Pirmdien oficiālā vizītē Latvijā ieradies Izraēlas prezidents Šimons Peress. Viņš atklāj Žaņa Lipkes memoriālu un viesojas Rumbulā, kur piemin Rīgas geto nogalinātos ebrejus. “Tādām mazām valstīm kā Latvija un Izraēla ir iespējas būt lielām, veidojot labāku pasauli bez rasisma un naida, kā arī neignorējot indivīda domas,” uzsvēris Peress.
Peress norādīja, ka Latvijā ieradies ar dažādām vēsturiskām izjūtām. Viņš ir pozitīvi noskaņots par to, ka Latvijas ebreju kopienai bijusi iespēja šeit attīstīt savu kultūru, taču traģisks notikums vēsturē ir holokausts, kad vācieši kopā ar kolaboracionistiem nogalināja daudzus Latvijā dzīvojušos ebrejus. “Taču tajā pašā laikā jāapzinās, ka tā ir pagātne, mums ir jākoncentrējas uz nākoni,” sacīja Peress.
“Vēsturiskā atmiņa un valstu kopējā nākotne - tās nav šķiramas. Lai arī pagātne ir mirusi, nākotne ir dzīva. Pagātni mēs nevaram manīt, bet mēs noteikti varam veidot citādu nākotni. Es mazajās valstīs jūtos kā mājās, jo tās ir cilvēka mērogam atbilstošas, pēc lieluma līdzīgas. Mūs vienmēr vienos pagātne un kopēja tiekšanās sadarboties nākotnē,” uzsvēris Izraēlas prezidents.

Izraēlas prezidents: Latvijai un Izraēlai ir iespējas būt lielām
0:00
0:00