Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

Laika Zīmes
Ko par to saka Bībele
Ja mani ļaudis - Dieva likumi un viltus ceļi
Gaismas ceļš - Peter Chelčicky Ticības tīkls
„Ko par to saka Bībele” (168.daļa)


Izdrukai

Pēc pāvesta atkāpšanās kardināli gatavojas konklāvam

01.mar.2013
Latvijas Kristīgais radio/leta.lv


Romas katoļu baznīcas kardināli visā pasaulē piektdien sākuši gatavoties gaidāmajam konklāvam, kurā tiks izraudzīts jaunais katoļu baznīcas galva. Sagaidāms, ka piektdien kardināliem tiks izsūtītas vēstules ar aicinājumu nākamajā nedēļā ierasties uz sanāksmēm, kurās tiks izraudzīts konklāva sākuma datums.

Nākamajā nedēļā paredzētās sanāksmes, kas zināmas kā "vispārīgā pulcēšanās", būs iespēja izvērtēt arī iespējamos kandidātus uz augsto amatu. Sagaidāms, ka konklāvs darbu sāks marta pirmajā pusē. Konklāvs pulcēs 117 kardinālus no visas pasaules. Jauno baznīcas galvu sagaida daudz risināmu jautājumu, sākot no katoļu reformatoru aicinājumiem atcelt celibātu un atļaut sieviešu iecelšanu garīdznieku kārtā un beidzot ar pedofilijas skandāliem, kas aptraipījuši baznīcas vārdu.

Vatikāna analītiķi prognozē, ka pāvesta negaidītā atkāpšanās varētu baznīcā radīt precedentu attiecībā uz gados veciem pāvestiem, un daudzi katoļi ir pārliecināti, ka jauneklīgāks pāvests spētu iedvest jaunu elpu problēmu māktajā baznīcā. Tomēr pastāv arī bažas par šāda soļa ietekmi uz nākotnes procesiem. "Cilvēki, kas, piemēram, nepiekrīt nākamajam pāvestam, sāks kampaņu, lai panāktu viņa atkāpšanos," norādīja Austrālijas kardināls Džordžs Pells, kurš veltīja arī kritiskus vārdus Benediktam XVI, norādot, ka viņš bijis "izcils skolotājs", bet valdīšana nav bijusi viņa stiprā puse. XIII gadsimta pāvests Celestīns V līdz šim bija vienīgais katoļu baznīcas galva, kurš no augstā amata atteicies, norādot, ka nespēj pildīt savus pienākumus. Viņš bija eremīts un pāvesta amatā pavadīja vien dažus mēnešus. Celestīns toreiz skaidroja, ka tiecas pēc vienkāršākas dzīves un nav piemērots augstajam amatam.