Latvijas Kristīgais Radio
Meklēt

LKR televīzija

 

391. Laika Zīmes - Dieva veidota laulība
135. Gaismas ceļš - Brāļu draudžu process Anglijas parlamentā 2.d.
381. Ja Mani ļaudis - Viss no Dieva žēlastības
Atbildes uz klausītāju jautājumiem: „Ko par to saka Bībele” (199.daļa)
373. Kas ir cilvēks? - Maranata


Izdrukai

Elijas albums „...aizirties līdz rasai...”


Iznācis dziedātājas Elijas otrais albums – „...aizirties līdz rasai...”.

 

,,Pateicoties Rīgas Reformātu Bībeles draudzes (www.rrbd.lv) finansiālam atbalstam un iedrošinājumam, kā arī projektā iesaistīto mākslinieku ieguldījumam, bija iespējams realizēt saturiski dinamisku, daudzkrāsainu un mākslinieciski augstvērtīgu muzikāli literāru produktu’’, tā par savu albumu saka Elija.

 

Albumā iekļautas 12 dziesmas, kurām mūziku sakomponējusi Elija un lielākajai daļai dziesmu vārdu autors ir izcilais latviešu dzejnieks Jānis Rokpelnis. Albumā izmantota arī Rutas Štelmaheres dzeja un divām dziesmām tekstus sarakstījusi Elija.

 

Projektā tika pieaicināti dažādi mūziķi. Aranžējumus veidoja Raimonds Tiguls, saksofonu un flautu iespēlēja Deniss Paškevičs, ģitāru iespēlēja Gints Saulītis. Dziesmas izpilda Elija, Līga Priede un Inga Bērziņa. Albums ierakstīts Rīgas Skaņu ierakstu studijā Reformātu Baznīcā, miksēja Raimonds Tiguls, māsterēja Normunds Šnē. Izdevējs SIA ,,Izteiksme’’(www.izteiksme.lv).

 

 

Uz jautājumu, kāda ir tā vēsts, ko klausītāji dzirdēs un saklausīs albumā „...aizirties līdz rasai...”, Elija saka: „Albuma tematiskajā vadlīnijā ietverti trīs nosacīti pieturas punkti - cilvēka iekšējo pretrunu plosītā daba, ceļš uz ticību Kristum un mīlestība”.

 

Kāpēc Jāņa Rokpeļņa dzeja? „Viņa lakoniskie un trāpīgie dzejoļi ir kā verbālas fotogrāfijas, atzīst Elija, ”kurās tu atpazīsti gan sevi, gan pasauli visapkārt. Centieni atrast harmoniju, līdzsvaru, stabilitāti – sasniegt kaut ko nevainojamu paša spēkiem, proti, aizirties līdz rasai, ir neiespējami, jo lielās līnijās un masās stingri ienaglota sirds. Dīvaini, bet šajās dzejas rindās saskatu gan bezizeju, gan izeju. Izpratne un arī izmisums par savu bezspēcību salīdzinājumā ar ideālo pilnību ir pirmais solis ceļā uz risinājumu kontekstā ar evaņģēliju. Tāpēc izvēlējos šo dzejoli tituldziesmai un albuma nosaukumam. Albumam ir ,,dramaturģija’’ ar ievadu, jautājumiem un noslēguma atbildi. Tāpēc CD grāmatiņā var atrast ne tikai dziesmu tekstus, bet arī daudzus citus J. Rokpeļņa dzejoļus, kuri nav ,,iedziesmoti’’, bet palīdz uzturēt vēlamo vadlīniju. Dzejolis, ko CD grāmatiņā ievietoju kā pēdējo, mani īpaši aizkustināja un uzrunāja. Man kā ticīgam cilvēkam tā kalpo kā atbilde tam, kur ir iespējams veldzēties un kas ir patiess spirdzinājums’’.

 

„...aizirties līdz rasai” ir jau otrais Elijas mūzikas albums. Jāpiemin, ka pirmais albums ,,No dziļumiem’’ klajā nāca 2005.gada aprīlī. Tas tapa sadarbojoties ar R. Tiguli, L.Priedi, J. Brūveri, E. Pētersonu un Guntara Prāņa vadīto vokālo grupu "Scola Cantorum Riga’’.

 

Elija un Jānis Rokpelnis ir Rīgas Reformātu Bībeles draudzes locekļi kopš 1992. gada.

 

Iegādāties albumu varat šeit.

 

Klausieties albuma „...aizirties līdz rasai...” dziesmas „Krāsu krāsas” fragmentu: