Tajā laikā es biju precējusies, man bija 20 gadi. Man bija jau 2 mazi bērni. Mēs dzīvojām pie vecākiem trīsistabu dzīvoklī Purvciemā. Manai jaunākajai meitiņai bija mazāk par pusgadu, kad atklājās, ka es esmu atkal stāvoklī.
Es sapratu, atkal būs grūti, bet gan jau kaut kā izturēsim, gan jau kaut kā izdzīvosim. Bet mana mamma teica, - Nu, meitiņ, tev ir tik grūti. Nu uztaisi “cauri”. Es arī esmu vienreiz to darījusi. Un tad es tā, -Ā! Tad jau tā var. Varbūt, tiešām, nebūs tik grūti. Es maz no tā, ko atceros. Bet bija narkoze, atceros, ka man tur ķeksēja un kasīja un vilka kaut ko ārā. Ka bija asiņošana.
Tas tika nolemts manā un būtībā manas mammas starpā. Un tas arī ir diezgan baisi. Kaut kur es sapratu, ka tas bija tāds melīgs atvieglojums. Tas bija tāds sacelšanās akts pret Dievu, pret savu vīru. Jo lai vai ko man teica mamma, lēmumu pieņēmu es. Es sapratu, ka labi tas nebija.
Tad es dabūju trešo bērniņu un to es nez kāpēc nenogalināju. Es gribēju viņu. Nezinu kāpēc, vai tāda iekšēja vēlme kaut kādā ziņā vainu izpirkt.
Es nepazīstu nevienu laimīgu sievieti, kas būtu izdarījusi abortu, kas nebūtu to nožēlojusi. Tas bija faktiski vienīgais pretapaugļošanās līdzeklis, ko darīja visas sievietes. Es domāju, ka manā vecumā un vecākas sievietes, katrai ir bagāžā vismaz viens aborts, es domāju vairāki. Trīs, desmit, dažai divdesmit. Tas nekur nepaliks, jo viss nāk gaismā. Tās ir nepanesamas ciešanas un smagums, ko tā sieviete sāk nest, kad viņa to izdara.
Ar savu mākslīgā aborta pieredzi un sekām dalās Ieva Nikoleta Geidmane.