Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Gaismas Ceļš
Dievs pār visiem dieviem
Anabaptisti Reformācijas laikā 16.gs. sākumā
Gaismas Ceļš: Valdensiešu skolas un anabaptisti


Izdrukai

Mūzika


Slavējot Dievu par viņa suverenitāti un mīlošo Tēva sirdi

Jonathan McReynolds albuma People (Cilvēki) galvenā tēma ir koncentrēšanās uz Dieva apsolījumiem.
“Šis albums vairāk kā jebkurš ir pierādījums Dieva suverenitātei. Viņš man deva šīs dziesmas vēl pirms nepatīkamās situācijas, kas pašreiz ir pasaulē saistībā ar Covid 19. Tāpēc šī ir ļoti aktuāla dziesmu kolekcija," savās pārdomās dalās McReynolds.
LKR ēterā no šī albuma klausāmas tādas dziesmas kā Best Thing, People un Cathedral.

Džeisons Uptons (Jason Upton) ir dziesmu izpildītājs un autors ar mācītāja sirdi. Viņa dziesmas un vēstījumi atspoguļo dzīvi, kas pilnībā nodzīvota attiecībās ar Dievu, ģimeni un draugiem.
Jaunais albums God Finds Us (Dievs mūs atrod) sastāv gan no iepriekš izdotām, gan pavisam jaunām dziesmām, un to var uztvert kā sava veida divdesmit gadu rertospekciju. Uptons raksta: "Šīs dziesmas atspoguļo vairāk nekā divdesmit gadus, ko esmu sekojis Jēzum. Šī ir mana pateicība vairākās sērijās."


Izvēlēties pielūgt

Tāds ir īru grupas Rend Collective jaunā veikuma nosaukums.
Dziesmas no šī albuma priecēs tos, kam tuva mūzika ar folkroka un kantri stila iezīmēm.

"Dzīve nav viegla, un ne vienmēr mūsu atbilde uz dzīves pārbaudījumiem ir tūlītēja pielūgsme. Šis albums ir kā ielūgums uz garīgo disciplīnu - palikt slavā un pielūgsmē kā draudzei, neatstājot savas pulcēšanās vietas, neatkarīgi no tā, vai rītausma jau klāt vai nē," tā par nesen iznākušo albumu stāsta grupas solists Chris Llewellyn.Esam radīti, lai pielūgtu To Kungu


No maija mēneša LKR ēterā skan dziesmas no dziedātāja, dziesmu autora, pielūgsmes vadītāja, mācītāja Čārlza Billingsleja (Charles Billingsley) jaunā albuma I was made for this (Esmu radīts tam).

Billingslejs kalpo kā mācītājs Thomas Road baptistu draudzē Linčburgā, Virdžīnijā un strādā arī kā profesors Brīvības universitātes mūzikas un pielūgsmes centrā (Liberty University's Center for Music &Worship).

Pielūgsme ir dzīvesveids. Tā vienmēr bijusi manas kalpošanas stūrakmens, " atzīst Čārlzs, atsaucoties uz Vēstules Kolosiešiem 1. nodaļu, un uzsver, ka jaunais albums radies, lai atgādinātu to, kāpēc vispār esam uz šīs zemes: "Kad atzīstam savu vienīgo dzīves mērķi - pagodināt savu Radītāju, saprotam, kāpēc esam radīti - lai pielūgtu To Kungu. Es ar nolūku gribēju aizvest klausītājus ceļojumā, kurā runāts par to, kāpēc mēs esam, par grēka un Evaņģēlija realitāti un,visbeidzot, pielūgsmi. Visas lietas ir radījis Viņš un iekš Viņa, un mūsu mērķis ir nest Viņam slavu un godu. Katra dziesma savā veidā ir saistīta ar šo tēmu. Albuma noslēgumā ir iekļauti arī spēcīgi pielūgsmes mirkļi, kas svin cerību, kas mums dota Viņā."

