Atrasts arhīvā

Sestdienās 12.00

Par ko liecina ārējais izskats?

Par ko liecina ārējais izskats?

Lejupielādēt Klausīties

Ir klāt pavasaris un šķiet, ka šis ir laiks, kad vairāk uzmanību pievēršam arī savam ārējam izskatam. Vai kristietim tas ir svarīgi? Kā ģērbties uz dievnamu? Kā izvēlēties savu apģērbu un stilu, lai pagodinātu Dievu? 2015. gada 24. aprīlī "Aktuālajā diskusijā" viesojās"Make-up mākslas skolas" vadītāja Gundega Sopa (tagad - Kasparsone), "Mary Kay Cosmetic" skaistumkopšanas speciāliste - konsultante Gunita Kārkliņa un aizlūgšanu projekta "Mīlestības skola" kalpotāja Ilze Eris. Diskusiju vadīja LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs.

Pavasaris un ekvinokcija

Pavasaris un ekvinokcija

Lejupielādēt Klausīties

Ziema ir pagājusi. Un kā teiktu ķēniņš Salamans - klāt ir dziesmu laiks - pavasaris. Par to tad arī šajā raidījumā. Par pavasari un ekvinokciju runājām 2021. gada 22. marta “Nedēļas tematā". Kristīna Soloha un Inga Skuja sarunājās ar meteoroloģijas entuziastu, bloga jeb emuāra "Laikapziņa" autoru Daumantu Vidiņu un LVĢMC klimatologu Edgaru Maļinovski.

LKR Dj Vecgada raidījums 2012/2013

LKR Dj Vecgada raidījums 2012/2013

Lejupielādēt Klausīties

Esam pavisam tuvu gadu mijai un savulaik ēterā bija brīnišķīga tradīcija, kad uz "Vecgada sarunām" kopā pulcējās LKR Dj. Šajā 2012./2013.g. ierakstā Maira Ošeniece sarunājas ar Ingūnu Laufmani, Kristīnu Solohu, Ilzi Mežnieci, Neldu Ozolinkēvicu, Mārtiņu Kalēju, Jāni Bērziņu, Matīsu Babrovski, Dominiku Jarmakoviču un Uģi Ozolu.

"Latvijas Kristīgajam radio - 15"

"Latvijas Kristīgajam radio - 15"

Lejupielādēt Klausīties

Šogad Latvijas Kristīgais radio svin 30 gadus, taču šajā reizē atskatīsimies uz pirmajiem 15 darbības gadiem. Sarunas ar LKR darbiniekiem, fragmenti no radio atklāšanas 1993. gadā, kā arī intervijas ar klausītājiem. 2008. gada videofilma "Latvijas Kristīgajam radio - 15".

Adventa laiks

Adventa laiks

Lejupielādēt Klausīties

Esam strauji pietuvojušies Adventa laikam. Jau drīz - 3. decembrī degsim pirmo sveci, aicinot cilvēkus uzlūkot patieso gaišumu - Jēzu Kristu. 2020. gada 1. decembrī raidījumā “Lūgšanu nams” par Kristus dzimšanu un atkal nākšanu runāja Kaspars Ezeriņš, Sintija Antmane un Ilze Gagaine. Lai šīs pārdomas atkal no jauna mūs stiprina gaidīšanā uz To Kungu un lūgšanā par mums pašiem un Latviju.

Kā izveidojās Latvijas valsts?

Kā izveidojās Latvijas valsts?

Lejupielādēt Klausīties

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā ieskatīsimies vēstures notikumos un atklāsim kādos apstākļos izveidojās Latvijas valsts. Par to 2020. gada 30. maijā runāja vēstures skolotājs Pēteris Plakans raidījumu ciklā “Mūsu himnai 100". Raidījumu ciklu veidoja Mārtiņš Donga, svinot Latvijas himnas simtgadi.

