Zviedrijas evaņģēliskā alianse (SEA) kopā ar Eiropas un Pasaules evaņģēlisko aliansi (EEA, WEA) iesniedza kopīgu ziņojumu ANO Cilvēktiesību padomei Vispārējā periodiskā pārskata (UPR) par Zviedriju 49. sesijai.
Ziņojumā, piemēram, ieteikts “rūpīgi izmeklēt diskriminācijas un uzmākšanās gadījumus patvēruma meklētājiem to reliģisko pārliecību dēļ” un “veikt pozitīvus pasākumus, lai aizsargātu patvēruma meklētājus, kuri ar savu pievēršanos ticībai ir padarījuši sevi neaizsargātākus pret uzbrukumiem no to reliģiskās pārliecības pārstāvju puses, kuriem viņi agrāk bija piederīgi”. Šāda rekomendācija pamatota ar to, ka daudzi no patvēruma meklētājiem, kuri pievērsušies citai ticībai Zviedrijas patvēruma centros tiekot “vajāti un negatīvi ietekmēti”, jo “valsts rīcības plāns pret rasismu, līdzīgām naida formām un naida noziegumiem nav pozitīvi ietekmējis kristīgo bēgļu situāciju, lai gan tajā pat laikā konkrēti pasākumi un pozitīva rīcība attiecībā uz citām neaizsargāto grupām tiekot nodrošināta”.
Ziņojumā tāpat izcelts, ka “Zviedrija ir viena no retajām valstīm, kur netiek ievērots to mediķu atteikšanās tiesības, kuri savas pārliecības dēļ nevar piedalīties abortu veikšanā”. Tādēļ evaņģēliskās alianses kopīgajā ziņojumā aicina Zviedrijas valdību “respektēt sirdsapziņas brīvību” un “nodrošināt tiesības izmantot iebildumus uz pārliecību balstītas atteikšanās tiesības”.
Ziņojumā kopumā ir runāts par tiesībām uz reliģijas brīvību Zviedrijā. Tajā “īpaša uzmanība ir veltīta to kristiešu bēgļu repatriācijas jautājumam, kuri ir pārgājuši kristietībā; vecmāšu iespējai atteikties piedalīties abortu veikšanā, kurām to neļauj sirdsapziņa; tiesībām uz reliģisko izglītību; dzīvnieku kaušanai saskaņā ar reliģiju prasībām; likumam par naida runu; valsts finansējumu reliģiskajām konfesijām, kā arī bažām par ierosināto konversijas terapijas aizliegumu.”
ANO Cilvēktiesību padomes Vispārējā periodiskā pārskata (UPR) par Zviedriju 49. sesija paredzēta 2025. gada maijā.