana „Svētceļnieka takas” tulkotāju un atdzejotāju – Didzi Meļķi.


27.okt.2014

Ar kādiem rezultātiem noslēgusies „Labo darbu nedēļa”? Vai mūsu aktivitātes labdarībā mērojamas tikai kampaņveidīgi?
Līdz novembra beigām LNB skatāma izstāde „Mana, tava, mūsu Rīga pirms 100 gadiem” - ar rīdzinieku portretiem, pilsētas spožuma un ēnas pusēm, kas atklāj straujo pilsētas attīstību un ar Pirmā pasaules kara sākumu iezīmē jaunu vēstures posmu.
Garīgās dziedināšanas programma „Īsta brīvība” ir veids, kā paļāvībā uz Dievu, cilvēks tiek atbrīvots no sāpēm, ievainojumiem un atkarībām. Kā tas darbojas un vai „Īstajā brīvībā” notiek brīnumi, kuri līdz tam kaut kādu iemeslu dēļ nav notikuši? Mateja baptistu draudze, kura jau trešo gadu īsteno šo programmu apgalvo, ka brīnumi notiek.
 


20.okt.2014

Kas un kāds ir labs skolotājs? Uz šo jautājumu atbildes meklēja  pasākuma „Zelta pildspalva” īstenotāji, kurā par izcilu darbu tika godināti labākie Rīgas skolu pedagogi un arī uzcītīgākie absolventi.  
Latvijas kristīgās baznīcas nākušas klajā ar aicinājumu  – novembra pirmo svētdienu – pasludināt par Bāreņu svētdienu, tā atgādinot biblisko aicinājumu – rūpēties par bāreņiem un atraitnēm, aicinot sniegt atbalstu bērnu namu bērniem un kļūt par viņu draugiem, audžuģimenēm vai vecākiem.
Ziema jau klauvē pie durvīm, tāpēc pagājušajā nedēļā noslēdzas Rīgas Brāļu kapu restaurācijas darbu sezona. Tagad atjaunoti kapu lauka celiņi  un gandrīz pilnībā restaurēta Mātes Latvijas tēla siena – ar kritušo dēlu skulptūrām, kas simbolizē Kurzemi, Zemgali, Vidzemi un Latgali. 


13.okt.2014

Jau septīto gadu Rīgas dome aicina iedzīvotājus pieteikt pretendentus pašvaldības  apbalvojumam "Gada rīdzinieks".
Darbu sācis daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs „Mēs”, kura darbība sakņojas kristīgā pārliecībā. Šajā dienas centrā būs nodarbības gan miesai, gan garam, - būs fiziskā rehabilitācija un nūjošana, būs sociālā rehabilitācija un svētbrīži.
Profesionāla domubiedru grupa izveidojusi mīlestībā balstītu un sakņotu pedagoģijas programmu, kas katram bērnam palīdz veidoties par personību, novērtējot savu unikalitāti un attīstoties par radošu cilvēku. Stāsts par „Mīlestības māju”.


6.okt.2014

„Labo darbu nedēļa” no 13. līdz 19. okt.  ir aicinājums palīdzēt līdzcilvēkiem – bērniem, ģimenēm, senioriem un mūsu mazajiem draugiem – dzīvniekiem.
Latvijas lielākās baznīcas nāk klajā ar iniciatīvu – atzīmēt Bāreņu svētdienu. Kāpēc kristiešiem adopcija ir sava veida tabu tēma, kas apvīta ar dažādiem stereotipiem? Kādi ir riski un ieguvumi, uzņemot savā ģimenē citu vecāku radītu bērnu? 


29.sep.2014

Grīziņkalnā, Augusta Deglava ielā 3 jau vairāk nekā 100 gadus darbojas skola. Atmodas laikā tā ieguva kristīgās skolas statusu. Šodien Rīgas kristīgā vidusskola ir viena no pilsētas mazajām skolām, kurā mācās bērni no dažādu konfesiju ģimenēm un arī tādi, kas ar baznīcu tiešā veidā nav saistīti, bet novērtē šīs skolas pedagogu individuālo attieksmi pret katru bērnu.

Tas ir noticis! Tagad arī Rīga uz trīs dienām kļuvusi par Tezē centru. No 26. līdz 28. septembrim galvaspilsētā norisinājās Tezē Baltijas reģionālā tikšanās, kurā piedalījās jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un tālākām valstīm.


