Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

391. Laika Zīmes - Dieva veidota laulība
135. Gaismas ceļš - Brāļu draudžu process Anglijas parlamentā 2.d.
381. Ja Mani ļaudis - Viss no Dieva žēlastības
Atbildes uz klausītāju jautājumiem: „Ko par to saka Bībele” (199.daļa)
373. Kas ir cilvēks? - Maranata


Izdrukai

Projekts Jauna slavas dziesma pakāpeniski ieiet finiša taisnē


Projekts Jauna slavas dziesma pakāpeniski ieiet finiša taisnē


Pirms diviem gadiem projekta iniciatoram Andrim Lankam, apmeklējot kādu Ziemassvētku koncertu, radās ideja un vēlme meklēt veidu, kā apzināt plašākai publikai vēl nedzirdētas kristīgas dziesmas un nepazīstamus autorus no dažādām Latvijas malām, lai atbalstītu jaunos kristīgos mūziķus un priecētu klausītājus ar jaunām dziesmām latviešu valodā, ko draudzes varētu izmantot arī savos dievkalpojumos.


Pārrunājot šo ideju ar vairākiem domubiedriem, radās doma sanākt kopā un ierakstīt vēl neatskaņotas slavas un pielūgsmes dziesmas. Iecere tika īstenota pagājušā gada augustā, kad skaistā Kurzemes vietā sapulcējās Andris Lanka, Anete un Uldis Kozlovski, Valdis un Kārlis Indrišonoki, Jānis un Ilze Zābaki, Artis Šimpermanis, Lana Ludiņa, Jolanta Kanašķe, Māris un Linda Prinduļi, Ilze Šveiduka, Anna Sēruma un kopā ierakstīja 11 dziesmas. Tās jau šobrīd varam dzirdēt LKR ēterā un sociālajos tīklos.

 

Šogad projekta organizētāji izvirzīja lielāku mērķi, jo tika nolemts atrast un ierakstīt 40 jaunas dziesmas. Šajā nolūkā no šī gada marta projekts Jauna slavas dziesma pabijis jau septiņās pilsētās – Talsos, Jelgavā, Ogrē, Cēsīs, Rīgā, Kuldīgā un Valmierā, kur profesionālo mūziķu komanda tikusies ar jaunajiem dziesmu autoriem, noklausījusies daudzas jaunas dziesmas un sniegusi koncertus, kuros skanējušas gan jau ierakstītās, gan pavisam jaunas dziesmas. Bet augusta vidū plānota radošā nometne, kurā noritēs darbs pie jauno dziesmu ierakstīšanas. Jāatgādina, ka šis projekts ir absolūti nekomerciāls, balstīts uz mūziķu entuziasmu un labprātīgiem ziedojumiem.


Īsajā atelpas brīdī starp dziesmu darbnīcu un koncertu Rīgā, kas 21. aprīlī notika Vīlandes baptistu baznīcā, LKR mūzikas redakcija aicināja Andri Lanku un Valdi Indrišonoku uz nelielu sarunu, lai uzzinātu, kā projektam veicies līdz šim.


Adris Lanka „Atsaucība ir liela. Esam dzirdējuši daudzas brīnišķīgas dziesmas. Tā kā problēmu atrast, ko ierakstīt, nebūs. Drīzāk gan otrādi – grūti būs izvēlēties. Ļoti iepriecināti esam par to, ka pēdējos gados mainījušies kompozīciju izteiksmes līdzekļi. Tekstos vairs nav ierasto standarta frāžu, bībeliskas domas izteiktas mūsdienīgā dzejā.
Liels prieks arī par dzirdētajām balsīm – nevarējām pat iedomāties, ka Latvijā ir atrodamas tādas balsis!


Vai ir arī kādi novērojumi, par ko jaunajiem mūziķiem derētu padomāt, lai rezultāts būtu pēc iespējas labāks?


Valdis Indrišonoks „Diemžēl jāsecina, ka lielākajai daļai jauno mākslinieku nav nekādas muzikālas izglītības. Līdz ar to pietrūkst zināšanu, prasmju un muzikālas bāzes, uz kuras varētu būvēt kaut ko paliekošu. Tas, ka dara no sirds, ir labi, bet Dievs nekad nav noliedzis kvalitāti. Par to lasām arī Bībelē, 2. Laiku grāmatā 5. nodaļā ir stāstīts par lielu pulku taurētāju un dziedātāju, kas, slavējot Dievu, skanēja kā viens vesels. Šāda saskaņa nav iespējama bez pamatīga darba un prasmēm. Jaunajiem māksliniekiem vajadzētu ņemt vērā, ka Dievs dāvā talantu, bet tas, ko mēs ar to iesākam, ir mūsu rokās. Ja es talantu nekopju, neattīstu, tad es Dieva darbu daru nolaidīgi...”


Andris Lanka „ Bieži jaunie autori nevēlas dziesmā neko mainīt, uzlabot, aizbildinoties ar to, ka Dievs viņiem šo dziesmu ir dāvājis tieši tādu. Tomēr arī dimanti tiek iegūti, dārgakmeni rūpīgi apstrādājot, slīpējot. Domāju, ka vajadzīgi gan iedrošinājumi, gan filtri, lai iegūtu labu rezultātu.”


Latvijas Kristīgā radio mūzikas redakcija, savukārt, novēl projekta organizatoriem un dalībniekiem Dieva svētību un vadību gan pēdējā radošajā darbnīcā, gan augusta nometnes darbā, kad noritēs dziesmu ieraksts. Un ar nepacietību gaidīsim jaunās dziesmas!

 

Projekta organizatori atgādina:
Atlikusi vēl viena darbnīca - Liepājā 19. maijā.
Visiem tiem, kas vēlas pieteikt savas dziesmas vai kristīga rakstura dzeju 2012. gada projektam - lūgums dot ziņu, rakstot uz jauna.slavas.dziesma@gmail.com vai zvanot pat tālr. 29105168.
Šos saziņas veidus var izmantot arī tie, kuri vēlas atbalstīt šo projektu (iespējami dažādi atbalsta veidi).