Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Gaismas Ceļš
Dievs pār visiem dieviem
Anabaptisti Reformācijas laikā 16.gs. sākumā
Gaismas Ceļš: Valdensiešu skolas un anabaptisti


Izdrukai

Praktisks seminārs “Lectio divina”

16.sep.2020
Latvijas Kristigais radio/lelb.lv


Praktisks seminārs ““Lectio divina” - garīgā lasīšana jeb lūgšana ar atvērtu sirdi” mācītāja Rinalda Granta vadībā š.g. 19. septembrī pl. 10.30- 16.00 Rīgā, Torņakalna ielā 5. Seminārs būs ieguvums tiem, kuri grib atvērt Bībeli un piedzīvot to personīgi.

Tāpat arī tiem, kas vēlas, lai lūgšana vairs nedzimst no mūsu egocentriskās pieredzes.
“Bībelē ir daudz pretrunu”, “Tā ir tapusi citā laikā un citā kultūrā”, “Daudzi fakti Bībelē ir apšaubāmi”, “Man nav teoloģisku zināšanu un laiks tajā visā iedziļināties” - tie ir tikai daži iemesli, kuri mūs attur paņemt rokās Bībeli.
“Dievam manas lūgšanas nav vajadzīgas”, “Es nelūdzu, jo tāpat nekas nemainās”, “Man neviens nav mācījis lūgt un nezinu kā to darīt pareizi”, “Es cenšos lūgt, bet tā ir kļuvusi par formālu rutīnu un esmu no tā visa noguris”. Semināra mērķis nav atbildēt uz visām minētām problēmām, bet dot iespēju praktiski iepazīt kristīgā tradīcijā ļoti senu konteplatīvas lūgšanas veidu “Lectio divina”. Pieredze, ejot šo lūgšanu ceļu, var kļūt par atbildi daudzām no minētām problēmām. Šis lūgšanu veids ir piemērots gan garīgā ceļa meklētājiem, gan tiem, kas jau ilgstoši iet savu garīgo ceļu.