Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

391. Laika Zīmes - Dieva veidota laulība
135. Gaismas ceļš - Brāļu draudžu process Anglijas parlamentā 2.d.
381. Ja Mani ļaudis - Viss no Dieva žēlastības
Atbildes uz klausītāju jautājumiem: „Ko par to saka Bībele” (199.daļa)
373. Kas ir cilvēks? - Maranata


Izdrukai

Īpašās intervijas


Maikls Velss

Doktors Maikls Velss saka: "Katrs ticīgais ir izbēdzis no mūžīgas elles, tomēr tikai nedaudzi atrod uzvaru pār ikdienas elli, kurā viņi dzīvo. Dažādas problēmas, apstākļi, cilvēki, grēki un pagātne turpina Dieva bērniem laupīt pārpilnīgu dzīvi." Par savas dzīves misiju Maikls Velss uzskata kalpošanu sakautiem kristiešiem. Latviešu valodā izdotas arī vairākas Maikla Velsa grāmatas.


Sarunājas Tālivaldis Tālbergs, tulko Ilgvars Vērmelis.


Šellija Gibsa un Nātans Edvardsons

Par seksuālo šķīstību un paklausību Dieva Vārdam - intervija ar diviem pārstāvjiem no kustības "Moral Revolution".

Sarunājas Ingūna Ķikute, tulko Rihards Kostigovs.


Gaļina Borisjuka

Gaļina Borisjuka ir pielūgsmes kalpošanas vadītāja no Baltkrievijas. Pēc izglītības - vokālais pedagogs. 35 gadu vecumā pilnīgā izmisumā sastapot Jēzu, viņa izvēlējās pilnībā savu dzīvi nodot Dievam.

Sarunājas Maira Ošeniece, tulko Everita Zariņa.


Brūss Hess

Oklahomas štata ASV Vaildvudas draudzes mācītāju Brūsu A. Hesu daudzi Latvijas Kristīgā radio klausītāji iemīļojuši kā iknedēļas raidījuma „Dārgumi katrai dienai” veidotāju. Saruna par biblisko skatupunktu uz daudzām mūsu dzīves šķautnēm, kā arī par pēdējiem laikiem - kā kristiešiem tajos dzīvot.


Sarunājas Tālivaldis Tālbergs, tulko Ilgvars Vērmelis.


Orens Lev Ari un Uri Gorens


 

Turpiniet iet uz Apsolīto zemi - šis ir Dieva Vārds, kuru Latvijai atvedis Jeruzālemes mesiāniskās draudzes "King of Glory Jerusalem" mācītājs Orens Lev Ari. Savukārt viņa draugs un līdzgaitnieks Uri Gorens uzsver: "Šis ir grūts laiks Latvijai, bet ir jāatceras, ka Jēzus Kristus ir mūsu cerība visās situācijās!"

Sarunājas Inga Skuja, tulko Sarmīte Dzintare.


Robs Hočkins

"Gribēju aizbēgt pilnīgi no visa un visiem, neskatoties uz to, ka man  bija viss, par ko pasaule saka, kam man būtu jābūt. Es slimoju ar klīnisko depresiju un biju nepārtraukti dusmīgs," atceras žurnālists un reklāmas speciālists Robs Hočkins, kurš piedzīvoja radikālu atgriešanos no depresijas un šobrīd kalpo Dievam kā misionārs "Extreme Prophetic" misijā.

Sarunājas Maira Ošeniece, tulko Everita Zariņa.


Rojs Harterns

"Mums ir jādzīvo tā, it kā Jēzus nāktu šodien, bet jāplāno viss tā, it kā mums būtu doti vēl simts gadi," ar lielu nopietnību jautājumā par pēdējiem laikiem atbild doktors un mācītājs Rojs Harterns (Roy Harthern). 2001.gadā, kad mācītājam bija 74 gadi, ārsti konstatēja nieru vēzi un noteica, ka atlikušas vien 12 stundas, ko dzīvot. Pēc diviem mēnešiem ārstiem nācās atzīt, ka ir noticis brīnums un organismā nav vairs nekādas slimības pēdas.

