Tradicionālā itāļu ģimene ar patriarhālo uzskatu un līdz ducim bērnu ir pagātne, pauž vietējie Itālijas mediji. Bērnu skaits ģimenē jau vairākus gadu desmitus valstī samazinās. Patlaban Itālijā tiek runāts par "demogrāfisko krīzi" jeb "demogrāfisko ziemu".
Meloni valdība par vienu no savām galvenajām prioritātēm ir izvirzījusi cīņu par dzimstības palielināšanu. Tiek lēsts, ka 1964. gadā Itālijā piedzima 1 miljons bērnu, kas bija rekordliels skaits. Savukārt 2022. gadā ir reģistrēti tikai nedaudz vairāk kā 390 000 jaundzimušo, kas ir zemākais rādītājs kopš 1861. gada.
Itālijas premjerministre Džordžija Meloni (Giorgia Meloni) dzimstības samazināšanos skaidro ar to, ka tradicionālu ģimenes uzskatu un bērnu radīšanu ir aizstājis “individuālisms”, kas aizsācies jau 60. gadu beigās. Savukārt Ģimenes lietu ministre Eiženija Ročella (Eugenia Roccella) norāda, ka sabiedrībā ir no jauna jāpārvērtē mātes loma. Tāpat mazsvarīgs nav finansiālais nodrošinājums. Itālijā algas ir par 25 līdz 30 procentiem zemākas nekā Francijā un Vācijā, bet dzīves dārdzība ir vērtējama vienādā līmenī.