Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Gaismas Ceļš
Dievs pār visiem dieviem
Anabaptisti Reformācijas laikā 16.gs. sākumā
Gaismas Ceļš: Valdensiešu skolas un anabaptisti


Izdrukai

Īpašās intervijas


Moral Revolution – Shelly Gibss, Nathan Edwardson

Tikko ir noslēdzies Sexual Revolution festivāls, kas mainīja jauniešu dzīvi, liekot viņiem spert jaunus soļus pretī seksuālai šķīstībai un paklausībai Dieva Vārdam. Jums ir ekskluzīva iespēja dzirdēt interviju ar diviem pārstāvjiem no kustības Moral Revolution, kas bija vieni no runātājiem arī jauniešu festivālā - Šellija Gibsa un Neitans Edvardsons – pirmo reizi Latvijā, pirmo reizi LKR studijā. Sarunu vada Ingūna Ķikute un sarunu tulko Rihards Kostigovs. Sarunā raidījuma viesi stāsta par saviem pirmajiem iespaidiem viesojoties Latvijā, kā viņi ir pievienojušies Moral Revolution komandai, kā arī – ko viņi sagaida no paša festivāla.


Maikls Velss - valsts un baznīca


Dr. Maikls Velss saka: "Katrs ticīgais ir izbēdzis no mūžīgas elles, tomēr tikai nedaudzi atrod uzvaru pār ikdienas elli, kurā viņi dzīvo. Dažādas problēmas, apstākļi, cilvēki, grēki un pagātne turpina Dieva bērniem laupīt pārpilnīgu dzīvi." Par savas dzīves misiju Maikls Velss uzskata kalpošanu sakautiem kristiešiem. Viņa vadītās organizācijas "Abiding Life Ministries International" moto skan šādi: "Nav nekā tāda, ko Kristus tuvums nespētu uzvarēt". Maikls Velss uzsver: it viss, kas kristietim nepieciešams, ir jau viņam dots – tā ir Kristus mājošana viņā. Latviešu valodā izdotas arī vairākas Maikla Velsa grāmatas.


Patrīcija Blū - pravieši tautām


Janvārī Latvijā viesojās Patrīcija Blū. Viņa ir starptautiskas kalpošanas „Sword of Love to the Nations” dibinātāja un vadītāja, Eiropā un ASV pazīstama praviete un kalpotāja. Viņa par sevi saka: „Mans aicinājums ir palīdzēt kristiešiem un draudzēm tuvoties Dievam, iepazīt Viņu, noskaidrot savu aicinājumu un to piepildīt.”
Sarunājas: Eva Ālere


Gaļina Borisjuka - pielūgsme sākas ar sirdi, nevis mūziku 

 

Gaļina Borisjuka ir pielūgsmes kalpošanas vadītāja no Baltkrievijas, Brestas pilsētas. Pēc izglītības vokālais pedagogs. Ticības ceļš iesākās pareizticībā, vēlāk pievērsās teosofijai līdz brīdim, kad 35 gadu vecumā, pilnīgā izmisumā sastapa Jēzu. Pēc šīs satikšanās, viņa izvēlējās pilnībā savu dzīvi nodot Dievam un viņa ir pilnīgi pārliecināta, ka pielūgsme tā nav dziesma, bet tas ir dzīvesveids.
Sarunājas Maira Ošeniece, tulko Everita Zariņa.


 

Brūss A. Hess - dzīvojam pēdējos laikos 

 

Oklahomas štata ASV Vaildvudas draudzes mācītāju Brūsu A. Hesu daudzi Latvijas Kristīgā radio klausītāji iemīļojuši kā iknedēļas raidījuma „Dārgumi katrai dienai” veidotāju. Par biblisko skatupunktu uz daudzām mūsu dzīves šķautnēm, kā arī par pēdējiem laikiem un kā kristiešiem tajos dzīvot ar teoloģijas maģistru sarunājas LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs. Tulko Ilgvars Vērmelis.


 

Oren Lev Ari un Uri Goren - cerība Latvijai ir Jēzus Kristus 

 

"Turpiniet iet uz Apsolīto zemi," šis ir Dieva Vārds, kuru Latvijai atvedis Jeruzālemes mesiāniskās draudzes "King of Glory Jerusalem" mācītājs Oren Lev Ari. Kā atzīst mācītājs, šodien īpaši jūtama nepieciešamība pēc stiprinājuma un iedrošinājuma šajā zemē esošajiem kristiešiem. Savukārt, Oren Lev Ari draugs un līdzgaitnieks kalpošanā Uri Goren uzsver: "Šis ir grūts laiks Latvijai, bet ir jāatceras, ka Jēzus Kristus ir mūsu cerība visās situācijās!"

Sarunājas: Inga Skuja, tulko Sarmīte Dzintare


 

Robs Hočkins - laba dzīve bez Kristus ved pazušanā 

 

"Gribēju aizbēgt pilnīgi no visa un visiem, neskatoties uz to, ka man  bija viss, par ko pasaule saka, kam man būtu jābūt. Es slimoju ar klīnisko depresiju un biju nepārtraukti dusmīgs," atceras žurnālists un reklāmas speciālists Robs Hočkins, kurš piedzīvoja radikālu atgriešanos no depresijas un šobrīd kalpo Dievam kā misionārs "Extreme Prophetic" misijā.
Sarunājas Maira Ošeniece, tulko Everita Zariņa


 

Gregs Smits un Entonijs Gulsbijs - Par ļaunajiem gariem kristiešos 

 

Vai kristietī var būt ļaunie gari? Kā iegūt tīru sirdsapziņu? Kāpēc tradicionālā atbrīvošana bieži vien ir neefektīva? Kā rodas dvēseles ievainojumi un kā ienaidnieks tos izmanto? Un kas ir svarīgāk – izdzīt ļaunos garus vai dziedināt cilvēka ievainojumus? Jautājumi nopietni un nav vienas atbildes uz tiem. Uz sarunu aicinājām eksorcista Boba Larsona kalpošanā (ASV) jau daudzus gadus iesaistītos kalpotājus Gregu Smitu un Entoniju Gulsbiju.

Sarunājas Eva Ālere, tulko Rihards Kostigovs


 

Roy Harthern - Benija Hina garīgais tēvs 

 

"Mums ir jādzīvo tā, it kā Jēzus nāktu šodien, bet jāplāno viss tā, it kā mums būtu doti vēl simts gadi," ar lielu nopietnību jautājumā par pēdējiem laikiem atbild doktors un mācītājs Roy Harthern. 2001. gadā, kad mācītājam bija 74 gadi, ārsti konstatēja nieru vēzi un noteica, ka atlikušas vien 12 stundas, ko dzīvot. Pēc diviem mēnešiem ārstiem nācās atzīt, ka ir noticis brīnums un organismā nav vairs nekādas slimības pēdas! Un tas ir tikai viens no tūkstošiem brīnumu, ko savā dzīvē un kalpošanā piedzīvojis šis Dieva vīrs. Sarunājās Maira Ošeniece, tulkoja Everita Zariņa


 

Alexander Patlis - otrā elpa kalpošanā

 

Ko nozīmē aiziet no slavenas grupas un turpināt savu muzikālo karjeru patstāvīgi? Arī šo jautājumu mēs uzdevām grupas "Novij Jerusalim" bijušajam līderim Alexander Patlis, kurš viesojās LKR un īpaši uzrunāja arī jaunos kristīgos mūziķus, atgādinot: "Nepazaudējiet To, dēļ kā jūs ejat uz skatuves! Tu vari būt ticīgs cilvēks, bet tavas attiecības ar Dievu var būt ir pārvērtušās tikai par reliģiju, tad viss kļūs sauss un bez garšas, tāpēc mums katram ir vajadzīgs Svētais Gars!" Sarunājās Andris Suščiks.


