Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Anabaptisti Reformācijas laikā 16.gs. sākumā
Gaismas Ceļš: Valdensiešu skolas un anabaptisti
Ko par to saka Bībele?


Izdrukai

Arhīvs

Bazūne

Raidījumu vada:
Jānis Maslovskis

Pirmdienās 12:15

Pirmdienās 22:00 atkārtojums

 

Lai gan termins gospelmūzika pēc būtības nozīmē "evanģēlija mūzika" un par tādu var uzskatīt prakstiski visu kristīgo mūziku, ko dzirdam, tomēr šodien ar vārdu gospelmūzika lielākā daļa cilvēku saprot mūzikas žanru, ko patiesībā sauc par "mūsdienu melnādaino gospelmūziku", kura "dzīvo" pārsvarā afroamerikāņu draudzēs, kā arī citās melnādaino draudzēs visapkārt pasaulei. Raidījumos tiks apskatīts:
a) dažas populārākās teorijas par mūzikas žanra, ko šodien pazīstam kā gospelmūziku, izcelsmi,
b) gospelmūzikas attīstības "stadijas" visa 20.gs. garumā,
c) gospelmūzikas žanra īpatnības, kas padara to atšķirīgu citu mūzikas žanru starpā,
d) gospelmūzikas aktualitātes šodien pasaulē,
e) liecības par to, kā Dievs caur gospelmūziku ir uzrunājis cilvēkus Latvijā.
Raidījumos piedalīsies arī viesi, kas dalīsies ar savu pieredzi gospelmūzikā un ar šīs mūzikas lomu savās dzīvēs. Liela daļa viesu būs Rīgas Gospelkora dalībnieki, kā arī citi Latvijas mūziķi, kam bijusi saskare ar gospelmūziku, kā arī citi.
Pieteikties uz podcast podcast
Pievienot iTunes

28.mai.2018

Raidījums ar sābrīža aktuālāko gospelmūziku no Billboard gospelmūzikas topa.


21.mai.2018

Raidījums par Richard Smallwood mūziku.


14.mai.2018

Raidījums par Tamela Mann mūziku.


7.mai.2018

Raidījums par Donnie McClurkin mūziku.


30.apr.2018

30. aprīlī bija otrais raidījums par 2018. gada gospelmūzikas industrijas apbalvojumu "Stellar" ieguvējiem un viņu mūziku.
Tā kā iepriekšējā raidījuma turpinājums.


23.apr.2018

Šodienas raidījumā Bazūne tiks apskatīti septiņi šāgada Stellar balvu ieguvēji. Stellar balvas šogad martā tika pasniegtas jau 33. reizi. Stellar balvu pasniegšanas ir viengais specifiski gospelmūzikas māksliniekiem veidotais novērtēšanas pasākums. Nākamajā raidījumā tiks apskatīti pārējie septiņi balvu ieguvēji.


16.apr.2018


9.apr.2018

Raidījums veltīts mūsdienu britu gospelmūzikai, klausāmies gospelmūziku visdažādākajos stilos - sākot ar urbānu repu un beidzot ar ļoti tradicionālu kora dziesmu.


2.apr.2018

Svētku raidījums īpaši Lieldienām ar augšāmcelšanās tematikas gospelmūziku.


26.mar.2018

Klusās nedēļas raidījums ar pieklusinātu gospelmūziku bez bungu pavadījuma.


19.mar.2018

Raidījumā par Rīgas Gospelkora dalībnieku dzirdēto un piedzīvoto gospelmūzikas konferencē "True Worship Summit" Londonā. Iekļauta mūzika no Donald Lawrence, Kim Burrell, Marvin Sapp un Kirk Franklin.


12.mar.2018

Raidījumā apskatīta 90-to gadu gospelmūzika, kā arī tiek sniegts pavisam neliels ieskats gospelmūzikas konferences True Worship Summmit notikumos, kas norisinās Londonā.


5.mar.2018

Raidījumā par 80-to gadu gospelmūzikas raksturīgākajām skaņām. Dzirdamas dziesmas no Winansu un Hawkinsu ģimenēm. Jaunās mūzikas sadaļā jaunais gospelmūziķis Jermaine Dolly.


26.feb.2018

Raidījumā viesojas bundzinieks Miķelis Vīte un stāsta par savām mūziķa un gospelmūziķa gaitām, kā arī iepazīstina klausītājus ar Donald Lawrence mūziku, raidījuma noslēgumā skan Rance Allen dziesma.


19.feb.2018

Raidījumā apskatīti tā autora ieskatā būtiskākie aspekti, kas gospelmūziku padara īpašu starp citiem mūzikas žanriem, ieskicējot to ar dažādiem interesantiem piemēriem. Jaunās mūzikas sadaļā Travis Greene un Ricky Dillard.


12.feb.2018

Otrais raidījums par gospelmūzikas attīstību 20. gs. 60.-70. gados, par Aretha Franklin, Edwin Hawkins un Andrae Crouch. Jaunās mūzikas sadaļā Le'Andria Johnson un J.J. Hairston.


5.feb.2018

Pirmajā raidījumā īsumā apskatīta gospelmūzikas rašanās vēsture kopš 20. gs. 30. gadiem. Stāstīts par Thomas Dorsey un Mahalia Jackson ietekmi gospelmūzikas pirmsākumos. Jaunās mūzikas sadaļā Tamela Mann un Brian Courtney Wilson.