Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Anabaptisti Reformācijas laikā 16.gs. sākumā
Gaismas Ceļš: Valdensiešu skolas un anabaptisti
Ko par to saka Bībele?


Izdrukai

Arhīvs

Bibliskā aritmētika

Raidījumu vada:
Pēteris un Ina Urtāni

Piektdienās 17.15

Raidījumā Bibliskā aritmētika Par biznesu, attiecībām, darbu un personīgo izaugsmi Dieva Valstībā.

Tu jautāsi kāpēc tāds nosaukums?
Aritmētika (grieķu: αριθμός, arithmós — ‘skaitlis’) ir vecākā un viselementārākā matemātikas nozare, kuru izmanto gandrīz jebkurš cilvēks sākot no vienkāršu ikdienas matemātisku darbību veikšanas līdz pat moderniem zinātnes un uzņēmējdarbībasaprēķiniem.
Bibliskā aritmētika - Dievam ir savi likumi,kuri ir darbojas un ir tikpat precīzi kā reizrēķins.

Raidījuma mērķis: palīdzēt Tev izprast un atgādināt Dieva svētības principus Tavam biznesam, attiecībām, darbam un personīgai izaugsmei.

Katrā raidījumā mēs apskatām :
- kādu svarīgu un dzīvi izmainošu tēmu
- ieklausāmies, ko par to saka Dieva vārds,
- saņemam praktiskus ieteikumus
- dzirdam liecības no cilvēkiem kā šie padomi maina viņu dzīves.

Arī tu esi aicināts iesaistīties šī raidījuma veidošanā, daloties savās atziņās, liecībās un pārdomās raidījuma Facebook lapā - Bibliskā aritmētika.Pieteikties uz podcast podcast
Pievienot iTunes

25.mai.2018

Raidījuma Tēma: Pacietība jeb tas prasa visu dzīvi

Bībele slavina pacietību kā Svētā Gara augli (Gal.5:22), kuru vajadzētu izpaust visiem Kristus sekotājiem (1.Tes.5:14). Pacietība atsedz mūsu ticību Dieva piemērotākajai laika izvēlei, visvarenībai un mīlestībai.


18.mai.2018

Raidījuma Tēma: Dienas kārtība un tavi ieradumi" (ATKĀRTOJUMS)

Visveiksmīgākajiem cilvēkiem pasaulē ir īpaši ieradumi un dienas kārtība, kas viņiem ir devusi panākumus. Patiesība ir tāda - gudri plānojot savu dienu, Tu vari mainīt visu savu dzīvi.


11.mai.2018

Raidījuma Tēma: Personīgais piemērs

Bībele sauc mūs par pasaules gaismu un zemes sāli, kur mēs esam derīgi un Dieva vēstneši ar savu labo personīgo piemēru. Kā gaisma mēs norādām cilvēkiem uz Dievu ne tikai ar saviem vārdiem, bet ar darbiem, attieksmi pret finansēm, cilvēkiem un jebkurā dzīves situācijā un vietā.


4.mai.2018

Raidījuma Tēma: Attiecības un to pārbaude

Attiecības ar Dievu ir pašas svarīgākas attiecības Tava dzīvē un tās ir par pamatu visām pārejām attiecībām un, ja Tu izvēlies savu dzīvi celt uz Kristu, tad Tava dzīve un arī attiecības būs cceltas uz stipras klints.


27.apr.2018

Raidījums "Personīgā Atbildība" (ATKĀRTOJUMS)
Uzņemoties personīgu atbildību, tu vari kontrolēt un sasniegt savā dzīve augstāku līmeni. Būdams atbildīgs, tu veido dzīvi, kādu vēlies dzīvot.


20.apr.2018

Raidījuma Tēma: Cīņa par finansiālu brīvību
Labās ziņas ir tās, ka Tas pats Dievs, kurš vēlas, lai tu ietu Viņa glābšanas žēlastībā, tas pats Dievs, kurš vēlas, lai tu izjustu brīnuma dziedinošo spēku, tas pats Dievs, kurš vēlas, lai Tava ģimene būtu pilnīgi vesela, arī vēlas, lai tev būtu finansiāla labklājība.
Šajā raidījumā apskatīsim Bībelē sniegtos principus par finansiālu brīvību un dalīsimies praktiskos soļos.