Īpaša ir dziesma Play The Man, kas kalpo kā sava veida vēstule Čārlza diviem dēliem un izaicinājums visu vecumu vīriešiem vadīt savas mājas un ģimenes tādā veidā, kā Kristus to iecerējis.
Tiem, kam tīk klusinātas instrumentācijas, LKR, iesākot pavasara programmu, ēterā piedāvā jaunu

BETHEL MUSIC albumu Peace, kurā pazīstamu dziesmu versijas klausāmas mierīgās noskaņās.Savukārt, ERNIE HAASE& SIGNATURE SOUND tikko iznākušais albums Something Beautiful, aicina slavēt mūsu Kungu ar prieka un pateicības pilnām sirdīm, nezaudējot cerību un dzīvesprieku.
Instrumentālās mūzikas cienītājiem


jaunas kompozīcijas LKR ēterā no

Pat Moore albumiem Hymns in a Mellow Tone 1, Hymns in a Mellow Tone 2

un

no dažādiem Londonas Filharmonijas orķestra un Jana Muldera (Ian Mulder) ieskaņotajiem albumiem.
JAUNAS DZIESMAS LKR ĒTERĀ KLUSAJĀ NEDĒĻĀ

BUILD MY LIFE no CALEB & KELSEY repertuāra.THE POWER OF THE CROSS no nesen iznākušās Lieldienu himnu
izlases Songs of Easter LEIGH NASH izpildījumā.
DON'T FORGET HIS LOVE no nesen iznākušā ELLIE HOLCOMB
albuma Sing! Remembering songs.
MAN OF CALVARY no nesen iznākušās Lieldienu himnu izlases Songs
of Easter CHRIS WENIGER izpildījumā.
BEHOLD THE LAMB no nesen iznākušās Lieldienu himnu izlases
Songs of Easter LONDON GATCH izpildījumā.Sociāli muzikāls labdarības projekts „Debesu sūtīts”
Šūpuļdziesmas no Debesu Tēva sirds

Nācis klajā jauns albums, kurā iekļautas 12 dziesmas, ko nosacīti var dēvēt par šūpuļdziesmām.
Starptautiskais projekts „Debesu sūtīts” aizsākās Ukrainā, 2014. gadā.
"Ticu, ka Dievs caur šīm dziesmām runās tieši jūsu sirdīs kā Tēvs, jo katrs no mums ir Viņa bērns neatkarīgi no vecuma un statusa, " klausītājus uzrunā projekta vadītāja, dziedātāja Milana (Ukraina).
Dziesmu autore, dziedātāja Tia Siferno (ASV), kas darbojas sociālajā sfērā un vada krīzes centru ASV, jau pirms desmit gadiem ierakstīja albumu ar šūpuļdziesmām angļu valodā. Šobrīd desmit dziesmas no šī albuma kalpo par pamatu projektam Debesu sūtīts un tiek tulkotas dažādās valodās, mainot un papildinot aranžējumu.
Latviskajā versijā dziesmas iedziedājuši latviešu mūziķi, no kuriem daudzi pazīstami arī LKR klausītājiem, piemēram, Lība Ēce - Kalniņa, Kitija Ruža u.c.

Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas zemojies fragmentu


Lības Ēces albums Tu mani nes

Nupat, maija otrajā pusē, dziedātāja Lība Ēce iepriecinājusi klausītājus ar savu otro albumu Tu mani nes, kurā apkopotas gan vairākas ārzemju kristīgo mūziķu dziesmu latviskās versijas, gan Lības Ēces oriģināldziesmas.
10 dziesmas, dažāda noskaņa, atšķirīgi mūzikas stili, bet visām cauri vijas skaidri nolasāma pamatdoma - stipra paļāvība, mīlestība pret Dievu un vēlme Viņam kalpot.
Albuma tapšanā piedalījies plašs, jau pazīstamu mūziķu loks, līdz ar to kompozīcijām interesanta un niansēm bagāta instrumentācija, pārdomāta aranžija un kvalitatīvs izpildījums.

Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas zemojies fragmentu


Lienes Dravnieces albums Klātbūtnes ezerā


Aprīļa beigās mūziķe Liene Dravniece, kas LKR klausītājiem jau pazīstama kā vairāku dziesmu (Lielās gaviles, Templis, Aba Tēvs) autore un izpildītāja no projekta Jauna slavas dziesma, laidusi klajā savu pirmo albumu Klātbūtnes ezerā.
Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas Viena sirds fragmentu


Grupai Jorspeis jauns singls

Novembra sākumā grupa Jorspeis iepazīstina savus klausītājus ar jauno singlu Zelts. Dziesma Zelts ir pirmais singls no grupas Jorspeis topošā albuma.
"Dziesma vēl šajā rudens izskaņā klausītājiem dod iespēju gremdēties pārdomās par saulainajiem mirkļiem gan tiešā, gan arī
simboliskā nozīmē, kā arī vedina domāt par mīlestību, kura iedvesmo un ļauj izdzīvot piepildījumu,” atzīst grupas Jorspeis mūziķi.

Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas Zelts fragmentu


Grupai Jorspeis jauns Ziemassvētku dziesmu albums Arvien tuvāk

Gada nogalē grupa Jorspeis saviem klausītājiem sarūpējusi jaunu Ziemassvētku dziesmu albumu Arvien tuvāk, kurā iekļautas ne tikai pašu mūziķu oriģinālkompozīcijas, bet arī pazīstamas svētku himnas un melodijas jaunās aranžijās.

Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas Kristāli fragmentu


Jorspeis iznācis pielūgsmes albums Dzīvības upē

15.jūnijā grupa Jorspeis nāk klajā ar savu jaunāko darbu - pielūgsmes mūzikas albumu Dzīvības upē. Albumā iekļautas pēdējā gada laikā tapušās oriģinālkompozīcijas, kā arī vairākas klausītājiem jau zināmas dziesmas jaunā Jorspeis mūziķu interpretācijā.
Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas Burinieks fragmentu


Grupai Vēstniecība jauns albums

Klajā nācis grupas Vēstniecība albums Miljons laimes mirkļu. Tajā iekļautas 11 kompozīcijas dažādos mūzikas stilos, sākot no lēnām balādēm un blūza, līdz pat regejam un rokam.


Senā korāļa mūsdienīga interpretācija

 

Grupa Jorspeis sadarbībā ar ģitāristu Kasparu Zemīti ierakstījusi daudziem zināmu un iemīļotu korāli Ved mani, Dievs (Mūzika: Žans Sibēliuss, tulkojusi Tirzmaliete) jaunā interpretācijā.

Lasiet turpinājumu un klausieties korāļa fragmentu


Projekts Jauna slavas dziesma pakāpeniski ieiet finiša taisnē

 

Pirms diviem gadiem projekta iniciatoram Andrim Lankam, apmeklējot kādu Ziemassvētku koncertu, radās ideja un vēlme meklēt veidu, kā apzināt plašākai publikai vēl nedzirdētas kristīgas dziesmas un nepazīstamus autorus no dažādām Latvijas malām.

Lasiet turpinājumu šeit


Grupai Jorspeis jauns singls

Valentīndienas svētkos grupa Jorspeis dāvinājusi mums visiem singlu "Burinieks", kas, iespējams, būs iekļauts arī grupas gaidāmajā albumā. Šo dziesmu grupas soliste Linda Seļava-Prindule velta savam vīram un Jorspeis mūziķim Mārim Prindulim.
Lasiet turpinājumu un klausieties singla fragmentu


Grupai Xenos un Valdim Indrišonokam jauns, kopīgi veidots singls "Ieklausies"


Dziesma iznāk īsu brīdi pirms grupas Xenos trešā albuma izdošanas un atspoguļo Ziemassvētku vēsti - būt iejūtīgiem pret līdzcilvēkiem un palīdzēt vientuļajiem. Tā aicina nedomāt tikai par sevi, bet arī par citiem un tādējādi mainīt pasauli sev apkārt. 
Lasiet turpinājumu un klausieties singla fragmentu


Izdots Rīgas Gospelkora koncertieraksta DVD “Silver&Gold”

