Kristiešu vajāšanas pasaulē turpina pieaugt. Kristiešu cilvēktiesību aizstāvības organizācijas “International Christian Concern” (ICC) prezidents Džefs Kings (Jeff King) pauda nožēlu par arvien vairāk “rūgstošo pasīvo naidu”.
Kinga organizācija nupat ir publicējusi ziņojumu “2025. gada globālais vajāšanu indekss” (“2025 Global Persecution Index”), kurā uzsvērts, cik nāvējošas un bīstamas ir kļuvušas pret kristiešiem vērstās vajāšanas. 116 lappušu garajā ziņojumā pētīti “visi pasaules nostūri”, lai uzzinātu, kur šīs problēmas ir visizplatītākās. Padziļināti analizēti vajāšanu iemesli 20 pasaules valstīs. Ziņojumā ir konstatēts, ka pasaulē ir aptuveni 300 miljoni kristiešu, kuriem potenciāli draud dažādi sodi, tostarp cietumi, spīdzināšana un nogalināšana.
Pētījumi apliecina, ka Nigērija un Ziemeļkoreja neapšaubāmi ir divas valstis, kurās būt kristietim ir visgrūtāk un kurās vajāšanas ir visintensīvākās. Savukārt vajāšana pastiprinās, piemēram, Ķīnā ar drastiskiem valdības ierobežojumiem, Nigērijā ar nežēlīgām vajāšanām un īpašumu atņemšanu. Nigērijā vairāk nekā trīs miljoni fermeru ir zaudējuši savas zemes, bet valdība maz ko dara, lai situāciju risinātu. Sīrija ir viena no valstīm, kurā ir vērojami jauni draudi, un Kings brīdina, ka pēc prezidenta Bašāra al Asada režīma krišanas Al-Qaeda un ISIS sāk pārņemt kontroli. Lai gan daži kaujiniekus dēvē par “nemierniekiem”, viņš uzskata, ka Sīrijā notiekošais ir daudz ļaunāks, jo varu pārņem ekstrēmistiski noskaņoti musulmaņi.
Tāpat ziņojumā “2025. gada globālais vajāšanu indekss” lasāmi cilvēku stāsti par ticību riskantajās situācijās, dažādu apstākļu attīstības tendences, tādā veidā izceļot situācijas nopietnību, un veidi kā iespējams atbalstīt kristiešus, kuri nonākuši šajās situācijās un apstākļos.