13.apr.2018

Raidījuma Tēma: Tavs Talants
Talants ir kaut kas ar ko esi piedzimis, kas dod tev unikālas prasmes un iemaņas. Talants ir nošķirts no zināšanām, jo tā nav iemācīta uzvedība, lai gan to var stiprināt un praktizēt. Bībele stāsta mums, ka mēs visi esam dzimuši ar atšķirīgiem talantiem un dāvanām, kas mūs atšķir vienu no otra. Kad tu atklāj talantus, ko Dievs ir devis Tev, un tos izmanto, lai Viņu pagodinātu, Tev būs piepildīta dzīve!


6.apr.2018

Raidījuma Tēma: Vērtības
Kādas ir Tavas vērtības?
Ar vienu dienu nepietiek, lai uzrunātu visu, kas attiecas uz vērtībām. Tas ir process, kas prasa noteiktu ieguldījumu sevī un savu prioritāšu apzināšanos. Tas var prasīt mēnešus vai pat gadus, it īpaši, lai izveidotu savu vērtību piramīdu. Šīs dienas raidījums ir tikai sākumpunkts.


30.mar.2018

Raidījuma Tēma: Komandas spēks deliģēšanā
Lai gan vārds “komandas darbs” Bībelē neparādās, Dieva Vārds satur daudz informācijas par kopīgu darbu. Komandas darbs ir acīmredzams laulības, ģimenes, kopienas un biznesa sociālajās struktūrās. Padomi ikdienas dzīvē, konfliktu vadība un saistītie jautājumi ir atrodami Bībelē.


23.mar.2018

Raidījuma Tēma: Prioritātes (ATKĀRTOJUMS)
Ja Tev tagad būtu jāuztaisa saraksts ar svarīgākām prioritātēm Tavā dzīvē, kā tās izskatītos? Izveido šo sarakstu!
Prioritātes kristiešu dzīvē:
1. prioritāte: Dievs
2. prioritāte: laulātais (vīrs/sieva)
3. prioritāte: bērni
4.Prioritāte : Darbs
5.Prioritāte: kalpošana


16.mar.2018

Raidījuma Tēma: Esi sev labākais draugs
Esmu iemācījos būt pats sev labākais draugs. Šai prasmei ir dziļa jēga. Tas nenozīmē, ka manā dzīvē nav neviena cita, ar kuru mani saistītu dziļas, tuvas un spēcinošas attiecības, neviena, kas spētu mani iedrošināt. Es to uztveru tā- ja neesmu gatavs būt sev labākais draugs, es ātri varu kļūt par savu lielāko ienaidnieku.


9.mar.2018

Raidījuma Tēma: Bizness kā misija
Šodienas raidījumā kopā ar mums ir īpašs viesis mācītājs, akcijas “Zvaigzne austrumos” vadītājs, labdarības organizācijas biedrības “Baltic Global Initiative” vadītājs un vienkārši uzticams Dieva kalps Pēteris Eisāns.
Runāsim par to kāpēc svarīgi ir biznesu veidot ar misijas apziņu un kā to panākt.


2.mar.2018

Raidījuma Tēma: Lēmumu pieņemšana
Jautājums: "Ko Bībele saka par lēmumu pieņemšanu?"
Atbilde: Bībele piedāvā daudzus principus, lai palīdzētu pieņemt lēmumus, kas godina Dievu. Izskatīsim vairākus soļus, kurus atspoguļo daudzas rakstu vietas Bībelē.
Tomēr atceries vienmēr katru lielo vai mazo lēmumu sākt ar lūgšanu.


23.feb.2018

Raidījuma Tēma: Laulība
Tiem, kas ir precējušies: izveidojiet sarakstu ar pozitīvām lietām, kuras jūs novērtējat un mīlat savā laulātā. Dalieties ar viņiem tajā.
Neprecētiem: Izveidojiet sarakstu ar nepieciešamām īpašībām, kādām jābūt jūsu nākamajam laulātajam. Protams, meklējot šo īpašo personu, Dievs jums saka, ka viņam/viņai ir jābūt ticīgam un Dievs ir spējīgs jūs savest kopā īstajā laikā un vietā.
Šajā raidījumā dzirdēsim arī Andra un Gunitas Lanku liecības un pārdomas par šo tēmu.


16.feb.2018

Raidījuma Tēma: Sasniedz vairāk
Atceries: "Esi tās pārmaiņas, ko vēlies redzēt pasaulē." Lielākais laimes avots ir spēja būt vienmēr pateicīgam.
Lai dzīvē vairāk sasniegtu, apakatīsimies 6 patiesības un labākos veidus, kā tuvināt un uzlabot savu personīgo un profesionālo dzīvi izcilībai.


9.feb.2018 (Atkārtojums)

Raidījuma tēma: "Nekādu atrunu"
Izbeidz visas atrunas! Pārtrauc meklēt, kā ierobežot vai diskvalificēt sevi! Izbeidz meklēt iemeslus, kāpēc tas nedarbojas un tev neizdodas! Sākot ar šo brīdi, vairs nekādu atrunu!


2.feb.2018

Raidījuma Tēma: Attīsti sevī līderi
Jo vairāk Tu pilnveidojies kā līderis, jo labāk tiksi galā ar katru darba virzienu organizācijā. Labā ziņa- par līderiem nepiedzimst, bet gan kļūst.
Labs līderis meklē Dieva virzību. Vai vadītājam var būt kaut kas svarīgāks nekā meklēt Dieva vadību?
“Uztici Tam Kungam savus darbus, tad tavi nodomi sekmēsies.” /‭‭Sal.Pam. ‭16:3‬/


26.jan.2018

Raidījuma Tēma: Motivācija
Mums jāatceras, ka Dievs nav radījis mūs, lai mēs būtu bailīgi, uztraukušies un neziņā. Viņš mūs radīja, lai mēs būtu spēcīgi un pārliecināti, lai spētu piepildīt  Viņa plānu mūsu dzīvei.
Motivācija ir svarīga, un mums jāklausās un jābaro sevi ar iedrošinājumu ne tikai, kad ir smagi un grūti, bet vēl jo vairāk kad ir viegli un jāveido par paradumu katru dienu, sevi "pabarot" ar to, kas svēts, taisns, šķīsts, patīkams, kam laba slava.


19.jan.2018

Atkārtojums
Raidījuma tēma: "Investē savā raksturā, nevis savā komfortā"
 Vienmēr, kad Tu izlieto savu naudu, lai nopirktu grāmatu, kas palīdzēs Tev augt, aizej uz semināru, noklausies audio grāmatu, Tu esi ieguldījis tajā, ko mēs varētu saukt par tavu izaugsmes fondu.


12.jan.2018

Raidījuma Tēma: Vissvarīgākie cilvēki
Vismaz 85% no Taviem panākumiem un veiksmes (gan personīgajā, gan arī darba dzīvē) ir atkarīgi no savstarpējo attiecību kvalitātes un tā, kādi cilvēki ir kopā ar Tevi.
Jo lielāks būs pozitīvi domājošu cilvēku skaits, jo vairāk Tev veiksies un jo tālāk tiksi dzīvē uz priekšu.


5.jan.2018

Raidījuma Tēma: Nepadodies
Neatkarīgi no tā, cik daudz iespēju esi palaidis garām vai kļūdījies, nepiepildījis sapņus vai mērķus, nepadodies un atsakies padoties!
Mēs gribam Tevi mudināt neatteikties no saviem sapņiem neatkarīgi no apstākļiem un redzamā!


29.dec.2017

"Atskats uz 2017.gada raidījumiem"

Šajā raidījumā sniegsim ieskatu un nelielu kopsavilkumu par visiem iepriekšējiem Bibliskās Aritmētikas raidījumiem.


15.dec.2017

"Lielākā vērtība- cilvēki"

Veido sev par ieradumu, lai katrs cilvēks saskarē ar Tevi justos īpašs, svarīgs un novērtēts - izrādot cilvēcīgumu un mīlestību.


8.dec.2017

"Svarīgie 4 jautājumi"

 Ir izdalīti 4 svarīgi jautājumi, kurus mēs visi neapzināti, pastāvīgi jautājam viens otram.
Mēs uzdodam šos jautājumus cilvēkiem, kurus mīlam, mēs uzdodam tos jautājumus, profesionāļiem un cilvēkiem ar kuriem mēs saskaramies ikdienā, katram: kasierim, kurš pieņem mūsu kafijas pasūtījumu, vecāka gadagājuma sievietei, kas sēž pretī vilcienā.


1.dec.2017

"Labdarība (došana no sava)"

Mēs katrs varam visu no šiem trīs:
1-Dot laiku
2-Dot talantus
3- Dot finanses
Mūsu došana ne tikai parāda Dieva raksturu pasaulei, bet arī mums pavairo ticību. Kad mēs esam gatavi dot, mēs paziņojam, ka mūsu ticība nav atkarīga no materiālajām lietām. Tā vietā mēs parādām, ka mūsu ticība ir Dievā, kas vienmēr ir uzticīgs.