Sarunājas Maira Ošeniece, tulko Everita Zariņa.


Aleksandrs Patlis

Ko nozīmē aiziet no slavenas grupas un turpināt savu muzikālo karjeru patstāvīgi? Uz šo jautājumu atbild grupas "Novij Jerusalim" bijušais līderis Aleksandrs Patlis. Viņš īpaši uzrunāja arī jaunos kristīgos mūziķus, atgādinot: "Nepazaudējiet To, kā dēļ jūs ejat uz skatuves! Tu vari būt ticīgs cilvēks, bet, ja tavas attiecības ar Dievu ir pārvērtušās tikai par reliģiju, tad viss kļūs sauss un bez garšas, tāpēc mums katram ir vajadzīgs Svētais Gars!"

Sarunājas Andris Suščiks.


Ostins Bīls

Slavēšanai nav jābūt ierobežotai "kastē", slavējot mums ir jāatraisās – to sarunā vairākkārt uzsver slavēšanas vadītājs, mūziķis un producents Ostins Bīls. Viņš ir slavēšanas mācītājs draudzē Floridā un vēlas aizdedzināt radošumu un mākslu slavētāju vidū.

Sarunājas Ingūna Ķikute.


Elvīra Meijere

Starptautiskā kustība "Ebreji par Jēzu" šodien visā pasaulē māca, ko Dieva Vārds saka par Savu tautu, un aicina visu paaudžu cilvēkus pieņemt glābjošo vēsti. Ebrejiete Elvīra Meijere ir Harkovas nodaļas misionāre no Ukrainas un par sevi vispirms atklāj, ka, pirms pieņēmusi kristīgo ticību, visu mūžu bijusi ateiste. Šodien viņa aktīvi iesaistījusies misijas darbā un dažādās evaņģelizācijas kampaņās visā pasaulē.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Diāna Baumane.


The Freedom Project

2006.gadā organizācijas "Jaunatne ar misiju" ietvaros tapa kāds unikāls projekts "The Freedom project". Cilvēktirdzniecība ir otra lielākā kriminālā industrija pasaulē, un cīņa pret cilvēktirdzniecību ir cīņa par cilvēku brīvību - tā atzīst projekta "The Freedom project" pārstāvji no ASV.

Sarunājas Ingūna Ķikute, tulko Jānis Zābaks.


Deivids Smethursts

Austrālijas evaņģēlists deivids Smethursts par Latviju pirmoreiz dzirdēja Melburnā, īsti nenojaušot, kur šāda valsts atrodas. Taču no tā brīža Dievs viņu uz Latviju nu jau ir vedis vairāk nekā 30 reizes. Savukārt Olimpiskajās spēlēs Pekinā sportisti meklēja tieši šī evaņģēlista Smethurst garīgo padomu. Kādēļ?

Sarunājas Andris Suščiks, tulko Veronika Martinova.


Marko Koivisto

Astoņdesmito gadu beigās garīgo atmodu Latvijai palīdzēja nest tieši misionāri no Somijas. Kāda šobrīd ir garīgā atmosfēra Somijā, kādēļ tur var sastapt mācītājus, kuri savas zināšanas vērtē augstāk par biblisko gudrību? Ko nozīmē būt liberālam mācītājam? Kā, studējot teoloģiju, var pazaudēt ticību? Mācītājs un teoloģijas doktors Marko Koivisto ir pārliecināts, ka dzīvojam pēdējos laikos.

Sarunājas Maira Ošeniece.


A. L. Gils

1972.gadā doktors A. L. Gils ar sievu Džoisu piedzīvoja kristību Svētajā Garā. Kopš tā brīža mācība par Svētā Gara dāvanām ieņem vienu no galvenajām vietām viņa kalpošanā. Viņš ir aculiecinieks neskaitāmiem brīnumiem - kā aklie sāk redzēt un kā kurlie sāk dzirdēt.

Sarunājas Ingūna Ķikute.