Latvijas valsts himna

Latvijas valsts himna

Lejupielādēt Klausīties

Novembrī svinam vairākus valsts nozīmes svētkus, tādēļ šajā reizē arhīva plauktos ieskatāmies tematos par mūsu zemi Latviju, simboliem un vērtībām. Latvijas valsts himna – par to 2015. gada 20. novembrī raidījumā “Aktuāla Diskusija” runāja LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs, muzikoloģe, Rakstniecības un Mūzikas muzeja pētniecības nodaļas darbiniece Ligita Ašme un teoloģijas doktors, Lutera Akadēmijas docents, mācītājs Guntis Kalme.

"Laika zīmes" - 20

"Laika zīmes" - 20

Lejupielādēt Klausīties

Šonedēļ raidījums “Laika Zīmes” svin 20.to jubileju. Visus šos gadus ceturtdienās plkst. 12 LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs un piecu tradicionālo konfesiju bīskapi un mācītāji vienojas ap Dieva Vārdu, lai par to domātu un runātu, un celtu draudzi ticībā. Šajā reizē piedāvājam noklausīties vienu no pirmajiem raidījumiem (08.01.2004.), kurā tika runāts par 3. Mozus grāmatā sacīto, netaisi elku zīmes. Raidījumā piedalās: LKR prezidents Tālivaldis Tālbergs, Rīgas Teoloģijas institūta profesors Paskāls Jerumanis, LBDS bīskapa vietnieks Jānis Lūsis, LVDA bīskaps Jānis Ozolinkevičs, SDA Latvijas draudžu savienības prezidents, bīskaps Viesturs Reķis, LELB Lutera akadēmijas prorektors Rolands Eimanis.

"Profilā"

"Profilā"

Lejupielādēt Klausīties

Daudzi no jums noteikti atceras mūsu mīļās ētera balsis Andri Suščiku un Ingūnu Ķikuti. Viņi sestdienās kopā veidoja arī raidījumu "Profilā". Piedāvājam noklausīties 2007. gada 5. maija raidījumu, kurā abi runāja par interesantu tēmu  - kompleksiem un mazvērtību. Jāpiebilst, ka šis bija viens no tiem raidījumiem, uz kuru varēja zvanīt arī klausītāji. Tātad ierakstā dzirdēsit arī LKR klausītājus pirms 16 gadiem.

"Jā, Tēvs!"

"Jā, Tēvs!"

Lejupielādēt Klausīties

2008. gadā Latvijas Kristīgajā radio skanēja raidījums “Jā,Tēvs!”. To veidoja Jānis Kurševs un Elīna Annuškāne (tagad Kovaļenko). Piedāvājam noklausīties 11. decembra raidījumu, kurā Jānis un Elīna sarunājās ar Alvi Trepšu par aicinājumu un izredzētību. Teikt, "Jā", Dieva glābšanai un mīlestībai – vai tas nav svarīgi arī šodien?

"Cerības zīme"

"Cerības zīme"

Lejupielādēt Klausīties

Savulaik ēterā skanēja raidījums “Cerības zīme”, kurā tika runāts par atkarībām un ar tām saistītām tēmām. Atkarību jautājumi nav zaudējuši savu aktualitāti un cerība ir nepieciešama arī šodien. Šoreiz piedāvājam ieklausīties 2018. gada 11. janvārī Monikas Kalniņas veidotajā sarunā ar Elmāru Pļaviņu – par vīrišķību. Tajā brīdī viņš bija Golgātas baptistu draudzes mācītājs un virskapelāns un viņa ikdiena cieši saistījās ar vīriešu izaicinājumiem un problēmām.

Ineta Ginko

Ineta Ginko

Lejupielādēt Klausīties

Oktobrī svinam Pļaujas jeb Ražas svētkus pateicībā par Dieva svētību un nodrošinājumu. Arī liecības varam uzskatīt par pateicības upuri, kas tiek pienests Tam Kungam, tādēļ šajā reizē piedāvājam noklausīties pirms teju 10 gadiem sniegtu liecību raidījumā "Tikšanās ar klausītājiem" (23.09.2014.). Toreiz par savu dzīvi liecināja Ineta Ginko. Viņu izjautāja Maira Ošeniece.

Raidījuma vadītāji

  • Inga Skuja Inga Skuja