22.sep.2014

Rīga Zinātņu akadēmijā pēc 42 klusuma gadiem atgriezusies mūzika. Atklāta atjaunotā koncertzāle, kurai tagad dots Rīgas vārds. Tagad mums ir vēl viena kvalitatīva kultūras mākslas telpa ar izcilu akustiku un arhitektūru.
No 26. līdz 28. septembrim Rīga kļūs par Tezē centru.  Pie mums notiks Tezē Baltijas reģionālā tikšanās, kurā piedalīsies jaunieši no dažādām Latvijas vietām, Lietuvas, Igaunijas un arī tālākām valstīm. Raidījumā - par to, kur un kā tas notiks, un kā ikviens varēs piedalīties Tezē lūgšanās Sv. Pēterbaznīcā un citās pilsētas draudzēs.


15.sep.2014

Jauns projekts "Vinnija Pūka skola", kas būs lielisks palīgs vecākiem, kuru ģimenē ir bērni ar hroniskām slimībām. Rīgas domes Labklājības departaments un Ilgstpējīgas attīstības fonds, kopā ar mediķiem sāk izglītojošu nodarbību ciklu vecākiem, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par astmu, alerģiju, diabētu, stājas problēmām un hroniski slimo bērnu aprūpi.

Aizvadītajā svētdienā, kad Latvijā atzīmējām Tēva dienu, Āgenskalna baptistu baznīca svinēja savu 130 gadu jubileju. Āgenskalns ir draudze ar sarežģītu un reizē bagātu vēsturi, tā ir baznīca, kura pēdējos gados veiksmīgi darbojas kā evaņģēlija sludināšanā, tā ekumēniskajā sadarbībā.


8.sep.2014

Trīs vērtību stāsti. Par veselību. Par ģimeni. Par ticību.
14. septembrī Latvijā svinēsim Tēva dienu. Kā mainījusies sabiedrības attieksme pret šiem svētkiem un uzskatu, ka vīrs ģimenē ir tikai naudas pelnītājs.
Anniņmuižas parkā un Daugavas promenādē pieejamas brīvdabas trenažieru zāles.
Jau pavisam drīz Ķengaragā būs jauns katoļu dievnams.  


1.sep.2014

Jauno mācību gadu uzsākot, par to, cik bērnu sāks mācības Rīgas skolās un bērnu dārzos, kā arī par divām jaunām skolām, kas šajā rudenī ver durvis saviem skolēniem.

Jaunajā LNB ir Jāņa Pāvila 2 vārdā nosaukta lasītava. Kas vēl saista Jāni Pāvilu 2 un mūsu bibliotēku? Vēl - par unikālu kultūrvēsturisku albūmu „Terra Mariana”, kas atklāj kristietības vēsturi Baltijā 700 gadu garumā. Tā ir grāmata, kas sver 26 kg un tās vākā iestrādāts kilograms sudraba.

Klajā nākusi Valda Tēraudkalna grāmata „Reliģijpētniecība, vēsture, metodes un teorijas”. Kā reliģiju ietekmē politika, vēsture un demokrātija. Un, kāpēc baptistus Amerikā grūti salīdzināt ar baptistiem Gruzijā.


25.aug.2014

Aizvadītajā nedēļā ar dažādiem pasākumiem, koncertiem un svinīgu dievkalpojumu dzimšanas dienu svinēja Katlakalna evaņģēliski luteriskā draudze. Radiostāsts  par dievnamu, kas saistīts ar rakstnieka Garlība Merķeļa, dzejnieka Friča Bārdas un teologa Roberta Feldmaņa vārdu.
Klajā nāk ilgi gaidītais „Tezē” dziesmu albūms latviešu valodā. „Tezē” kopienas pirmsākumi meklējami pirms 75 gadiem Francijas dienvidos. Šodien tā kļuvusi par pasaulē zināmu ekumēnisku kustību, kas piesaista ar savu vienkāršību, līdzjūtību pret līdzcilvēkiem un melodiskajām dziesmām.