Pērs Alfrēds Rozenbergs Dīns

“Es nesapratu latviešu valodu, bet sapratu, par ko šī latviešu sieviete lūdza,” tā par Svētā Gara pieskārienu savā dzīvē stāsta Pērs Alfrēds Rozenbergs Dīns no Bergenas, Norvēģijas. Jau divus gadus Pērs Alfrēds ir precējies ar latvieti Ināru. Pēc profesijas viņš ir taksists. Kopš savu dzīvi Pērs Alfrēds atdeva Dievam, viņš liecina, ka Dievs katru cilvēku var lietot visneticamākajos un negaidītākajos veidos. Uzziniet, kā atbildēt īstam sātanistam un kā reaģēt, ja Svētais Gars liek darīt ko prātam neaptveramu!

Sarunājas Ingūna Millere, tulko Roberts Paeglis.


Matīss Upītis

Nereti Dievs atlasa visvājākos, bezcerīgākos - tos, kuriem laikabiedri, iespējams, novēlētu nemaz nepiedzimt. Un Viņš attīra, dāvā Savu Garu, parāda mīlestību, nosauc par Savu bērnu un piepilda ar atziņu. Matīss Upītis no Valmieras atklāj Dieva glābšanas nodomu viņa dzīvei ar dažādiem brīnumiem.

Sarunājas Andris Suščiks.


Eders Figeredo

Riodeženeiro daudzi atpazīst pēc pasaulslavenā karnevāla. Mācītājs Eders Figeredo atzīst, ka tieši pēc tā katru gadu draudzei "Dieva valstība" pievienojas arvien jauni cilvēki. Mācītājs ir aculiecinieks neticamiem Dieva brīnumiem, kurus draudze piedzīvo savos dievkalpojumos.

Sarunājas Lilita Ozoliņa, tulko Andris Suščiks.


Pīters Brisko

"Kad 1989.gadā pēc Berlīnes mūra sagraušanas radās iespēja dibināt uzņēmumus arī Austrumeiropā,  tika dibināta organizācija "Eiropartneri" ar mērķi aizsniegt Eiropas biznesa pasauli Kristum. Tās dibinātājs Pīters Brisko (Peter Briscoe) šobrīd ir "Crown Financial Ministries" kalpošanas viceprezidents. Kā pareizi veidot biznesu pēc Bībeles principiem, un kā iegūt finansiālo neatkarību? Kristiešu uzņēmējiem ir jāpārstāj būt par "zemūdens kristiešiem".

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Andris Ozoliņš.


Kajs Karjolainens

Kalpošana "Take it Now Ministries" sludina Jēzus Kristus evaņģēliju Somijā un visā pasaulē. Vēsts par Svētā Gara spēku un prieku ir mācītāja Kaja Karjolainena sludināšanas pamatā. Sarunā viņš arī dalās ar novērojumiem par garīgo atmosfēru Somijā un atbild uz jautājumiem, kādēļ lielākais drauds baznīcai šodien ir reliģija un kā nenogurt savā kalpošanā.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Kristaps Āboltiņš.


Ričards Mūrs

Savu kalpošanu viņš kādreiz sauca par brīnumu kalpošanu. Taču brīnumu tajā nebija. Kas mainījās, kad pār viņa kalpošanu nonāca Dieva uguns? Ko nozīmē Dieva uguns, un kā to saņemt savā kalpošanā? Hovarda Brauna līdzstrādnieks Ričards Mūrs ir piedzīvojis, ka tikai tad, kad uzticamies Dievam, mēs atbrīvojam Dieva svētību savai dzīvei.

Sarunājas Maira Ošeniece.


Hanss Pīters Šoks

Kā skautu ideja saskan ar Bībeles vēsti? Kāda nozīme draudžu bērnu un jauniešu garīgajā izaugsmē ir laivu izbraucieniem, nometnēm ārpus pilsētas mūriem un citām dabā organizētām aktivitātēm? Pasaulē organizācija "Royal Rangers" jeb "Ķēniņa dārgumu meklētāji" darbojas jau vairāk nekā 40 gadus, no tiem 25 gadus – Vācijā. Par to stāsta Hans Peter-Schock no Vācijas. Sarunā piedalās arī mācītājs Jānis Sadovskis, stāstot par šīs organizācijas darbību Latvijā.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Andris Suščiks.


