Kristīgo skolu organizācijas no vairāk nekā desmit Eiropas valstīm vēlas izveidot kopīgu fondu. Jaunās Eiropas Kristīgās izglītības alianses (EACE) uzdevums būs lobēt kristīgo izglītību galvenokārt Eiropas Savienībā. Fonda oficiālā reģistrēšana notiks jūnijā.

Jaunā alianse būs kā formāls turpinājums ikgadējām sanāksmēm (Brussels Considerations), kuras notiek katru gadu kopš 2013. gada. Tajās kristīgo skolu vadītāji un skolu organizatori tiekas un arī tupinās tikties, lai pārrunātu kopējos mērķus un lūgtu.

Lai jaunajai aliansei varētu būtu pārstāvniecības Briselē un Strasbūrā, tai ir nepieciešams iegūt Eiropas Savienības akreditāciju kā oficiālai lobiju organizācijai. Finansiālās atbalsta struktūras izveide lobētāju atbalstīšanai un akreditācijas iegūšana ir izvirzīti kā galvenie mērķi, kurus jāpaveic pirms oficiālās reģistrācijas.

Fonda izveides iniciators ir Pīters Moenss (Pieter Moens). Viņš arī bijis ikgadējo kristīgās izglītības pārstāvju sanāksmju iniciators un Nīderlandē vadīja Reformēto skolu asociāciju (VGS). Tagad viņš ir atstājis savu Nīderlandes Reformēto skolu asociācijas (VGS) vadītāja amatu un viņa plāns ir formalizēt ikgadējo sanāksmju darbību. Viņš jau ir izveidojis fonda konsultatīvo padomi, kurā darbojas kolēģi no Vācijas, Francijas, Ungārijas, Zviedrijas un Apvienotās Karalistes.

Lai aizstāvētu kristīgās izglītības intereses Eiropā, Eiropas Kristīgās izglītības alianse valdē būs pārstāvji no visiem Eiropas reģioniem. Oficiāli izglītība nav Eiropas Savienības kompetencē. Taču, kā norāda Moenss, Eiropas Parlamentā daudz tiek runāts par cilvēka cieņu, vecāku tiesībām un dzimumu politiku un visiem šiem jautājumiem ir tieša ietekme uz ģimenēm un skolām. Pēc Moensa domām, Eiropas Savienība demonstrē “pieaugošu varu”, kas balstās uz “neformālu ietekmi”. Viņa ieskatā tas prasa, lai kristieši Eiropas Savienībā būtu vairāk organizēti.