Atrasts arhīvā

Sestdienās 12:00
 

Debesbraukšanas diena

Debesbraukšanas diena

Lejupielādēt Klausīties

Jēzus Kristus ir nācis šai pasaulē, izcietis krusta nāvi, augšāmcēlies un ir uzņemts debesīs. Par uzņemšanu debesīs jeb Debesbraukšanu šoreiz arī dzirdēsit. 2015. gada 15. maijā ēterā skanēja raidījums “Aktuāla diskusija” – kurā LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs apskatīja šo tēmu kopā ar Rīgas Reformātu draudzes mācītāju Ungaru Gulbi un LELB Rīgas Sv. Marka draudzes mācītāju Uldi Rožkalnu. Kāpēc ir svarīgi par šo tematu domāt? Un vai tas ir tikpat aktuāli kā toreiz  vai varbūt vēl aktuālāk...

Kādas laimīgas ģimenes stāsts

Kādas laimīgas ģimenes stāsts

Lejupielādēt Klausīties

Maijā svinam Māmiņdienu un Ģimenes svētkus. Šoreiz esam ieskatījušies "Radio Svētdienasskolas" arhīva materiālos un piedāvājam “Kādas laimīgas ģimenes stāstu”. 2019. gada 13. maijā to stāstīja skolotāja Iveta Godiņa un bērni Dita un Aleksandra.

Dziesmas Latvijai

Dziesmas Latvijai

Lejupielādēt Klausīties

Svinot Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu, atcerēsimies izteikto vēstījumu un veltījumu Latvijai, kas izteikts mūzikā. Pirms diviem gadiem raidījumā “Nedēļas temats” runājām ar kristīgiem mūziķiem, kas radījuši dziesmas Latvijai. Ņina Apsīte 2021.gadā tika aizsaukta mūžībā, taču viņas muzikālo devumu atklāja Aldis Rudašs. Vēl raidījumā dzirdēsit sarunu ar Lindu Naudiņu un Aivaru Osi, kā arī viņu radītās dziesmas.

Ieskats mūsdienu Izraēlā

Ieskats mūsdienu Izraēlā

Lejupielādēt Klausīties

Šajā nedēļā Izraēla svin savas valsts neatkarības proklamēšanas 75.gadadienu. Lūdzot par šo zemi un svētījot ebreju tautu, piedāvājam noklausīties interviju, kas tapusi Izraēlā pirms 5 gadiem, kad tika svinēta 70.jubileja. Maira Ošeniece sarunājās ar Herclu Ein Eli, kurš stāstīja par savas ģimenes atgriešanos dzimtenē, ebreju vēsturi, valsts attīstību, politiku un drošību. Tulko Dana Ein Eli. Raidījums “Būsim kopā” LKR ēterā skanēja 2018.gada 25.maijā.

Čārlza Stenlija svētruna / PATEICĪBĀ

Čārlza Stenlija svētruna / PATEICĪBĀ

Lejupielādēt Klausīties

Šonedēļ, 18.aprīlī 90 gadu vecumā doktors Čārlzs Stenlijs pārcēlies mūžībā. Raidījums “Kontakts”, ko šobrīd pazīstam ar nosaukumu "Čārlza Stenlija svētruna", sāka raidīt 1993.gada 1.septembrī. Sākumā tas bija skatāms televīzijā, bet vēlāk kļuva par Latvijas Kristīgā radio iknedēļas raidījumu. Pateicībā par doktora Čārlza Stenlija 30 gadus ilgo garīgo devumu arī mūsu zemei, piedāvājam noklausīties vienu no pārraidēm, kurā viņš runāja par 23.Psalmu. Tekstu latviešu valodā ieskaņojis Jānis Skanis.

Pirms un pēc Augšāmcelšanās

Pirms un pēc Augšāmcelšanās

Lejupielādēt Klausīties

Pavisam nesen aizvadījām Lielo Piektdienu, kad pieminējām Jēzus rūgtās ciešanas un nāvi un sagaidījām Kristus augšāmcelšanās svētkus. Gatavojoties tiem, tradicionāli kristīgā baznīca aizvada 40 dienas gavēnī, taču kas notiek pēc tam, kad šie svētki ir nosvinēti. Šajā reizē piedāvājam ieklausīties atziņās par laiku "pirms un pēc Augšāmcelšanās", kuras 2019.gada 20.aprīlī (Klusajā sestdienā) izskanēja raidījumā “Vakara sarunas”. Kādā pasaulē ienāk Jēzus? Kāds ir Kristus nāves un augšāmcelšanās mērķis? Ko Jēzus augšāmcelšanās nozīmē mums? Un kā dzīvot tālāk, kad paši esam nomiruši un augšāmcēlušies ar Kristu? Par to runāja mācītājs Ģirts Prāmnieks, Jāzeps Bikše un Inga Skuja.