 

Ostins Bīls - radošums ir jāaizdedzina 

 

Slavēšanai nav jābūt ierobežotai "kastē", slavējot mums ir jāatraisās – to, viesojoties LKR, sarunā vairākkārt uzsvēra slavēšanas vadītājs, mūziķis un producents Ostins Bīls. Turpat 10 gadus Ostins ceļo uz dažādām pasaules vietām kopā ar Benija Hina kalpošanu. Šobrīd Ostins ir slavēšanas mācītājs centrālajā Floridā Tampas CCF. Viņa kaislība ir aizdedzināt radošumu un mākslu slavētāju vidū. Un 19. – 21. martam Ostinu varēs sastapt Rīgā, vadot un mācot par slavēšanu Pielūgsmes simpozijā "Season of Changes". Sarunājas Ingūna Ķikute


 

Elvīra Meijere - ebreji par Jēzu visā pasaulē

 

Starptautiskā kustība "Ebreji par Jēzu" šodien visā pasaulē māca, ko Dieva Vārds saka par Savu tautu un aicina visu paaudžu cilvēkus pieņemt glābjošo vēsti. Ebrejiete Elvīra Meijere ir Harkovas nodaļas misionāre no Ukrainas un par sevi vispirms atklāj, ka pirms pieņēmusi kristīgo ticību, visu mūžu bijusi ateiste. Šodien viņa aktīvi iesaistījusies misijas darbā un dažādās evaņģelizācijas kampaņās visā pasaulē. Viņas liecība ietver sevī arī atbildes uz jautājumiem, kā spēt piedot un veidot patiesas un personīgas attiecības ar Dievu.
Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Diāna Baumane


 

"The Freedom Project" - par tiesībām un brīvību 

 

2006. gadā organizācijas "Jaunatne ar misiju" ietvaros tapa kāds unikāls projekts "The Freedom project". "Cilvēku tirdzniecība ir otra lielākā kriminālā industrija pasaulē. Cīņa pret cilvēku tirdzniecību ir cīņa par cilvēku brīvību," atzīst šī Brīvības projekta ierosinātāji, kurus uztrauc šodien pasaulē vēl aizvien pastāvošā cilvēku tirdzniecības problēma. Viesošanās laikā Latvijā arī mūsu studijā viesojās "The Freedom project" pārstāvji no ASV - projekta koordinatore  Angy Miracle un Sabiedrisko attiecību veidotāja Rochelle Poter.

Sarunājas Ingūna Ķikute, tulko Jānis Zābaks


 

David Smethurst - evaņģelizēt caur personīgām attiecībām 

 

Pievest katru dienu Jēzum tos, kuri meklē izeju un piepildījumu – tāds ir šī Austrālijas evaņģēlista dzīves mērķis. Par Latviju viņš pirmo reizi dzirdēja Melnburnā, īsti nenojaušot, kur šāda valsts atrodas. Taču no tā brīža Dievs viņu uz Latviju nu jau ir vedis vairāk nekā 30 reizes. Uzziniet, kā izglītība var noderēt par caurlaidi kalpošanām un vai evaņģēlizējot psiholoģijas studijas palīdz vai traucē? Un vēl - aizvadītajās olimpiskajās spēlēs Pekinā sportisti meklēja tieši evaņģēlista D. Smethurst garīgo padomu. Kādēļ? Uzziniet sarunā! 

Sarunājas Andris Suščiks, tulko Veronika Martinova


 

Marko Koivisto - nepazaudēt ticību studējot teoloģiju

 

Astoņdesmito gadu beigās garīgo atmodu Latvijai palīdzēja nest tieši misionāri no Somijas. Kāda šobrīd ir garīgā atmosfēra Somijā, kādēļ tur var sastapt mācītājus, kuri savas zināšanas vērtē augstāk par biblisko gudrību? Ko nozīmē būt liberālam mācītājam un kā, studējot teoloģiju, var pat pazaudēt ticību? Mācītājs un teoloģijas doktors Marko Koivisto ir pārliecināts, ka dzīvojam pēdējos laikos un, viesojoties LKR studijā, viņš arī sniedza atbildes uz vairākiem atklātiem un drosmīgiem žurnāla "Tikšanās" galvenās redaktores Mairas Ošenieces uzdotajiem jautājumiem.


 

Dr.A.L. Gils - kalpojiet ar savām dāvanām 

 

1972. gadā Dr. A.L. Gils ar sievu Džoisu piedzīvoja kristību Svētajā Garā. Kopš tā brīža mācība par Svētā Gara dāvanām ieņem vienu no galvenajām vietām viņa kalpošanā. Sarunā Latvijas Kristīgā radio klausītājiem Dr. A.L.Gils vairāk dalās par vienu no dāvanām – dziedināšanu. Viņš ir aculiecinieks neskaitāmiem brīnumiem, tostarp kā aklie sāk redzēt un kurlie dzirdēt. Sarunājas Ingūna Ķikute.