18.aug.2014

Vecmīlgrāvī būs jauna pareizticīgo baznīca! 16. augustā tika likts pamatakmens dievnama celtniecībai Ziemeļblāzmas ielā, kas piepildīs daudzu Vecmīlgrāvī dzīvojošo pareizticīgo sapni par savu  baznīcu.
Mateja baptistu baznīcas ikgadējās „Vasaras Bībeles skolas” kļuvušas par tradīciju, kas patīk gan bērniem, gan vecākiem.  Šoreiz Matejs pārtapa savdabīgā lidlaukā, kur bērni gatavoja lidmodeļus, veica dažādus eksperimentus, sportoja, nodarbojās ar rokdarbiem un mācījās dzīves patiesības par fizisko un garīgo spēku, kas nepieciešams dzīves lidojumam. Šogad Bībeles skolas moto bija „Lidojums”.


11.aug.2014

Doma baznīcā notika pasākums „Doms bērniem”, kurā bērni Svētdienas skolā mācījās Bībeles stāstu par piecām maizēm un divām zivīm, lūgšanu darbnīcā vārdos rakstīja savas vispatiesākās vēlēšanās, citi tika pie krāsainiem sejas rakstiem un darīja vēl citas ļoti aizraujošas lietas. Tikmēr vecāki ekskursijās varēja iepazīt senā Doma vēsturi. Piemēram, kā Pēteris Stučka izglāba baznīcas kanceli no nojaukšanas un, kā izskatījās Domā lielajos plūdos 1709. gadā.
Stāstīsim arī par tradicionālajiem Rīgas svētkiem, kas par godu mūsu galvaspilsētas 813. dzimšanas dienai notiks šīs nedēļas nogalē un  piedāvās ļoti plašu un interesantu svētku programmu. 


4.aug.2014

Kas ir svētceļojums, kāpēc tajā liela nozīme krustam? Vai sociālie tīkli sader kopā ar gājienu uz Aglonu? Par svētceļojumu un krusta nozīmi stāsta Svētās Marijas Magdalēnas draudzes prāvests Andris Kravalis. 
Tumša ādas krāsa, iespaidīgi dredi un skaista latviešu valoda – tas raksturo nigērieti Domeniku Okolue, kurš 12 gadus dzīvo Latvijā, šeit nodibinājis ģimeni, kurā aug divi bērni un nupat izveidojis jaunu draudzi Rīgā. 


28.jūl.2014

Pirmie sociālo dzīvokļu kompleksa iedzīvotāji saņēmuši ilgi gaidītā dzīvokļa atslēgas. Imantā atklāts jauns sociālo dzīvokļu komplekss, kurā būs arī poliklīnika un sociālais dienests. 
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skatāma unikāla pasaules skaistāko mozaīku izstāde no Ravennas.  Izstādē ir gan Kristus Ģetzemanes dārzā, gan Svētais Jānis, gan Svētā Marija, kas vienlaikus ir reliģisks vēstījums, prezentē kristīgo ikonogrāfiju un cieši ir saistīts ar vēsturi.


21.jūl.2014

Raidījumā neliels atskats uz Pasaules koru olimpiādi un to, kā šajās sacensībās veicās mūsu baznīcu koriem.
Vasara ir ne tikai mūzikas festivālu, bet arī kāzu laiks. Vai mācītāja svētība laulībās garantē ilgu un laimīgu ģimenes dzīvi? Un vēl par to, cik neierastas vietas pāri izvēlas savām laulībām.
Vēl raidījumā iepazīsimies ar Lipsku ģimeni, kas šobrīd audzina trīs bērnus un par savām garīgajām mājām sauc Mateja draudzi. 


14.jūl.2014

Pirms mazliet vairāk nekā pusgada Rīgas Svētā Pāvila luterāņu draudze sāka rīkot jaunu vakara dievkalpojumu, aicinot uz to apkārtnes iedzīvotājus, vienkāršā uzrunas un mūzikas formā iedrošinot, varbūt pat pirmo reizi, - ienākt dievnamā.
Jaunajā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Gaismas pilī atklāta izstāde, kurā  skatāmas senas grāmatas – lūgšanu un pavārgrāmatas, kalendāri un seni pergamenti, kas atklāj to, kā cauri gadsimtiem mūs ietekmējis rakstītais un drukātais vārds.


7.jūl.2014

Rīgā ierodas Pasaules koru olimpiādes simbols -  Miera zvans, kas 9. jūlijā „Arēnā Rīga” iezvanīs Pasaules koru olimpiādes sākumu.  Šajā Pasaules koru olimpiādē piedalīsies 27 000 dziedātāju. Viņu vidū arī Rīgas pareizticīgo koris „Blagovest”.  
„Latvijas Samariešu apvienība” ir neatsverams palīgs ļoti daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem. Šodien raidījumā par to, kā nodrošināt aprūpi cilvēkiem, kas negrib vai nevar vecumdienās pārcelties uz dzīvi pansionātā.  


