Mēs tiešām bijām kā tādi celmlauži, jo neviens par to nerunāja, kaut gan ieraugot tos skaitļus, kas tika oficiāli ziņoti, par abortu skaitu Latvijā, tie mūs šausmināja. Mēs sākām domāt, ka mums ir kaut kas jādara. Visupirms mēs uztaisījām akciju “Dzīvība”. Mēs atradām ratus, iesēdinājām lielo meitu, kurai bija 12 gadi, ielikām knupīti mutē un uztaisījām plakātus. Izgājām ielās, lai iestātos ne vien par sievietes dzīvību, bet arī to dzīvību, kas atrodās viņas ķermenī. Tas sakustināja sabiedrību.
Pēc šīs akcijas mēs sapratām, ka jāsāk kaut kas darīt šo meiteņu labā, kuras ir šajās krustcelēs, vai nu bērnu dzemdēt, vai nu, tomēr taisīt abortu. Jo daudzām bija tā, ja viņs uztaisa abortu, nekādu problēmu un dzīve norit tālāk. Bet tās, kuras vēlējās saglabāt bērniņu, viņām apstākļi kļuva daudz spiedīgāki un mēs piedāvājām to, ka būsim blakus, rūpēsimies un sagādāsim visu, ko varam. Galvenais, ka viņa nebūs viena. Par to iedegās arī Lidija Doroņina - Lasmane, kura teica, ka mēs varam uzņemt šīs sievietes pat savās mājās.
Reiz kādā dzemdību iestādē Viljams iznesa saujā abortētu bērniņu. Rindā uz abortu gaidīja aptuveni sešas jaunas meitenes. Viņš jautāja, kā jums liekas, kā izskatās tas bērniņš, kuru jūs šodien gribat iznīcināt. Viņas raustīja plecus un tad viņš atvēra roku un parādīja. Un tad, protams, viņas bija pārsteigtas. Jo tik daudzi saka, ka tas nekas nav.
Bija arī meitenes, kuras palika stāvoklī izvarošanas dēļ. Ar tām bij īpaši smagi strādāt un pēc tam, gadiem ejot, tu uzzini, ka mamma ir ļoti laimīga, ka viņai tas bērniņš ir piedzimis. Tieši šis emocionālais atbalsts ir vissvarīgakais, jo tā meitene tad nejūtas viena. Un, protams, arī materiālā palīdzība ļoti svarīga. Mēs nevaram pateikt, mēs visu izdarījām, tagad pati.
Mēs sapratām, ka tas notiek, jo tās meitenes ilgojās pēc kāda, kas viņām parāda mīlestību. Un dažām tas beidzās uzreiz ar grūtniecību.
Saruna ar Misijas “Pakāpieni” dibinātāju Danu Šulcu.