Dienvidrietumanglijā, Dorsetā kāda pensionāre gaida tiesu pēc tam, kad pie abortu klīnikas turējusi izkārtni ar uzrakstu: “Šeit, lai aprunātos, ja vēlaties.”
Līvija Tossiči-Bolta ar izkārtni stāvējusi pie iestādes Bornmutā, kur vairāki cilvēki pie viņas vērsās, lai pārrunātu problēmas, ar kurām viņi saskaras savā dzīvē. Savukārt vietējās iestādes konfrontējušas 62 gadus veco sievieti, apgalvojot, ka viņa ir pārkāpusi vietējo abortu "buferzonu", kas aizliedz paust piekrišanu vai nepiekrišanu abortiem.
Varas iestādes piespriedušas sievietei sodu, kuru Tossiči-Bolta atteicās maksāt, pamatojoties uz to, ka viņai ir tiesības, ko aizsargā Cilvēktiesību likuma 10. pants, piedāvāt sarunu, ja tai ir piekrišana. Tomēr Bornmutas, Kristčērčas un Pūla padome viņai izvirzīja apsūdzības, un pensionētā medicīnas zinātniece tagad gaida tiesas sēdes datumu.
Līvija Tossiči-Bolta sacīja: "Mēs visi nosodām uzmākšanos. Taču "buferzonas" iet tik tālu, ka pat kriminālatbildība tiek piemērota par miermīlīgām un noderīgām darbībām. Jau vairākus gadus es piedāvāju palīdzīgu roku sievietēm, kuras vēlas apsvērt citas iespējas, nevis abortus, un norādīju uz iespējām, kur viņas var saņemt finansiālu un praktisku atbalstu, ja viņas to vēlas. Piedāvāt palīdzību nav nekas slikts. Nav nekas slikts, ja divi pieauguši cilvēki iesaistās labprātīgā sarunā uz ielas. Tikai tāpēc pret mani nevajadzētu izturēties kā pret noziedznieku."
Apvienotās Karalistes brīvības aizstāvēšanas alianses juridiskais konsultants Jeremija Igunnubole (Jeremiah Igunnubole) teica: "Neskaidri formulētu vietējo "buferzonu" dēļ, mēs esam redzējuši, ka tādi brīvprātīgie kā Līvija tiek saukti pie kriminālatbildības tikai par to, ka piedāvā palīdzību grūtībās nonākušām sievietēm, turpretī citi ir tikuši ar tiesām vajāti par to, ka pat tikai klusībā, domās lūdz. Domu un vārda brīvības principiem ir jātiek aizstāvētiem gan iekš "buferzonām", gan ārpus tām.”