Rīgas Gospelkoris*, kas aktīvi darbojas jau kopš 2003.gada, izpilda „black gospel" – mūsdienīgu afroamerikāņu baznīcas mūziku, kas varbūt ir nedaudz neierasta latviešu klausītāja ausij. Tomēr tieši šajā mūzikā meklējami gandrīz visu mūsdienu mūzikas stilu – blūza, džeza, soula, r&b, roka u.c. pirmsākumi.
Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas fragmentu


Jauna pielūgsmes kompozīcija

 

Mareka Sarnovska kompozīcija "Lūgšana" ir dziļi personiska dziesma, kurā autors lūdz pēc Dievam vien piemītošās žēlastības uz piedošanu un dziedināšanu. Dziesmas motīvs ir Centuriona lūgums palīdzēt savam mīļotajam kalpam, kurš guļ uz nāves gultas, Mateja un Lūkas Evaņģēliju fragmentos.

Lasiet turpinājumu un klausīties kompozīcijas "Lūgšana" fragmentu


Grupai Xenos jauna dziesma Lieldienu noskaņās

Lieldienu noskaņās tapis grupas Xenos jaunais singls "Tuvāk". "Bieži vien mēs tiekam pārņemti ar ikdienas steigu un darbiem, ka neatliek laika apstāties, pārdomāt. Nespējam sev atzīt, ka mums nav miera, kuru kārojam," par jauno singlu "Tuvāk" stāsta dziesmas autore un grupas soliste Santa Lozinska.
Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas fragmentu


Grupai “Jorspeis” jauns albums


Klajā nācis kristīgās mūzikas grupas “Jorspeis” mūzikas albums „Ābele baltā“. Albumā iekļautas deviņas muzikālas kompozīcijas, tostarp arī klausītāju jau iemīļotas dziesmas – „Debesis ir tuvu klāt“, „Sākums“ un „Beautiful“.
Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas fragmentu


Dacei Kašai jauns mūzikas albums „Ieskaujošais vairākums”

Šoruden klajā nācis Daces Kašas pirmais studijas mūzikas albums “Ieskaujošais vairākums”, kurā iekļautas 13 muzikālas kompozīcijas latviešu, latgaliešu, angļu un krievu valodā.

Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas fragmentu


Elijai jauns albums "starp abiem krastiem"

 

Iznācis dziedātājas Elijas jaunākais mūzikas albums "starp abiem krastiem", kura tapšanā piedalījušies mūziķis un komponists Raimonds Tiguls, grupas "Vēstniecība" solists Valters Gleške, gregorisko dziedājumu ansamblis "Schola Cantorum Riga" un citi atzīti mākslinieki.

Lasiet turpinājumu un klausieties dziesmas fragmentu


"Xenos" singls - "Tavās Rokās"

 

Kristīgās mūzikas grupa „Xenos” ierakstījusi jaunu dziesmu „Tavās Rokās”, kas ir mīlestības himna Dievam.

 

Lasiet turpinājumu un klausieties singla fragmentu


Grupai „Jorspeis” jauns singls „Sākums”

 

Līdz ar pavasara tuvošanos, grupa „Jorspeis”, kura pastāv kopš 2007.gada un plašākai publikai zināma ar singliem „Beautiful” un „Debesis ir tuvu klāt”, klajā laidusi savu trešo singlu - „Sākums”.

 

Klausieties dziesmas „Sākums” fragmentu

 

 

 


Grupai „Xenos” jauns singls „Vai tu zini, kas ir mīlestība?”

 

Kristīgās mūzikas grupa „Xenos”, kura līdz šim izdevusi divus albumus un sevi veiksmīgi pieteikusi ar vairākiem singliem, izdod jaunu singlu „Vai tu zini, kas ir mīlestība?”. Dziesmai tapis arī grupas pirmais videoklips.

Klausies dziesmas „Vai tu zini, kas ir mīlestība?” fragmentu


Grupai „E[ks]odus” top šūpuļdziesmu albums

 

Kristīgā mūzikas grupa «E[ks]odus» gatavojas izdot šūpuļdziesmu albumu. Viena no albumā iekļautajām dziesmām – „Kad tevis nebija vēl”, dzirdama arī LKR ēterā.

