Lielbritānijas kristīgā labdarības organizācija “Kristīgais institūts” (Christian Institute (CI)) aicinājis Lielbritānijas valdību atteikties no mēģinājumiem pieņemt likumu pret konversijas terapiju, norādot, ka šāds likums būtu vai nu neīstenojams, vai arī varētu novest medicīnas darbiniekus pie kriminālatbildības.
Ziņojumā, kas iesniegts valdībai, “Kristīgais institūts” norādīja, ka spēkā esošie tiesību akti ir pietiekami, lai risinātu patiesus ļaunprātīgas izmantošanas vai piespiešanas gadījumus, un prasības pēc jauna konkrēta likuma motivē aktīvisms, nevis patiesas rūpes par upuriem.
Organizācija uzsver, ka likums, ko pieprasa LGBT aktīvisti, paredzētu kriminālatbildības noteikšanu vecākiem, ārstiem un reliģiskajiem vadītājiem tikai par to, ka viņi sarunājas vai lūdz kopā ar vai par kādu personu. Piekrītot šīm prasībām un vienlaikus paužot vēlmi aizstāvēt tiesības uz reliģijas brīvību un ģimenes tiesības uz atklātām diskusijām, valdība ir radījusi sev neiespējamu uzdevumu, norāda “Kristīgais institūts”.
Organizācija min arī citu jurisdikciju piemērus, kur ir bijuši mēģinājumi aizliegt konversijas terapiju. Ziņojumā aplūkoti Zviedrijas, Nīderlandes, Skotijas un Īrijas Republikas piemēri. Visiem mēģinājumiem ieviest šādas prasības ir viens vienojošais aspekts - ir ļoti grūti precīzi juridiski definēt, kas ir konversijas terapija, un pastāv risks, ka par krimināli sodāmu var uzskatīt tādu nevainīgu rīcību kā lūgšana vai saruna. Juridiskās pārbaudes bieži vien atklājušas, ka nevēlamā prakse, ko aktīvisti cenšas aizliegt, patiesībā jau ir nelikumīga.
Konversijas terapija pamatā nozīmē praksi, ārstēšanu vai pakalpojumu, kas palīdz atgūt izpratni par personas dabisko dzimumu, kā arī palīdz atgriezt personas seksuālo orientāciju uz heteroseksuālu.