Es esmu daudzbērnu tētis, mums ir trīs bioloģiskie bērni. Mēs esam arī audžuģimene un šobrīd mums ir viens zīdainītis 3 mēnešus vecumā. Bet kopā ir bijuši seši audžubērni.
Šobrīd Latvijā audžuģimeņu katastrofāli trūkst, ļoti sarežģīta situācija un man liekas, ka tā bija mūsu misijas apziņa, ka tā ir mūsu ģimenes loma būt klātesošiem, ieguldīt, ielikt tajos bērnos, lai viņiem nav jābūt bērnu namos, lai viņiem nav jābūt pamestiem. Un redzēt, ka viņi iet tālāk, vai nu viņi atgriežas bioloģiskā ģimenē, labā scenārijā, vai tiek adoptēti, vai kā citādāk.
Mēs bijām saraduši, mēs bijām iemīlējuši. Ļoti grūti atvadīties un tas bija tāds lielu pārdomu mirklis. Kādu brīdi mums likās, ka mēs vispār neko vairs negribam. Bet ar lielu Dieva svētību, mēs redzējām to misiju un vajadzību. Jo ja mēs adoptētu, mums vienkārši kapacitāte vairs nebūtu un tad mēs pārstātu palīdzēt tiem, kuriem vajag. Un jāsaka tā, ka adoptētāju ir gana daudz, it sevišķi maziem bērniem, un gaida rindā. Audžuģimenes maziem bērniem nav tik daudz.
Mēs jau visi grbētu, ka varētu foršu dzīvi nodzīvot sēžot uz dīvānu. Tā tas nenotiek. Reizēm arī uz dīvāna tā dzīve ir grūta. Līdz ar to, tu vari izvēlēties kādas grūtības tu dzīvē saņem. Es domāju, ka šī ārpusģimeņu aprūpe ir viena no tām lietām, ko tu izvēlies - saņemt grūtības, kurām ir milzīga pievienotā vērtība, kura ietekmē cilvēku dzīves gājumu. Mums ir tāds sauklis, ka katrs bērns ir viena gādīga pieaugušā attālumā no veiksmes stāsta.
Uzņemošās ģimenes var būt tas dzīves turpinājums tiem bērniem, kuri citādi būtu abortēti. To mēs pieredzam, ka jaunas māmiņas, kuras ir nepilngadīgas un nespēj un nemāk parūpēties, viņas ir tomēr gatavas piedzemēt un nodot šos bērniņus adopcijā un šiem bērniem ir skaists stāsts.
Saruna ar daudzbērnu tēti, baptistu draudzes “Mājvieta” mācītāju un “Latvijas Kristīgā Alianse bāreņiem” projekta vadītāju Kārli Kārkliņu.