Pravieša Jeremijas gavēnis un Lielā Lūdzamā diena

Pravieša Jeremijas gavēnis un Lielā Lūdzamā diena

Lejupielādēt Klausīties

Pēc Baznīcas gada kalendāra esam iegājuši Jēzus ciešanu laikā – Lielajā gavēnī. Pirms vairākiem gadiem raidījumā “Teici To Kungu” tika runāts par pravieša Jeremijas gavēni (Jeremijas 26:1-9) un Lielo Lūdzamo dienu jeb Pelnu dienu. Raidījumā izskan atziņas, kuras gadu gaitā nezaudē savu nozīmību. "Pēc būtības katrai dienai vajadzētu būt Lielai Lūdzamai dienai. Tāpat mūsu sirdīs vajadzētu būt atziņai, ka caur Jēzus ciešanām, caur Viņa brūcēm, mēs esam iemantojuši pestīšanu." Par to raidījumā "Teici To Kungu" (06.03.2019.) runā mācītājs Uldis Rožkalns.

"DAKC" / raidījums jauniešiem

"DAKC" / raidījums jauniešiem

Lejupielādēt Klausīties

Šonedēļ raidījumā “Tikšanās ar klausītājiem” tikāmies ar Mārtiņu Kalēju, kurš teju pirms 30 gadiem ieslēdza 101,8 FM viļņus - radio atklāšanas dienā - 22.decembrī plkst.19. Viņš ir ne tikai starp pirmajiem klausītājiem, bet ir arī viens no uzticamajiem kalpotājiem visu šo gadu garumā. Šobrīd viņš kalpo kā Dj, bet senāk ir bijis arī vairāku raidījumu veidotājs. Pirms vairāk nekā 25 gadiem Mārtiņš un Gatis Zelmenis veidoja raidījumu jauniešiem "DAKC”. Raidījums ēterā skanēja trešdienās plkst.22:15. Šajā reizē piedāvājam noklausīties vienu no pirmajiem "DAKC" raidījumiem, kurā ar studentiem tika runāts par izglītību un pedagogiem. Ko jaunieši domāja par mācībām tajā laikā? Kāda bija skolas dzīve? Kādas attiecības bija ar skolotājiem?

10 mīti un pārpratumi par gaidīšanu un laulībām

10 mīti un pārpratumi par gaidīšanu un laulībām

Lejupielādēt Klausīties

Pirms nepilniem desmit gadiem šajā laikā, kad pasaule svin Valentīna dienu, raidījumā "Kāpēc gaidīt?" Dainis Pandars runāja par pārpratumiem un mītiem par gaidīšanu un laulībām. Šajā reizē piedāvājam vēlreiz ieklausīties Bībelē balstītās atziņās par mīlestību un attiecībām. Raidījums LKR ēterā skanēja 2014.gada 13.februārī.

Viktorija Kostigova

Viktorija Kostigova

Lejupielādēt Klausīties

2017.gada 3.aprīlī “Dodies misijā” raidījumā piedalījās Viktorija Slavinska-Kostigova. Kādiem viņa būs pazīstama kā vadītāja nesenajā asociācijas “Ģimene” veidotajā raidījumā “Balso par ģimeni”, taču kādi noteikti viņu atcerēsies vēl senāk - kā ceļojumu raidījuma vadītāju, LKR Dj un arī programmas direktori. Toreiz viņa runāja par aicinājumu un misiju ikdienā, kā viņa saredz iespējas kalpot, esot mamma un sieva. Turpmāk Viktoriju dzirdēsim kādas dienas arī Latvijas Kristīgā radio ēterā, tādēļ šī ir iespēja iepazīties ar viņu nedaudz vairāk.

Irina Frīdmane no Izraēlas

Irina Frīdmane no Izraēlas

Lejupielādēt Klausīties

27.janvāris ir ANO Starptautiskā holokausta upuru piemiņas diena (1945.gada 27.janvārī Aušvicas koncentrācijas nometni ieņēma Sarkanā armija, atbrīvojot ieslodzītos). Ebreju tautai holokausta notikumi joprojām ir nozīmīgi. 2016.gada 11.novembrī raidījumā “Būsim kopā” Maira Ošeniece sarunājās ar Irinu Frīdmani no Izraēlas. Viņa ir ebrejiete, kuras ģimeni arī skāra holokausts. Viņa dalās savās sajūtās par sāpīgajiem vēsturiskajiem notikumiem un reizē liecina par savu satikšanos ar Mesiju – Jēzu Kristu.

Kristietība un vienotība

Kristietība un vienotība

Lejupielādēt Klausīties

No 18. līdz 25. janvārim notiek ikgadēja starptautiskā Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību. Tās ietvaros visā pasaulē norisinās dažādi ekumeniski dievkalpojumi un lūgšanu brīži, kas ir kā atbilde Kristus aicinājumam „lai visi būtu viens”. Par kristietību un vienotību LKR ēterā tika runāts arī 2016. gada 15.janvāra raidījumā “Aktuāla diskusija”. Toreiz diskusijā piedalījās Romas Katoļu Sv. Marijas - Magdalēnas draudzes prāvests, ģenerālvikārs Andris Kravalis, teoloģijas doktors un misionārs Juris Doveiko un Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ģirts Prāmnieks. Raidījumu vadīja LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs. Raidījumu var noskatīties arī video versijā šeit.

Raidījuma vadītāji

  • Kristīna Soloha Kristīna Soloha
  • Inga Skuja Inga Skuja