 

Klausieties dziesmas „Kad tevis nebija vēl” fragmentu:

 


Anetes „Balti Ziedi”

Balti ziedi, krāsas, miers un prieks - skropstās sabiris kā sniegs...
Pirmssvētku laikā miera, prieka un iedrošinājuma pilnu dziesmu "Balti Ziedi" draugiem, paziņām un ikvienam klausītājam dāvina dziedātāja Anete. Par dziesmu Anete saka: "Gribējām ierakstīt mieru un prieku un to dot tālāk!" 

 

Klausieties dziesmas „Balti Ziedi” fragmentu


Iznācis Elijas albums „Kas ir šis bērns?”

 

5. decembrī klajā nāk kristīgās mūziķes Elijas albums ,,Kas ir šis bērns?’’. Projekta idejas autore un vadītāja ir Elija, albuma tapšanā piedalījās - Raimonds Tiguls, Līga Priede, Elizabete Vētra, Valters Gleške, Valdis Indrišonoks, Deniss Paškevičs un Gints Saulītis.

 

Klausieties dziesmu „Pāri visam” un „Gods Tēvam, Dēlam un Svētajam Garam” fragmentus.


Grupai Man-hu jauns singls

 

Kristīgās mūzikas grupa „Man-hu” laidusi klajā savu otro singlu „Tu un es”, kas ierakstīts 2008.gada pavasarī Sound Division Studio, Rīgā.

Dziesmas vārdu un mūzikas autors ir grupas solists Jānis Zābaks. Aranžējums – Man-hu.

 

Klausies singla „Tu un es” fragmentu

 

 


Grupai "Revival" jauna dziesma

 

Oktobra beigās LKR ēterā sāk skanēt grupas "Revival" jaunā dziesma "Svētīts lai top Tavs Vārds", kas tapusi LKR Skaņu ierakstu studijā. LKR klausītāji jau iemīļojuši grupas "Revival" dziesmas "He came" un "Es atvēru sirdi", kā arī grupas solistes Ineses Šuļžanokas un dziedātāja Jura Vizbuļa dziesmu "Kalnā".

Klausieties dziesmas „Svētīts lai top Tavs Vārds” fragmentu


Grupai "Vējš" debijas albums

 

Klajā nācis grupas „Vējš” debijas albums „Jo...”. Albumā ir iekļautas divpadsmit skanīgas, stiprinošas un iedrošinošas muzikālas kompozīcijas.

 

Klausieties dziesmu „Tas Kungs ir mans gans” un „Tagad” fragmentus.

 


Lindai Balcerei jauna dziesma „Neaizej”

 

Kristīgā mūziķe un „Īsta Mīlestība Gaida” kustības Latvijā vadītāja Linda Balcere septembra sākumā ierakstījusi jaunu dziesmu – „Neaizej”. Dziesmas mūzikas un vārdu autore ir Linda Balcere. „Neaizej” dzirdama arī Latvijas Kristīgā radio ēterā!

 

Klausieties dziesmas „Neaizej” fragmentu:

 


Grupai „Jorspeis” jauns singls „Beautiful”

 

Pēc veiksmīgas debijas pērnā gada beigās grupa „Jorspeis” klausītāju vērtējumam nodod savu otro singlu „Beautiful”. Grupa „Jorspeis” plašākai publikai kļuva zināma pērnā gada novembrī, kad debitēja ar singlu „Debesis ir tuvu klāt”.

 

Klausieties dziesmas "Beautiful" fragmentu:

 

 


Saksafonistam Artim Gāgam jauns albums

 

Kristīgais mūziķis, saksofonists un improvizācijas meistars Artis Gāga šajā vasarā ir izdevis jaunu albumu "Tumša nakte zaļa zāle".

 

Lasi turpinājumu un klausieties skaņdarba "Tumša nakte, zaļa zāle" fragmentu:

 

 


Iznācis albums „Laiks pielūgt 2”!

 

Klajā nācis Rīgas Mateja draudzes pielūgsmes mūzikas albums „laiks pielūgt 2”. Albumā dzirdēsiet 14 kompozīcijas, kas ierakstītas pielūgsmes vakarā „Laiks pielūgt” Rīgas Mateja baznīcā.

