Apvienotās Karalistes parlamenta deputātus lūdz noraidīt priekšlikumus legalizēt asistētas pašnāvības, brīdinot, ka jebkuras izmaiņas likumā apdraudēs neaizsargātus cilvēkus.
Organizācija “Tiesības uz dzīvību Lielbritānijā” (“Right to Life UK”) ir paudusi bažas par to, cik maz laika deputātiem ir atvēlēts, lai rūpīgi izskatītu likumprojekta detaļas. Izskatīšanai atvēlētais laiks ir tikai divas nedēļas pirms notiks balsošana. Tas ir ievērojami īsāks laiks nekā tad, kad par šo jautājumu pēdējo reizi Parlamentā tika balsots 2015. gadā. Toreiz deputātiem likumprojekta izskatīšanai bija atvēlēti gandrīz divi mēneši.
Lai gan Kima Līdbītera (Kim Leadbeater), asistētās pašnāvības likumprojekta iesniedzēja, centās apsolīt "visstingrākos aizsardzības pasākumus visā pasaulē", vairāk nekā 3400 ārstu un medmāsu ir parakstījuši atklātu vēstuli Lielbritānijas premjerministram seram Kīram Stārmeram, kurā teikts, ka nevienai valdībai nav iespējams izstrādāt tādus asistētās pašnāvības likumus, kas ietvertu aizsardzību pret piespiedu metožu izmantošanu un likuma pilnvaru paplašināšanu nākotnē. Dr. Gordons Makdonalds, organizācijas “Care Not Killing” vadītājs, uzsvēra, ka nav ņemti vērā dati no visas pasaules, kas liecina, ka likuma maiņa radītu spiedienu uz neaizsargātiem cilvēkiem izbeigt savu dzīvi.
Apvienotās Karalistes organizācijas "Tiesības uz dzīvību" pārstāve Katrīna Robinsone sacīja:"Ņemot vērā to, ka pašreizējais veselības ministrs Nacionālo veselības dienestu raksturoja kā "salauztu", un to, ka 100 000 cilvēku, kuriem katru gadu ir nepieciešama paliatīvā aprūpe, mirst, to nesaņemot, šis sasteigtais tiesību akts par asistētu pašnāvību ir gaidāmā katastrofa."