Vienuviet ir apkopotas desmit šobrīd senākās celtnes, kurās kopā sanākuši ticīgie un noturējuši savus dievkalpojumus. Senākais dievnams atrodas Sīrijā, bet vēsturiskas kristiešu celtnes atrodamas arī Izraēlā, Turcijā, Armēnijā, Serbijā un citviet.

Sīrijā atrodas Dura-Europos baznīcas drupas, kura tika celta 235.gadā. Izraēla atrasta Megido baznica, kura bijusi celta neilgi pirms 300.gada. Ečmiadzinas katedrāle Armēnijā ir celta 303.gadā.

Turcijas pilsētā Antakjā atrodas klintī iebūvēta Sv.Pētera baznīca, kas būvēta trešā un ceturtā gadsimta mijā. Panagia Ekatontapiliani jeb 100 durvju baznīca atrodas Grieķijā un celt sākta 326.gadā.

Sākotnējā Sv.Pētera bazilika, kas atrodas Vatikānā, celta 333.gadā. Sena ir Sv.Marijas bazilika Itālijā, kuras pamati ir ielikti 340.gadā. Serbijā atrodas Apustuļa Pētera un Pāvila baznīca, kas celta ceturtajā gadsimtā.

Trīres katedrāle Vācijā celta 340.gadā. Bet Ēģiptē Sahāras tuksneša austrumu daļā ir atrastas Sv.Antonija koptu klostera, kas celts 356.gadā, drupas.