Vasarsvētku svētdienā tūkstošiem ticīgo vairākās vietās ASV publiski apliecināja savu ticību, pieņemot ūdens kristības. Pasākuma organizatori pauž, ka tas bija lielākais sinhronizētais kristību pasākums Amerikas vēsturē.
Vairāk nekā 26 000 cilvēku tika kristīti Baptize America (“Kristīt ameriku”) iniciatīvas ietvaros, kurā piedalījās vairāk nekā 650 draudzes no visiem 50 ASV štatiem.
Viens no Kristību iniciatīvas pasākuma organizatoriem mācītājs Marks Francejs teica: “Jēzus lūgšana Jāņa evaņģēlijā bija, lai mēs kļūtu par vienu. Es domāju, ka tieši to mēs tagad redzam - vienotību tajā, par ko mēs visi esam vienisprātis, proti, ūdens kristībām,” piebilda Francejs.
Pasākums izauga no iniciatīvas Baptize California (Kristīt Kaliforiju), kas aizsākās pirms diviem gadiem, kad tika kristīti 4000 cilvēku. Pagājušajā gadā iniciatīvas ietvaros tika kristīti vairāk nekā 6000.
Šogad iniciatīva ir paplašināta līdz valsts mēroga pasākumam. Ievērojamākā pulcēšanās notika Pirātu līcī - pludmalē, kur jau iepriekš notikušas masveida kristības. Pirātu līča pludmale ir tieši tā pati vieta, kur 70. gados mācītājs Čaks Smits (Chuck Smith) tā sauktās Jēzus kustības laikā rīkoja masveida kristības, par kurām runāts arī 2023. gada filmā “Jēzus revolūcija” (Jesus Revolution).
Francejs uzskata, ka šis ir tikai sākums: “Mēs ticam, ka tas, kas notiek šajā pludmalē, aizies līdz pat pasaules malām.”