Zinātnieki apgalvo, ka ir atklājuši, ka pasaulē senākajā zināmajā kartē ir norādīta iespējamā Noasa šķirsta atrašanās vieta. Senais babiloniešu artefakts – karte, kas iegravēta ķīļrakstā – tika atrasts tagadējās Irākas teritorijā.
1882. gadā to iegādājās Britu muzejs. Artefakts pazīstams kā Imago Mundi, un tajā attēlota apļveida pasaules karte, kas ilustrē agrīnās babiloniešu idejas par pasaules radīšanu. Tiek uzskatīts, ka Babilonijas kartē ir attēlota visa tolaik zināmā pasaule ar Mezopotāmiju apakšējā centrā. Artefakta otrā pusē esot atrodami fragmenti, kuros aprakstīts, ar ko ceļotājs varētu sastapties ceļojuma laikā. Eksperti atklāja, ka tajā ir ceļš uz "Urartu" un konkrēti norādījumi, kā tur nokļūt. Vienā fragmentā teikts: “Uz ceturto, līdz kuram jānobrauc septiņas līgas.”
Citā fragmentā, kā ziņots, tiem, kas dodas ceļā, ir uzdots iet cauri "septiņām līgām", lai redzētu kaut ko "biezu kā parsiktu kuģis". Termins "parsiktu" parādās arī citās senās babiloniešu plāksnēs, norādot uz kuģa mērogu, kas bija paredzēts, lai izturētu leģendāros Lielos plūdus, norāda eksperti.
Irvings Finkeils, Britu muzeja kurators un klinšu rakstu eksperts teica, ka atrastais artefakts skaidri parāda, ka, "ja jūs patiešām dotos šajā ceļojumā, jūs redzētu šīs vēsturiskās laivas - Noasa šķirsta – paliekas".