Atrasts arhīvā

Sestdienās 12:00
 

Irina Frīdmane no Izraēlas

Irina Frīdmane no Izraēlas

Lejupielādēt Klausīties

27.janvāris ir ANO Starptautiskā holokausta upuru piemiņas diena (1945.gada 27.janvārī Aušvicas koncentrācijas nometni ieņēma Sarkanā armija, atbrīvojot ieslodzītos). Ebreju tautai holokausta notikumi joprojām ir nozīmīgi. 2016.gada 11.novembrī raidījumā “Būsim kopā” Maira Ošeniece sarunājās ar Irinu Frīdmani no Izraēlas. Viņa ir ebrejiete, kuras ģimeni arī skāra holokausts. Viņa dalās savās sajūtās par sāpīgajiem vēsturiskajiem notikumiem un reizē liecina par savu satikšanos ar Mesiju – Jēzu Kristu.

Kristietība un vienotība

Kristietība un vienotība

Lejupielādēt Klausīties

No 18. līdz 25. janvārim notiek ikgadēja starptautiskā Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību. Tās ietvaros visā pasaulē norisinās dažādi ekumeniski dievkalpojumi un lūgšanu brīži, kas ir kā atbilde Kristus aicinājumam „lai visi būtu viens”. Par kristietību un vienotību LKR ēterā tika runāts arī 2016. gada 15.janvāra raidījumā “Aktuāla diskusija”. Toreiz diskusijā piedalījās Romas Katoļu Sv. Marijas - Magdalēnas draudzes prāvests, ģenerālvikārs Andris Kravalis, teoloģijas doktors un misionārs Juris Doveiko un Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ģirts Prāmnieks. Raidījumu vadīja LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs. Raidījumu var noskatīties arī video versijā šeit.

Misija Indijā

Misija Indijā

Lejupielādēt Klausīties

Jau vairākus gadus tiekam aicināti vērst savu skatu uz to, kas notiek ar kristiešiem pasaulē. Arī šonedēļ LKR raidījumos “Nedēļas temats” un “Lūgšanu nams” tika runāts par kristiešu vajāšanu un aicinājumu lūgt par viņiem. Šajā raidījumā pievērsīsim uzmanību Indijai. Starptautiskās organizācijas “Open Doors” dati liecina, ka Indija ierindojas desmitajā vietā, kur ticīgie ir visvairāk apdraudēti. LKR arhīva materiālos esam atraduši sarunu ar LELB bīskapu – emeritus Pāvilu Brūveru, kurš Indijā viesojās pirms vairāk nekā pieciem gadiem un par pieredzēto dalās 2017.gada 17.marta raidījumā “Dodies misijā”.

Vakara svētbrīži Jaunajā gadā

Vakara svētbrīži Jaunajā gadā

Lejupielādēt Klausīties

Viens no pirmajiem LKR raidījumiem bija "Vakara svētbrīdis", kurā darba dienu vakaros plkst.21:30 tiešajā ēterā mācītāji uzrunā ar Dieva Vārdu un vada lūgšanās. Šajā reizē piedāvājam noklausīties dažādu gadu svētbrīžu ierakstus janvāra pirmajās dienās. Dieva žēlastības un patiesības vēsti līdzdalīja ilggadējie svētbrīžu vadītāji - LVDA goda bīskaps Jānis Ozolinkevičs (2017), LELB Rīgas Sv.Marka draudzes mācītājs Uldis Rožkalns (2019) un SDA mācītājs Uldis Liepiņš (2020).

Latvijas kristīgā radio vēsture 2.daļa

Latvijas kristīgā radio vēsture 2.daļa

Lejupielādēt Klausīties

Pirms dažiem gadiem ēterā skanēja raidījumu cikls "Pirms un pēc 22.decembra", kurā LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs runāja par Latvijas kristīgā radio dibināšanu un vēsturi, kā arī tikās ar radio dibinātājiem. Šajā reizē saruna ar Māri Dravnieku un Rintu Bružēvicu.

Dainis Pandars

Dainis Pandars

Lejupielādēt Klausīties

Pirms dažiem gadiem raidījumā "Būsim kopā" Inga Skuja sarunājās ar Daini Pandaru par to, kā viņš sāka ticēt Dievam, iepazinās ar savu sievu, iesaistījās "Īsta Mīlestība Gaida" kustībā un kļuva par mācītāju.

Brāļu draudzes mantojums

Brāļu draudzes mantojums

Lejupielādēt Klausīties

Pirms diviem gadiem ēterā sāka skanēt raidījums "Brāļu draudzes mantojums", un šodien atskatāmies uz šī raidījuma pašu sākumu un to, kā Brāļu draudze saistīta ar Latvijas valsts sākumu.

Valsts svētki

Valsts svētki

Lejupielādēt Klausīties

Pirms diviem gadiem raidījumā "Nedēļas temats" viesojās Līga Pugoviča un Inga Bite, daloties pārdomās par to, ko viņām nozīmē Latvija, darbs valsts pārvaldē un Valsts svētki.

Raidījuma vadītāji

  • Kristīna Soloha Kristīna Soloha
  • Inga Skuja Inga Skuja