24.nov.2017

"Prioritātes"

Ja Tev tagad būtu jāuztaisa saraksts ar svarīgākām prioritātēm Tavā dzīvē, kā tās izskatītos? Izveido šo sarakstu!
Prioritātes kristiešu dzīvē:
1. prioritāte: Dievs
2. prioritāte: laulātais (vīrs/sieva)
3. prioritāte: bērni
4.Prioritāte : Darbs
5.Prioritāte: kalpošana


17.nov.2017

"Bailes"

Studējot Dieva Vārdu mēs redzam, ka vislielākās cīņas, ar kurām saskaramies dzīvē, ir bijušas sakņotas bailēs. Nedrošība, zema pašcieņa, slikts sevis paštēls, noraidījums un daudz vairāk - tie visi sakņojas bailēs. Bailes nav no Dieva. Tātad, kā Tu stājies pretīm savām bailēm? Cīnies pret bailēm ar plānu!


10.nov.2017

"Spēks šodienā un tagad"

Mūsu sabiedrībai ir tendence iegūt "rītdienas" mentalitāti par dzīvi, tai skaitā par sapņiem un mērķiem. Mēs turpinām domāt, ka nākotne ir tik tālu.
Svarīga ir katra diena. Katra diena, kad pamodies un dari savas lietas, ir ļoti svarīga un nozīmīga. Kāpēc? Tāpēc, ka mūsu laiks šeit uz zemes ir ierobežots.


3.nov.2017

Raidījumu vada: Ina un Pēteris Urtāni
Raidījuma tēma: "Mērķi un plāns" Mērķu un plānu saraksta izveidošana ir veiksmīgu cilvēku ieradums. Plāns palīdz neskatīties uz pagātni, bet  virza fokusu uz tagadni un nākotni


27.okt.2017

Raidījumu vada: Ina un Pēteris Urtāni
Raidījuma tēma: "Biznesa sākšana" Mēs vēlamies, lai tu rastu iedvesmu no Dieva Vārda. Tava ticība sev un tavam biznesam ir ilgtermiņa panākumu atslēga, jo biznesa sākšana ir arī garīgs ceļojums


20.okt.2017

Raidījumu vada: Ina un Pēteris Urtāni
Raidījuma tēma: "Nekādu atrunu" Izbeidz visas atrunas! Pārtrauc meklēt, kā ierobežot vai diskvalificēt sevi! Izbeidz meklēt iemeslus, kāpēc tas nedarbojas un tev neizdodas! Sākot ar šo brīdi, vairs nekādu atrunu!


13.okt.2017

Raidījumu vada: Ina un Pēteris Urtāni
Raidījuma tēma: "Personīgā atbildība" Uzņemoties personīgu atbildību, tu vari kontrolēt un sasniegt savā dzīve augstāku līmeni. Būdams atbildīgs, tu veido dzīvi, kādu vēlies dzīvot.


6.okt.2017

Raidījumu vada: Ina un Pēteris Urtāni
Raidījuma tēma: "Dienas kārtība un tavi ieradumi" Visveiksmīgākajiem cilvēkiem pasaulē ir īpaši ieradumi un dienas kārtība, kas viņiem ir devusi panākumus. Patiesība ir tāda - gudri plānojot savu dienu, tu vari mainīt visu savu dzīvi.


29.sep.2017

Raidījumu vada: Ina un Pēteris Urtāni
Raidījuma tēma: "Investē savā raksturā, nevis savā komfortā" Vienmēr, kad tu izlieto savu naudu, lai nopirktu grāmatu, kas palīdzēs tev augt, aizej uz semināru, noklausies audio grāmatu, tu esi ieguldījis tajā, ko mēs varētu saukt par tavu izaugsmes fondu.


22.sep.2017

Raidījumu vada: Ina un Pēteris Urtāni
Raidījuma tēma: "Investēšana sevī". Investēšana sevī ir visrentablākais ieguldījums, ko tu jebkad vari veikt. Šī ir vienīgā investīcija, kurai ir garantēts 100% ieguvums un paliekošs rezultāts visai tavai dzīvei.


15.sep.2017

Raidījumu vada: Ina un Pēteris Urtāni
Raidījuma tēma: "Komforta zona" Ikreiz, kad tu gatavojies pāriet jaunā līmenī savā dzīvē, biznesā, darbā un arī attiecībās, tas tev prasīs atstāt savu komforta zonu.


9.sep.2017

Raidījumu vada: Ina un Pēteris Urtāni
Raidījuma tēma: "Esi par pasaules gaismu!" Bībele sauc mūs par pasaules gaismu. Kā gaisma mēs norādām cilvēkiem uz Dievu, ne tikai ar saviem vārdiem, bet ar darbiem, attieksmi pret finansēm, cilvēkiem, jebkurā dzīves situācijā un vietā.