30.jun.2014

Nakts patversmes darbojas arī vasarā, tāpēc drēgnajās naktīs nevienam nav jānakšņo uz ielas. Ja gadījušies neparedzēti apstākļi, dzīvesbiedrs izlicis no dzīvesvietas vai pazaudētas mājas atslēgas, tad nakti var pārlaist kādā no pilsētas patversmēm. 
Jēzus draudzes koris dziedās Pasaules koru olimpiādē, kas Rīgā notiks no 9.- 19. jūlijam. Saruna ar  kora vadītāju un diriģenti Austru Ošleju. 


23.jun.2014

Rīgas pilsēta kļuvusi ar vienu zīmolu bagātāka. Sākot no šīs nedēļas veikalu plauktos parādīsies jaunais „Aqua Riga” dzeramais ūdens. Ar to slāpes veldzēs arī visi Pasaules koru olimpiādes dalībnieki, vienlaikus prezentējot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Šogad Rīga ir ne tikai kultūras un koru galvaspilsēta, bet arī „Tezē” kustības reģionālās tikšanās vieta. Septembrī Rīgā ieradīsies simtiem jauniešu no dažādām valstīm, lai būtu kopā lūgšanās, semināros un dziesmās, mācoties sekot Kristus aicinājumam - kļūt par zemes sāli. Raidījumā vairāk par Latvijas uzdrīkstēšanos Rīgā rīkot reģionālo „Tezē” kopienas tikšanos un aicinājums iesaistīties brīvprātīgo darbā


16.jun.2014

1941. gada 14. jūnijā no savām mājām bez tiesas un brīdinājuma tika izsūtīti tūkstošiem cilvēku. Tā bija viena no lielākajām deportācijām, ko piedzīvoja Latvija. 14. jūnijā Mateja baznīcā notikušais koncerts „Neaizmirsti”  aicināja atcerēties, meklēt taisnību, bet pāri visam – piedošanu.
No 9. līdz  19. jūlijam Rīgā norisināsies Pasaules koru olimpiāde, kurā piedalīsies 27 tūkstoši dalībnieku no 73 valstīm. Tostarp arī draudžu un garīgās mūzikas kori no Latvijas. Viņu vidū arī kamerkoris „Matejs”.


9.jun.2014

Latvijā dzimusi jauna tradīcija – Baznīcu nakts.  6. jūnijā 43 Rīgas dievnami vienlaikus vēra savas durvis apmeklētājiem, aicinot ciemos ikvienu – neatkarīgi no konfesionālās piederības un ticības pārliecības.
Aizvadītajā nedēļā  Rīga saņēma oficiālu sertifikātu, kas apliecina – Rīga ir viena no 1000 pasaules pilsētām, kas uzņemtas PVO Veselīgo pilsētu saimē.
Kā bērniem un jauniešiem saturīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku? Kādas ir pašvaldības, sabiedrisko organizāciju un kristīgo draudžu piedāvātās iespējas piedalīties vasaras nometnēs bērniem.


2.jun.2014

Lielākajā atkritumu apsaimniekošanas poligonā „Getliņi Eko” atklāta jau otrā siltumnīca, kurā audzē gardus tomātus.
Pirmo reizi Latvijā pasākums „Baznīcu nakts 2014”, kurā savas durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 40 dažādu konfesiju draudzes.  
Ikviens aicināts piedalīties arī Āgenskalna draudzes Dārza svētkos un evaņģelizācijas pasākumā „No mīnusa uz plusu”.


26.mai.2014

Kā sagaidīsim Starptautisko Bērnu aizsardzības dienu?
Dzintars – viena no Latvijas vizītkartēm. Kā dzintars iedvesmo mūsdienu rotu māksliniekus, laužot stereotipus par to, ka dzintars nav nekas īpašs un piederas tikai vecmāmiņas rotu lādītei?
Vai uz baznīcu jāiet tikai svētdienas rītā? Nē, to var darīt arī vakarā un pat pusnaktī, jo „Baznīcu naktī”, kas šogad pirmo reizi notiks 6. jūnijā, savas durvis apmeklētājiem vērs vairāk nekā 40 dievnami.  