 

Klausieties dziesmu „Viņš valda” un „Cik liels mūsu Dievs” fragmentus:

 


Marijai Ledjajevai – debijas albums!

 

„Mans pirmais albums – tā ir liecība jeb stāsts par nepārtrauktu Dieva mīlestību un žēlastību dažādos manas dzīves brīžos, tā ir iespēja iepazīt manu iekšējo pasauli. Katra dziesma – tas ir stāsts par manām attiecībām ar Dievu un cilvēkiem,” par topošo albumu saka Marija.

 

Klausieties dziesmu Возлюби un 62 псалом fragmentus


„One Way” singls „Stāv rakstīts!”

 

Slavēšanas grupa „One Way” ierakstījusi jaunu dziesmu – „Stāv rakstīts!” Dziesmas autors ir Aigars Ābelītis un dziesma ierakstīta Your Studio Records. „Stāv rakstīts!” dzirdama arī Latvijas Kristīgā radio ēterā.

Klausieties singla „Stāv rakstīts!” fragmentu:

 

 

 


Elijas albums „...aizirties līdz rasai...”

 

,,Pateicoties Rīgas Reformātu Bībeles draudzes (www.rrbd.lv) finansiālam atbalstam un iedrošinājumam, kā arī projektā iesaistīto mākslinieku ieguldījumam, bija iespējams realizēt saturiski dinamisku, daudzkrāsainu un mākslinieciski augstvērtīgu muzikāli literāru produktu’’, tā par savu albumu saka Elija.

Lasi turpinājumu un klausies dziesmas "Krāsu krāsas" fragmentu


Kristīgā hiphopa albums LŪPĀ

 

Iznācis  pirmais latviešu kristīgā hiphopa albums „Lūpā”, ko izdevusi mūzikas izdevniecība „EMU leibls”. Tajā ir 16 dziesmas, un kā nojaušams no albuma nosaukuma, šo muzikālo dāvanu sarūpējis kristiešu aprindās pazīstamais hiphoperis Āķis (Kaspars Jansons).

 

Lasi interviju ar Kasparu Jansonu un klausies "3. dziesma" fragmentu


„Zemes Malas“ jaunais albums – „Ģeometrija“

 

Klajā nācis grupas „Zemes Mala“ albums „Ģeometrija“. Tajā ir 12 kompozīcijas, kas ierakstītas Latvijas Kristīgā Radio Ierakstu studijā. Albuma producents - Valdis Indrišonoks, miksēšana un māsterēšana Studijā Codex. (Māris Priede).

Lasi turpinājumu un klausies dziesmas “Asnu Burti” fragmentu

 


„One Way” singls „ Tevi slavēju”

 

Slavēšanas grupa „One Way” no Ventspils Your Studio Records ierakstījusi jaunu singlu – „Tevi slavēju”. Dziesmas teksta un mūzikas autors ir Oskars Sproģis.

 

Lasi turpinājumu un klausies singla fragmentu

 

 

 


„Jorspeis” singls „Debesis ir tuvu klāt”

 

Jaundibinātā mūziķu apvienība „Jorspeis” novembrī iepazīstina klausītājus ar savu pirmo singlu. Dziesma „Debesis ir tuvu klāt” stāsta par cilvēka iekšējās pasaules pārdzīvojumiem un mirkļiem, kurus piedzīvo ikviens savā dzīvē – par mieru, mīlestību, brīvību un atspirgšanu, stāsta grupas mūziķi Linda Seļava-Prindule un Māris Prindulis. Lasi turpinājumu un klausies singla fragmentu


"Xenos" singls - "ŪDENS".

 

Latvijas Kristīgā radio pirmais 2008.gada muzikālais jaunums ir grupas "Xenos" singls - "ŪDENS".

Kāds ir šīs dziesmas vēstījums?! Grupas līdere Santa Lozinska saka: „Dziesma ir par abpusēju mīlestību starp Dievu un cilvēkiem. Tā ir pateicība par iespēju tuvoties Viņam jebkurā brīdī, jo Viņš ir mūsu dzīvības ūdens.” Lasi turpinājumu un klausies singla fragmentu