07.Jūlijs
Latvijas Kristīgais radio/leta.lv

ASV Kalifornijas štata parlamenta apakšnams otrdien pieņēma likumu, nosakot, ka valsts skolās sociālo zinību programmas ietvaros turpmāk jāmāca arī par geju un lesbiešu sasniegumiem.

Par likumprojektu, kuru aprīlī atbalstīja parlamenta senāts, nobalsoja 49 deputāti, pret - 25, vēsta ziņu aģentūra "Reuters". Līdz ar to Kalifornija kļuvusi par pirmo ASV štatu, kurā likumdevēju sapulce apstiprinājusi šādu likumprojektu.

Vēl pirms apakšnama balsojuma tā spīkers Džons Peress atgādināja par vairāku geju un lesbiešu sasniegumiem vēsturē, minot arī Frīdrihu fon Šteibenu - Džordža Vašingtona militāro padomnieku, kurš bēga no Prūsijas, kur viņš tika vajāts seksuālās orientācijas dēļ.

Fon Šteibens ir viens no Kontinentālās armijas izveidotājiem, kurš tai iemācījis vairākus svarīgus militārās cīņas paņēmienus.

Peress arī atgādināja par Alanu Tjūringu - matemātiķi, kurš palīdzējis uzlauzt Trešā reiha slepenos kodus, radot tā dēvēto Tjūringa bumbu - mūsdienu datoru priekšteci.

Štata gubernators Džerijs Brauns, demokrāts, pagaidām nav paudis savu attieksmi pret likumprojektu. Kad mēneša beigās tas nonāks pie gubernatora izskatīšanai, viņam 12 dienu laikā būs jāizšķiras - parakstīt to vai uzlikt tam savu veto.