Ķīna piedzīvo sociālos nemierus ekonomikas lejupslīdes dēļ, ko daļēji izraisīja paaugstinātie tarifi eksportam uz ASV. Aizvien pieaugošais ekonomiskais spiediens Ķīnā ir izraisījis jaunu vajāšanu vilni pret kristiešiem. Pieaug represijas pret draudzēm, to locekļiem un arī ārvalstu misionāriem un sludinātājiem. Tā kā arvien vairāk Ķīnas iedzīvotāju pievēršas kristietībai, Ķīnas augstākais līderis Sji reaģē ar jauniem represiju pasākumiem. Viņa valdība 1. maijā noteica jaunus ierobežojumus ārvalstu misionāriem.

Ārzemniekiem nav ļauts sludināt vai mācīt bez iepriekšējas atļaujas, kura reti tiek piešķirta bez Komunistiskās partijas uzraudzības. Tāpēc daudzi misionāri slēpj savas evaņģelizācijas aktivitātes. Skaidrojot patreizējo situāciju, organizācijas China Aid prezidents Bobs Fu skaidro, ka gandrīz visi ārvalstu misionāri, kurus viņš pazīst, darbojas uzņēmuma, studenta titula, vai arī kādas citas funkcijas aizsegā, piemēram- telšu izgatavošana, medicīniskie pakalpojumi vai atbalsts bāriņu patversmēm utt. Uzzinot patiesību par šiem cilvēkiem, viņiem tiek aizliegts kalpot un uzturēties Ķīnā.

Bubs Fu stāsta, ka valdība pieprasa, lai Ķīnā oficiāli atļautajā baznīcā, tās reģistrētajās Trīs patību patriotiskās baznīcu filiālēs dziedātās himnas atbilstu komunistiskajiem principiem. Turklāt, pirms draudzēs drīkst tikt minēts Kunga Jēzus Kristus vārds, cilvēkiem ir jāceļas un jādzied “nacionālā komunistiskā himna”, “komunistu varoņu slavinājumi”. Viņš arī atklāja, ka Komunistiskā partija uzrauga kristiešus, izmantojot stratēģiski izvietotas kameras un sejas atpazīšanas programmatūru: “Visos četros baznīcas stūros, ieskaitot kanceles, ir jāuzstāda sejas atpazīšanas kameras, lai uzraudzītu visus, kas apmeklē dievkalpojumu. Tagad pat desmitās tiesas došana un ziedojumu vākšana tiek traktēta par “svešas reliģijas dievkalpojumu” un par to draud kriminālatbildība, jo īpaši mājas draudzēs. Daudzi mājas draudžu mācītāji tiek arestēti tikai tādēļ, ka viņi draudzē nolikuši kastīti desmitās tiesas vākšanai, kas tiek uzskatīta par krāpniecību uzņēmējdarbībā.

Cilvēktiesību un reliģisko tiesību aizstāvības organizācijas International Christian Concern prezidents Džefs Kings uzskata, ka, lai gan valsts tuvojas kritiskajam punktam, joprojām pastāv cerība: "Cilvēkiem ir apnicis, viņi dodas ielās, it īpaši studenti. Notiek milzīgi mītiņi, kuros tiek pieprasīta demokrātija. Viņi cer uz demokrātiju, kas varētu būt brīnišķīga lieta, bet patiesībā viņiem ir vajadzīga ticība.”

Savukārt, Bobs Fu atklāj, ka, lai gan draudze, kuras loceklis viņš ir, tagad darbojas bez tās galvenā mācītāja, jo viņam piespriests deviņu gadu cietumsods, draudzes locekļi mājas draudžu tīklā Agrīnā lietus derības draudze (Early Rain Covenant Church), aizdedzina atmodas ugunis: “Pagājušajā gadā, vissmagāko vajāšanu laikā, draudze nodibināja vēl divas draudzes. Mēs tiešām esam redzējuši, ka daudzas mājas draudzes piedzīvo atmodu.”