Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

391. Laika Zīmes - Dieva veidota laulība
135. Gaismas ceļš - Brāļu draudžu process Anglijas parlamentā 2.d.
381. Ja Mani ļaudis - Viss no Dieva žēlastības
Atbildes uz klausītāju jautājumiem: „Ko par to saka Bībele” (199.daļa)
373. Kas ir cilvēks? - Maranata


Izdrukai

Izdots Rīgas Gospelkora koncertieraksta DVD “Silver&Gold”


Izdots Rīgas Gospelkora koncertieraksta DVD “Silver&Gold”

Rīgas Gospelkoris*, kas aktīvi darbojas jau kopš 2003.gada, izpilda „black gospel" – mūsdienīgu afroamerikāņu baznīcas mūziku, kas varbūt ir nedaudz neierasta latviešu klausītāja ausij. Tomēr tieši šajā mūzikā meklējami gandrīz visu mūsdienu mūzikas stilu – blūza, džeza, soula, r&b, roka u.c. pirmsākumi. Šis žanrs attīstās un mainās, ietverot visdažādākos mūzikas stilus, tādā veidā saglabājot savu vietu arī pasaules kristīgajā mūzikā.
Jaunajā DVD iekļauti pasaulē plaši pazīstami gospeļu evergrīni un šī žanra klasika.

Dieva vārdā teikts: “Lai tad Visuvarenais būtu tavs visdārgākais zelts un Viņa bauslība lai būtu tavs sudrabs, tikai tad tu pilnā mērā iepriecināts varēsi paļauties uz Visuvareno un pret Dievu uzticībā pacelt savu vaigu. Tu Viņu lūgsi, un Viņš tevi paklausīs, un savus īpašos solījumus Viņam tu varēsi izpildīt. Ja kādu nodomu tu uzsāksi, tad tas tev izdosies, un pār taviem ceļiem spīdēs gaisma.” Ījaba 22:25-28

Dievs Rīgas Gospelkorim laika gaitā devis daudzus sapņus, par kuriem koris lūdzis, cerējis un ticējis ne tikai mēģinājumos, bet arī kora īpašajās lūgšanās. Arī profesionāls koncerta ieraksts un tā izdošana ir bijusi viena no kora lūgšanām un profesionālajiem mērķiem.
Pirmais solis uz atbildētu lūgšanu atnāca tad, kad repertuārs bija noslīpēts un koris bija nesavtīgi kalpojis visur, kur tika aicināts - Dievs deva ideju Andrejam Vesniņam piedāvāt korim ierakstīt koncertu profesionālā kvalitātē.Taču nofilmēto materiālu vajadzēja apstrādāt, samontēt un izdot, kas prasīja ne mazums līdzekļu. Koris turpināja lūgt un kārtējo reizi pārliecinājās, ka Dievs neatstāj lietas nepabeigtas. Pateicoties ticībai, daudzām lūgšanām un cilvēku sirdīm, kuras paklausa Dieva aicinājumam, Rīgas Gospelkoris var liecināt par Dieva uzticamību un turēt rokās tās pierādījumu – pirmo kora koncertierakstu „Siver&Gold“ DVD formātā!

„Dievs mūs patiešām ir bagātīgi svētījis gan ar finansēm, gan cilvēku labvēlību, nodrošinot iespēju izdot kora koncertierakstu “Sudrabs un Zelts” profesionālā DVD formātā, lai dalītos ar Dieva vārdu, kā arī ar to prieku, enerģiju un mīlestību uz Dievu, ko sevī nes gospel mūzikas žanrs, ne tikai koncertos, bet arī jūsu mājas kinozālēs,“ apliecina kora vadītāja Railī Orrava.  

Kora DVD ieraksta producente  - kora vadītāja Raili Orrava, skaņas apstrāde - Edijs Gņedovskis studijā G.E.M. Video pēcapstrāde - Inga Skuja. DVD dizains - Guntars Ošenieks. Bukletā izmantotas Karlīnas Vītoliņas fotogrāfijas. Koncerta ierakstā bez kora piedalās arī instrumentālais sastāvs, kurā muzicē Pāvels Murašovs (taustiņi un programmēšana), Dmitrijs Karpovs (ērģeles), Oskars Sproģis (bass), Antons Gella (bungas) un bērnu vokālais ansamblis.* Rīgas Gospelkora pirmsākumi meklējami 2003.gadā, kad grupa dziedātgribošu  Rīgas Lutera baznīcas jauniešu apvienojās ar gospel/jazz grupu Genesis Voices un izveidoja kori, kura vadību uzņēmās Railī Orrava. 2005.gadā kā dziedātājs korim pievienojās Jānis Maslovskis, kurš pēc diviem gadiem kļuva par kora diriģentu.
Jau devīto gadu koris aktīvi koncertē Latvijā un ārpus tās, apmeklē gospel mūzikas festivālus pasaulē, rīko kopīgus projektus ar gospel mūzikas zvaigznēm no ASV un pašmāju mūziķiem. Plašāku atpazīstamību Rīgas Gospelkoris ieguva, organizējot mūzikas festivālu „Sing Gospel Latvia" 2007. un 2008. gadā, kurā kā galvenie viesi uzstājās afroamerikāņu mūziķi no gospel mūzikas Mekas, Čikāgas, ASV– Terry Moore, Walter Owens un Malcolm Williams.
2011.gadā ar kori kopā uzstājās multi instrumentālists, aranžētājs un producents no Čikāgas – Terijs Mūrs (Terry Moore), kurš šī gada vasarā uzaicinājis kori turnejā pa ASV.

Klausīties dziesmas "We are family" fragentu: