Atrasts arhīvā

Sestdienās 12:00

Adventa laiks

Adventa laiks

Lejupielādēt Klausīties

Esam strauji pietuvojušies Adventa laikam. Jau drīz - 3. decembrī degsim pirmo sveci, aicinot cilvēkus uzlūkot patieso gaišumu - Jēzu Kristu. 2020. gada 1. decembrī raidījumā “Lūgšanu nams” par Kristus dzimšanu un atkal nākšanu runāja Kaspars Ezeriņš, Sintija Antmane un Ilze Gagaine. Lai šīs pārdomas atkal no jauna mūs stiprina gaidīšanā uz To Kungu un lūgšanā par mums pašiem un Latviju.

Kā izveidojās Latvijas valsts?

Kā izveidojās Latvijas valsts?

Lejupielādēt Klausīties

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā ieskatīsimies vēstures notikumos un atklāsim kādos apstākļos izveidojās Latvijas valsts. Par to 2020. gada 30. maijā runāja vēstures skolotājs Pēteris Plakans raidījumu ciklā “Mūsu himnai 100". Raidījumu ciklu veidoja Mārtiņš Donga, svinot Latvijas himnas simtgadi.

Latvijas valsts himna

Latvijas valsts himna

Lejupielādēt Klausīties

Novembrī svinam vairākus valsts nozīmes svētkus, tādēļ šajā reizē arhīva plauktos ieskatāmies tematos par mūsu zemi Latviju, simboliem un vērtībām. Latvijas valsts himna – par to 2015. gada 20. novembrī raidījumā “Aktuāla Diskusija” runāja LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs, muzikoloģe, Rakstniecības un Mūzikas muzeja pētniecības nodaļas darbiniece Ligita Ašme un teoloģijas doktors, Lutera Akadēmijas docents, mācītājs Guntis Kalme.

"Laika zīmes" - 20

"Laika zīmes" - 20

Lejupielādēt Klausīties

Šonedēļ raidījums “Laika Zīmes” svin 20.to jubileju. Visus šos gadus ceturtdienās plkst. 12 LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs un piecu tradicionālo konfesiju bīskapi un mācītāji vienojas ap Dieva Vārdu, lai par to domātu un runātu, un celtu draudzi ticībā. Šajā reizē piedāvājam noklausīties vienu no pirmajiem raidījumiem (08.01.2004.), kurā tika runāts par 3. Mozus grāmatā sacīto, netaisi elku zīmes. Raidījumā piedalās: LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs, Rīgas Teoloģijas institūta profesors Paskāls Jerumanis, LBDS bīskapa vietnieks Jānis Lūsis, LVDA bīskaps Jānis Ozolinkevičs, SDA Latvijas draudžu savienības prezidents, bīskaps Viesturs Reķis, LELB Lutera akadēmijas prorektors Rolands Eimanis.

"Profilā"

"Profilā"

Lejupielādēt Klausīties

Daudzi no jums noteikti atceras mūsu mīļās ētera balsis Andri Suščiku un Ingūnu Ķikuti. Viņi sestdienās kopā veidoja arī raidījumu "Profilā". Piedāvājam noklausīties 2007. gada 5. maija raidījumu, kurā abi runāja par interesantu tēmu  - kompleksiem un mazvērtību. Jāpiebilst, ka šis bija viens no tiem raidījumiem, uz kuru varēja zvanīt arī klausītāji. Tātad ierakstā dzirdēsit arī LKR klausītājus pirms 16 gadiem.

"Jā, Tēvs!"

"Jā, Tēvs!"

Lejupielādēt Klausīties

2008. gadā Latvijas Kristīgajā radio skanēja raidījums “Jā,Tēvs!”. To veidoja Jānis Kurševs un Elīna Annuškāne (tagad Kovaļenko). Piedāvājam noklausīties 11. decembra raidījumu, kurā Jānis un Elīna sarunājās ar Alvi Trepšu par aicinājumu un izredzētību. Teikt, "Jā", Dieva glābšanai un mīlestībai – vai tas nav svarīgi arī šodien?