19.mai.2014

Latvijas baptistu draudžu saime jau trešo reizi bīskapa amatā ievēlējusi mācītāju Pēteri Sproģi. Aizvadītajos gados izdevies kalpošanas darbam piesaistīt jaunus garīdzniekus un dibināt jaunas draudzes. Kas veido baptistu konfesijas popularitāti Latvijā?

Kā veidojas Rīgas kristīgo draudžu sadarbība ar pilsētas domi, īstenojot pilsētas iedzīvotāju sociālās un garīgās vajadzības? Saruna ar Rīgas pilsētas Kristīgo lietu padomes priekšsēdētāju, mācītāju Jāni Šmitu.

Sportiski aktīva brīvā laika pavadīšana kopā ar pilsētas izzināšanu – tas ir skriešanas seriāls „Izskrienam Rīgu”, kura sākums jau 31. maijā. 


12.mai.2014

Kas nosaka draudzes kvalitāti? Vai labs mācītājs ir baznīcas popularitātes galvenā atslēga? Vairākas Rīgas un Latvijas baptistu draudzes, kā arī Kristīgo studentu brālība veikusi savas darbības garīgo auditu. Kāpēc un vai vispār vajadzīga draudžu darba izvērtēšana? Saruna ar Igoru Rautmani, Stratēģiskā attīstības centra vadītāju.
Aprīļa nogalē ekumeniskā dievkalpojumā tika iesvētīta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs" jaunā kapela. Garīgais atbalsts slimniekam ir tik pat svarīgs kā ķīmiskas zāles un ķirurģiskas operācijas. Raidījumā saruna ar ārstu Juri Meijeru, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas centra kapelānu.


5.mai.2014

Kristus Piedzimšanas katedrālē noslēdzies restaurācijas darbu projekts – īstenota arhitekta Roberta Pflūga vēsturiskā iecere – zvanu torņa un centrālā kupola apzeltīšana. Tagad arī centrālais kupols laistās zelta krāsā. Tas pārklāts ar 980 proves zeltu, izmantojot gandrīz 58 000 īpašo zelta lapiņu.
Ķengaragā dzīvojošajiem katoļiem atkal būs pašiem savs dievnams. Svētā Antona baznīcas celtniecība gada laikā virzījusies lieliem soļiem. Šobrīd dievnams Ķengaragā, Maskavas ielā jau ieguvis tradicionālas baznīcas formas un ticis pie torņa.


28.apr.2014

Kādas iespējas un piedāvājumi bērniem un jauniešiem, izvēloties vasaras nometnes?
Vēl raidījumā radiostāsts par  senioru aprūpes centru „Dzintara melodija”, kur nesen atklāta multisensorā istaba - telpa, kas īpaši aprīkota ar dažādiem priekšmetiem, gaismas elementiem, dabas skaņām un mūziku, lai  palīdzētu senioriem ar demenci pēc iespējas ilgāk saglabāt garīgās spējas un mazinātu vientulības izjūtu.  


21.apr.2014

Kristus ir augšāmcēlies! Patiesi augšāmcēlies! Lieldienu vēsts ir nemainīga – Kristus ir uzvarējis nāvi un ļaunumu, dodot iespēju cilvēkam dzīvot ticībā sakņotu dzīvi. Dieva apsolījuma piepildījums ir vienīgais, kam ir paliekoša un pārlaicīga vērtība.
Šīs Lieldienas visos kristiešu dievnamos tiek svinētas vienā laikā, šoreiz arī kalendāriski apliecinot, ka vēsts par Augšāmcelto Kristu ir vienota un nemainīga visās konfesijās. Raidījumā  - Latvijas vadošo konfesiju vadītāju sveicieni un pārdomas šajās Lieldienās!
Vēl stāsts par baltajiem zvirbuļiem – Gada balvas kultūrā -  saņēmējiem. Balva „Baltais zvirbulis”  tiek pasniegta jau desmito gadu, tas ir apliecinājums un pateicība par nesavtīgu darbu kultūras procesu attīstībā un veicināšanā.


14.apr.2014

Pasaules koru olimpiāde norisināsies Rīgā, atvedot uz Rīgu 200 tūkstošus dalībnieku no vairāk nekā 60 valstīm.
Par Laulāto kursu Āgenskalna baznīcā stāsta Sintija un Gatis Brediki.
Kāda būs Ukrainas nākotne? Saruna ar draudzes „Labā vēsts”  mācītāju Andreju Čebotarjovu, kurš nesen pabijis Ukrainā.


7.apr.2014

Kas ir "Dieva stāsts"? Šodien raidījumā par to, kā Bībeles stāstus izstāstīt vienkāršā un saprotamā veidā, aptverot plašo vēsturisko notikumu izklāstu Bībelē, vienlaikus padarot interesantas Vecās Derības lietas un Jāņa Atklāsmes grāmatas pareģojumus.

Stāstīsim arī par Baznīcu nakti - pasākumu, kurā dalību pieteikušas gandrīz 30 Rīgas baznīcas. Praktiski padomi draudzēm, kā labāk sagatavoties šim pasākumam, ko vajadzētu ņemt vērā, kā arī aicinājums pieteikties citām baznīcām.


31.mar.2014

Kāpēc katrai draudzei, neatkarīgi no garīgās pieredzes un skaitliskā apjoma,  vajadzīgs sapnis un vīzija? Saruna ar LBDS bīskapu Pēteri Sproģi.
Tuvojoties Lieldienām, Latvijā notiks Johana Sebastiana Baha pasiju koncerti, ko kopā ar Radio kori veido dažādi pasaulē slaveni un pazīstami orķestri un solisti. Raidījumā par to, kāpēc Bahu nevar izprast ar prātu? Kur slēpjas komponista garīgo algoritmu noslēpumi, kas savieno  ticību un mūziku?


24.mar.2014

Jauno psihoaktīvo vielu lietošana pārvērtusies par nekontrolējamu sērgu. Ko par to saka mediķi, policija un garīdznieki? Pašreizējo likumdošanu psihoaktīvo vielu izplatībā, to ietekmi uz cilvēka organismu un atkarības garīgos aspektus raidījumā skaidro Rīgas domes Sabiedriskās kārtības un drošības komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlajs, Latvijas Ārstu biedrības prezidenta padomniece Liene Cipule un Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis.  


17.mar.2014

Estētiskās audzināšanas skolā „Mazais prātnieks” bērnu veidotā izstādē „Mana Rīga”, pilsēta atklājas jauno rīdzinieku sajūtās un emocijās.
Latvijas Bībeles centrs ķēries pie apjomīga projekta – Viljama Fetlera kādreizējā „Misiones un Bībeles skolas” nama atjaunošanas. Raidījumā - par Viljama Fetlera kalpošanu vēsturē un nama renovācijas darbiem šodien.
Rīgas Mateja draudze aicina uz „Laulāto vakariem”.


10.mar.2014

Baznīcu nakts ir iniciatīva, kurā, verot savas durvis apmeklētājiem, iesaistās dažādu konfesiju dievnami. 6. jūnijā vairāk kā 30 Rīgas dievnami gatavo īpašu programmu, iedrošinot un aicinot iepazīt kristietību.
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludinājis jauniešu iniciatīvu konkursu. Tā mērķis ir finansiāli atbalstīt iniciatīvas, kuras veicina Rīgas jauniešu iekļaušanos pilsētas kultūras, sporta un izglītības procesos, sekmējot fiziskās aktivitātes, vērtīborientāciju un aktīvu līdzdalību.


3.mar.2014

No 1. marta pa Rīgas vēsturiskajām vietām vadīs ekskursijas vadīs sertificēti tūrisma gidi. Sertifikātu, kas apliecina profesionālas prasmes, vēstures un valodas zināšanas, saņēmuši 70 gidi.
Mateja baptistu draudzes kursu cikls „Ceļš uz finansiālo brīvību” sniedz atbildes uz jautājumiem -  vai būt pārtikušam ir labi vai slikti? Kāpēc citiem izdodas kļūt bagātiem, bet citi visu mūžu dzīvo no rokas mutē?
Sākas gavēņa laiks. Cik būtiska ir sevis ierobežošana tieši ēdiena patērēšanā? Vai šodien tas ir moderni? Par to saruna ar mācītāju Kristu Kalniņu.


24.feb.2014

Radio ekskursija uz tehniskās jaunrades namu „Annas 2”, kur top auto, kuģu un lidmodeļi, kur var mācīties persiešu valodu, pētīt zvaigznes un darīt vēl daudz citu interesantu lietu.
Jēzus evaņģēliski luteriskā draudze jau otro gadu rīko vakariņas laulātajiem pāriem. Šim pasākumam dots nosaukums – „Pietura diviem”.