 

Pērs Alfrēds Rozenbergs Dīns - būt taksistam ar Svētā Gara svaidījumu 

 

“Es nesapratu latviešu valodu, bet sapratu, par ko šī latviešu sieviete lūdza,” tā par Svētā Gara pieskārienu savā dzīvē stāsta Pērs Alfrēds Rozenbergs Dīns no Bergenas pilsētas Norvēģijā. Jau divus gadus Pērs Alfrēds ir precējies ar latvieti Ināru. Pēc profesijas viņš ir taksists un kopš savu dzīvi Pērs Alfrēds atdeva Dievam, viņš liecina, ka Dievs katru cilvēku var lietot visneticamākajos un negaidītākajos veidos. Uzziniet, kā atbildēt īstam sātanistam un kā reaģēt, ja Svētais Gars liek darīt ko prātam neaptveramu! Sarunājas Ingūna Millere, tulko Roberts Paeglis


 

Thomass MacCormak - filmas "Fatimas apmeklējumi" režisors un producents 

 

"Ja baznīca atzina Fatimas vēstījumu, tad tas ir tādēļ, ka tas satur patiesību un pavēstes, kuras pamatā ir Evaņģēlijs," tā savulaik izteicies pāvests Jānis Pāvils II, dodot savu svētību filmai "Fatimas apmeklējumi". Šī filma guvusi Vatikāna svētību un starptautisku atzinību, un šobrīd ir tulkota 11 pasaules valodās, tostarp krievu un latviešu valodā. Ekskluzīvu interviju LKR sniedz šīs filmas režisors un producents Thomass MacCormak.
Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Solvita Kivliņa


 

Matīss Upītis - pabeidzis Deivida Vilkersona skolu Amerikā 

 

Brīnums... Ne reti no cilvēku pūļiem Dievs atlasa visvājākos, bezcerīgākos - tos, kuriem laikabiedri iespējams novēlētu nemaz nepiedzimt. Un Viņš attīra, dāvā Savu Garu, parāda mīlestību, nosauc par Savu bērnu un piepilda ar atziņu. Reiz to piedzīvoja Israēla tauta un šoreiz - Matīss Upītis no Valmieras. Sarunā Matīss atklāj Dieva glābšanas nodomu viņa dzīvei, kurā Visuvarenais nāca ar dažādiem brīnumiem.

Sarunājas Andris Suščiks


 

Eders Figeredo - sludina par brīvību no lāstiem

 

Pilsētu Riodeženeiro daudzi atpazīst pēc tās ikgadējā pasaules slavenā karnevāla. Mācītājs Eders Figeredo atzīst, ka tieši pēc tā katru gadu draudzei "Dieva valstība" pievienojas arvien jauni cilvēki. Šobrīd šo draudzi visā Brazīlijā apmeklē astoņi miljoni kristiešu. Mācītājs ir aculiecinieks neticamiem Dieva brīnumiem, kurus draudze piedzīvo savos dievkalpojumos. Šobrīd draudzes kalpotāji no Brazīlijas ir arī Latvijā, lai kalpotu cilvēkiem, kuriem nepieciešama dziedināšana, atbrīvošana un dažādu okultu lāstu salaušana.

Sarunājas Lilita Ozoliņa, tulko Andris Suščiks


 

Peter Briscoe - bizness pēc Bībeles

 

"Kad 1989. gadā pēc Berlīnes mūra sagraušanas radās iespēja dibināt uzņēmumus arī Austrumeiropā,  tika dibināta organizācija "Eiropartneri" ar mērķi aizsniegt Eiropas biznesa pasauli Kristum. Tās dibinātājs Peter Briscoe no Holandes šobrīd ir "Crown Financial Ministries" kalpošanas viceprezidents. P.Briscoe māca kristiešiem, kā pareizi veidot biznesu pēc Bibliskiem principiem un kā iegūt finansiālo neatkarību? Viņš arī atgādina: "Kristiešu uzņēmējiem ir jāpārstāj būt par "zemūdens kristiešiem"!" Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Andris Ozoliņš


 

Kajs Karjolainens - mācītājs no Somijas 

 

Kalpošana "Take it Now Ministries" ("Satver To Tagad") sludina Jēzus Kristus evaņģēliju Somijā un visā pasaulē. Vēsts par Svētā Gara spēku un prieku ir mācītāja Kaja Karjolainena sludināšanas pamatā. Sarunā viņš arī dalās ar novērojumiem par garīgo atmosfēru Somijā un atbild uz jautājumu, kādēļ lielākais drauds baznīcai šodien ir reliģija un kā nenogurt savā kalpošanā.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Kristaps Āboltiņš.


 

Ričards Mūrs - ugunīgais Dieva kalps

 

Savu kalpošanu viņš kādreiz sauca par brīnumu kalpošanu. Taču brīnumu tajā nebija. Kas mainījās, kad pār viņa kalpošanu nonāca Dieva uguns? Ko nozīmē Dieva uguns un kā to saņemt savā kalpošanā? Iedvesmojoša saruna ar pasaules slavenā Hovarda Brauna līdzstrādnieku Ričardu Mūru, kurš ir piedzīvojis, ka tikai tad, kad uzticamies Dievam, mēs atbrīvojam Dieva svētību savai dzīvei.

Sarunājas Maira Ošeniece.


 

Hans Peter-Schock - Vācijas "Royal Rangers" nacionālais komandieris 

 

Kā skautu ideja iet kopā ar Biblisko vēsti un kāda nozīme draudžu bērnu un jauniešu garīgajā izaugsmē ir laivu izbraucieniem, nometnēm ārpus pilsētas mūriem un citām dabā organizētām aktivitātēm? Pasaulē organizācija "Royal Rangers" jeb "Ķēniņa dārgumu meklētāji" darbojas jau vairāk kā 40 gadus, no tiem 25 gadus – Vācijā. Pie mums viesojas Hans Peter-Schock no Šorndorfas pilsētas Vācijā. Sarunā piedalās arī mācītājs Jānis Sadovskis, stāstot par šīs organizācijas darbības ienākšanu arī Latvijā.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Andris Suščiks


 

Maksims Maksimovs - Satelīttelevīzijas CNL prezidents

 

Televīzija kopš tās pirmsākumiem ir spēcīgs medijs sabiedriskās domas veidošanā un skatītāju attieksmes ietekmēšanā un mainīšanā. Tādēļ būtiski ir uzdot jautājumus – kā pasludināt Labo Vēsti šodien caur TV un kādēļ kristiešiem ir jābūt televīzijā?

 

Pie mums viesojas un par savu septiņus gadus ilgo pieredzi TV medija darbā dalās pirmās krievvalodīgās satelītelevīzijas CNL prezidents Maksims Maksimovs.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova


 

Sergejs Šidlovskis - draudzes "Dieva Vēstniecība" sludinātājs

 

"Ja redzam cilvēku, kurš ir apstājies, problēma nav cilvēkā, bet gan draudzē, kas viņu nav spējusi pacelt, iedvesmot un uzrunāt,” tāda ir Eiropā lielākās draudzes „Dieva Vēstniecība” sludinātāja Sergeja Šidlovska pārliecība. Pēdējo gadu laikā sludinātājs daudz ceļo un māca dažādās draudzēs par lūgšanas un Dieva meklēšanas nozīmi. Jau vairākkārt Sergejs Šidlovskis ir kalpojis arī Latvijā un šogad viņu aicinājām uz sarunu Latvijas Kristīgā radio studijā.

Sarunājās Viktorija Slavinska-Kostigova


 

Debija Riča - pasaules slavena evaņģēliste

 

LKR viesojās bijusī Aļaskas misionāre un tagad pasaules slavenā evaņģēliste ar apbrīnojamu liecību par dziedināšanu un kalpošanas pieredzi.


 

Pīters Daniēls - no analfabēta līdz multimiljonāram...

 

No analfabēta līdz multimiljonāram un pieprasītam biznesa konsultantam visā pasaulē – tas ir Pīters Daniels no Austrālijas, kura dzīvi radikāli mainīja Bilija Grehema dievkalpojumā dzirdētie vārdi, ka Dieva priekšā visi cilvēki ir vienlīdzīgi. 

