Reliģisko tiesību aizstāvji ziņo, ka pēc trīs gadu ilgas aizturēšanas Ēģiptē atbrīvoti divi kristieši, kuri kādreiz bijuši islāmticīgie. Abdulbakis Saīds Abdo (Abdulbaqi Saeed Abdo) un Nours Girgis (Nour Girgis) atbrīvoti 25. janvārī. Abi tika turēti “pirmstiesas aizturēšanā” saistībā ar apsūdzībām zaimošanā.
Viens no aizturētajiem Abdo, nāk no Jemenas un viņam bija piešķirts ANO bēgļa statuss, jo savā valstī viņš bija pakļauts vajāšanām. Ēģiptes Nacionālās drošības aģentūras (NSA) aģenti 2021. gada decembrī iebruka Abdo mājās, konfiscēja trīs klēpjdatorus un viņu arestēja. Kratīšana Abdo mājās notika pēc tam, kad viņš piedalījās kristīgā televīzijas kanāla raidījumā, lai apspriestu vajāšanas pret kristiešiem Jemenā. Vēlāk Ēģiptes varas iestādes identificēja Abdo kā privātas Facebook grupas, kas paredzēta tiem, kuri pārgājuši no islāma ticības, dalībnieku un apsūdzēja viņu par “pievienošanos teroristu grupai, apzinoties tās mērķus” un “islāma reliģijas nicināšanu”. Policija identificēja arī otru kristieti, Girgisu, kā tās pašas Facebook grupas dalībnieku, un aizturēja viņu, izvirzot tās pašas apsūdzības.
Cilvēktiesību aizstāvji gan Ēģiptē, gan ārvalstīs norādīja, ka apsūdzības pret abiem kristiešiem labākajā gadījumā ir apšaubāmas. Šons Nelsons (Sean Nelson), Starptautiskās reliģiskās brīvības aizstāvju alianses (Alliance Defending Freedom (ADF) International) juridiskais padomnieks, un viens no tās grupas dalībniekiem, kas centās abus kristiešus atbrīvot, sacīja, ka ir “pārsteidzoši”, ka Abdo tika apsūdzēts par to, ka viņš ir bijis Facebook tīklā. Viņš tāpat atklāja, ka abu vīriešu ieslodzījuma apstākļi bijuši ārkārtīgi slikti, un izcēla, ka Abdo turēts izolatorā, bez nepieciešamās medicīniskās aprūpes, un viņš bijis spiests dzīvot, izmantojot diētu, kas pielīdzināma iztikas minimumam. Nelsons paskaidroja, ka prettiesiskumu pastiprinājis tas, ka viņi aizturēti ilgāk nekā to pieļauj valsts likums. Saskaņā ar Ēģiptes krimināllikumu, ilgākais laiks, ko var aizturēt bez tiesas par smagu noziegumu, ir divi gadi. Abdo un Girgis bija jāatbrīvo vai viņu tiesas procesi jāsāk līdz 2023. gada decembrim, taču Iekšlietu ministrijas amatpersonas, kas regulāri pārkāpj Ēģiptes tiesību aktus, atteicās viņus atbrīvot. Visbeidzot Abdo izlēma pieteikt bada streiku un lai gan nav zināms kāpēc Ēģiptes amatpersonas beidzot nolēma viņus atbrīvot, Nelsons atzina, ka bada streiks pievērsis šai lietai lielu uzmanību, kas veicinājis starptautisku atbalstu.