17.feb.2014

Rīgas pilsētas bibliotēka „Avots” saviem apmeklētājiem piedāvā plašu grāmatu klāstu, interneta un biroja programmas, kā arī profesionālas bibliotekāru konsultācijas.
Kā atrast savas garīgās mājas? Kā gospelmūzika var kļūt par daļu no garīgās dziedināšanas? Par to saruna ar Aigu Skrīveri no Rīgas Svētās Ģertrūdes baznīcas. Aiga līdzās savam televīzijas žurnālistes darbam kalpo arī sieviešu cietumā.


10.feb.2014

Kā tiek attīstīts e – talona pakalpojumu klāsts? Pamatskolas „Rīdze” skolēni e - talonu izmanto gan kā braukšanas biļeti, gan skolēnu apliecību. Tagad  e - talons kalpo arī kā norēķina karte skolas ēdnīcā.
Sieviešu lūgšanu vakari Mateja baznīcā, kas iedrošina atklāt lūgšanas spēku savā dzīvē.
Intervija ar Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes ērģelnieci Dignu Markuli.


3.feb.2014

Rīgas skolas un bērnudārzi šogad tiks pie siltuma, omulības, iegūs skaistas fasādes, vienlaikus, samazinot rēķinus par apkuri. Pilsētas patversmes un zupas virtuves ir gatavas darbam ziemas sezonā.
Sākas sarunu vakari bērnu vecākiem, kuros galvenā uzmanība veltīta bērnu un vecāku attiecību problēmām.
Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca, izmantojot informācijas tehnoloģijas un dažādus kalpošanas veidus, sava dievnama durvis atver jaunajai paaudzei un ieslodzītajiem, vienlaikus sludinot gadu gaitā nemainīgo Kristus evaņģēliju.


27.jan.2014

Kā pilsētā baudīt ziemas priekus? Rīgā darbojas vairākas slidotavas un Uzvaras parkā, pateicoties sniega pūšamajai mašīnai, iespējams arī slēpot.
Atskats uz aizvadītajā nedēļā notikušo diskusiju par augtāko izglītību Latvijā. Vai mūsu augstskolas nodrošina kvalitatīvu augstāko izglītību?
Vēl sarunā ar RTU profesoru Gati Bažbaueru  par to, kā pirmais divnieks ietekmējis turpmāko izglītību un kāpēc ticības ceļš ir apzināta rīcība?


20.jan.2014

Rīga kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Ar kādiem pienākumiem Rīgai būs jātiek galā, šogad nesot Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu? Vai kultūras galvaspilsētas statuss  Rīgai garantēs tikai izdevumus vai nesīs arī peļņu?
Vēl raidījumā uzzināsim par jauno ūdensizturīgo Bībeli. Kādas atsauksmes saņemtas kopš jaunā Bībeles tulkojuma latviešu valodā? Vai jaunais tulkojums iedzīvojies mūsu baznīcās un liturģijā?


13.jan.2014

Ikgadējā akcija „Labā Zvaigzne” ir tradīcija un īpašs paldies par nesavtīgajiem labajiem darbiem rīdzinieku labā. Šogad akcijas laikā tika saņemtas 109 anketas, kurās nominēti 70 pretendenti – cilvēki un organizācijas, kas darījuši labus darbus,  snieguši palīdzīgu roku, radījuši pozitīvas emocijas.
Kā pēdējos divdesmit gados veidojušās baznīcas un sabiedrības attiecības? Vai ekumenisms nozīmē dažādu kristīgo baznīcu saplūšanu? Kur meklējams patiess teoloģiskais dialogs? Saruna ar arhibīskapu LELB arhibīskapu Jāni Vanagu.


6.jan.2014

Zvaigznes dienā, kas simboliski noslēdz Ziemassvētku notikumus, līdzās Bībeles stāstam par trīs austrumu gudrajiem, kuri dodas meklēt jaunpiedzimušo ķēniņu, ir arī personīgs un individuāls vēstījums, kas atklāj sastapšanos ar Kristu. Mateja draudzes mācītājs Ainars Baštiks par to, kā sastapšanās ar Kristu  maina lietu kārtību cilvēka dzīvē.
Ieskats Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga konsekrācijas 20 gadu pateicības dievkalpojumā un saruna Jāni Vanagu par izaicinājumiem, svētībām, kritiku un ekumēnismu.