Ukraiņi nolēmuši celt baznīcu Antarktīdā - visaukstākajā zemeslodes kontinentā. Pareizticīgie tur 2004. gadā jau uzcēla 15 m augstu dievnamu. „Kad cilvēks šeit lūdz, viņš izjūt neparastu pārdzīvojumu,” izteicās Ļvovas un Galicijas arhibīskaps-metropolīts Augustīns, kurš šo svētnīcu apmeklēja 2007. gadā.

Arhibīskaps cer baznīcu uzcelt jau šopavasar, un tā būs mazāka par pareizticīgo. Būvmateriālus paredzēts nosūtīt marta beigās.