Jau 19. gadu pēc kārtas vakar 24. martā Baznīca atzīmēja atceres dienu nogalinātajiem misionāriem, kur ticīgie draudzēs sapulcējās uz kopīgām lūgšanām un gavēni. Iniciatori ir Itālijas Jauniešu Misionāru kustība. Ideja ieviest šo atceres dienu radās pēc tam, kad 1980. gada 24. martā tika nogalināts Sansalvadoras arhib. Oskars Arnulfo Romero.

Viņš tika nošauts brīdī, kad atradās pie altāra un celebrēja Svēto Misi. Dzīvs būdams liecināja, ka, neskatoties uz traģēdijām un asins izliešanām, ticības un cerības vārds rāda mums izeju.