Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

391. Laika Zīmes - Dieva veidota laulība
135. Gaismas ceļš - Brāļu draudžu process Anglijas parlamentā 2.d.
381. Ja Mani ļaudis - Viss no Dieva žēlastības
Atbildes uz klausītāju jautājumiem: „Ko par to saka Bībele” (199.daļa)
373. Kas ir cilvēks? - Maranata


Izdrukai

"Tumša nakte zaļa zāle"


Kristīgais mūziķis, saksofonists un improvizācijas meistars Artis Gāga šajā vasarā ir izdevis jaunu albumu "Tumša nakte zaļa zāle".

 

Jaunajā albumā ir dzirdamas gan latviešu tautas dziesmas Arta Gāgas apdarē, gan mūziķa orģinālkompozīcija. Folkmūzikas elementi albumā savijas ar moderno skanējumu, izceļot tautas dziesmu melodiju skaistumu un rādot latviskās kultūras mantojuma aktualitāti mūsdienās. Meditatīvās noskaņas, kas ieskanas sirdī, meklējot tumšajā naktī pazudušo kumeliņu un pavadot saulīti vēlu vakarā ritmiski savijas ar prieku par nopļautajām div’ pļaviņām un sešiem maziem bundzeniekiem.

 

Arta Gāgas spēlētā saksofona mūzika uzrunā gan instrumentālās, gan folk un etno, gan modernās, gan klasiskās mūzikas mīļotāju.  

Savu talantu saksofona spēlē un kompozīcijas mākslā Artis Gāga ir pierādījis ar savu iepriekšējo debijas albumu „Muzikālās impresijas: Zīmējumi Debesīs”, kas iznāca 2007.gadā un ieguva 2 Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas kā labākais instrumentālās, filmu un teātra mūzikas albums un kā labākais debijas albums.

 

Artis Gāga labprāt piedalās dažādos kopprojektos gan ar vokālo grupu „Putni”, gan ansambli Schola Cantorum Riga, kā arī ar kontratenoru Sergeju Jēgeru. Artis ir arī mūzikas autors muzikālai performancei „Mana Roze”, kas tika iestudēta sadarbībā ar horeogrāfi Olgu Žitluhinu un viņas dejas grupu, un kas stāsta leģendu par Turaidas Rozi.

 

Abus Arta Gāgas albumus - „Tumša nakte zaļa zāle” un debijas albumu „Muzikālas impresijas: Zīmējumi debesīs” var iegādāties mūzikās ierakstu veikalos, kā arī kristīgās literatūras veikalā „Raksti”.

 

Iegādāties albumu varat šeit.

 

Klausieties skaņdarba "Tumša nakte, zaļa zāle" fragmentu: