Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

391. Laika Zīmes - Dieva veidota laulība
135. Gaismas ceļš - Brāļu draudžu process Anglijas parlamentā 2.d.
381. Ja Mani ļaudis - Viss no Dieva žēlastības
Atbildes uz klausītāju jautājumiem: „Ko par to saka Bībele” (199.daļa)
373. Kas ir cilvēks? - Maranata


Izdrukai

Arhīvs

Balso par ģimeni

Ceturdienās 17:15

atkārtojums 23:15


Raidījums par ģimeni, vērtībām un Latviju.

Šis ir izšķirošs laiks, lai Latvijas pamatlikumā -  Satversmē - tiktu nostiprināts ģimenes jēdziens. Runāsim un diskutēsim, kāpēc konservatīvi kristīgā sabiedrības daļa uzskata to par nepieciešamu un kā tas ietekmēs Latvijas nākotni. Nebaidīsimies runāt arī par draudiem, kas var notikt, ja tas netiks izdarīts. Daudz mums stāsta citu valstu pieredze, kur ģimenes jēdziens ir nevis nostiprināts, bet gan paplašināts un tajā tiek ielasīti pat ļoti dažādi ģimenes modeļi.

Raidījumu veido biedrība "Asociācija Ģimene",
ar studijas viesiem tiekas Viktorija Slavinska-Kostigova


Pieteikties uz podcast podcast
Pievienot iTunes

30.jūn.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Voldemārs Lauciņš

"Ir traģiski, ja mums apnīk labās lietas un mēs pat par tām aizmirstam. Kā valsts esam šobrīd apmaldījušies trīs priedēs. No vienas puses ir aizbildinājums, ka visa rietumpasaule ir tajās apmaldījusies, tomēr nedrīkstam aizmirst kaut vai to, kā veidot pareizi attiecības," norāda teologs, medija "Apriņķis" rakstu autors un Lutera akadēmijas pasniedzējs Voldemārs Lauciņš. Viņš norāda, ka ģimene ir vienīgais Dieva iedibinājums, kas spēj visiem dot pareizo ilgtermiņa rezultātu, un uzsver, ka izjūt īpašu personīgo atbildību mudināt iestāties par ģimeni tos, kas neņem vērā pamata likumsakarības. Par parakstu vākšanu, lai nostiprinātu Satversmē ģimenes jēdzienu, viņš saka - šajā desmitgadē šis ir nozīmīgākais brīdis, kas jāizmanto, jo parakstoties mēs ļaujam arī paildzināt tik nepieciešamo diskusiju sabiedrībā.


23.jūn.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Artūrs Rižeščonoks

"Kad tradicionālas ģimenes grib izteikt savu viedokli, tām liek klusēt, jo tas, lūk, neesot populārs un tas neatbalsta liberālos uzskatus un centienus. Tomēr es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš apzinās, ka tikai tradicionāla un dabiska ģimene ir viens no svarīgākajiem valsts balstiem, parakstīties par šo iniciatīvu. Brīnums var notikt tikai tad, ja mēs iesaistīsimies visi," tā aicina Latvijas Lūgšanu tīkla vadītājs Artūrs Rižeščenoks. Viņš norāda, ka vērtības, uz kurām mēs kā nācija šobrīd esam stipri, var piedzīvot sabrukumu, ja turpināsim vienaldzīgi skatīties un domāt, ka neko nevaram izdarīt ar parakstiem.


16.jūn.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Līga Garkuša

Pirms 15 gadiem Līga Garkuša, apprecoties ar ukraini, aizbrauca prom no Latvijas. Krievijas uzbrukuma dēļ viņa ar savu ģimeni, kurā aug četras meitas, šobrīd jau vairāk nekā trīs mēnešus atrodas Latvijā, un pirmā lieta, ko viņa izdarīja, kad noformēja Latvijā bankas kontu, bija - parakstīšanās par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē. Uzziniet, kādēļ viņai tas bija būtiski! Līdzās saviem novērojumiem Latvijā, Līga norāda, ka piedzīvotā kara priekšā sagruva jebkāda LGBT ideoloģija un Ukrainas vīrieši turpina ar divtik lielu spēku darīt to, ko darījuši vienmēr – rūpēties par savu dzimteni, sievietēm un ģimeni. Arī starp kara dārdiem un postījumiem, vīrieši bildina un apprec savas mīļotās sievietes, solot cīnīties par viņām, ģimeni un valsti!  Tieši šo apliecināto vīrišķību šobrīd apbrīno visā pasaulē.


2.jūn.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Krists Kalniņš

Viendzimuma pāru attiecību sakārtošana  ir konkrētas ideoloģijas jautājums un tas mūsu kultūrvēsturiskajā telpā un sabiedrības izpratnē ir kaut kas svešs - tā jau pirms diviem gadiem televīzijas raidījumā apliecināja pazīstamais mācītājs Krists Kalniņš. Šodien viņš uzmanību vērš uz to, ka centieni sakārtot šīs viendzimuma attiecības kļūst arvien asāki un tajos saskatāmi daudzas nepatiesības. Piemēram, tas ir vājš aizsegs, kad mums cenšas pateikt, ka Saeimā virzītais Civilās savienības likumprojekts ir par jebkurām attiecībām un ka tā nav mērķtiecīga platformas sagatavošana viendzimuma laulībām. Krists Kalniņš: "Mēs šodien balsojam par savu bērnu nākotni, tā ir politiskās atbildības uzņemšanās par mūsu nākotni. Ja vēl neesat nobalsojuši latvija.lv/pv par pirmo iniciatīvu - par ģimenes vērtībām, izdariet to, jo jūsu balss ir izšķiroša!"


26.mai.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Dārta Sedleniece

Trīs bērnu mammas, mūziķes Dārtas Sedlenieces un viņas meitas Emīlijas balsis balss ir dzirdamas ģimenes himnā "Dzīvības pavediens". Dziesmas tikko klajā nākušo video klipu varat atrast Kustības "Par dabisku ģimeni" Youtube kanālā. Mūziķe saka, ka "ģimene vienmēr ir bijusi fundamentāla vērtība un iet roku rokā ar vīrieti, sievieti, bērniem un nākotni." Viņa uzskata, ka ja šodien kāds apgalvo, ka šī ir veco laiku domāšana, tad patiesībā viņš neatšķir savas īslaicīgās vēlmes no gadu tūkstošu ieliktā nemainīgā pamata attīstībai. Klausieties šo sarunu un noskaidrojiet, ko mūziķei nozīmē savas vērtības izdzīvot ikdienā un kā viņa iemācījusies pastāvēt asās diskusijās par ģimenes vērtībām.


19.mai.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesi: Thiago un Zanda Bomfin Oliveira da Silva

Ģimene ir viens no spēcīgākajiem sabiedrības pīlāriem, tādēļ tā ir jāiznīcina, un ja gribat zināt, kas būs Latvijā pēc kādiem pieciem gadiem, paskatieties, kas šobrīd notiek Brazīlijā - tā liberālisma un konservatīvisma cīņu komentē brazīlietis Thiago Bomfin Oliveira da Silva. Viņš sarunā kopā ar sievu Zandu skaidro, ka Brazīlijā jau gadiem ir redzams, ka "lai iekarotu prātus, nav vajadzīga armija, bet jāstrādā pie skolām, draudzēm un masu medijiem". Šokējoši, bet šobrīd Brazīlijā raisās diskusijas par Mātes dienas izņemšanu no kalendāra, bet "ja nav mātes, tad arī tēvam vairs nebūs nozīme ģimenes jēdzienā". Raidījumā piedalās arī asociācijas "Ģimene" vadītājs Rihards Kostigovs.


5.mai.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Ainars Baštiks

LBDS mācītājs ar teju 35 gadu kalpošanas pieredzi Ainars Baštiks daudziem arī palicis prātā kā pirmais un vienīgais bērnu un ģimenes lietu ministrs, kura laikā ģimenes atbalsta politikā mūsu valstī tika izdarīts pārsteidzoši daudz. Šajā sarunā arī daudziem līdz šim nedzirdētais stāsts - kā mūsu Satversmē tika reiz nostiprināts laulības jēdziens. Liberālo ideju aizmetņi 2005. gadā satrauca vairākus deputātus, kuri pauda pārliecību, ka satraukumam ir pamats, ja vīrietis ieiet sieviešu tualetē un saka, ka ir sieviete. Ainars Baštiks ir pārliecināts, ka Satversmē šobrīd ir jānostiprina ģimenes jēdziens.


28.apr.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Vineta Preisa

Kā vecākiem reaģēt, ja skolā bērniem  tiek mācīts par, piemēram, sociālajiem dzimumiem un cits pret Satversmē iekļautajām vērtībām saturs? Pedagogiem ir pienākums ievērot Satversmi, tomēr bieži nākas piedzīvot, ka netiek izanalizēts dažādos kursos dzirdētais vai no malas pieaicināto liberālo organizāciju lekciju saturs. Pedagogi ir atbildīgi gan par metodēm, gan par rezultātu. Likums šobrīd nosaka izglītības sistēmas un pedagoga atbildību par mācību procesa atbilstību tikumiskajai audzināšanai - tā atbilst LR Satversmei ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši laulību un ģimeni. Jebkuru citu vērtību mācīšana ir burtiski likuma pārkāpums. To vairāk sarunā skaidro "Ģimenes attīstības un kultūras centra "Alise"" vadītāja, sociālais pedagogs Vineta Preisa. Viņa vecākus mudina atbildīgi sekot līdzi tam, kas tiek mācīts bērniem un reaģēt, ja kaut kas nav saskaņā ar likumu un viņu personīgo pārliecību.


21.apr.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova 

Viesi: Elīna Kārkla un Andars Ignacs   

Kas ir Ģimenes vēstneši? Par to mums tiešraidē telefonsarunā pastāstīja Jānis Liepiņš no Madonas. Viņš ir iesaistījies parakstu vākšanas kampaņā un uzrunā ne tikai draudzes locekļus, bet par parakstīšanās nepieciešamību informē arī uz ielas satiktas ģimenes. Raidījumā uz klausītāju jautājumiem palīdz atbildēt Latvijas Vīru biedrības vadītājs Andars Ignacs un biedrības "Asociācija Ģimene" projektu vadītāja Elīna Kārkla.


14.apr.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Kaspars Herbsts

Kāpēc mēs, runājot par parakstu vākšanas iniciatīvu, tik bieži atsaucamies uz 2020.gada novembrī izskanējušo Satversmes tiesas spriedumu? Jurists Kaspars Herbsts klausītājiem soli pa solim izskaidros, kas notika pēc šī sprieduma, kurā bērna mātes dzīvesbiedrenei tika piešķirts tēva paternitātes pabalsta iespējas, kā arī kāda bija domapmaiņa un norise TM izveidotajā Darba grupā un kā mēs nonācām pie tā, ka šobrīd Saeimā tiek virzīts Civilās savienības likumprojekts? Vēlreiz skaidrosim, kādēļ pret to ir nopietni iebildumi gan konservatīvās sabiedrības pārstāvjiem, ekspertiem un juristiem, gan arī lielāko Latvijas konfesiju vadītājiem.


7.apr.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Zigmārs Atvars

Būdams NBS kapelāns, Zigmārs Atvars pilda savu pienākumu runāt ar karavīriem par vērtībām. Viņš redz, ka ikvienam svarīga ir arī ģimene un attiecības. Savā darbā Zigmārs, ja nepieciešams, skaidro arī CVK izsludinātās tautas nobalsošanas nozīmi un to, kādēļ šobrīd Latvijā tiek vākti paraksti par ģimenes jēdziena nostiprināšanu LR Satversmes 110.pantā. Šajā raidījumā Zigmārs runā arī par to, cik svarīgs ir sievas atbalsts brīvā laika hobijam, kas reizē ir kalpošana, jau 14 gadus vadot Latvijas kristīgo motociklistu asociāciju. To darot, Zigmārs izmanto katru izdevību, lai iedrošinātu ikvienu noticēt ģimeniskumam, dzīvības vērtībai un attiecībām kā Dieva iedotam instrumentam mūsu ikdienā.


31.mar.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Leida Ozoliņa

Lai izaudzinātu bērnu, ir nepieciešams vesels ciems - tā par atbalsta nozīmīgumu stāsta daudzbērnu mamma Leida Ozoliņa. Iegūtā juristes izglītība viņu mudina izprast sabiedrības norises un līkločus likumdošanā, kā arī, protams, tajā, kas skar Latvijas ģimenes. Viņas ģimene ir parakstījusies par ierosinātajiem grozījumiem par ģimenes jēdziena nostiprināšanu. "Man liekas būtiski iesaistīties procesos, jo varam ietekmēt to, kas notiek mums līdzās. Šobrīd, piemēram, mēs varam piedalīties šajā nobalsošanā par to, lai Latvijā dabiska ģimene būtu aizsargāta," klausītājus aicina Leida. Aicinām jūs atsūtīt mums savus jautājumus un pieredzi, vai izdodas parakstīties par šo iniciatīvu savās pašvaldībās - balsopargimeni@lkr.lv!


24.mar.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Roberts Otomers

LELB Vecumnieku, Valles un Bārbeles draudžu mācītājs, kā arī astoņu bērnu tētis pārliecināts, ka ir iespējams šodien audzināt bērnus tā, lai viņi atšķirtu labu no ļauna un spētu, ja nepieciešams, arī kādam pieaugušajam izskaidrot Dieva dotos principus. Dieva radītā un paredzētā ģimenes kārtība piedzīvo uzbrukumu daudzās rietumvalstīs, un Roberts seko līdzi norisēm, kas vērojamas Latvijā. Viņš uzsver, ka pēc Satversmes tiesas 2020.gada novembrī patvaļīgi pieņemtā lēmuma (par labu bērna mātes seksuālajai partnerei) Latvija piedzīvo izaicinājumus nosargāt dabisku ģimeni. Jebkuri likumi, kas valstī tiek pieņemti, ietekmē ikviena pilsoņa dzīvi. Viņš aicina nepazaudēt ticību tam, ka ģimene ir nācijas valsts stiprums un bērni var rasties tikai vīrieša un sievietes savienībā - tik pašsaprotami, tomēr šodien par to notiek diskusijas.


17.mar.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Jurģis Klotiņš

Ja vēlētāju iniciatīva ir izgājusi cauri CVK pārbaudei, tā nav pretrunā ar Latvijas valsts pamatiem un tā ir demokrātiska iniciatīva - to šajā sarunā uzsver Rīgas domes deputāts Jurģis Klotiņš. Viņš klausītājus aicina būt aktīviem un atbildīgiem. "Šis ir ļoti atbildīgs brīdis. Nupat piedzīvojām kovidpandēmiju, Tagad ir sācies Ukrainas karš Putina īstenotās agresijas dēļ, bet es aicinu, cienītie Latvijas pilsoņi, pievērst uzmanību arī šim būtiskajam jautājumam un parakstīties par Satversmes 110.panta grozījumiem, lai nostiprinātu ģimenes jēdzienu. Aiciniet arī savus draugus un kolēģus. Šī informācija ir jāizplata!" RD deputāts atbildēs arī uz klausītāja jautājumu, kā kristīgajai sabiedrības daļai vērtēt nupat ievēlēto Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aldi Laviņu. Aicinām jūs rakstīt mums jautājumus un pieredzi, vai izdodas parakstīties par šo iniciatīvu savās pašvaldībās - balsopargimeni@lkr.lv


10.mar.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Mārtiņš Kapickis

Grozījumus Satversmes 110.pantā, lai nostiprinātu un precizētu ģimenes jēdzienu, Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniedza "Latvijas Vīru biedrība". Mikroķirurgs Mārtiņš Kapickis ir viens no biedrības dibinātājiem, un viņš ir pārliecināts, ka, "ja mēs ticam tam, kas ir rakstīts Bībelē, mums ir jāaizstāv tajā iekļautās vērtības, pat ja neesam politiķi vai ietekmīgi finansisti, jo katrs mēs ietekmējam cilvēkus līdzās". Saruna par to, ka ģimenes definīcija Rakstos ir tikai viena, un, ja tā tiks degradēta, izmainīta vai izkropļota, tas valstij beigsies ar katastrofu. Raidījuma viesis atbildēs arī uz klausītāju uzdotajiem jautājumiem. Tos varat mums atrakstīt: balsopargimeni@lkr.lv


3.mar.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Jānis Biķis

Viens no izsludināto grozījumu punktiem paredz, ka Satversmē tiktu nostiprinātas arī vecāku tiesības audzināt bērnus pēc savas reliģiskās un filozofiskās pārliecības. Kā ar saviem bērniem par procesiem sabiedrībā, liberālā un konservatīvā atšķirīgumu runā Biķu ģimene? Un ko mums - pieaugušajiem - būtu svarīgi nepalaist garām, ja vēlamies nākotnē redzēt pozitīvu demogrāfijas un attīstības līkni Latvijā? Arhitekts un četru bērnu tēvs Jānis Biķis ir pārliecināts, ja vien pēc statistikas datiem Latvijā esošie 120 tūkstoši aktīvie kristieši plus pārējie konservatīvie iedzīvotāji nobalsotu par izsludinātajiem grozījumiem, Latvijas attīstība un pastāvēšana netiktu apdraudēta.


24.feb.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova 

Viesis: Modris Ozolinkēvičs

Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienības bīskaps, draudzes "Dzīvības avots" mācītājs kopā ar savu draudzi pauž atbalstu ierosinātajiem grozījumiem. Viņš ir pārliecināts, ka ģimene, kurā ir tēvs un māte un kur dzīvība rodas no vīrieša un sievietes, ir Dieva dota ekosistēma. Mums tagad ir jānostiprina ar likumu tas, kas bija pats par sevi saprotams. Garīgajiem vadītājiem ir jāsludina Labā Vēsts un jārunā par grēku nevis no naida, bet no mīlestības pozīcijām.


17.feb.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Kaspars Ezeriņš

Šodien runāsim par ģimenes vērtību, par to, kādēļ Latvijai ir, ar ko rādīt piemēru citām valstīm un nācijām. Tāpat raidījumā jaunas dziesmas pirmatskaņojums - mūziķis un misionārs Kaspars Ezeriņš nupat radījis jaunu dziesmu "Sargāsim mūsu ģimenes" īpaši parakstu vākšanas kampaņai par grozījumiem Latvijas Republikas Satversmē.


10.feb.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova 

Viesis: Elīna Kārkla

Sarunas laikā  Elīna Kārkla dod atklātu ieskatu, kādi soļi tiek īstenoti, lai tiktu grauta dabiska ģimene, kādi ir galvenie apdraudējumi ģimenes un laulības institūtam, ko piedzīvojušas daudzas valstis pasaulē. Daudzviet šī cīņa ir zaudēta. Latvijai vēl ir iespēja nosargāt savas pamatvērtības. Elīna uzsver - šie ir izšķiroši mēneši, līdz 29.jūlijam, kad katrs konservatīvo vērtību aizstāvis ir aicināts izteikt savu atbalstu ģimenes definīcijai un parakstīties par ierosinātajiem grozījumiem Satversmē. Neatliec un paraksties - latvija.lv/pv!


3.feb.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova 

Viesis: Viktorija Medvedeva

Šajā raidījumā esam devušies ciemos uz Gulbenes novadu, kur satikām Viktoriju Medvedevu – mammu, kura viena audzina savus divus dēlus, no kuriem vienam agrā bērnībā konstatēta ir autisma diagnoze. Kā mūsu valstī klājas vecākiem, kuri savus bērnus audzina vieni? Vai ir kāds jūtams atbalsts no valsts un pašvaldību puses, un kas būtu uzlabojams atbalsta sistēmā? Līdzās pilna laika darbam, aktīvai dažādu nodarbību apmeklēšanai kopā ar dēlu, Viktoriju uztrauc arī bērniem brīvi pieejamā informācija internetā un pat sabiedriskajā televīzijā, kur piedāvātajā multfilmā zēns pēkšņi staigājis meiteņu drēbēs. Klausieties, kāpēc šī māmiņa pievērsa uzmanību šāda rakstura saturam!


27.jan.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesi: Elīna Kārkla un Andis Kudors

Asociācijas Ģimene projektu vadītāja Elīna Kārklā stāsta, kā Latvija iesaistījusies Somijas politiķes atbalstā pret viņai izvirzītajām apsūdzībām. Tas Eiropā ir vēl nebijis precedents, kad par pausto kristīgo pārliecību un tviterī uzdotu jautājumu savai draudzei ir ierosināta krimināllieta. Kāda ir korelācija starp finansiālo un ideoloģisko atbalstu ģimenēm dažādās Eiropas valstīs? Konservatīvisma studiju centra direktors Andis Kudors stāsta par dabiskas ģimenes aizstāvību citviet pasaulē un mudina apzināties, ka ierosinātie grozījumi LR Satversmē ir ļoti būtiski, lai Latvijā dabiska ģimene nepiedzīvo norietu.


20.jan.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Ilona Bremze

Kompetenču, drosmes un zināšanu apvienojums daudzu gadu garumā ir nesis labus rezultātus Latvijā ģimeņu vērtību aizstāvībā. Par to sarunā plašāk Ilona Bremze, kura turpat 12 gadus ir vadījusi biedrību "Asociācija Ģimene". Viņa uzsver, ka liela vērtība ir šo gadu garumā aktīvā iestāšanās valstiskā līmenī par dabiskas ģimenes un laulības institūta aizsardzību. Stāstīsim, kā līdzās pastāv un kādu uzdevumu pilda gan Asociācija Ģimene, gan kustība "Par dabisku ģimeni" un Memorands par ģimenes vērtībām.


13.jan.2022

Vada: Viktorija Slavinska-Kostigova

Viesis: Andars Ignacs

Andars Ignacs ir Latvijas vīru biedrības valdes priekšsēdētājs, kas pērnā gada vasarā iesniedza CVK likumprojektu par grozījumiem LR Satversmes 110.pantā. Tie tika pieņemti, un šobrīd rit parakstu vākšana, lai iesniegtu šo likumprojektu valsts prezidentam un Saeimai.

Raidījumā par to, kā reaģēt uz to, ja kāds pārkāpj tavas īpašuma robežas, un kādi ir  Latvijas vīru biedrības argumenti - kādēļ ir jānostiprina Satversmē ģimenes definīcija?

Raidījumā arī tiek pirmatskaņota jaunā Latvijas ģimenes himna "Dzīvības pavediens" - autori Valdis Indrišonoks un Pēteris Upelnieks, dzied Peteris Upelnieks, Dārta Sedleniece un viņas meita Emīlija.