Sarunājās Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Zanda Ķiģele


 

Valdis Zatlers - Latvijas Valsts Prezidents 

 

Cilvēks ar ļoti interesantu dzīves stāstu, augstu profesionalitāti medicīnā un augstām morāles un tikumības vērtībām – šodien Valdis Zatlers ir Latvijas Valsts prezidents. Jums ir iespēja dzirdēt 28.05. 07. tapušu sarunu LKR studijā ar tobrīd vēl prezidenta kandidātu Valdi Zatleru. Par vērtībām, vārda spēku un brīvību, diplomātiju sabiedrībā un savu skatījumu uz gaidāmo četru gadu ilgo prezidentūras posmu iztaujā LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs.


 

Līna Lestere - mācītāja no ASV

 

Dievs nevar pievilt un Dievs nemelo. Lai saņemtu atbildi, ir jāmeklē. Kā to darīt, kā tikt galā ar pārbaudījumiem un kā pieaugt ticībā– par to interesantā sarunā ar Līnu Lesteri – mācītāju no ASV Floridas štata.

Sarunājās Andris Suščiks, tulko Veronika Martinova

 


 

Dons Ričardsons - misionārs un grāmatas "Miera vēstnesis" autors

 

1962. gadā Dons un Kerola Ričardsoni, riskējot ar savām dzīvībām, devās sludināt Evaņģēliju sovi ciltij Jaungvinejas džungļos. Neaizmirstams stāsts par 15 gadiem, kuru laikā Dons ar sievu izstrādāja sovi valodai atbilstošu alfabētu, mācīja cilts locekļiem lasīt viņu dzimtajā valodā un pārtulkoja Jauno Derību. Vairāk nekā puse soviešu pieņēma Jēzu Kristu par savu Kungu un Glābēju.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova


 

Maikls Velss - populāru kristīgo grāmatu autors

 

Vairākkārt Latvijā viesojies un to iemīlējis ir daudzu kristīgu grāmatu autors Maikls Velss. Viņš arī vairāk kā 25 gadus kalpo kā kristīgais padomdevējs homoseksualitātes jautājumos. Savās pārdomās par sakautiem kristiešiem, draudžu atbildību to priekšā un iespējām nodzīvot savu dzīvi kā neticīgam ticīgajam, Maikls Velss dalījās arī ar LKR klausītājiem.

Sarunājās Viktorija Slavinska-Kostigova


 

Karsons Parsons - ģimenes konsultants no ASV

 

Kā saglabāt šodien svētumu ģimenēs, ko attiecībām nodara personīgais egoisms un kādēļ svarīgas ir laulāto pāru kopīgas lūgšanu reizes – par to ar mums dalījās pieredzē ģimenes konsultants no ASV Karsons Parsons.

Sarunājās Andris Suščiks un Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Zigmārs Atvars


 

Sandejs Adeladža - lielākās draudzes Eiropā mācītājs 

 

Eiropā lielākā harizmātiskā draudze atrodas Ukrainā, bet tās galvenais mācītājs ir dzimis Nigērijā. Kādēļ Dievs aicināja kalpotāju no Āfrikas veidot draudzi Eiropā un kās ir draudzes attīstības pamatā? Viesojoties Latvijā mācītājs Sandejs Adeladža sniedza ekskluzīvu interviju Latvijas Kristīgā radio prezidentam Tālivaldim Tālbergam. Saruna notiek krievu valodā.


 

John Yeoman - par līderību un pravietismu

 

Kalpošana ir pamats veiksmīgai, garīgai un stiprai draudzei. Ar tādu pārliecību John un Margart Yeoman aizsāk Latvijā Apustulisko Akadēmiju, kurā ir iespēja īpašos kursos:  "Topošo līderu un Pastorālās iemaņas kursā" un "Tuvāk Bībeliskajai un mūsdienu sapratnei par Pravietismu." Klausieties sarunu ar John Yeoman no Kristīgās kalpotāju asociācijas Lielbritānijā.

Sarunu vada Ingūna Ķikute, tulko Inga Millere.