Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Laika zīmes - Viņa Vārds un ticība
Ja Mani ļaudis - Sataisiet ceļu Viņam


Izdrukai

Beļģu profesors protestē pret plānu pārbūvēt baznīcu par lielveikalu

11.jan.2019
Latvijas Kristigais radio/lsm.lv


Beļģijas pilsētā Gentē 150 gadus seno Svētās Annas baznīcu plānots pārveidot par lielveikalu.  Krievu izcelsmes vijolnieks, kurš Beļģijā dzīvo jau kopš deviņdesmitajiem gadiem, sācis protesta akciju pret pilsētas pašvaldības un uzņēmēju ieceri.

Projekts, kas paredz Svētās Annas baznīcu Beļģijas pilsētā Gentē pārveidot par lielveikalu, uzvarēja šīs pilsētas pašvaldības rīkotajā konkursā par baznīcas rekonstrukciju. Kādreizējā dievnama pārtapšanai par vienu no beļģu lielveikalu tīkla “Delheze” tirdzniecības centriem savu svētību devis arī Gentes bīskaps.
Ilggadējs Gentes iedzīvotājs, krievu izcelsmes vijolnieks Mihails Bezverhnijs šādu ieceri uzskatīja par apkaunojošu, tāpēc trešdien sniedza protesta koncertu pie baznīcas.
Bezverhnijs  no Krievijas uz Beļģiju emigrēja pirms gandrīz 30 gadiem. Viņš ir daudzu starptautisku, prestižu konkursu laureāts, tostarp 1976. gada Karalienes Elizabetes konkursa uzvarētājs. Ilggadējais Gentes konservatorijas profesors cer, ka projekta virzītāji pārvērtēs savu lēmumu un baznīcu atstās kultūras aktivitātēm.