"Cerības zīme"

"Cerības zīme"

Lejupielādēt Klausīties

Savulaik ēterā skanēja raidījums “Cerības zīme”, kurā tika runāts par atkarībām un ar tām saistītām tēmām. Atkarību jautājumi nav zaudējuši savu aktualitāti un cerība ir nepieciešama arī šodien. Šoreiz piedāvājam ieklausīties 2018. gada 11. janvārī Monikas Kalniņas veidotajā sarunā ar Elmāru Pļaviņu – par vīrišķību. Tajā brīdī viņš bija Golgātas baptistu draudzes mācītājs un virskapelāns un viņa ikdiena cieši saistījās ar vīriešu izaicinājumiem un problēmām.

Ineta Ginko

Ineta Ginko

Lejupielādēt Klausīties

Oktobrī svinam Pļaujas jeb Ražas svētkus pateicībā par Dieva svētību un nodrošinājumu. Arī liecības varam uzskatīt par pateicības upuri, kas tiek pienests Tam Kungam, tādēļ šajā reizē piedāvājam noklausīties pirms teju 10 gadiem sniegtu liecību raidījumā "Tikšanās ar klausītājiem" (23.09.2014.). Toreiz par savu dzīvi liecināja Ineta Ginko. Viņu izjautāja Maira Ošeniece.

Skolotāju diena

Skolotāju diena

Lejupielādēt Klausīties

Oktobrī – Skolotāju diena. Par skolotāja profesiju – skaistumu, aicinājumu, ieguvumiem un izaicinājumiem savulaik runāja Adventistu Vispasaules radio veidotajā raidījumā. Piedāvājam 2021. gada oktobrī sagatavoto Vinetas Krauliņas interviju ar Janu Jansoni un Elīnu Stranci.

Kā kristietis pieņem lēmumus?

Kā kristietis pieņem lēmumus?

Lejupielādēt Klausīties

Pirms 20 gadiem notika referendums par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Tolaik norisinājās plašas diskusijas par ieguvumiem un riskiem. Arī Latvijas Kristīgajā radio ar dažādu jomu speciālistiem un garīdzniekiem šo tematu pārrunāja Latvijas Kristīgā radio prezidents Tālivaldis Tālbergs. Šajā reizē piedāvājam noklausīties vienu no radījumiem, kurā piedalījās “Grindex” arodbiedrības priekšsēdētājs Gunārs Skubiņš un LELB Rīgas Svētā Marka draudzes mācītājs Uldis Rožkalns. Tajā par virstēmu kļuva jautājums – kā kristietis pieņem lēmumus? Atbilde uz to ir būtiska arī šodien – īpaši, kad aizvien biežāk sastopamies ar situācijām, kad mūsu lēmumiem ir izšķiroša loma un nozīme. Tāpat šis raidījums ļauj ar laika distanci izvērtēt toreiz izskanējušos viedokļus un prognozes. Raidījumu cikls “Eiropas Savienība” (ieraksts 2003. gada 15. septembris).

"Augļojieties un vairojieties"

"Augļojieties un vairojieties"

Lejupielādēt Klausīties

Septembrī svinam Tēva dienu – par ģimeni un bērniem tad arī šodien raidījumā. Piedāvājam noklausīties sarunu ar septiņu bērnu tēti, Latvijas vasarsvētku draudžu apvienības bīskapu un mācītāju Modri Ozolinkeviču. 2014. gada 23. janvārī viņš piedalījās raidījumā “Kāpēc gaidīt?”. Bīskapu izjautāja Dainis Pandars.

Kristietis sportā

Kristietis sportā

Lejupielādēt Klausīties

Šogad notikuši vairāki nozīmīgi sporta notikumi, tostarp šajās dienās varam vērot Pasaules čempionātu basketbolā, kurā piedalās arī Latvijas vīriešu valstsvienība. Arhīva ierakstos esam atraduši sarunu ar fiziskās sagatavošanas treneri un fizioterapeitu Ēriku Visocki, kurš raidījumā “Dodies misijā” (26.12.2016.) dalījās savā pieredzē, kā ir būt kristietim sportā, ar kādiem izaicinājumiem nākas saskarties, kā arī, ko sports dod.

Raidījuma vadītāji

  • Inga Skuja Inga Skuja