Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

391. Laika Zīmes - Dieva veidota laulība
135. Gaismas ceļš - Brāļu draudžu process Anglijas parlamentā 2.d.
381. Ja Mani ļaudis - Viss no Dieva žēlastības
Atbildes uz klausītāju jautājumiem: „Ko par to saka Bībele” (199.daļa)
373. Kas ir cilvēks? - Maranata


Izdrukai

Dace Kaša - „Ieskaujošais vairākums”


Dacei Kašai jauns mūzikas albums „Ieskaujošais vairākums”

Šoruden klajā nācis Daces Kašas pirmais studijas mūzikas albums “Ieskaujošais vairākums”, kurā iekļautas 13 muzikālas kompozīcijas latviešu, latgaliešu, angļu un krievu valodā.

 Atceroties albuma tapšanas ceļu, Dace Kaša stāsta: „Šīs pārdomu mūzikas sākumi meklējami pirms deviņiem gadiem “Jesus Revolution” koncertā Sapņu fabrikā Rīgā. Toreiz klausoties un vērojot jauniešu radošās izpausmes, lūdzu Dievam dāvanu Viņu slavēt, dziedot. Tad nāca dziesmas – nestandarta, dīvainos ritmos bet no sirds. Dāvana attīstījās, sāku apgūt afrikāņu bungu – džambas spēli, tā, ka daudzu dziesmu tapšanā pamatu veidoja ritms. Dziesmu krājums auga, līdz 2007. gada Ziemassvētkos ar draugu palīdzību un atbalstu izdevām demo albumu “Uzdrošinājums”, kurā tika iekļautas divpadsmit Dieva dotās dziesmas, kurās piedalījos es pati (vokāls, perkusijas) un Vineta Vītola (tagad Irbe) (piebalss, ģitāra). Kopā ar Vinetu dziesmas auklējām un  saspēlējāmies gan mūzikā, gan dzīvē, nodibinot ciešu draudzību. Kopā koncertējām un priecājāmies par Dieva darbiem mūsu dzīvē. Pieaugot mūzikā un ejot cauri dzīves skolas eksāmeniem, radās iedvesma sākt darbu pie mūzikas albuma “Ieskaujošais vairākums””.

Albuma „Ieskaujošais vairākums” ierakstā izmantoti tādi instrumenti kā vijole, kokle, mandolīna, akordeons, ģitāra, klavieres, dažādas perkusijas un , kā to sauc pati Dace, „citas muzikālās garšvielas” un dzirdams kaut kas no folkmūzikas, blūza un krievu romanču elementiem., kas veido inovatīvu mūzikas stilu, ko māksliniece ir iesaukusi par Native Beauty.

Albuma tapšanā piedalījušies mūziķi – Ieva Buša (kokle), Austra Klotiņa (vijole), Jānis Augustīnus Vaivods (ģitāra), Liene Dravniece (akordeons), Kaspars Ezeriņš (ģitāra), Baiba Plakane (mandolīna, ģitāra), Jānis Raģelis (bungas, perkusijas) un Asmik (vokāls).

Klausieties dziesmas "Jā, slava Kungam" fragmentu: