Argentīnas prezidents Havjers Milejs (Javier Milei), piedaloties evaņģēliskās baznīcas “Debesu vārti” (Portal del Cielo) jaunās ēkas atklāšanas ceremonijā Čako provincē, Argentīnā, savā uzrunā lietoja daudz atsauces uz Bībeli.

Modernā ēka tika atklāta svinīgā ceremonijā, kurā piedalījās vietējie vadītāji un evaņģēlisko kristiešu draudžu mācītāji. Auditorijā ir vairāk nekā 10 000 sēdvietu, kas to padara par vienu no nozīmīgākajām reliģiskajām celtnēm valstī. Argentīnas prezidents savā vēstījumā uzsvēra jūdaisma un kristietības vērtību pārākumu un brīdināja par draudiem, kas rodas, ja valsts cilvēkiem kļūst par elku. Milejs savu uzrunu iesāka, uzsverot “kultūras cīņas” nozīmi priekš nācijas. Viņš uzsvēra, ka Rietumu pasaules labklājības pamatā ir jūdaisma un kristietības vērtībās sakņotu vērtību pielietošana. Viņš teica: “Rietumi uzplauka, pateicoties tādām vērtībām kā darbs, individuālā atbildība, tālredzība un cieņa pret likumu.

Mileja vēstījuma centrā bija spēcīga kritika “sociālā taisnīguma” koncepcijai, kas, pēc viņa domām, tieši pārkāpj dievišķos baušļus. Viņš skaidroja, ka “sociālais taisnīgums ir viena cilvēka darba augļu nozagšana, lai tos dotu citam,” un piebilda, ka šī ideja ir pretrunā tādiem baušļiem kā “tev nebūs zagt” un “tev nebūs iekārot sava tuvākā mantu”. Argentīnas prezidents savas runas visintensīvākajā brīdī pielīdzināja valsts pielūgsmi elkdievībai, raksturojot to kā “viltus dievu” jeb mūsdienu “zelta teļu”, kas novērš ticību no Radītāja. Skaidrojot savu apgalvojumu, viņš citēja 1. Samuēla 8. nodaļu, kur Israēla tauta lūdz ķēniņu, bet Dievs viņus brīdina, ka ķēniņš atņems viņu īpašumu un brīvību.

Argentīnas prezidents tāpat arī atsaucās uz Lūkas evaņģēlija 4. nodaļas 5. pantu, kur sātans piedāvā Jēzum visas pasaules valstības. Pēc Mileja domām šie panti parāda, ka valsts ir instruments, kas noplicina un atņem brīvību. Runas noslēgumā viņš dedzīgi aicināja draudzi un tautu atgriezties pie savas ticības saknēm. Mudinot klātesošos atmodināt un atjaunot saikni ar Bībeles patiesībām, lai veidotu plaukstošu nākotni, viņš paziņoja: “Brīvība ir gaisma.” Milejs arī pauda cerību, ka Argentīna varētu kļūt par “gaismu pasaulei” caur ticību un brīvību.