Jaunajā ziņojumā, ko publicējis Laulību fonds (“Marriage Foundation”), Lielbritānijas valdība tiek aicināta steidzami mainīt politiku, lai novērstu fonda tā dēvēto “katastrofālo” 51% laulību biežuma atšķirību starp turīgajiem pāriem un zemo ienākumu līmeņa pāriem.

Ziņojumā uzsvērts, ka laulību skaits to pāru vidū, kuru ienākumi tiek uzskatīti par zemiem, ir krasi samazinājies. Kopš 1972. gada laulību skaits Lielbritānijā kopumā vīriešu vidū ir samazinājies par 78%, bet sieviešu vidū - par 73%. Tomēr laulības joprojām ir izplatītas turīgāko ģimeņu vidū, un tādējādi vēl vairāk palielina plaisu starp sociālekonomiskajām grupām.

Saskaņā ar datiem, kurus pirmo reizi 2015. gadā dokumentēja Laulību fonds, 87% vecāki ar bērniem līdz piecu gadu vecumam, kuru ienākumu līmenis ir starp 20% pelnošākajiem Lielbritānijas iedzīvotājiem bija precējušies, turpretī starp tiem, kuru ienākumi bija starp 20% vismazāk pelnošajiem iedzīvotājiem, precējušies bija tikai 24%.

Jaunākajā ziņojumā, kurā izmantoti Valsts statistikas biroja (ONS) dati, atklāts, ka šī atšķirība pēdējo desmit gadu laikā ir ievērojami palielinājusies. Daļēja ietekme bijusi arī ekonomiskajai spriedzei un sociālajiem traucējumiem, kurus izraisīja COVID-19 ieviestie ierobežojumi.

Ziņojumā tiek vainoti vairāki valdību sastāvi, kuri nav atbalstījuši jaunos pārus, kuri vēlas doties laulībā, ņemot vērā saikni starp laulībām un lielāku finansiālo drošību, labākiem bērnu attīstības rezultātiem un mazāku atkarību no sociālā atbalsta. Ziņojumā norādīts uz nepilnībām sociālo pabalstu sistēmā, jo īpaši uz “sodu par laulībām”, kas norādīts kā “lielākais šķērslis laulībām nabadzīgāko iedzīvotāju vidū; sociālā taisnīguma problēma, kuras pastāvēšanu politiķi gandrīz neatzīst”.

Laulību fonds ir ideju laboratorija, ko dibinājis Augstākās tiesas tiesnesis sers Pols Koleridžs (Paul Coleridge), lai veicinātu laulību noslēgšanu un samazinātu to cilvēku skaitu (aptuveni 500 000 cilvēku gadā), kuri ir iesaistīti ģimenes tiesvedību sistēmā.

Laulību fonda pētniecības direktors Harijs Bensons (Harry Benson) norādīja, ka laulību biežuma plaisa ir “postoša” bērniem no ģimenēm ar zemiem ienākumiem un “plašākā nozīmē sabiedrībai, kurai ir jāsakārto ģimeņu izjukšanas sekas”. Bensons arī teica, ka “Laulība ir kā drošības buferis pret nabadzību, tai pat laikā bērniem, kuri aug kopā ar abiem vecākiem, ir labākas sekmes skolā un kopumā viņiem ir labāka garīgā veselība”.