Maksims Maksimovs

Televīzija kopš tās pirmsākumiem ir spēcīgs medijs sabiedriskās domas veidošanā un skatītāju attieksmes ietekmēšanā. Tādēļ būtiski ir uzdot jautājumu - kā pasludināt Labo Vēsti šodien caur TV? Kādēļ kristiešiem ir jābūt televīzijā? Par savu septiņus gadus ilgo pieredzi TV darbā stāsta pirmās krievvalodīgās satelītelevīzijas CNL prezidents Maksims Maksimovs.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova.


Sergejs Šidlovskis

"Ja redzam cilvēku, kurš ir apstājies, problēma nav cilvēkā, bet gan draudzē, kas viņu nav spējusi pacelt, iedvesmot un uzrunāt,” tāda ir draudzes „Dieva Vēstniecība” sludinātāja Sergeja Šidlovska pārliecība. Viņš māca par lūgšanas un Dieva meklēšanas nozīmi. Vairākkārt Sergejs Šidlovskis ir kalpojis arī Latvijā.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova.


Debija Riča

Viņa ir bijusi misionāre Aļaskā, bet tagad - daudzviet pasaulē kalpo ar apbrīnojamu liecību par dziedināšanu.

Sarunājas Maira Ošeniece.


Pīters Daniēls

 

No analfabēta līdz multimiljonāram un pieprasītam biznesa konsultantam visā pasaulē – tas ir Pīters Daniels no Austrālijas, kura dzīvi radikāli mainīja Bilija Grehema dievkalpojumā dzirdētie vārdi, ka Dieva priekšā visi cilvēki ir vienlīdzīgi. 

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova, tulko Zanda Ķiģele.


Valdis Zatlers

Cilvēks ar ļoti interesantu dzīvesstāstu, augstu profesionalitāti medicīnā un augstām morāles un tikumības vērtībām. Jums ir iespēja dzirdēt 2007.gada maija beigās tapušu sarunu ar tobrīd vēl prezidenta amata kandidātu Valdi Zatleru - par vērtībām, diplomātiju sabiedrībā, vārda spēku un brīvību.

Sarunājas Tālivaldis Tālbergs.


Dons Ričardsons

1962.gadā Dons un Kerola Ričardsoni, riskējot ar savām dzīvībām, devās sludināt Evaņģēliju sovi ciltij Jaungvinejas džungļos. Neaizmirstams stāsts par 15 gadiem, kuru laikā Dons ar sievu izstrādāja sovi valodai atbilstošu alfabētu, mācīja cilts locekļiem lasīt viņu dzimtajā valodā un pārtulkoja Jauno Derību. Vairāk nekā puse soviešu pieņēma Jēzu Kristu par savu Kungu un Glābēju.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova.


Maikls Velss

Vairākkārt Latvijā viesojies un to iemīlējis ir daudzu kristīgu grāmatu autors Maikls Velss. Viņš arī vairāk nekā 25 gadus kalpo kā kristīgais padomdevējs homoseksualitātes jautājumos. Šajā sarunā viņs dalās savās pārdomās par sakautiem kristiešiem, draudžu atbildību viņu priekšā un iespējām nodzīvot savu dzīvi kā neticīgam ticīgajam.

Sarunājas Viktorija Slavinska-Kostigova.


Sandejs Adeladža

Eiropā lielākā harizmātiskā draudze atrodas Ukrainā, bet tās galvenais mācītājs ir dzimis Nigērijā. Kādēļ Dievs aicināja kalpotāju Sandeju Adeladžu no Āfrikas veidot draudzi Eiropā? Kas ir draudzes attīstības pamatā?

Sarunājas Tālivaldis Tālbergs. Saruna notiek krievu valodā.